Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Togo Cascade de Womé

Ubytovanie Togo Cascade de Womé


Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť a užiť si prírodu v krajine Togo, tak by ste určite nemali zmeškať príležitosť navštíviť úchvatný prírodný úkaz Cascade de Womé.

Nachádza sa asi 150 kilometrov severne od Togovského hlavného mesta Lomé a je jednou z najväčších turistických atrakcií v krajine. Tieto kaskády sú rozdelené do dvoch častí, pričom spodná časť je široká asi 70 metrov a vytvára ohromujúci vodopád, zatiaľ čo horná časť sa skladá z niekoľkých vodopádov menších rozmerov.

Toto miesto je obľúbené u turistov, ktorí sem prichádzajú obdivovať prírodnú krásu, relaxovať a prejsť si krásnymi trekami po okolí. Svoje sľubné meno, ktorému sa hovorí "Voda, ktorá padá nikdy nezabudne", si určite zaslúži.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie v blízkosti tejto atrakcie, máte niekoľko možností. Jednou z nich je kempovať priamo v okolí kaskád. Na webových stránkach turistického sektoru Togo je k dispozícii online rezervácia ubytovania, kde si môžete vybrať z rôznych typov kempov s rôznou cenovkou.

Môžete tiež ubytovať v neďalekom meste Kpalimé, ktoré je cca 15 km od kaskád. Tu si môžete vybrať z rôznych hotelov, motlov alebo súkromných apartmánov. Niektoré z týchto ubytovacích zariadení sú kategórie 2-3 hviezdičky a ponúkajú komfortnejšie vybavenie, ktoré môže byť pre niektorých turistov žiadúce.

Okrem ubytovania máte tiež množstvo možností, ako si užiť Togo Cascade de Womé. Môžete vyskúšať rafting alebo splavovanie pod vodopádom, prejsť sa po krásnych lesoch a pohoriach alebo si jednoducho vychutnať krásnu prírodu a nabrať niečo nového do svojho zážitkového arzenálu.

Togo Cascade de Womé je skutočne úchvatné miesto. Prírodná krása a čistota vody sú také ohromujúce, že si toto miesto zaslúži svoje místo na vašom zozname, kam sa chcete v živote vybrať. Takže si naplánujte svoju cestu, zarezervujte ubytovanie a vychutnajte si ten najkrajší zážitok od prírody, aký Togo môže ponúknuť.


Najčastejšie otázky a odpovede Togo Cascade de Womé


Q: Aké je výška vodopádu Cascade de Womé?
A: Výška vodopádu Cascade de Womé je asi 20 metrov.

Q: Kde sa nachádza vodopád Cascade de Womé?
A: Vodopád Cascade de Womé sa nachádza v Togu, v blízkosti mesta Kpalimé.

Q: Dá sa v Cascde de Womé kúpať?
A: Áno, dá sa v nej kúpať, ale je vhodné mať na pamäti, že voda je chladná a tok je silný.

Q: Aké sú najlepšie obdobie na návštevu vodopádu Cascade de Womé?
A: Najlepšie obdobie na návštevu vodopádu Cascade de Womé je počas obdobia dažďov, čo trvá od mája do októbra.

Q: Je potrebný vstupný poplatok na návštevu vodopádu Cascade de Womé?
A: Áno, existuje vstupný poplatok.

Q: Je potrebný sprievodca na návštevu vodopádu Cascade de Womé?
A: Nie, sprievodca nie je povinný, ale môže byť užitočný pre ďalšie informácie o mieste.


Dovolenka Togo Cascade de Womé


Togo je krajina, ktorá neprichádza často na um, ak sa hovorí o dovolenkách. Avšak, ak sa chcete odviazať od preplnených turistických destinácií a objaviť niečo nové a zaujímavé, určite by ste mali navštíviť túto africkú krajinu a vychutnať si najvyšší a najznámejší vodopád v Togu - Cascade de Womé.

Cascade de Womé sa nachádza v blízkosti miesta Kpalimé v juhozápadnej časti Toga a je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v krajine. Tento vodopád má približne 20 metrov výšky a ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Môžete sa k nemu dostať po ceste cez malé dedinky a prechádzať okolo hôr a dolín. Cesta je trochu náročná, ale s nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu, vám bude robiť každý krok radosť.

Keď dorazíte k vodopádu, budete fascinovaní jeho majestátnou krásou a silou, ktorú vyžaruje. Môžete sa tam tiež vykúpať v jazierkach, ktoré sa nachádzajú pod vodopádom a vychutnať si krásne scenérie miestnej prírody. Nezabudnite však, že voda je veľmi studená, a tak by ste si mali zobrať so sebou teplé oblečenie.

Okrem Cascade de Womé môžete v Togu tiež navštíviť iné miesta, ako napríklad historické pamiatky, trhy, alebo jednoducho si vychutnať miestnu kuchyňu. Váš pobyt v Togu bude určite iný ako akýkoľvek iný, a pre mnohých z vás to bude nezabudnuteľná dovolenka s mnoho novými zážitkami.

Takže ak máte chuť na niečo nové a neotrasené, neváhajte a zistite viac o Cascade de Womé a o Togu ako celku. Je to doslova malý kúsok Afriky, ktorý stojí za to objaviť a prežiť tam niečo úplne nové a nezvyčajné.


Počasie Togo Cascade de Womé


Počasie v oblasti Togo Cascade de Womé je výrazne ovplyvnené tropickým podnebím rovníkovej oblasti, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou takmer po celý rok. Vzhľadom na to, že sa nachádza v blízkosti Guinejského zálivu, je oblasť ovplyvnená aj monzúnovými vetrami.

Väčšina západoafrických krajín má dve ročné obdobia, suché a dažďové. V oblasti Togo Cascade de Womé sú dažďové obdobia od mája do októbra a od decembra do marca. Počas týchto období môže pršať denne a niekedy celý mesiac. Množstvo zrážok sa môže výrazne líšiť v rôznych oblastiach.

Počas suchého obdobia, ktoré trvá od novembra do apríla, sa teploty zvyčajne výrazne zvyšujú. Teploty sa môžu pohybovať od 26°C počas noci až po 34°C počas dňa. Vysoké teploty a nízka vlhkosť sa môžu stať veľkým problémom pre návštevníkov.

Obdobie od júla do septembra môže byť obzvlášť nebezpečné pre návštevníkov oblasti Togo Cascade de Womé. Počas tohto obdobia sa môžu vyskytnúť silné búrky a záplavy, ktoré môžu viesť k zosuvom pôdy. Návštevníci sa preto musia držať bezpečných trás a dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia.

V oblasti Togo Cascade de Womé sa odporúča návštevníkom dodržiavať správnu hygienu a pitnú vodu sa neodporúča piť rovno z prameňa. Miestne obyvateľstvo používa k pitie iba balenú vodu.

Vzhľadom na ovplyvnenie tropickým podnebím, vždy je vhodné byť pripravený na rôzne druhy počasie. Odporúča sa návštevníkom oblasti Togo Cascade de Womé, aby so sebou vždy mali odev vhodný na daždivé a teplé počasie, ale aj na suché a horúce počasie.

Na záver, návšteva oblasti Togo Cascade de Womé je možná počas celého roka. Avšak návštevníci by mali byť pripravení na rôzne druhy počasia a vždy dodržiavať bezpečnostné opatrenia.


Letenka Togo Cascade de Womé


Ak patríte medzi cestovateľov a máte radi neobjavené kúty sveta, čo takto navštíviť Togo a jeho nádherné vodopády Cascade de Womé? Svojou krásou a obrovskou prírodnou silou vás určite ohromia.

Pre cestu do Toga je dobré vedieť, že krajina sa nachádza v západnej Afrike a má pobrežie na atlantickom oceáne. Aby ste sa dostali k prírodnému divu Cascade de Womé, je potrebné letieť do Lomé, hlavného mesta Toga. Z Európy sa dá letieť s prestupom buď v Istanbuli alebo v Casablance.

Po prílete do Lomé vyraďte najomným autom alebo si zorganizujte prepravu s miestnymi sprievodcami. Cesta na miesto trvá zhruba 2 až 3 hodiny jazdy po asfaltke a potom už budete musieť premávať po kamenistých cestičkách s miestami pretekajúcimi potokmi.

Cascade de Womé je skupina šiestich vodopádov, ktoré sa nachádzajú pri obci Kpalimé. Najvyšší z nich má výšku 20 metrov a predstavuje skutočný zážitok pre zarytých milovníkov prírodných krás.

Okrem samotného vodopádu vás určite očarí aj krása okolitej krajiny a miestneho prostredia. Môžete si zájsť do vodopádu a vychutnať si osviežujúce kúpanie, alebo sa spoľahnúť na miestnych sprievodcov a nechať sa len tak unášať miestnym tokom.

Togo a jeho krása Cascade de Womé sú pre cestovateľov nezabudnuteľnou zážitkovou destináciou. Tak čo takto založiť svoj cestovateľský diár o nevšedných zážitkoch a vybrať sa na dobrodružnú cestu do Toga?


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky