Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Tadžikistan Nurek Dam

Ubytovanie Tadžikistan Nurek Dam


Tadžikistan je krajina nachádzajúca sa v Strednej Ázii, ktorá ponúka množstvo krásnych miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z takých miest je aj Nurek Dam, ktorý je jedným z najväčších betónových priehrad na svete. Jeho výstavba sa začala v roku 1961 a dokončená bola v roku 1980. Nurek Dam je dôležitou časťou energetického systému Tadžikistanu a momentálne produkuje takmer 70% celkovej elektriny pre krajinu.

Keďže Nurek Dam je turisticky atraktívne miesto, ktorého návštevnosť sa zvyšuje z roka na rok, poskytuje sa tu aj množstvo ubytovacích možností. V blízkosti priehrady sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú kvalitné ubytovanie pre turistov. V týchto ubytovacích zariadeniach získate nielen pohodlné ubytovanie, ale aj skvelé služby, ktoré zabezpečia, aby vaša návšteva Nurek Damu bola čo najpríjemnejšia.

Väčšina ubytovacích zariadení v Nurek Dam sa nachádza v blízkosti priehrady a ponúkajú tam prekrásny výhľad na okolitú prírodu. V niektorých penziónoch sa dokonca nachádza reštaurácia, ktorá ponúka tradičné tadžické jedlá. Pre tých, ktorí radšej varia sami, sú v niektorých zariadeniach k dispozícii aj kuchyne.

Ceny ubytovania v Nurek Dam sa líšia v závislosti od typu a kvality zariadenia. Medzi tým najluxusnejším zariadeniam patrí hotel "Nurek Dam", ktorý sa nachádza blízko priehrady a ponúka nielen pohodlné ubytovanie, ale aj široké možnosti relaxácie. Ceny sa tu pohybujú od 60 až do 150 eur za noc.

Ak hľadáte niečo lacnejšie, potom môžete zvoliť penzióny v okolí Nurek Dam. Ceny sa tu pohybujú väčšinou od 20 do 40 eur za noc. Čo sa týka kvality, nájdete tu aj penzióny s prvotriednym vybavením.

Bez ohľadu na výber ubytovania v Nurek Dam si môžete byť istí, že tu nájdete to najlepšie ubytovanie, ktoré si môžete predstaviť. Výber je však veľký, takže si môžete vybrať to, čo bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám a prorititám. Naplánujte si svoju návštevu Nurek Damu a užite si pôsobivé scenérie a kvalitné ubytovanie.


Letenka Tadžikistan Nurek Dam


Tadžikistan je jedným z najkrajších kúskov na svete, ktoré veľa turistov často prehliada. Ale ak sa rozhodnete cestovať do tejto krajiny, nezabudnite navštíviť Nurek Dam - najvyššiu betónovú hrádzu na svete.

Ak sa chcete dostať do Tadžikistanu, existuje niekoľko možností, ale najlepšou je samozrejme letenka. Môžete sa rozhodnúť pre priame lety z Európy alebo sa prepraviť cez susedné krajiny, ako je Uzbekistan alebo Kazachstan.

Pri návšteve Tadžikistanu nevynechajte príležitosť navštíviť Nurek Dam. Táto hrádza leží na rieke Vachš a bol postavená v rokoch 1961 až 1980. Je najvyššia hrádza z betónu na svete, s výškou 300 metrov a dĺžkou 1,2 kilometra.

Hrádza bola postavená na záchranu životov a majetku ľudí v oblasti záplav. Dnes je táto oblasť atrakciou pre návštevníkov a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu.

Akonáhle sa dostanete k hrádzi, môžete si užiť krásne výhľady na vodu a nekonečné pohorie Pamíru, ktoré obklopuje oblasť. Môžete si vychutnať piknik na brehu rieky alebo sa vybrať na prehliadku priehrady a pozrieť si vnútro hrádze.

Tadžikistan a Nurek Dam ponúkajú návštevníkom nádherné a nezabudnuteľné zážitky. Ak sa rozhodnete navštíviť Tadžikistan, určite si nezabudnite pozrieť túto impozantnú stavbu a vychutnať si krásy tejto malebnej krajiny.


Dovolenka Tadžikistan Nurek Dam


V Tadžikistane sa nachádza jedno z najväčších umelých jazier na svete - Nurek Dam. Tento obrovský betónový múr sa rozprestiera na rieke Vachš, ktorá predstavuje jednu z hlavných vodných arterií krajiny. Nurek Dam je jedným z najvýznamnejších technických zázrakov 20. storočia a krajina má z neho obrovský prospech, takže stojí za to sa naň pozrieť.

Ak sa chystáte navštíviť Nurek Dam počas svojej dovolenky v Tadžikistane, určite by ste mali začať svoju cestu v hlavnom meste Dúšanbe. Z Dúšanbe sa môžete dostať do oblasti združením s miestnymi iba za niekoľko hodín.

Keďže sa jedná o velikánsku priehradu, Nurek Dam ponúka mnoho aktivít na vodnom povrchu, ako napríklad rybolov, šnorchlovanie alebo potápanie. Veľmi populárnou činnosťou je okrem plavania aj lodný výlet po jazere, z ktorého si môžete užiť krásne výhľady na okolité vrchy a hory.

Okrem vodných aktivít je Nurek Dam aj miestom, kde si môžete prezrieť niekoľko pamiatok z obdobia Sovietskeho zväzu. Jednou z nich je hydroelektráreň, ktorá zabezpečuje 70% energie pre Tadžikistan. Navštíviť by ste mali aj múzeum, kde si môžete pozrieť fotografie a dokumenty týkajúce sa stavby priehrady a iných technických zázrakov.

Ak sa rozhodnete zostať na niekoľko dní, budete potrebovať kde sa ubytovať. V tesnej blízkosti Nurek Dam sa nachádza mnoho hotelov a chatiek, ktoré vám ponúknu pohodlné a príjemné ubytovanie.

Nurek Dam ponúka návštevníkom skvelú príležitosť vidieť a zažiť výsledky jedného z najvýznamnejších projektov na svete. Tento technický zázrak je dokonalým miestom, kde sa môžete relaxovať a užívať si pohodu, zatiaľ čo obdivujete krásu tejto obrovskej priehrady.


Najčastejšie otázky a odpovede Tadžikistan Nurek Dam


Otázky:

1) Aký je dôvod výstavby Nurek Dam v Tadžikistane?
2) Aký je objem vody, ktorý môže Nurek Dam zadržať?
3) Aké sú environmentálne dôsledky stavby Nurek Dam?
4) Aká je kapacita výroby elektrickej energie z Nurek Dam?
5) Kedy bola Nurek Dam postavená?

Odpovede:

1) Hlavný dôvod výstavby Nurek Dam v Tadžikistane bol zabezpečiť stabilné zdroje vody a energie pre krajinu.
2) Nurek Dam môže zadržať až 10,5 miliárd kubických metrov vody.
3) Stavba Nurek Dam mala negatívne dopady na životné prostredie, ako napríklad zmeny ekosystémov a straty biodiverzity. Tiež vyžadovala relokovanie pôvodných obyvateľov.
4) Kapacita výroby elektrickej energie z Nurek Dam je 3 000 megawattov.
5) Nurek Dam bola postavená v rokoch 1961 až 1980.


Počasie Tadžikistan Nurek Dam


Tadžikistan je krajina, ktorá sa nachádza v Strednej Ázii, a ktorá sa môže pochváliť rôznymi prírodnými krásami. Jednou z nich je aj Nurek Dam – najvyššia a najväčšia hrádza v Ázii, ktorá bola postavená počas Sovietskeho zväzu.

Nurek Dam prevyšuje výšku 300 m a táto výška predstavuje zhruba 240 poschodí. Hrádza bola postavená na rieke Vachš, ktorá pramení v Pamíre, a využíva sa na výrobu elektrickej energie a na kontrolu prílivu a odtoku vody. Voda, ktorá sa zhromažďuje v nádrži, tiež slúži na závlahu polí a aktivity súvisiace s poľnohospodárstvom.

Vzhľadom k polohe Tadžikistanu v Strednej Ázii, má krajina charakteristické podnebie, ktoré sa vyznačuje chladnými a suchými zimami a horúcimi letami. Toto podnebie sa však môže líšiť v rôznych častiach krajiny a byť ovplyvnené rôznymi faktormi, ako sú nadmorská výška a blízkosť k horským oblastiam.

V oblasti Nurek Dam sa počasie všeobecne môže popísať ako suché a teplé. Teplota v lete sa môže pohybovať od 30 °C do 40 °C, zatiaľ čo v zime teploty klesajú pod bod mrazu. Okrem toho sú v tejto oblasti občasné dažde, ktoré sú potrebné pre závlahu poľnohospodárskych plodín.

Napriek tomu, že Nurek Dam v Tadžikistane nie je v zóne cyklónov, môže byť niekedy postihnutý rôznymi klimatickými extrémami, ako sú silné veterné búrky, prívalové dažde a iné typy extrémneho počasia.

Celkovo možno povedať, že počasie v okolí Nurek Dam v Tadžikistane je priaznivé pre turistov, ktorí túžia po teplom a suchom počasí. Okrem toho je aj táto oblasť dôležitá z pohľadu hospodárskych aktivít, ktoré sú založené na prírodných zdrojoch, ktoré táto oblasť ponúka.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky