Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Slovensko Zázrivá

Ubytovanie Slovensko Zázrivá


Zázrivá je malá obec nachádzajúca sa v hornatom regióne stredného Slovenska. Je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sú fascinovaní krásou slovenskej prírody a chcú sa oddýchnuť od rušného mesta. V obci sa nachádza množstvo ubytovní, ktoré sú schopné hostiť turistov počas celého roka.

Ak hľadáte ubytovanie v Zázrivej, máte na výber z množstva možností. Napríklad, penzión Toliar ponúka príjemné ubytovanie v štýle tých najlepších hôr Slovenska. Každá izba je vybavená kúpeľňou, televízorom a bezplatným Wi-Fi pripojením. Penzión poskytuje aj raňajky a večere a ponúka veľkú terasu s nádherným výhľadom na okolité hory.

Ďalšou možnosťou je Hotel Skorušina, ktorý ponúka luxusné ubytovanie v Krivánskej doline. Hotel sa nachádza len niekoľko minút od lyžiarskeho strediska Rajecká Lesná a je ideálny pre turistov, ktorí sa chcú venovať zimným športom. Súčasťou hotela je aj reštaurácia, ktorá ponúka tradičné slovenské jedlá.

Hostinec Amalia ponúka lacnejšie možnosti ubytovania. Amalia sa nachádza v centre Zázrivej a ponúka izby s vlastnou kúpeľňou, bezplatné parkovisko a Wi-Fi pripojenie. Hostinec má aj vlastnú reštauráciu, ktorá je obľúbená pre svoje vynikajúce jedlá.

Okrem týchto tradičných možností ubytovania je možné nájsť aj množstvo ďalších možností, vrátane súkromných apartmánov a chát. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, môžete si byť istí, že v Zázrivej si užijete krásne a pokojné prostredie.


Počasie Slovensko Zázrivá


Zázrivá je malé mesto v severnom Slovensku, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 714 m n. m. Toto mesto má kontinentálne podnebie s väčšími zmenami teplôt a výdatnými zrážkami. Počasie v Zázrivej je ovplyvnené vysokými Tatrami a národným parkom Veľká Fatra.

Leto v Zázrivej je mierny a jemný, s teplotami okolo 20 - 25 °C vo dne a chladné noci s teplotami okolo 10 - 15 °C. Letné obdobie prináša tiež výdatné zrážky a mohutné búrky, ktoré môžu trvať aj niekoľko dní. Tieto zrážky patria k najvyšším v krajine. V lete sa v meste často organizujú rôzne festivaly a podujatia, ako napríklad turistické podujatia alebo kultúrne slávnosti.

Jeseň v Zázrivej je krásna a farebná, s teplotami, ktoré začínajú klesať na približne 10 - 15 °C. V tomto období sa zvyčajne objavujú početné dažde a zrážky, ktoré môžu trvať niekoľko dní. Dlhé prechádzky v krásnej prírode sú však stále možné a vaša kamera bude mať dosť možností na získanie dokonalých záberov.

Zima v Zázrivej je tuhšia a zimnejšia ako v ostatných regiónoch Slovenska. Teploty sa môžu pohybovať okolo -5 - 10 °C. Pre tento obchod je charakteristické množstvo snehu a krásne zimné scenérie. Zázrivá je známa svojimi vodopádmi, ktoré sú v zime ešte krajšie s peknými ľadovými útvarmi. V zime môžete tiež navštíviť lyžiarske strediská blízko mesta.

Jarné obdobie v Zázrivej sa začína v marci a teploty začnú stúpať na približne 10 - 15 °C. Počasie sa robí stále teplejšie, ale zrážky sú často vysoké. V jarných mesiacoch záhrady kvitnú a stromy sa začínajú zelenie. Zázrivá je krásna všetkými ročnými obdobiami a ponúka mnoho možností na relaxáciu a prechádzky v prírode.

Celkovo je počasie v Zázrivej zvýraznené vysokými teplotnými zmenami, výdatnými zrážkami a krásnymi scenériami počas celého roka. Ideálny čas na návštevu Zázrivej závisí od vašich záujmov. Ak chcete vychutnávať krásne zimné scenérie a aktivity, zima je pre vás ideálna. Ak chcete vidieť kvitnúce záhrady a prechádzať sa v zelenej prírode, jar a leto sú pre vás ideálne ročné obdobia. V každej sezóne nájdete v Zázrivej niečo, čo vás nadchne.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Zázrivá


1. Ako sa dostanem do Zázrivej?

Odpoveď: Zázrivá sa nachádza v Žilinskom kraji a najlepšie sa sem dostanete autom alebo autobusom.

2. Kde sa dá ubytovať v Zázrivej?

Odpoveď: V Zázrivej sa nachádza niekoľko hotelov, penziónov a chatiek, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov.

3. Aké sú najlepšie trasy na turistiku v okolí Zázrivej?

Odpoveď: V okolí Zázrivej je množstvo turistických trás, medzi ktorými sú veľmi obľúbené Zázrivská Fatra, Veľká Rača, Martinské hole a Malá Fatra.

4. Kedy sa konajú najväčšie podujatia v Zázrivej?

Odpoveď: V Zázrivej sa v priebehu roku koná niekoľko podujatí, medzi ktorými sú veľmi obľúbené Dni Zázrivej, Zázrivské piesne a povesti, ale aj tradičné podujatia ako napr. Mikulášska nadílka.

5. Aké sú najznámejšie miestne špeciality v Zázrivej?

Odpoveď: Medzi najznámejšie miestne špeciality v Zázrivej patria kapustnica, bryndzové halušky, žinčica, domáce chleby a koláče.


Letenka Slovensko Zázrivá


Letenka Slovensko Zázrivá je ideálnym spôsobom, ako sa dostať do malebnej slovenskej obce Zázrivá. Nachádza sa v regióne Orava, ktorá je známa svojou neopakovateľnou prírodou, kultúrou a históriou.

Letisko, ktoré sa nachádza najbližšie k obci Zázrivá, je letisko Žilina. Žilinské letisko sa nachádza približne 50 km od Zázrivej a ponúka spojenie s mnohými európskymi krajinami. Od letiska Žilina sa môžete do Zázrivej dostať napríklad autobusom, taxíkom alebo si môžete prenajať auto.

Zázrivá je obľúbenou destináciou pre milovníkov turistiky, cykloturistiky a lyžovania. V zime môžete navštíviť lyžiarsku strediská v blízkom okolí, ako napríklad Ski Park Kubínska hoľa, Ski Park Racibor a iné. V lete si zase môžete vychutnať krásnu prírodu Oravy, navštíviť miestne kúpaliská alebo sa vybrať na nejakú z mnohých turistických trás.

Okrem prírodných krás a športových aktivít, sa v Zázrivej nachádza aj množstvo historických pamiatok a kultúrnych podujatí. V obci sa nachádza napríklad katolícka katedrála sv. Tomáša, ktorá patrí medzi najväčšie katedrály na Slovensku. Okrem toho sa v Zázrivej každoročne koná aj Veľkonočný jarmok, kde môžete ochutnať tradičné jedlá a vidiecku kultúru.

Letenka Slovensko Zázrivá vám umožní zažiť krásy Oravy a zároveň sa vychutnať trochu miestnej kultúry a histórie. Ak hľadáte úžasnú dovolenku, plnú zážitkov a krásnej prírody, určite by ste mali uvažovať o tejto destinácii.


Dovolenka Slovensko Zázrivá


Slovenské Zázrivá, malebná obec na Oravskom horáckom podhorí, je ideálnym miestom pre dovolenku v prírode. Táto oblasť ponúka krásne scenérie, bohatú históriu a množstvo aktivít pre návštevníkov.

Jednou z najväčších turistických atrakcií Slovenského Zázrivá je Oravský hrad. Nachádza sa na pahorku nad riekou Oravou a patrí medzi najkrajšie zachované stredoveké hrady na Slovensku. Hrad bol postavený v 13. storočí a slúžil ako obranná pevnosť proti nájazdom Tatárov a Turkov. Dnes môžete navštíviť múzeum na hrade a pozrieť si expozície súvisiace s históriou a kultúrou Oravy.

Ak hľadáte niečo trochu adrenalínové, navštívte cyklotrasy alebo turistické chodníky v okolí Zázrivej. V zime môžete navštíviť lyžiarske strediská, ktoré sa nachádzajú v blízkosti obce. Jedným z najznámejších je lyžiarske stredisko Chleb, ktoré ponúka zjazdovky pre rôzne náročnosti.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, sú tu mnohé kultúrne a pamiatkové miesta, ktoré stojí za návštevu. Napríklad kostol sv. Cyrila a Metoda, ktorý bol postavený v 15. storočí a bol súčasťou veľkého kláštora. Okrem toho môžete vidieť aj kaplnku sv. Anny v obci Štefanov nad Oravou, ktorá je jednou z najstarších stavieb v regióne.

Ak hľadáte ubytovanie, Zázrivá má množstvo možností. Sú tu hotely, penzióny a súkromné apartmány, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie pre návštevníkov a zároveň sú blízko k turistickým atrakciám.

Slovenské Zázrivá ponúka skvelú kombináciu krásnej prírody, histórie a kultúry. Je to ideálne miesto pre dovolenku pre tých, ktorí si radi oddýchnu v prírode a zároveň objavia nové miesta a zážitky. Výlet do Zázrivej vám určite zostane v pamäti ako jedinečná skúsenosť.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky