Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Sýria Damask

Počasie Sýria Damask


Sýria, oficiálne známa ako Sýrska arabská republika, je krajina ležiaca v juhozápadnej Ázii. Mesto Damask, ktoré je hlavným mestom krajiny, má pestrú históriu a starodávnu kultúru. Počasie v Sýrii je ovplyvňované kontinentálnym podnebím a krajina má teplé a suché letá a chladné a vlhké zimy.

Letné mesiace v Sýrii začínajú v júni a končia v septembri. Teploty v tomto období môžu dosiahnuť až 40 stupňov Celzia a slnko svieti viac ako 14 hodín denne. Toto obdobie je veľmi suché a malé zrážky sú očakávané len v ranných hodinách alebo v podvečer. Priemerné denné teploty v tomto období sa pohybujú medzi 30 a 35 stupňami Celzia.

Zimné mesiace v Sýrii sú trochu chladnejšie a vlhkejšie. Od novembra do marca, teploty v Damasku klesajú na približne 10 stupňov Celzia. Väčšina zrážok v krajine sa koncentruje v zimných mesiacoch, ktoré môžu byť mierne zamračené alebo daždivé. Priemerné denné teploty v zime sú okolo 15 stupňov Celzia.

Jarné a jesenné mesiace v Sýrii sú krátke a veľmi príjemné. V týchto obdobiach, teploty sú miernejšie s nízkym výskytom zrážok. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 20 stupňov Celzia v prechodných obdobiach.

Vzhľadom k tomu, že Sýria sa nachádza v blízkosti Stredomoria, krajina má dostatok slnečného svetla. Najväčšie množstvo slnečného žiarenia je mimo obdobia daždivých mesiacov. Sýria má tiež rôzne geografické oblasti, čo znamená, že počasie v rôznych častiach krajiny môže byť odlišné. V púštnej oblasti napríklad teploty môžu dosahovať až 50 stupňov Celzia počas leta.

Výsledkom je to, že počasie v Sýrii závisí od toho, kedy a kde sa nachádzate v krajine. Je dôležité, aby návštevníci vedeli, ako sa prispôsobiť rôznym podmienkam. Ak cestujete do Sýrie, odporúča sa si zobrať so sebou ochranné okuliare, ochranný opaľovací krém, klobúk a ľahké oblečenie. Súčasne je však potrebné byť pripravený aj na možné zrážky v zimných mesiacoch.


Letenka Sýria Damask


V súčasnej dobe nie je možné kúpiť letenku do Sýrie s cieľom navštíviť Damask, hlavné mesto krajiny. Sýria sa totiž stala súčasťou občianskej vojny v roku 2011 a odvtedy je situácia v krajine veľmi nestabilná a nebezpečná.

Sýria bola kedysi krásnou a zaujímavou krajinou, ktorá patrila medzi najviac obľúbené miesta pre turistov z celého sveta. Damask, ako jej hlavné mesto, ponúkal množstvo pamiatok a zaujímavostí, ktoré by určite stáli za návštevu. Medzi najznámejšie pamiatky patrí napríklad Zamatová mešita, ktorá je najväčšou mešitou v krajine, alebo Staré mesto, ktoré je zahrnuté na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Turisti mohli tiež ochutnať miestne špeciality a nákupiť si tradičné sýrske zbožie na mnohých trhoch a v bazároch.

Bohužiaľ, v súčasnosti je situácia v Sýrii veľmi nebezpečná a turistický ruch úplne zanikol. V dôsledku občianskej vojny sa krajina nachádza v stave nepokojov a násilia, ktoré negatívne ovplyvňujú bezpečnosť obyvateľov aj návštevníkov. V Damasku došlo k množstvu teroristických útokov a v jeho okolí prebiehajú intenzívne boje medzi rôznymi vojenskými jednotkami.

Napriek tomu, že nie je možné kúpiť letenku smerom do Sýrie, niektoré letiská v okolitých krajinách, ako sú napríklad Jordánsko, Libanon alebo Turecko, ponúkajú lety smerom k sýrskym hraniciam. Pre turistov je však odporúčané necestovať do Sýrie, kým sa situácia v krajine nezlepší.

Sýria a jej hlavné mesto Damask sú teda momentálne nedostupné miesta pre turistov. Aj keď táto krajina niekedy patrila medzi najobľúbenejšie turistické miesta, v dnešnej dobe je jej návšteva nemožná. Snáď sa však situácia v budúcnosti zlepší a turisti sa opäť budú môcť vrátiť do tejto krajiny, ktorá má toľko krásnych miest na objavovanie.


Ubytovanie Sýria Damask


Sýria je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá prilákala mnoho turistov z celého sveta. Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu v Sýrii je hlavné mesto Damask. Ak sa chystáte navštíviť toto fascinujúce mesto, potrebujete si zabezpečiť ubytovanie. V tomto článku vám predstavíme niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Damasku, Sýria.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, odporúčame vám navštíviť hotel Four Seasons Damascus, ktorý sa nachádza v historickej štvrti mesta. Hotel má 297 izieb a apartmánov s nádherným výhľadom na mesto. Hostia môžu využívať rôzne rekreačné zariadenia, ako sú bazény, fitnescentrum a spa.

Ďalšou možnosťou je hotel Beit Al Mamlouka, ktorý sa tiež nachádza v historickej štvrti mesta. Tento hotel je známy svojou pôsobivou architektúrou a nádhernými záhradami. Hostia si môžu vybrať zo štandardných izieb alebo z čarovných apartmánov, ktoré majú tradičnú dekoráciu a vybavenie.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti, sú k dispozícii penzióny a hostely po celom meste. Jednou z možností je penzión Dar Al Yasmin, ktorý sa nachádza iba niekoľko metrov od starého mesta. Penzión ponúka izby s jednoduchým vybavením a tradičnou arabskou atmosférou.

Iným lacným ubytovaním v Damasku je hostel Al Rabie, ktorý je v blízkosti veľkého množstva obchodov a reštaurácií. Hostel ponúka prevažne zdieľané izby a návštevníci si môžu vybrať medzi rôznymi druhmi raňajok.

Záverečným odporúčaním na ubytovanie v Damasku je hotel Beit Zaman, ktorý sa nachádza v útulnej záhrade a ponúka pokojné a relaxačné prostredie. Hotely Beit Zaman ponúka tradične zariadené izby s balkónmi a terasami, kde si môžete vychutnať pohľad na mesto.

Ak plánujete návštevu Damasku, Sýria a chcete si zabezpečiť ubytovanie, máte na výber z viacerých možností. Od luxusných hotelov po cenovo dostupné penzióny a hostely, určite si nájdete niečo, čo spĺňa vaše potreby a predstavy. Takže nemusíte už ďalej rozmýšľať, kde sa ubytovať, pretože všetky uvedené miesta sú dobré a odporúčané na pobyt.


Dovolenka Sýria Damask


Dovolenka v Sýrii môže byť pre mnohých ľudí nekonvenčnou voľbou, vzhľadom na politickú nestabilitu a vojnové konflikty v krajine. Avšak môže sa ukázať ako prekvapujúca a nezabudnuteľná skúsenosť pre tých, ktorí ju navštívia.

Hlavné mesto Sýrie, Damask, je jedným z najstarších a najzaujímavejších miest v Stredomorí. Tam sa stretávajú storočia histórie a rôzne kultúry a religie, ktoré spolu vytvárajú zaujímavý a tajomný mix.

Medzi atrakcie, ktoré by si turista rozhodne nemal nechať ujsť, patrí napríklad staré mesto, ktoré je zaradené na zoznam pamiatok UNESCO. Stojí tu neskutočné množstvo starobylých mešít, kostolov, synagóg, palácov, kúpeľov a hrobiek, ktoré sú dôležité pre miestnych kresťanov, moslimov a židov.

V Damasku sa nachádza aj obchodná časť mesta, kde môžete kúpiť rôzne druhy korenia, kobercov, šperkov, kachlí a iných typických sýrskych suvenírov. V noci sa potom môžete vybrať na zaujímavé nočné prechádzky cez historické ulice, ktoré sú osvetlené tisíckami kameňov.

Okrem toho môžete navštíviť aj blízke atrakcie, ako napríklad antický ruiny mesta Palmyra, ktoré boli poškodené vojnovými konfliktami. Do mesta sa však stále dá ísť a tam nájdete rozmanité zachovalé ruiny a pamiatky.

Niektoré ďalšie miesta, ktoré navštívia turisti, sú napríklad Kritický pamätník, Katedrála sv. Jána a Yassin Al-Haj Saleh zo Summit Foundation for Refugee Affairs (organizácia, ktorá pomáha ľuďom postihnutým vojnou).

Celkovo je Sýria a Damask vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú skutočné dobrodružstvo, kultúru a históriu, želali by si to okúsit v nezávislom a autentickom prostredí. Aj napriek súčasnej situácii v krajine môže byť táto krajina pre turistov bezpečná a nezabudnuteľná.


Najčastejšie otázky a odpovede Sýria Damask


Čo sa vlastne deje v Sýrii?

V Sýrii prebieha občianska vojna, ktorá sa začala v roku 2011. Odvtedy sa v krajine neustále bojuje a veľké množstvo obyvateľov utrpelo násilné konflikty a bolo nútené opustiť svoje domovy.

Kto sú hlavní aktéri konfliktu v Sýrii?

Hlavnými aktérmi konfliktu v Sýrii sú vláda prezidenta Bašára al-Asada a povstalci, ktorí sa snažia svoriť moc v krajine. Okrem toho sa v konflikte zúčastňujú aj iné krajiny, vrátane Ruska, USA a Turecka.

Koľko ľudí utrpelo v dôsledku konfliktu v Sýrii?

Viaceré odhady uvádzajú, že v dôsledku konfliktu v Sýrii zahynulo viac než 400 000 ľudí. Okolo 5,5 milióna ľudí opustilo Sýriu a stalo sa utečencami, väčšinou v susedných krajinách, ako sú Jordánsko, Libanon, Irak a Turecko.

Čo robia OSN a ďalšie medzinárodné organizácie pre Sýriu?

OSN a ďalšie medzinárodné organizácie venujú veľkú pozornosť situácii v Sýrii. Snažia sa zabezpečiť humanitárnu pomoc pre obyvateľov krajiny, ktorí utrpeli v dôsledku konfliktu. Okrem toho, sa snažia dohodnúť na riešeniach konfliktu a podpore rekonštrukcie.

Kam môžem poslať finančnú pomoc pre Sýriu?

Mnohé organizácie sa snažia pomáhať utečencom a obyvateľom Sýrie, ktorí utrpeli v dôsledku konfliktu. Niektoré z týchto organizácií sú UNICEF, Medzinárodný výbor Červeného kríža a Amnesty International. Možno sa obrátiť aj na svoju vládu alebo na organizácie vlastnej krajiny, ktoré sa snažia pomáhať v Sýrii.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky