Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Tanzánia Ruaha National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Ruaha National Park


Q: Kde sa nachádza Ruaha National Park?
A: Ruaha National Park sa nachádza v Tanzánii, v regióne Iringa.

Q: Aký je najlepší čas na návštevu Ruaha National Park?
A: Najlepší čas na návštevu parku je medzi júnom a októbrom, kedy sa končí daždná sezóna a zvieratá sa sťahujú bližšie k riekam pre vodu.

Q: Aké druhy zvierat môžem vidieť v Ruaha National Park?
A: V parku môžete vidieť veľa druhov zvierat, ako sú sloni, levharti, gepardi, hyeny, žirafy, paviány a mnoho ďalších. Taktiež sú tu rôzne druhy vtákov a plazy.

Q: Ako sa dostať do Ruaha National Park?
A: Môžete sa sem dostať letecky alebo cestou. Najbližší letiská sú v Dar es Salaam alebo v Dodoma. Je možné sa sem tiež dostať autobusom alebo autom.

Q: Ktoré ubytovacie možnosti sú k dispozícii v Ruaha National Park?
A: V parku je niekoľko kempov a lodžií, ktoré sú odlišných kategórií a cien. Každá z nich ponúka rôzne služby a zážitky.

Q: Je potrebné mať cepín alebo iné vybavenie na trekking v Ruaha National Parku?
A: Nie, trekking alebo horolezectvo nie sú povolené v parku. Turistické trasy sú určené len k prechádzkam so sprievodcom.

Q: Môžem byť v Ruaha National Parku na safari?
A: Áno, park ponúka rôzne druhy safari. Môžete si vybrať z tradičných, pešieho alebo nočného safari. Každý druh safari ponúka jedinečné zážitky.

Q: Aké oblečenie si mám vziať na návštevu Ruaha National Parku?
A: Odporúča sa nosiť pohodlné a svetlé oblečenie, ktoré ochráni pred slnkom alebo hmyzom. Taktiež sa odporúča obuť pohodlné topánky.

Q: Musím mať v Ruaha National Parku očkovanie proti žltej zimnici?
A: Áno, cestovatelia do Tanzánie musia mať očkovanie proti žltej zimnici a mať príslušný certifikát. Taktiež sa odporúča očkovanie proti hepatitíde A a B, tetanu a chrípke.

Q: Dostanem sa blízko k zvieratám v Ruaha National Parku?
A: Nie, turistov sa na safari v parku nesmie vychádzať z vozidla. Je to kvôli vašej bezpečnosti a aby sa zvieratá neboli otrhnuté od vašej prítomnosti.


Letenka Tanzánia Ruaha National Park


Ak hľadáte dobrodružstvo v srdci divočiny, neváhajte a zarezervujte si letenku do Ruaha National Parku v Tanzánii. Ruaha je najväčší národný park v krajine a ponúka návštevníkom úžasné zážitky zo zvierat a prírodných krás.

Park leží v tých najodľahlších rohoch krajiny, v centrálnej Tanzánii, a poskytuje útočisko pre stovky druhov zvierat. Dych berúce safari túry a pozorovania zvierat sú dôvodom, prečo sa Ruaha National Park stal tak populárnym turistickým miestom.

V parku žije množstvo vzácnych druhov, vrátane levov, gepardov, leopardov, hrochov, hyen, krokodílov a mnohých ďalších. To, čo Ruaha robí mimoriadnym, je to, že v jeho oblasti sa nachádza viac ako 10% svetovej populácie kožoštrb. Tento druh je unikátny a je jedným z hlavných dôvodov, prečo si mnoho turistov rezervuje letenky práve sem.

Ruaha ponúka nádherné scenérie, sú tu prekrásne kopce, hory, jazerá a množstvo riek. Park leží v oblasti, kde sa stretávajú dva ekosystémy, KwaZulu-Natal a Zambezi, čo znamená, že sa tu vyskytuje neuveriteľná biodiverzita.

Tí, ktorí pricestujú do Ruaha National Parku, si môžu vychutnať nielen pozorovanie zvierat a prekrásne prírodné scenérie, ale môžu sa tu aj zapojiť do mnohých aktivít. Park ponúka návštevníkom rôzne aktivity ako riečne plavby, rybolov, vzdušné safari, horskú turistiku, prechádzky s miestnymi pastiermi a mnoho ďalších.

Keďže Ruaha National Park leží v izolovanom území, ceny leteniek môžu byť trochu vyššie, ale na druhej strane, návšteva tohto miesta bude za každú cenu stáť. Keď si zarezervujete letenku do Tanzánie, nezabudnite zahrnúť Ruaha do svojho itinerára. Toto miesto vás ohromí svojou prírodnou krásou a nádhernými zvieratami, ktoré tu nájdete.


Počasie Tanzánia Ruaha National Park


Ruaha National Park je jedným z najväčších tanzánskych národných parkov, ktorý sa nachádza na juhozápade krajiny. Tento park je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú unikátne zážitky a nezabudnuteľné zážitky v divokej prírode. Jedným z faktorov, ktoré robia Ruahu takým jedinečným miestom na Zemi, je jeho zvláštne počasie.

Ruaha National Park má silno tropické podnebie, v ktorom sa vyskytuje viacero zón podnebia. Dôležitým prvkom je tiež to, že tu narazia mierny prúd od juhu a suchý prúd od pobrežia Indie. Vďaka tomuto spojeniu tu vzniká unikátne podnebie a krajina, ktorého charakteristickými rysmi sú teploty v rozmedzí 20 až 35 stupňov Celzia a obdobie sucha, ktoré trvá od júna do októbra. V klíme Ruahy je zjavným rozdiel medzi suchým a daždivým obdobím. Počas suchého obdobia krajina vypúkla a surovo pôsobí. Počas tohto obdobia sa nájdete malé množstvo vodných zdrojov, a kvôli tomu aj zvieraťu koncentruje na týchto miestach.

Počas daždivého obdobia, ktoré prebieha od novembra do mája, je táto krajina transformovaná do zelenej oázy. Počas tejto doby zamáva voda a polia sa zaplavujú. Tento obrázok krajiny je pre mnohých turistov zaujímavý a privádza ich k ťahaniu fotoaparátov a kamerov, aby zdokumentovali túto neopakovateľnú prírodu.

V Ruahu sa nachádza viac ako 10 riek, ktoré sú životne dôležité pre zvieratá v parku. Tieto rieky z nich robia bohaté miesto pre fauna a flóru. Najčastejšie sa tu stretávajú leopardi, hyeny, gepardy, slony, zebry, pštrosonosé zvieratá aj sokoly. Pre milovníkov vtáctva, Ruaha poskytuje miesto pre pozorovanie a fotografovanie viacerých druhov vtáctva, ako napríklad ibiška, orla alebo kvetnatka.

V Ruahu sa dajú pozorovať zaujímavé situácie, ktoré sú veľmi zriedkavé alebo dokonca extrémne. Napríklad, snáď ste nikdy nemali príležitosť vidieť napríklad "Jazdec na zemi", kedy levíča leží na zemi a plachtil tu svoje brucho, ale jeho matka ho vliekla za chvost, aby sa skryli pred loveckým nebom.

Keď však plánujete ciestu do Ruaha, mali by ste si uvedomiť, že toto miesto bude pre vás klasickým safari. Takže, úprimným záujmom je, aby ste neprišli v období leta, keď je slnko príliš silné a púšť môže byť nebezpečná. Najlepší čas návštevy je obdobie od júla do októbra, keď je krajina suchá, ale teploty najúnosnejšie.

Ruaha je národný park, ktorý ponúka jedinečné zážitky nielen pri sledovaní zvierat, ale aj pri cestovaní cez jej jedinečné krajiny a počasie. Preto, ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť prírodu v jej najlepšej podobe, Ruaha National Park by mal byť na prvom mieste zoznamu vašich destinácií. Jedno je určite isté, Ruaha nesklame a navždy zostane na vašej pamäti.


Ubytovanie Tanzánia Ruaha National Park


Tanzánia je jednou z najkrajších krajín Afriky a jej národné parky sú plné úžasných zvierat a prírody. Jedným z národných parkov, ktoré si rozhodne stojí za návštevu, je Ruaha National Park. Nachádza sa na juhozápade krajiny a je domovom pre veľké množstvo divočiny, vrátane slonov, leva, gepardov a mnoho ďalších.

Ak sa práve pripravujete na návštevu Ruaha National Park, jednou z najdôležitejších vecí, ktorú musíte zvážiť, je ubytovanie. Naštastie, táto oblasť ponúka mnoho možností na ubytovanie pre každý rozpočet a vkus.

Ak hľadáte zážitok v rustickej atmosfére, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v kempingu. Ruaha National Park má veľa kempingových miest, kde si môžete spraviť vlastné ohnisko a pozorovať okolitú divočinu. Toto je určite skvelá možnosť pre dobrodruhov a skúsených cestovateľov, ktorí majú radi prírodu.

Ak preferujete pohodlnejšie a komfortnejšie ubytovanie, môžete vyskúšať niektoré z mnohých luxusných lodží alebo kempov. V Ruaha National Park nájdete niekoľko vyššie triedených lodží, ktoré ponúkajú pohodlné a elegantné ubytovanie s nádhernými výhľadmi na park. Mnohé z týchto lodží majú tiež vlastné reštaurácie, bary a vybavenie na relaxáciu, ako sú bazény alebo miesta na relaxáciu.

Najnavštevovanejším miestom na ubytovanie v Ruaha National Park je kemp Msembe. Tento kemp ponúka niekoľko možností ubytovania, vrátane stanov, chaletov a dokonca aj luxusných stanov pre tých, ktorí hľadajú niečo skutočne jedinečné.

Kemp Msembe má aj mnoho vybavenia na zlepšenie vášho pobytu, vrátane reštaurácie a barov, bazénu a rôznych aktivít, ako sú safari jazdy a turistika. Ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú cítiť blízko k prírode, ale zároveň užívať si prvotriedny komfort.

Výber správneho ubytovania môže zásadne ovplyvniť váš celkový zážitok z návštevy Ruaha National Park. Nech už sa rozhodnete pre kempovanie pod hviezdami alebo luxusné ubytovanie v lodži, veľa šťastia pri hľadaní toho správneho miesta pre váš pobyt v tomto úžasnom národnom parku v Tanzánii.


Dovolenka Tanzánia Ruaha National Park


Tanzánia je známa svojimi divokými zvieratami a Ruaha National Park v južnej časti krajiny je skutočnou ukážkou toho, ako čarovné a exotické môže byť toto africké územie. Ruaha National Park je druhým najväčším národným parkom v Tanzánii, hoci počet návštevníkov sa pohybuje na oveľa nižších úrovniach v porovnaní s inými parkmi. Je to miesto, kde si môžete užívať dovolenku v prírode a zároveň máte pocit, že ste jedným z mála cestovateľov objavujúcich túto oblasť.

Prvým, čo vás ohromí, keď sa dostanete do Ruaha National Parku, sú obrovské a nekonečné savany, ktoré vás budú sprevádzať celým vášm pobytom. Park má zaujímavý terén s riečnymi kaňonmi, zárezmi, brehmi riek a malými jazerami, ktoré vytvárajú dokonalé biotopy pre rôzne druhy zvierat. Na jednej strane parku sa nachádzajú hory s krásnymi výhľadmi a na druhej strane są vzdialené roviny, kde sa zvieratá môžu volne pohybovať.

V parku žije množstvo zvierat, najmä lemviehy, zebry, antilopy, byvolia, slony, levy, gepardy a leopardi. Mnoho z týchto druhov je možné vidieť počas safari jazdy, ktorú si môžete objednať v niektorom z kempov alebo táborov v parku. V Ruaha National Parku je tiež možné vidieť neobvyklé druhy ako Africa wild dog, hyeny, a hydružky a mnoho iných.

Okrem safari jazdy môžete v parku podnikať aj prechádzky po okolí, nočné safari alebo rybolov. Pri mnohých kempoch a táboroch sú k dispozícii rôzne aktivity, ktoré vám umožnia užívať si prírodu v plnej paráde.

Celkový dojem z Ruaha National Parku je nádherný a je to skutočne magické miesto pre všetkých milovníkov prírody a divokých zvierat. Ak hľadáte skutočnú dobrodružnú dovolenku, potom je Ruaha National Park tou správnou voľbou. Bude to určite nezabudnuteľné dobrodružstvo, ktoré budete pamätať celý život.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky