Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Tanzánia Lake Natron

Počasie Tanzánia Lake Natron


Tanzánia je krajina s úchvatnou prírodou a zaujímavou klímou. Jednou z najzaujímavejších oblastí je bezpochyby jazero Natron, ktoré je známe svojimi krásnymi rôznymi farbami. Zaujíma vás ako sa tu stretáva počasie? Poďme sa na to pozrieť bližšie.

Jazero sa nachádza v severnej Tanzánii, v pohorí Great Rift Valley, a je obklopené krátermi sopiek. Miestne obyvateľstvo ho má za sväté miesto a veria, že toto jazero je domovom duchov a zároveň plní úlohu kaviarne pre rôzne druhy vtákov.

Letné mesiace v Tanzánii bývajú veľmi horúce. Júl a august môžu byť najteplejšími mesiacmi, kedy sa teploty pohybujú okolo 30 - 35 stupňov Celzia. Pri jazere Natron si užijete príjemné teplo, ale netreba zabúdať, že ide o suchú oblasť, kde môže byť vzduch veľmi suchý až prašný.

Počas obdobia okolo januára a februára v tejto oblasti môžu pršíť, no to neplatí pre celé jazero. Časť jazera Natron niekedy nemusí byť zaplavená vodou. Počas daždivého obdobia je však pre mimoriadne množstvo vtákov aj turistov ideálny čas na návštevu tejto miestnosti.

V Halloweene sa v tamojších oblastiach môžu vyskytovať silné vetry, ktoré môžu priniesť zákaly vzduchu a mierne ochladiť teploty.

Celkovo je toto miesto ideálne na návštevu v období sucha od júna do septembra, ale pre milovníkov fotografovania vtákov a prirodzených krás jazera môže byť najlepším obdobím od januára do marca.

Okrem toho, že si môžete vychutnať krásu jazera a jeho rôznorodú faunu, nezabudnite na to, že sa jedná o posvätné miesto, a preto sa správajte s úctou. Navyše ak máte v pláne turistiku a výpravy do okolitých oblastí, nesmie vám chýbať vhodná turistická výbava, ochrana hlavy, hydratačný systém a tiež vhodné oblečenie na ochranu proti slnku a prachu.

Viac o klimatických podmienkach v Tanzánií a jazere Natron sa dozviete na miestnych turistických informáciách. Tak čo, kedy sa chystáte na výlet?


Ubytovanie Tanzánia Lake Natron


Lake Natron je jedným z najnebezpečnejších miest v Tanzánii, ale zároveň aj jedným z najkrajších. Jeho jedinečná krajina voľne žijúcich zvierat a ohromujúce výhľady na sopky a hory robia z tohto miesta ideálne miesto na dovolenku pre tých, ktorí si chcú užiť netradičný zážitok. Ak plánujete navštíviť Lake Natron, správne ubytovanie môže byť kľúčovým faktorom, ktorý dokáže zvýšiť kvalitu vášho pobytu.

Lake Natron sa nachádza na severu Tanzánie a je známy pre svoje červené slané vody. Voda v jazere je taká slaná, že dokáže rozložiť orgány zvierat, ktoré do neho upadli a preto sa z tohto dôvodu v jazere nevyskytuje veľké množstvo živočíchov. Okolo jazera sa nachádza prevažne pouštna krajina zaplavovaná slanou vodou. Napriek tomu, okolie je bohaté na divoké zvieratá, vrátane flaminígov.

Vzhľadom na umiestnenie jazera, ubytovanie na Lake Natron nie je ľahkou úlohou. V okolí jazera je malý počet hotelov a ubytovacích zariadení. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, máte šancu nájsť niektorý z malých hotelov alebo táborov, ktoré sa nachádzajú v okolí jazera Natron.

Ak hľadáte niečo o niečo lacnejšie, kempovanie môže byť pre vás najlepšou voľbou. Je to však dosť náročné a vyžaduje si trochu viac práce a plánovania. Napriek tomu, že je kempovanie povolené v oblasti jazera Natron, turisti by si mali byť vedomí, že nie sú k dispozícii žiadne kempy alebo zariadenia na stravovanie v okolí jazera.

Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si zvolíte, nezabudnite na vhodné oblečenie a potrebnú ochranu proti slnku. Príroda v okolí jazera Natron je krásna, no zároveň aj nebezpečná. Preto treba byť obozretný a dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia.

Ak plánujete navštíviť Lake Natron, ubytovanie môže byť pre vás kľúčovým faktorom pre kvalitu vášho pobytu. Bez ohľadu na to, či si zvolíte luxusné ubytovanie alebo kempovanie, určite sa vyplatí oceniť krásu tohto jedinečného miesta.


Letenka Tanzánia Lake Natron


Tanzánia je jednou z najkrajších a najrozmanitejších krajín na africkom kontinente. Toto úžasné miesto je obklopené prírodou, ktorá vám umožní oddýchnuť si od rušného mestského života a zároveň vám poskytne možnosť objaviť krásy Afriky a jej fauny. Jedným z týchto miest je aj Lake Natron, ktorý leží v severnej časti Tanzánie.

Lake Natron je krásne jazero, ktoré je obklopené sopkami a nachádza sa v prekrásnej krajinke, ktorá sa vám vybáda, aby ste objavovali pôvab tejto oblasti! Jazero je známe svojimi krystaly červenej farby, ktoré sú dôsledkom vysokého obsahu minerálov v jazere. Pretože je to jazero s vysokým obsahom minerálov, je pre zvieratá a rastliny veľmi dôležité. V jazere sa živia mnohé druhy rýb a žaby.

Okrem toho je Lake Natron aj miestom vtáčieho života. Mnohé druhy vtákov sa tu môžu vidieť. Najznámejšie sú bociany, ktoré sa sem každý rok zdržiavajú pri svojej migrácii. Okrem toho tu môžete nájsť mnoho druhov vtáctva, ktoré tu prebyvajú celý rok vrátane plameňov, orlov a pelikánov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lake Natron, mali by ste si prerezervovať niekoľko dní pre túto lokalitu. Tu máte na výber z niekoľkých ubytovaní a môžete sa zúčastniť mnohých aktivít ako sú napríklad prechádzky, rybolov či kajakárenie. Nemôžete tu chýbať ani plavanie, pri ktorom si môžete vychutnať vodu s vysokým obsahom minerálov.

Dostupnosť do Lake Natron je možná prostredníctvom letiska v Kilimanjara, ktorého poletovacie trasy smerujú hlavne do Európy a Afriky. Od Kilimanjara tu máte dostupné autobusové spojenia, avšak najlepším spôsobom ako sa sem dostane, je prostredníctvom prenájmu auta alebo s miestnym sprievodcom.

Lake Natron je určite jedným z najkrajších miest v severnej časti Tanzánie. Ak hľadáte oddych na samote v prírode a chcete sa vystaviť africkému životu, potom sú toto správne miesto pre vás. Nechajte sa unášať miestnymi farbami a všetkým, čo Lake Natron ponúka, a uvidíte, že nebudete sklamaní.


Dovolenka Tanzánia Lake Natron


Tanzánia je krajina adrenalinu, rôznorodosti a krásy. Nachádza sa v južnej Afrike a ponúka nekonečné množstvo miest, ktoré by ste mali navštíviť. Jedným z nich je aj Lake Natron, ktorý je známy pre svoje jazero so slanou vodou a rôznymi druhmi vtákov.

Lake Natron sa nachádza v severovýchodnej Tanzánii a je jedným z najväčších sopečných jazier na svete. Jeho voda je vďaka vysokému obsahu minerálov a soli príliš drsná na to, aby ju mohli ľudia a zvieratá piť. Zato je však dokonalým miestom na rozmnožovanie sa plamienkov rozebelých. Tieto nádherné vtáky sú priam symbolom Lake Natron a určite by ste sa o ne nemali obrátiť.

Keďže Lake Natron sa nachádza na okraji krátera sopečného pohoria, sú tu dostupné mnohé turistické aktivity ponúkajúce spektakulárne pohľady na okolie. Môžete si naplánovať túru v pohorí Ol Doinyo Lengai alebo odpočívať na brehu jazera a sledovať plamienky. Nechýba tu ani možnosť vidieť rôzne druhy kytíc alebo stalaktity, ktoré vznikajú v sopkách.

Ak sa ešte nevyužijete s plamienkami, môžete sa vydať na ochutnávku miestneho piva, ktoré sa volá Serengeti. To si zaručene zamilujete. Tanzánia totiž ponúka aj množstvo spôsobov, ako ochutnať množstvo pochúťok a získaných vlastných kulinárskych zážitkov.

Zrýchlene si teda naplánujte dovolenku Tanzánia Lake Natron. Je to miesto plné očarovania a príjemnej atmosféry, kde si užijete nezabudnuteľné chvíle. Tanzánia totiž rozhodne patrí medzi neodolateľné destinácie, ktoré nebudete chcieť nechať ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Lake Natron


Otázka: Aký je cestovateľský čas do Lake Natron v Tanzánii?
Odpoveď: Cestovanie do Lake Natron v Tanzánii závisí od toho, odkiaľ sa dopravujete. Z Dar es Salaamu alebo Arushy trvá cesta asi 8-10 hodín. Preto je najlepšie uistiť sa a zvoliť si spoľahlivé dopravné spoločnosti a dobrou cestovnú periódu.

Otázka: Kedy je najlepšie navštíviť Lake Natron?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Lake Natron je počas suchého obdobia, teda od decembra do marca, pretože toto obdobie je známe prežitými útesy a krásnym výhľadom.

Otázka: Je potrebné mať vodiča na výlet do Lake Natron?
Odpoveď: Áno, je potrebné mať vodiča alebo pripojiť sa k organizovanej zájazdovej skupine, ktorá organizuje jednoduchú dopravu a výletné programy.

Otázka: Môžem si zobrať svoje domáce zvieratá do Lake Natron?
Odpoveď: Neodporúča sa cestovať so zvieratami do Lake Natron, pretože to môže narúšať miestnych druhov a ohroziť vaše zvieratá pred divokými zvieratami, ktoré sú v Lake Natron ochranné.

Otázka: Je bezpečné cestovať do Lake Natron?
Odpoveď: Áno, cestovanie do Lake Natron je relatívne bezpečné, aj keď sa neodporúča cestovať sám a je potrebné dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad konzumovať čistú vodu, zabrániť kontaktu s divokými zvieratami a rešpektovať kultúru a tradície miestnych obyvateľov.

Otázka: Existuje niektorá zaujímavá turistická atrakcia okrem Lake Natron?
Odpoveď: Áno, okrem Lake Natron sú tu ďalšie atrakcie, ako napríklad sopka Oldonyo Lengai, Ngorongoro kráter a Masai Mara národný park, ktoré tiež stojí za návštevu a objavovanie.

Otázka: Je treba si zabezpečiť povolenie na vstup do Lake Natron?
Odpoveď: Áno, je potrebné získať povolenie od miestnych orgánov, aby ste mohli vstúpiť do Lake Natron. Dobre organizované skupiny turistov sa o tejto službe postarajú samy, no ak cestujete na vlastnú päsť, odporúčame si zabezpečiť povolenie vopred.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky