Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Taliansko Neapol

Ubytovanie Taliansko Neapol


Taliansko je krajina bohatá na kultúru, krásnu prírodu, bohatú históriu a skvelé jedlo. Neapol je jedným z najkrajších miest Talianska a je obľúbeným cieľom miliónov turistov z celého sveta.

Ubytovanie v Neapole je veľmi rozmanité, takže bez ohľadu na to, aký typ cestovateľa ste, určite nájdete to správne ubytovanie pre vaše potreby. Od luxusných hotelov po malé penzióny a hostely, Neapol má toľko možností na výber.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, určite zvážte prestížny hotel Grand Hotel Vesuvio, ktorý sa nachádza v srdci mesta a ponúka nádherný výhľad na Neapolský záliv. Tento hotel ponúka nádherné izby s klimatizáciou, minibarom a satelitnou televíziou. Okrem toho si môžete vychutnať množstvo služieb, ako je napríklad bazén, fitness centrum a reštaurácia s panoramatickým výhľadom.

Ak hľadáte niečo v rozumnejšej cenovej kategórii, určite sa pozrite na Hotel Palazzo Esedra, ktorý sa nachádza v blízkosti centra mesta a v blízkosti nákupných a kulinárskych zón. Tento hotel ponúka elegantné izby s klimatizáciou a satelitnou televíziou. Okrem toho si môžete vychutnať raňajky formou bufetu a bezplatné Wi-Fi.

Pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie, sú hostely a penzióny skvelou možnosťou. Hostel Mancini napríklad ponúka čisté izby v blízkosti centra mesta a medzinárodnú atmosféru. Izby sú čisté a útulné a cena je veľmi priateľská k peňaženke.

Poslednou, ale rozhodne nie najmenej dôležitou, možnosťou je ubytovať sa v apartmáne cez Airbnb. Táto voľba je najlepšia pre tých, ktorí si radi pripravujú vlastné jedlo alebo hľadajú väčšiu súkromie. V Neapole je veľa pekných apartmánov, kde sa budete cítiť ako doma.

Ak teda hľadáte ubytovanie v Neapole, máte na výber mnoho možností, či už hľadáte luxusné hotely, útulné penzióny, skvelé hostely alebo súkromné apartmány. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, určite sa môžete tešiť na to, že strávite nezabudnuteľnú dovolenku v tomto nádhernom talianskom meste.


Letenka Taliansko Neapol


Taliansko je známe svojimi pôvabnými miestami, ktoré lákajú tisícky turistov z celého sveta. Medzi tie najkrajšie a najpopulárnejšie patrí mesto Neapol. Svojou bohatou históriou, kultúrou a vynikajúcou kuchyňou sa stáva jedným z najobľúbenejších turistických miest v Taliansku.

Ak sa rozhodnete navštíviť Neapol, musíte sa najprv pozrieť na letenky. Mnohé spoločnosti ponúkajú letenky do Neapola priamo zo Slovenska. V závislosti od toho, kedy chcete cestovať a akú spoločnosť si zvolíte, môžete získať letenky za veľmi priaznivú cenu.

Cestou do Neapola uvidíte na vlastné oči niekedy prekrásne a neskutočne sfarbené západy slnka, ktoré nad mestom točia svoje kruhy. Po prílete na letisko v Neapole, môžete vyraziť smerom do mesta. Rýchlosťou autobusu alebo taxíka len za niekoľko minút sa dostanete do centra mesta.

V Neapole nájdete množstvo miest, ktoré stojí za návštevu. Medzi najvyhľadávanejšie atrakcie patrí námestie Piazza del Plebiscito, chrám San Francesco di Paola, Castel dell'Ovo, Castel Nuovo a mnoho ďalších pamiatok.

Ale Neapol nie je iba o turistických atrakciách, je to tiež jedno z najlepších miest na svete na degustáciu lahodnej talianskej kuchyne. Pizza, mozzarella, cukety, sardinky a ďalšie tradičné jedlá sú pripravené s najvyššou starostlivosťou a kvalitou. Nezabudnite ochutnať aj slávne dezerty, ako sú cannoli a sfogliatelle.

Zhrnutie

Cesta do Neapola môže byť naozaj nezabudnuteľným zážitkom. Talianska kultúra, jedlo a históriu robia mesto jedným z najkrajších turistických miest v Európe. Ak hľadáte miesto na oddych a relax, ale zároveň aj na objavovanie nových zážitkov a záujmov, potom by ste si mali vybrať letenku do Neapola.


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Neapol


1. Aké je počasie v Neapole?
Odpoveď: V Neapole máte teploty od 10 až do 25 stupňov Celzia, v zime môže byť občas daždivé.

2. Aké sú najlepšie veci na vidieku v okolí Neapola?
Odpoveď: Najlepšie veci na vidieku v okolí Neapola sú vinohrady, olivové háje a zarastené vetracie kanály.

3. Môžem používať euro v Neapole?
Odpoveď: Áno, euro je úradnou menu v Taliansku vrátane Neapola.

4. Aké sú najznámejšie pamiatky v Neapole?
Odpoveď: Najznámejšie pamiatky v Neapole sú Castel dell'Ovo, Katedrála sv. Janáča a Castel Nuovo.

5. Je taliančina nutná na cestovanie do Neapola?
Odpoveď: Nie, ale bude vám to užitočné. Úradný jazyk v Taliansku je taliančina, ale mnoho miestnych ľudí hovorí aj anglicky.

6. Môžem bezpečne piť vodu v Neapole?
Odpoveď: Áno, voda v Neapole je bezpečná na pitie.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Neapole?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Neapole sú ulice Via Toledo a Via Chiaia, kde nájdete množstvo obchodov a butikov.

8. Aké jedlá sú charakteristické pre Neapol?
Odpoveď: Charakteristické jedlá pre Neapol sú pizza margherita, spaghetti alle vongole (šuchotie z mušľami) a sfogliatella (tradičné sladké pečivo).

9. Aké sú najlepšie pláže v okolí Neapola?
Odpoveď: Najlepšie pláže v okolí Neapola sú v Sorrente a Positano.

10. Ako sa môžem dostať z letiska do centra mesta v Neapole?
Odpoveď: Môžete použiť taxislužbu alebo autobusovú dopravu, ako aj železničnú dopravu, ktorá je najlepšia pre turistov.


Počasie Taliansko Neapol


Taliansko je krásna krajina s množstvom turistických atrakcií, z ktorých jednou z najviac obľúbených je mesto Neapol. To sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny a je známe svojou bohatou históriou, kultúrou, jedlom a samozrejme, počasím.

Počasie v Neapole závisí od ročného obdobia. V letných mesiacoch od júna do augusta sa teploty bežne pohybujú od 25°C do 30°C a v niektorých dňoch sa dokonca môžu dostať až na 35°C. To môže byť pre niekoho príliš horúce, ale pre tých, ktorí majú radi teplé počasie, je to ideálne.

Okrem vysokých teplôt v letných mesiacoch, Neapol trpí aj vysokou vlhkosťou vzduchu. Táto môže byť najväčšou výzvou pre turistov, ktorí sem prichádzajú a nie sú zvyknutí na takúto vysokú vlhkosť. To znamená, že aj keď je teplota ‘len’ 25°C, môže sa cítiť ako 30°C.

V zime sa počasie v Neapole mení, teploty klesajú až na 10°C a v extrémnych prípadoch aj pod 0°C. V tomto období je mesto často zahalené hmlou a je tu vysoká pravdepodobnosť dažďa. Na druhej strane, zima v Neapole môže byť pre tých, ktorí sa nechcú trápiť horúcim počasím, ideálnym obdobím na návštevu mesta a okolia.

Najlepší čas na návštevu Neapola sú jarné mesiace od marca do mája a jeseň od septembra do novembra. Teploty sú príjemné a pohybujú sa od 20°C do 25°C a vlhkosť vzduchu je nižšia ako počas leta. To však neznamená, že sa nemôžu vyskytnúť príležitostné búrky.

V Neapole sa musia turisti pripraviť na neočakávané zmeny počasia a preto by mali byť pripravení na všetko. Miestni obyvatelia odporúčajú nosiť so sebou vždy niečo, čo si môžu nadiať alebo vyzliecť, aby sa prispôsobili neočakávaným zmenám počasia.

V každom prípade, bez ohľadu na počasie, Neapol je stále veľmi krásnym a kultúrne bohatým mestom, ktoré stojí za to navštíviť. Turisti by sa mali vybaviť oblečením a inými vecami, aby sa mohli pohodlne a bez starostí vychutnať všetky zaujímavosti, ktoré mesto ponúka.


Dovolenka Taliansko Neapol


Taliansko je jednou z najprestížnejších turistických destinácií v Európe, a Neapol, hlavné mesto kampanijskej oblasti, patrí medzi jej najčarovnejšie klenoty. Neapol je považovaný za bránu ku Konžine a je jedným z najstarších a najprestížnejších miest Európy, s dlhými plážami, úchvatnou architektúrou a chutnou gurmánskou kuchyňou, v ktorej sa miešajú prvky talianskej a gréckej kultúry.

V Neapole sa nachádza množstvo historických pamiatok, ako napríklad Castel dell'Ovo, ktorý ukrýva najčarovnejšie zálivy Talianska a ponúka neuveriteľné výhľady na more. Katedrála di San Gennaro je nepochybne najznámejšou pamiatkou Neapolu, kde si môžete pozrieť zaujímavosti, ako je veľká kaplnka sv. Jána a pohrebné kaplnky rodiny Borbone. Pre milovníkov umenia sú zaujímavé návštevy Národného archeologického múzea a Galérie Umberto I.

Pre tých, ktorí sú nadšení športom, tam je veľa možností ako sa zapojiť do rôznych športových aktivít, ako je napríklad windsurfing či kajak a kitesurfing. Pre tých, ktorí milujú plávanie, sa tam nachádza Najdlhšia pláž v Taliansku - Marina di Camerota alebo Sorrento.

Miestne jedlá neďaleko Neapola, ako Pizza Napoletana, Caprese (listy bazalky, paradajky a mozzarelly), Minestra Maritata (hovädzie mäso, paradajkový pretlak, zelenina a syr) či dolce typu Napoletana a aperitívy.

Miestne vináre a hospody v Neapole ponúkajú prehliadky, kde ochutnávajú domáce víno, mozzarellu, olivy a chlieb.

Neapol nie je rozsiahle moderné mesto, ale veľmi útulný a s nádherným charakterom. Pokiaľ hľadáte romantiku, krásnu rieku a more, skvelé jedlo a zábavu potom by ste určite mali uvažovať o tejto lokalite ako robí dovolenka.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky