Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Gabon Kongou Falls

Najčastejšie otázky a odpovede Gabon Kongou Falls


Otázka: Kde sa nachádzajú Kongou Falls v Gabone?
Odpoveď: Kongou Falls sa nachádzajú na rieke Kongou na juhu západnej Afriky.

Otázka: Aká je výška Kongou Falls?
Odpoveď: Kongou Falls dosahujú výšku približne 32 metrov.

Otázka: Koľko stupňov majú Kongou Falls?
Odpoveď: Kongou Falls sú tvorené tromi stupňami.

Otázka: Ako sa k Kongou Falls najlepšie dostanem?
Odpoveď: Najlepšie je vybrať sa na cestu po rieke Kongou z mesta Brazzaville v susednom Kongu.

Otázka: Sú Kongou Falls prístupné pre turistov?
Odpoveď: Áno, turisti môžu navštíviť Kongou Falls, ale treba mať na pamäti, že ide o prírodné miesto v divočine a nie sú tam vybudované žiadne turistické zariadenia.

Otázka: Čo sa nachádza v okolí Kongou Falls?
Odpoveď: V okolí Kongou Falls sa nachádza džungľa s bohatou faunou a flórou, ako aj rôzne kultúrne a historické pamiatky.

Otázka: Aký je najlepší čas na návštevu Kongou Falls?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Kongou Falls je počas suchého obdobia v mesiacoch júl a august, keď sa rieka sťahuje a vodopád je viditeľnejší.


Ubytovanie Gabon Kongou Falls


V prípade, že sa chystáte na dovolenku v Gabone, rozhodne sa oplatí zastaviť pri Gabon Kongou Falls. Ide o jedno z najkrajších miest v krajine, ktoré rozhodne stojí za návštevu. Pri návšteve však iste nebudete chcieť stráviť celý deň až do večera, a preto vám prinášame tipy na najlepšie ubytovanie pri Gabon Kongou Falls, aby ste si svoju dovolenku vychutnali v pohodlí a bez starostí.

Camping Kongou Falls

Jednou z možností je ubytovať sa v miestom obľúbenom Camping Kongou Falls. Toto miesto ponúka možnosť využiť chatky s posteľami alebo stanovanie. Chatky sú vhodné najmä pre tých, ktorí hľadajú viac komfortu a pohodlia, ale pre fanúšikov spánku pod holým nebom sú tu k dispozícii aj stany. Camping Kongou Falls ponúka aj celodenné stravovanie a toalety s tekúcou vodou. Vyhodnosťou tohoto ubytovania je aj fakt, že je situované priamo pri pokojnom potočku Kongou, ktorý tak bude pre vaše ráno krásnym pozadím.

Le Campement de NKO

Ak hľadáte viac luxusu, môžete sa ubytovať v Le Campement de NKO. Ide o zariadenie, ktoré ponúka komfortné izby s vlastným sociálnym zariadením. Navyše za dobré počasia si môžete vychutnať občerstvenie a koktejly v ich priestrannom záhradnom areáli. Výhodou je aj to, že Le Campement de NKO sa nachádza len 800 metrov od vodopádu Kongou Falls, takže si môžete vychutnať prechádzku k vodopádu kedykoľvek sa vám zapáči.

Lodge Toussaint

Na konci zoznamu, ale rozhodne nie na poslenom mieste v rámci tohto regiónu, sa nachádza Lodge Toussaint. Toto ubytovanie v sebe zahŕňa pôvabnú záhradu s bazénom, ktorý rozhodne oceníte po troch hodinách pešieho výletu ku vodopádu. Lodge Toussaint ponúka veľmi príjemné ubytovanie s vlastným sociálnym zariadením a zahrádnym výhľadom. Večer si môžete tiež posedieť na terase a vychutnať si chladný drink.

Väčšina týchto ubytovaní je situovaná blízko vodopádu Kongou Falls, takže si ho môžete vychutnať kedykoľvek sa vám zachce. Navyše, všetky tieto možnosti ponúkajú výborný servis a pohodlné ubytovanie, ktoré vám pomôžu vybudovať skvelé spomienky na vašu dovolenku v Gabone. Tak neváhajte a vyberte si ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám!


Počasie Gabon Kongou Falls


Gabon Kongou Falls sa nachádza v západnej Afrike a je jedným z najkrajších a najimpozantnejších vodopádov na svete. Toto miesto je obľúbené medzi turistami a krajinka sa skladá z hustých pralesov, sopečných vrchov a riek, ktoré protékajú cez neobvyklé formácie.

Počasie v tejto oblasti sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. V období sucha, ktoré trvá od júna do septembra, sú teploty pomerne vysoké a môžu sa pohybovať od 24°C do 30°C. V tomto období môže byť voda v riekach a vodopádoch menej hojná a teda menej impozantná.

V období dažďov, ktoré trvá od októbra do mája, je počasie o niečo chladnejšie a vlhkejšie. Priemerne sa teploty pohybujú od 22°C do 28°C. Počas tejto doby sa dá očakávať množstvo zrážok a vodopády sú mohutnejšie a nádherné. V zime (jún - august) môže byť počasie trochu chladnejšie, ale stále príjemné na prechádzky a objavovanie okolia.

Pre návštevníkov je dôležité zvážiť sezónnosť návštevy vodopádov. Ak hľadáte nádherný a impozantný pohľad na Kongou Falls, najlepšie preto je navštíviť túto oblasť počas obdobia dažďov, keď sú vodopády mohutnejšie a nádhernejšie. Ak však máte radšej slnečnú krajinku a rád sa prechádzate po prírode, odporúčame vám navštíviť toto miesto v období sucha.

Celkový dojem z počasia Gabon Kongou Falls závisí od vašich osobných preferencií. Či už sa rozhodnete navštíviť v období sucha alebo období dažďov, budete mať príležitosť vidieť nádherné scenérie a vychutnať si tento nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Gabon Kongou Falls


Gabon Kongou Falls je jedným z turistických center Gabonu, ktorý je známy svojou prírodnou krásou. Tieto vodopády sa nachádzajú na rieke Ivindo a sú obklopené hustým pralesom. Cestovať do tejto oblasti môže byť pre niektorých ľudí náročné, ale návšteva Gabonu sa rozhodne oplatí.

Ak plánujete navštíviť Gabon a vidieť Kongou Falls, najlepším spôsobom, ako tam cestovať, je lietadlom. Letenky do Gabonu sa často kupujú cez internet alebo u miestnych leteckých spoločností. Pri kúpe letenky si však pamätajte, že ceny sa môžu líšiť, a preto je dôležité si vyhľadať najlepšiu ponuku.

Hlavným letiskom v Gabone je Letisko Libreville, ktoré sa nachádza v hlavnom meste Gabonu. Z tohto letiska môžete ľahko cestovať do rôznych oblastí Gabonu, vrátane Kongou Falls. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lety priamo do oblasti Ivindo, ale vzhľadom na to, že dĺžka letu je krátka, väčšina ľudí si vyberie let do najbližšieho letiska a odtiaľ si zaplatí prepravu doprava.

Po príchode na cieľ, môžete si najať miestneho sprievodcu, ktorý vám predvedie okolie a ukáže vám najkrajšie vodopády. Sú tu aj miestne ubytovacie zariadenia, kde si môžete zarezervovať ubytovanie a stravu. Je dôležité poznamenať, že tento región nie je prístupný pre tehotné ženy a ľudí s ochoreniami srdca a dýchacích ciest.

Väčšina návštevníkov sa do Kongou Falls dostáva aj pešo. Existuje niekoľko turistických trás, ktoré vám umožnia vidieť okolie a dostať sa k najkrajším miestam. Je dôležité si vybaviť vstupenky do parku, pretože existujú obmedzenia týkajúce sa počtu návštevníkov.

V záverečnej úvode môžeme teda povedať, že návšteva Gabonu a Kongou Falls je určite nezabudnuteľným zážitkom. Aj keď cestovanie do tejto oblasti môže byť náročné, odporúčame si nájsť spôsob, ako tam cestovať a vidieť krásy tohto miesta na vlastné oči.


Dovolenka Gabon Kongou Falls


V Gabone, západnej Afrike, sa nachádza fascinujúca turistická atrakcia - Kongou Falls. Tieto úžasné vodopády sú ideálnou destináciou pre tých, ktorí sa chcú vydať na dobrodružný výlet do vzdialených končín. Gabon, ktorý je známy svojou bujnou prírodou, ponúka návštevníkom úžasné výhľady a nezabudnuteľné zážitky.

Kongou Falls sú 56 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Libreville. Najlepší spôsob, ako sa dostať na toto miesto, je cez riadne organizované turistické výlety. Tieto výlety zahŕňajú všetky dopravné možnosti, ubytovanie a ochutnávky miestnych jedál. Turistické sprievodcovia vám poskytnú okrem toho aj odborné vedenie.

Kongou Falls sú skutočne ohromujúce a patria k najvyšším vodopádom v Afrike. Vysoké strmé skaly sú obklopené hustými pralesmi a ponúkajú nádherné výhľady na okolitú krajinu. Voda strmí o viac ako 56 metrov a tvorí kaskádu vodopádu. Okolitý prales patrí medzi najzachovalejšie v Afrike a ponúka útočisko tvorom ako sú gorily, slony a leopardy. Kongou Falls je skutočne neodolateľným miestom pre tých, ktorí sú zvedaví na prírodné krásy a majestátne scenérie.

Pre turistov, ktorí navštívia Kongou Falls, má Gabon ešte veľa iných zaujímavých atrakcií. Prakticky všade je možné nájsť divokú zver a vzácnych vtákov na pozorovanie, čím Gabon predstavuje skutočný raj pre milovníkov prírody. Výlety na rybárčenie a potápanie si môže užiť taktiež každý turista.

Vhodný čas na návštevu Kongou Falls je od júna do septembra, keďže počas týchto mesiacov sú nižšie teploty a menej daždov. Ďalšími dôležitými faktormi sú tiež správna úroveň zdravotného stavu a príprava na cestu, pretože Gabon je pomerne odľahlý a cesty môžu byť ťažké.

Výlet na Kongou Falls je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Úchvatné scenérie a nádherná príroda stoja za každú navštívenú horu a pre každého turistu bude tento zážitok znamenať jedinečnú príležitosť uchvátiť na očiach čarovné krásy Gabona.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky