Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Vietnam Vung Tau

Počasie Vietnam Vung Tau


Vietnam je známe svojou tropickou klímou a počasím, ktoré sa môže v jednej chvíli zhoršiť. Mesto Vung Tau, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Vietnamu, zažíva celoročne vysoké teploty a vlhké podmienky. V tomto článku sa pozrieme bližšie na počasie v meste Vung Tau.

Vietnamské mesto Vung Tau je známe svojimi krásnymi plážami, ktoré sú obľúbenými miestami pre turistov aj domácich. Mesto sa môže pochváliť celoročne teplým počasím, ktoré sa pohybuje medzi 25-32 stupňami Celzia. To znamená, že Vung Tau je vždy príjemným miestom na návštevu.

Ale ako sme už spomenuli, Vietnam a jeho počasie môžu byť nevyspytateľné. Vung Tau sa môže v priebehu dňa a noci zmeniť z jasného a slnečného počasia na silné dažde a búrky. Toto počasie dokáže zmeniť plány na jeden deň, ale zvyčajne trvá len krátko a rýchlo sa následne obloha prečistí.

Maj a jún sú najvlhkejšími mesiacmi v roku, takže ak si plánujete návštevu Vung Tau, mali by ste byť pripravení na mokré podmienky. V júli a auguste sa v meste stretávajú monzúnové vetry, ktoré prinášajú väčšie množstvo dažďa a búrky. September a október sú miernymi mesiacmi, kedy sa teploty pomaly začínajú znižovať.

Najlepším časom na návštevu Vung Tau je v januári a februári, kedy sa teploty pohybujú okolo 25-28 stupňov Celzia a počasie je vo všeobecnosti veľmi priaznivé. Máte takmer istotu na slnečné a sušie dni.

Vzhľadom na celoročné teplé a vlhké podmienky v meste Vung Tau, odporúčame turistom, aby pri balení vecí do svojich batožín vzali so sebou lehké a vzdušné oblečenie, ktoré bude chrániť pred slnkom a umožní koži dýchať. Nezabudnite však ani na pršiplášť a obuv vhodnú na daždivé podmienky.

Vung Tau má celoročne priaznivé počasie a návšteva tohto krásneho vietnamského mesta bude pre každého návštevníka nezabudnuteľným zážitkom. Ak si teda plánujete návštevu Vung Tau, pripravte sa na slnečné dni, vlhkosť ale aj mokré podmienky, ktoré môžu prísť znenazdajky a nechajte sa očariť krásou tohto pobrežného mesta.


Letenka Vietnam Vung Tau


Vietnam Vung Tau: dovolenka plná prírodných krás a kultúry

Vietnam je krajina plná rozmanitých prírodných krás a fascinujúcej kultúry, ktorá pritahuje turistov z celého sveta. V jednom z najkrajších regiónov tohto kraja sa nachádza mesto Vung Tau, ktoré ponúka pre turistov množstvo zážitkov.

Ako sa tam dostať?

Letenky na letisko Vung Tau je možné si zakúpiť online alebo u svojho cestovného agenta. Najlepšie vybrať termin v období od decembra do apríla, kedy je najlepšie počasie a menej daždivé obdobie. Pre lety do Vung Tau sa doporučuje letieť cez Austráliu, Thajsko alebo Južnú Kóreu. Z Bratislavy do Vung Tau je potrebné ísť s minimálne jednou prestupovou stanicou.

Čo robiť v meste Vung Tau?

Mesto Vung Tau sa nachádza na juhu Vietname a je známe svojou bohatou históriou a fascinujúcou kultúrou. Pre turistov tu je veľa čo vidieť a robiť. Mesto je obklopené nádhernou prírodou, čím sa stáva populárnym miestom pre outdoorové aktivity.

Ak milujete plávanie a surfing, v meste Vung Tau máte možnosť vyskúšať si surfovanie na miestnych plážach.

V blízkosti mesta sa nachádza aj národný park Cat Ba, ktorý ponúka turistom možnosť vidieť miestnu flóru a faunu pri turistických túrach po parku. Ak máte radi prechádzky v okolí, budete mať túto možnosť v národných parkoch Nam Cat Tien a Phong Nha Ke Bang.

Mesto Vung Tau ponúka aj pestrofarebné trhy, kde sa dá nakúpiť miestne remeslá a suveníry. Ak ste gastronomický nadšenec, zistite, kde sa v meste nachádzajú najlepšie reštaurácie s miestnymi špecialitami.

Nakoniec, ak máte radi históriu a kultúru, navštívte múzeá a pamätihodnosti mesta Vung Tau, kde sa oboznámite s históriou Vietnamu a miestnym kultúram.

Vung Tau má mnoho na ponúkanie pre turistov, a to všetko za cenu skvelých pocitov a zážitkov z miesta, ktoré ponúka to najlepšie z prírody a kultúry Vietnamu. Nenechajte si ujsť túto dovolenku v jednom z najkrásnejších regiónov Vietname a navštívte mesto Vung Tau už dnes!


Ubytovanie Vietnam Vung Tau


Vietnam je krajina, ktorá láka tisícky turistov každý rok. Táto krajina má veľa na ponúkanie a dokáže svojimi kultúrami, históriou, jedlom a prírodnými krásami pritiahnuť návštevníkov z celého sveta. Jeden z jej turistických miest, ktoré sa určite oplatí navštíviť, je Vung Tau. Táto krajina sa nachádza v južnej časti Vietnamu a je známa svojím krásnym pobrežím, historickými pamiatkami a skvelým jedlom. Ak chystáte cestu do Vung Tau, nižšie sme pre Vás pripravili niekoľko spôsobov, ako sa správne ubytovať.

1. Hotel – Najlepšou možnosťou je hotel. Vung Tau má mnoho hotelov a resortov, ktoré ponúkajú rôzne typy izieb, v závislosti na Vašom rozpočte. Sú tu 5 hviezdičkové hotely, s polpenziou, plnou penziou, alebo all inclusive. Tieto hotely majú svoje vlastné reštaurácie, fitnescentrá, bazény a iné zariadenia, ktoré sa Vám budú páčiť. Niektoré z týchto hotelov by mohli byť malé a útulné a ponúkajú vám pohodlie, ktoré si vyžadujete.

2. Guesthouse – Vung Tau má tiež mnoho guesthouse. Táto možnosť môže byť veľmi príjemná, najmä pre tých cestovateľov, ktorí chcú navyše spoznať a okúsiť miestnu kultúru. Hostí tu rodina, ktorá poskytuje ubytovanie. Môžete sa zúčastniť na miestnych oslavách, zoznámiť sa s ľuďmi a užiť si viac vedomostí. Guesthouse má mnohé výhody, vrátane toho, že ceny sú oveľa nižšie ako v prípade hotelov.

3. Airbnb – Airbnb ponúka skvelú možnosť pre tých, ktorí si radi užívajú viac nezávislosti. Ide o súkromné bývanie, ktoré môžete nájsť na internete a rezervovať si ho. Airbnb bývanie môže byť umiestnené v ktorejkoľvek časti Vung Tau, a môžete si vybrať z množstva miest, ktoré sú Vám k dispozícii. Výhody Airbnb zahŕňajú nižšie ceny a viac nezávislosti.

Vietnam Vung Tau je určite jedno z miest, ktoré by ste mali navštíviť. To, akú možnosť ubytovania si vyberiete, závisí od Vašich osobných preferencií. Môžete si vybrať medzi hotelom, guesthouse alebo Airbnb. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek z týchto možností, môžete byť istí, že to bude úžasný zážitok a pobyt v tomto krajnom horúcom meste bude pre Vás nezabudnuteľný.


Dovolenka Vietnam Vung Tau


Vietnam je krajina, ktorá ponúka mnoho príležitostí na zájazd a dovolenku. Ak hľadáte miesto plné krásnych pláží, odpočinku a relaxu, určite musíte navštíviť Vung Tau. Tento letovisko ponúka okrem plavby a opaľovania aj rôzne aktivity a historické pamiatky.

Vung Tau sa nachádza v juhozápadnej časti Vietnamu a patrí medzi najobľúbenejšie letoviská krajiny. Jeho krásne pláže a pokojné prostredie privádzajú sem mnoho turistov. Vung Tau je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú letovisko, kde sa môžu oddýchnuť, relaxovať a načerpať energiu pre ďalšie náročné dni.

Jednou z najkrajších pláží v oblasti je pláž Front Beach. Táto pláž je obľúbená najmä kvôli jej priezračnej vode, jemnému piesku a úžasnému výhľadu na okolité hory. K dispozícii sú tu aj rôzne rekreačné aktivity ako napríklad surfovanie, plachtenie alebo rybolov.

Mnoho turistov sa tiež snaží navštíviť neďalekú sopku Núi Nước, ktorá ponúka úžasný výhľad na celé mesto. Kto má rád adrenalín, môže sa vydať na zaujímavé trasy po horách či do džungle, ktoré ponúkajú úžasný pohľad na okolitú krajinu.

Návštevníci Vung Tau sa tiež neradi obmedzujú len na miestne jedlá. V meste je množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať rôzne pokrmy z celého sveta. V reštauráciách sa tiež ponúka veľa jedál z morskej kuchyne, ktoré sú preslávené po celom Vietnamu.

Dôležité je, aby ste si pri cestovaní po Vietnamu pamätali na niekoľko vecí, ktoré by ste si mali dávať pozor. Zatiaľ čo Vietnam je bezpečná krajina, turistov môže ohrozovať najmä nekvalitné jedlo alebo pitie nekvalitnej vody. Dôležité je tiež mať pri sebe vždy dostatok hotovosti, pretože niektoré prevádzky prijímajú iba hotovosť.

Celkovo možno povedať, že Vung Tau je ideálne miesto pre oddych a vychutnanie si krásnych pláží a prírody. Vung Tau je však oveľa viac ako len miesto na opaľovanie. Má mnoho historických pamiatok, dobrých reštaurácií a ponuka celkovo rôzne aktivity. Ak teda plánujete dovolenku v Vietnamu, rozhodne by ste nemali vynechať Vung Tau.


Najčastejšie otázky a odpovede Vietnam Vung Tau


Otázky:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Vung Tau z Ho Či Minho?
2. Ktoré sú najlepšie miesta na nákupy v Vung Tau?
3. Kam ísť na pláži v Vung Tau?
4. Aké sú najlepšie reštaurácie s miestnou kuchyňou v Vung Tau?
5. Ktoré sú najlepšie historické pamiatky v Vung Tau?

Odpovede:

1. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Vung Tau z Ho Či Minho, je autom alebo autobusom, ktorého cesta trvá približne 2 hodiny.
2. Najlepšie miesta na nákupy v Vung Tau sú Big C a Lotte Mart, ktoré sú oba obrovské nákupné centrá.
3. Najlepšie miesta na pláži v Vung Tau sú Back Beach a Front Beach.
4. Niektoré z najlepších reštaurácií s miestnou kuchyňou v Vung Tau zahŕňajú Ganh Hao Seafood, Hoang Yen a Quan Xua.
5. Niektoré z najlepších historických pamiatok v Vung Tau zahŕňajú budovu Pagoda Niet Ban Tinh Xa, Christ statue na horách Nho a ďalšie pamiatky z čias vietnamskej vojny ako White Palace a Long Tan Cross.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky