Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Thajsko Koh Chang

Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Koh Chang


Otázky o Thajsku a Koh Chang:

1. Čo potrebujem na cestu do Thajska?

Na cestu do Thajska potrebujete platný cestovný pas a víza (v prípade pobytu nad 30 dní), letenky a doklady pre ubytovanie.

2. Ako sa dostanem z letiska na Koh Chang?

Z letiska v Bangkoku sa môžete dostať taxíkom alebo minibustom až k trajektu, ktorý vás prevezie na Koh Chang. Cesta trvá približne 4 hodiny.

3. Aké sú najlepšie pláže na Koh Chang?

Najlepšie pláže na Koh Chang sú White Sand Beach, Klong Prao Beach a Lonely Beach, ktoré poskytujú krásne pláže s bielym pieskom a jasnou vodou.

4. Môžem sa dostať na ostrov Koh Kood z Koh Changu?

Áno, z Koh Changu sa môžete dostať na ostrov Koh Kood trajektom, spojenie medzi týmito dvomi ostrovmi je zabezpečené.

5. Koľko stojí jedlo a ubytovanie v Thajsku?

Jedlo a ubytovanie v Thajsku sú všeobecne lacné a dostupné pre každého. Ceny sa však môžu líšiť v závislosti od miesta a typu služby. Väčšinou si môžete dopriať chutné jedlo v reštaurácii za 3-5 eur a ubytovať sa v hoteli za približne 15-20 eur za noc.

6. Aké aktivity môžem robiť na Koh Changu?

Na Koh Changu môžete vyskúšať rôzne aktivity, ako sú potápanie, jazda na lodi, kajakárstvo, rafting, lezenie po skale, vodné skútre a mnoho ďalších.

7. Ako dlho by mal byť pobyt na Koh Changu?

Pobyt na Koh Changu by mal trvať aspoň 3 dni, aby ste si mohli užiť krásne pláže a zážitky z aktív.

8. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Koh Changu?

Najlepšie obdobie na návštevu Koh Changu je od novembra do marca, kedy je suché a teplé počasie. V ostatných mesiacoch môžu byť dažde a oblačnosť, ale celková teplota vždy zostáva príjemná a vhodná na kúpanie.

9. Je potrebné očkovanie pre návštevu Thajska a Koh Changu?

Nie je potrebné, aby ste mali očkovanie pred návštevou Thajska a Koh Changu. Avšak, ak plánujete návštevu iných oblastí Thajska alebo Vietnamu, môže byť očkovanie nevyhnutné.

10. Aké sú najkrajšie miesta na Koh Changu?

Okrem pláží White Sand Beach a Klong Prao Beach, existujú aj iné krásne miesta na Koh Changu, ako sú vodopády Klong Plu, chrámy Wat Khlong Nonsi a Wat Salak Petch a zátoka Bang Bao.


Ubytovanie Thajsko Koh Chang


Thajsko je jednou z najnavštevovanejších destinácií na svete. Najväčší ostrov v Thajsku, Koh Chang, ponúka turistom množstvo aktivít, kultúrne zážitky i nádherné pláže. Ak hľadáte ubytovanie na Koh Changu, môžete si vybrať z rôznych možností podľa vašich preferencií.

Luxusné hotely

Ak si chcete dopriať luxusné ubytovanie, v Koh Changu nájdete množstvo 5-hviezdičkových hotelov. Napríklad KC Grande Resort & Spa ponúka nádherné izby s výhľadom na more a prvotriedne služby. Okrem toho má videohry, bazény aj wellnes centrum. The Dewa Koh Chang je ďalší luxusný hotel s moderným interiérom, nádhernými plážami i vlastným bazénom.

Kempingy

Pre tých, ktorí milujú prirodu a chcú zažiť autentický pobyt, sú v Koh Changu k dispozícii kempingy. Napríklad Bailan Beach Resort a Bailan Hut Family Resort ponúkajú možnosť stanovania priamo na pláži. Kúpeľne sú zdieľané, ale kempingy majú svoje vlastné zariadenia na varenie a chladenie. Kempingové miesta sú omnoho lacnejšie ako hotely alebo bungalovy.

Bungalovy

Pre tých, ktorí hľadajú stredne drahé, ale pohodlné bungalovy, Koh Chang má širokú ponuku. Kai Bae Beach Resort ponúka veľké, plne vybavené bungalovy s výhľadom na more. The Gallery at Koh Chang je ubytovanie s moderným nábytkom, klimatizáciou a priestrannou verandou. Starý, tradičný Let’s Go Koh Chang Resort ponúka terasovité bungalovy s výhľadom na tropickú záhradu.

Hostely

Hostely sú najlacnejšou formou ubytovania v Koh Changu. Ak hľadáte skvelú cenu, sú tu niektoré z najlepších hostelov v Thajsku. Napríklad Little Eden Guesthouse ponúka izby, ktoré sú naozaj cenovo dostupné, ale aj pohodlné a dobre vybavené. Koh Chang Hostel je ďalší skvelý hostel s kúpeľňou a zdieľaným priestorom na oddych.

V Koh Changu sa nájde ubytovanie pre každého - od milovníkov luxusu až po cestovateľov milujúcich prirodu. Nájdite si svoje ideálne ubytovanie a zažite nádhernú dovolenku v raji na zemi.


Počasie Thajsko Koh Chang


Thajsko je známe svojimi krásnymi plážami, ktoré sú jedným z najlepších miest na oddych a relax. Koh Chang je jedným z najobľúbenejších ostrovov v Thajsku a má skvelé počasie, ktoré je hojnou príčinou pre návštevníkov.

Koh Chang má tropické podnebie s dvoma obdobiami – suchým a dažďovým. Suché obdobie sa začína v decembri a končí v apríli. Slnko svieti po celý deň a teploty dosahujú približne 30°C. Nočné teploty sú približne 25°C, čo znamená, že v noci je príjemne chladno a nemusíte sa báť nadmerného potenia.

Dažďové obdobie trvá od mája do novembra a počasie je trochu chladnejšie, ale stále teplé. Počas dažďového obdobia sú teploty o niečo nižšie a vlhkosť vzduchu je vyššia. Avšak dažde sú ukážkové a západy slnka vyzerajú ešte krajšie po daždi.

Kvôli dažďom a silnejšiemu vetru v dažďovom období by ste mali byť opatrní, keď sa plavíte na lodiach alebo si prechádzate po pláži. Avšak, mnoho návštevníkov Koh Changu tvrdí, že toto obdobie je tiež krásne a fantastické na fotografovanie.

Voda v Koh Changu je typická pre tropické ostrovy, s teplotou okolo 28°C počas celého roka. V závislosti od toho, v ktorej časti Koh Changu sa nachádzate, môžete stretnúť s mierne vlnami alebo úplným pokojom.

Väčšina turistov navštevuje Koh Chang najmä v lete, kedy je tam veľa turistov a pláže sú plné ľudí. Avšak, ak hľadáte pokojnejšie pláže, je dobré prísť v inom období ako v lete, napríklad v máji alebo septembri.

Koh Chang má fantastické počasie a je skvelým miestom na oddych a relax. Bez ohľadu na to, kedy prídete, Koh Chang vás určite očarí a presvedčí o tom, že je to miesto, ktoré by ste mali vidieť.


Dovolenka Thajsko Koh Chang


Thajsko je krásna krajina, v ktorej nájdete mnoho ostrovov na ktorých si môžete vychutnať tropickú dovolenku. Jedným z týchto ostrovov je aj Koh Chang, ktorý sa nachádza v Zálive Thajského mora.

Koh Chang je druhým najväčším ostrovom v Thajsku a je známy pre svoje krásne pláže, prírodné potôčiky a vodopády, ale aj pre svoje celkové pohodlné austrálske atmosféry.

Keďže na Koh Chang ledva prestávajú rásť palmy, využite príležitosť a začnite svoj deň pozorovaním krásneho východu slnka. Potom sa môžete ísť okúpať v jemnej tyrkysovej vode, ktorá sa chladí len na prijateľných 28 stupňoch Celzia.

Dnes sa na ostrove Koh Chang taktiež nachádzajú mnohé hotely a plážové reštaurácie, ktoré Vám ponúkajú rôzne druhy morskej kuchyne a príjemné miesto na odpočinok.

Keďže ostrov Koh Chang je relatívne voľne prístupný, môžete sa naň dostať rôznymi spôsobmi. Najjednoduchším spôsobom je loďou z Trata, alebo autobusem z Bangkoku.

Pri návšteve Koh Changu si určite nevystačíte len s jednou plážou. Na ostrove sú rôzne druhy pláží, ktoré sú vhodné pre rôzne typy návštevníkov. Na juhovýchodnej časti ostrova sa nachádza pláž Lonely Beach, ktorá je určená pre tých, ktorí hľadajú nocľah s príjemnou atmosférou.

Pri návšteve Koh Changu sa určite vyhnete pláži White Sand, ktorá je už síce trochu turisticky rozvinutá, no po našom pohľade predsa len krajšia. Je preto miesto, ktorý Vám nepredstaví žiadne zložité problémy s výberom a určite sa tu nájdete.

Keď sa rozhodnete pre Koh Chang ako cieľ Vašej dovolenky, určite si vyberte ten správny druh ubytovania. V okolí sa totižov poslednom čase objavili mnohé luxusné hotely a na výber je určite niečo, čo bude vhodné napríklad pre rodiny s deťmi alebo pre osamelé cestovateľov.

Celkovo Koh Chang ponúka skvelú kombináciu pláží a rekreačnosti s kultúrou a prírodou. Ak hľadáte odpočinok, únik pred ruchom veľkoho mesta alebo niečo celkom iné, Koh Chang je miestom, kde si svoju dovolenku určite užijete.


Letenka Thajsko Koh Chang


Koh Chang je malý ostrov nachádzajúci sa v Zálive Thajskejho kráľovstva a je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú tropické prázdniny na Thajsku. Koh Chang sa rýchlo stáva populárnou destináciou pre turistov z celého sveta, pretože ponúka nádherné pláže, skvelé potápanie a šnorchlovanie, zábavné nočné život atď. Turisti môžu dostať do Koh Changu lietadlom z hlavného mesta Thajska - Bangkok.

Ak chcete cestovať do Koh Chang, musíte sa najprv dostať do Bangkoku. Z Bangkoku môžete potom ľahko cestovať do Koh Changu. Lietadlo z Bangkoku do Trat trvá len približne 45 minút. Potom musíte ísť na trajekt, ktorý vám umožní prejsť do Koh Changu.

Lietadlá z Bangkoku do Trat ponúkajú rôzne aerolinky ako Thai Airways, Bangkok Airways a AirAsia. Náklady na letenky sa líšia v závislosti od letového času a obdobia, v ktorom sa chystáte cestovať. Letenky sa dajú rezervovať buď online alebo osobne v kanceláriách aeroliniek.

Cena letenky z Bangkoku do Trat sa bežne pohybuje od 1 500 bahtov (asi 1 700 Kč) a môže sa líšiť až podľa letového času a obdobia. Z Tratu sa musíte dostať k trajektu, ktorý vám umožní prejsť do Koh Changu. Cesta trajektom trvá približne 45 minút a výlet na trajekte sa rozhodne oplatí, pretože ponúka nádherný výhľad a niekoľko fotogenickejších okamihov.

V Koh Changu sú na výber rôzne druhy ubytovania, od útulných bungalovov až po luxusné hotely. Turisti si môžu vyberať zo širokej škály možností, ktoré sú navrhnuté tak, aby zodpovedali rozpočtu a preferenciám každého turistu.

Ak hľadáte tropický raj na Thajsku, Koh Chang je určite miestom, ktoré by ste mali zvážiť. Lietadlá z Bangkoku do Trat sú ideálnym spôsobom, ako sa dostať doostrova a začať objavovať všetky krásy, ktoré vám Koh Chang ponúka. Takže si zarezervujte letenku a pripravte sa na dokonalú dovolenku, ktorú nikdy nezabudnete!


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky