Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Tanzánia Pemba Island

Letenka Tanzánia Pemba Island


Tanzánia je krajinou, ktorú si zamilujú milovníci prírody a kultúry. Každý rok prichádza do Tanzánie stále viac turistov, ktorí chcú objavovať zvieratá v národnom parku Serengeti alebo sa kúpať v krásnych plážach na pobreží Indického oceánu. Medzi takéto pláže patrí aj Pemba Island, ktorá sa nachádza na severovýchode Tanzánie.

Pemba Island je malý ostrov s bielymi plážami a tyrkysovým morom, kde sa môžete prejaviť v rôznych vodných aktivitách, ako sú napríklad potápanie, kajakovanie alebo požičiavaní si člna. Ďalšou obľúbenou aktivitou je rybolov, ktorý sa koná každý deň a kde si turisti môžu okrem dobrej ulovenej ryby užiť ďalšie nádherné okamihy, ktoré pobyt na ostrove prináša.

Ostrov má aj jedinečnú kultúru, ktorú by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Semieni Blahodomov aj Stone Town sú miestami, kde môžete spoznať miestnych ľudí a ich spôsob života.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pemba Island, najlepšou možnosťou ako sa tam dostať je cez letisko v Zanzibare. Zanzibar je asi jediné miesto, odkiaľ je možné získať priame letenky na Pemba Island. Aj preto je táto plážová destinácia dostupná len pre tých, ktorí sú ochotní na seba branť nejaké to riziko.

Pokiaľ budete mať šťastie a uspejete pri hľadaní letenky, prajeme príjemný let do tejto exotické destinácie.

Celkové náklady na návštevu Pemba Island v Tanzánii môžu byť vysoké. Preto vyhľadávajte a stále porovnávajte ceny od rôznych poskytovateľov. Pravdepodobne budete musieť absolvovať dlhšiu cestu lietadlom, napríklad z Európy, preto by ste si mali priskrbiť určitú sumu na letenky a ďalšie náklady. Ale keď už sa dostanete na ostrov, určite nebudete ľutovať, že ste sa rozhodli navštíviť Pemba Island.


Dovolenka Tanzánia Pemba Island


Tanzánia je krajina nachádzajúca sa na východnom pobreží Afriky a je známa ako domov niektorých najkrajších a najzaujímavejších miest na svete. Pemba Island je jedno z miest, ktoré si zaslúži viac pozornosti a navštívenie.

Pemba Island je jedným z najodľahlejších ostrovov Tanzánie a zvyčajne sa dostanete tam iba súkromnou loďou alebo letom, čo robí z tohto ostrova úplne skryté miesto, ktoré sa zdá byť oddelené od zvyšku sveta. Ostrov je známy ako "Záhrada klinčekov" kvôli veľkému množstvu plodov klinčekových stromov, ktoré tu rastú.

Pemba Island je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť od hlučného mestského života a relaxovať v prírodnom prostredí. Ostrov ponúka krásne pláže a zátočiny, ktoré sú ideálne na plávanie, potápanie a iné vodné športy. Voda tu je nádherne čistá a výhľady sú neuveriteľné.

Okrem pláží si môžete tiež vychutnať množstvo ďalších aktivít na ostrove. Pozrite si miestne rybárske dediny, kde sa môžete naučiť, ako sa lovia ryby alebo sa pridajte k miestnym obyvateľom pri ich každodenných práciach. Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu zaujímavejšie, existuje celý rad náučných túr po ostrove, ktoré vám umožnia objaviť poklady a tajomstvá ostrova.

Niektoré z miestnych atrakcií, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, sú tajomné zvyky a rituály, ktoré miestni ľudia dodržiavajú už tisíce rokov. Všetky tieto zvyky sú obklopené miestnymi legendami a príbehmi a sú unikátnym zážitkom, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

Na ostrove sa nachádza aj množstvo obchodov a trhov s miestnymi výrobkami. Pre tých, ktorí sú nadšení nakupovaním, je to perfektné miesto na nájdenie tradičných afrických remesiel a suvenírov, ktoré tu nájdete v hojnom množstve.

Celkovo povedané, Pemba Island je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú krásne miesto na oddych a relaxáciu v prírodnom prostredí. S neuveriteľne krásnymi plážami, fascinujúcimi tradíciami a príbehmi, je to určite miesto, ktoré si zaslúži navštíviť. Pre mnohých to bude zážitok na celý život a určite by ste si toto miesto nemali nechať ujsť.


Počasie Tanzánia Pemba Island


Tanzánia je pôvabná africká krajina, obklopená Indickým oceánom a patriaca medzi najnavštevovanejšie turistické destinácie. Medzi jej najobľúbenejšie ostrovy patrí aj Pemba Island. Ak chystáte svoju dovolenku práve tu, mali by ste vedieť, aké počasie vás tu môže čakať.

Pemba Island sa nachádza severozápadne od Tanzánie a je známa svojimi koralovými útesmi, kryštalovo čistou vodou a exotickou prírodou. Klimatické podmienky tu sú výrazne ovplyvnené blízkosťou rovníka a miestnymi monzunami, čo znamená, že počasie sa môže meniť veľmi rýchlo.

Voči sezónnej zmene sa na tejto malej tropickej ostrove nedá vyhnúť. V období leta od decembra do marca je tu obdobie dažďov. Preto je lepšie plánovať svoju dovolenku v Pemba Island mimo tohto obdobia, kedy sa očakáva viac dažďov. Od apríla do novembra je tu suché a slnečné obdobie, s teplotami pohybujúcimi sa od 24 až do 31 stupňov Celzia.

Počas suchého obdobia je vhodné používať krémy s ochranou pred slnkom a nezabudnite ani na svoju hlavu a oči. Ak plánujete experimentovať s rôznymi aktivitami, pozrite sa na predpovede počasia v Pemba Island a vopred zistite, ako sa bude počas niekoľkých nasledujúcich dní vyvíjať počasie na ostrove.

V podstate možno povedať, že Pemba Island ponúka najlepšie počasie v období od apríla do júna a opäť v novembri. Teploty sú príjemné, vzduch je suchý a slnečný, more je pokojné a turisti si preto môžu užívať vodné aktivity ako potápanie, šnorchlovanie, kajakárenie a lovenie rýb či rybolov.

Takže, ak plánujete dovolenku v Tanzánii a chcete navštíviť Pemba Island, nezabudnite si pozrieť predpovede počasia predtým, ako sa vyberiete na cestu. Rozhodne by ste mali zvážiť obdobie, ktoré by vyhovovalo vašim potrebám a záujmom. Vždy je však vhodné mať so sebou nejaké lehké oblečenie, aby ste mohli byť pripravení na zmenu počasia.


Ubytovanie Tanzánia Pemba Island


Tanzánia je krásna krajina, ktorá ponúka všetky možné druhy turistických zážitkov - od poznávania etnických kultúr, safári po národných parkách až po dni strávené na nádherných plážach Indického oceánu. Jednou z najkrajších oblastí Tanzánie je Pemba Island.

Pemba Island je druhým najväčším ostrovom v Zanzibare a nachádza sa na severe Tanzánie. Ostrov je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si radi užívajú príjemné počasie, nepreberné množstvo aktivít a rôzne zážitky s prírodou.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie na Pemba Island, máte možnosť zvoliť si z mnohých hotelov a rezortov na samom pobreží. Napríklad chuť na neobmedzené množstvo mora, pláže a veľa slnka môžete splniť v majestátnom Pemba Lodge Resort, ktorý sa nachádza na juhovýchodnom pobreží ostrova. Rezort ponúka luxusné bungalovy s privátnym bazénom a fascinujúcim výhľadom na more. Na ostrove nájdete tiež množstvo ďalších hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú rôzne zážitky a výlety na iné blízke ostrovy.

Vyhlásené pláže Zanzibaru sú samozrejme jedným z hlavných dôvodov, prečo turisti radi navštevujú tento ostrov. Pemba Island nie je výnimkou a turisti z celého sveta sem chodia relaxovať a užívať si prírodu. Pláže s jemným bielym pieskom sú perfektným miestom pre oddych ale i na iné druhy zábavy, ako sú potápanie, surfovanie alebo rybolov.

Okrem toho, Pemba Island ponúka aj množstvo turistických atrakcií, ktoré určite stojí za návštevu. Jedným z nich je napríklad jaskyňa Kangani, ktorá je dôležitou kultúrnou pamiatkou. Celý ostrov je tiež pokrytý lesmi, ktoré sú domovom pre množstvo endemických druhov flóry a fauny.

Pemba Island je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Ubytovanie je luxusné a pláže sú krásne. Ak ste si to ešte neskúsili, Pemba Island je určite miesto, ktoré by ste mali navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Pemba Island


1. Aké turistické atrakcie sú na ostrove Pemba v Tanzánii?
- Na ostrove Pemba sa nachádza množstvo krásnych pláží, korálových útesov a podmorských národných parkov. Okrem toho tu môžete navštíviť historické pamiatky, ako sú staré mešity a zvyšky koloniálnych stavieb.

2. Ako sa dostanem na ostrov Pemba v Tanzánii?
- Ostrov Pemba sa nachádza na severe Tanzánie a dá sa tam dostat lodou alebo lietadlom. Niektoré výlety sa organizujú aj z hlavného mesta Stonetown na susednom ostrove Zanzibar.

3. Aké sú klimatické podmienky na ostrove Pemba?
- Ostrov Pemba má tropické podnebie s výraznými dažďami v období monzúnov a suchými obdobiami. Najvhodnejšie obdobie na návštevu je od decembra do marca, kedy sú teploty miernejšie a dažde sú menej časté.

4. Aké je miestne jedlo na ostrove Pemba?
- Na ostrove Pemba nájdete množstvo morských plodov, korenie a ovocie. Miestnym špecialitou sú napríklad ryby v kokosovom mlieku a pikantné omáčky s koreňmi a bylinkami.

5. Aké aktivity sa dajú na ostrove Pemba v Tanzánii robiť?
- Okrem kúpania, potápania a snorklovania sú populárnou aktivitou aj návšteva miestnych trhov, kde sa dajú kúpiť miestne remeslá a korenie. Ďalej sa tu organizujú aj prechádzky po lesoch a vesničkách v okolí.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky