Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Srí Lanka Dambulla

Ubytovanie Srí Lanka Dambulla


Srí Lanka je krajina plná nádherných miest, ktoré fascinujú turistov z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie miesta patria miesta ako Kandy, Nuwara Eliya, Colombo a mnoho ďalších sídlidiel. Dambulla, malé mesto v oblasti Strednej provincie, je však jedným z najzaujímavejších miest v krajine a odporúča sa ho navštíviť.

Niekoľko desaťročí bolo Dambulla len miestom tranzitu pre turistov, ktorí sa chceli dostať do Kandy alebo Sigiriyu. Avšak, v poslednej dobe sa stalo jedným z turisticky najvyhľadávanejších miest v krajine. Dambulla je známe predovšetkým pre svoje prekrásne buddhistické chrámy a jaskyne, ktoré sú zaradené na UNESCO zoznam svetového dedičstva.

Pri hľadaní ubytovania v Dambulle si môžete vybrať medzi viacerými možnosťami. Tu sú tri najlepšie miesta na ubytovanie, ktoré si môžete zvoliť.

1. Hotel Rangiri Dambulla

Hotel Rangiri Dambulla je pohodlný hotel nachádzajúci sa priamo v centre mesta Dambulla. Hotel ponúka priestranné a komfortné izby so všetkým moderným vybavením, ktoré zabezpečí príjemný pobyt v tejto historickej destinácii. Okrem toho má Rodinný apartmán, do ktorého sa zmestia až tri osoby.

Hotel má vlastnú reštauráciu, ktorá ponúka pestré menu, vrátane domácich srílanských jedál. Hotel Rangiri Dambulla tiež ponúka súkromné parkovisko, WiFi pripojenie k internetu, detské ihrisko a mnoho ďalších zariadení, ktoré zabezpečia maximálny komfort a pohodlie pre svojich hostí.

2. Sundaras Resort & Spa

Sundaras Resort & Spa je ubytovanie v Dambulle, ktoré ponúka luxusné izby a apartmány pre svojich hostí. Každá jednotlivá izba a apartmán je vybavená klimatizáciou, satelitnou TV s plochou obrazovkou a minibarom, ktorý zaručí príjemný pobyt v tejto historické destinácii.

Sundaras Resort & Spa ponúka tiež reštauráciu s pestrou ponukou srílanských aj medzinárodných jedál, fitness centrum, vonkajší bazén, ako aj špičkový wellness a spa centrum, ktoré ponúka relaxačné teplé sauny a masáže.

3. Jetwing Lake

Jetwing Lake je luxusné ubytovanie v Dambulle, ktoré sa nachádza len niekoľko minút jazdy od chrámov a jaskýň. Hotel ponúka pestrú ponuku klimatizovaných izieb a apartmánov s nádherným výhľadom na okolitú prírodu. Všetky izby majú balkón, kúpeľňu a komfortné vybavenie.

Jetwing Lake ponúka tiež vybavenie, ktoré zabezpečí pohodlný a príjemný pobyt, vrátane vonkajšieho bazéna, fitnes centra, reštaurácie s pestrou ponukou toho najlepšieho z medzinárodnej i srílanskej kuchyne a mnoho ďalších.

Všetky tieto zariadenia poskytujú prvotriedne služby a sú obľúbenými miestami na ubytovanie v Dambulle. Rozhodnite sa na základe toho, ktoré zariadenie si vyhovuje pre vaše potreby a očakávania a pripravte sa na nezabudnuteľný pobyt v tejto krásnej lokalite Srí Lanky.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Dambulla


1) Čo je Dambulla?
Dambulla je mesto na Srí Lanke, známe predovšetkým pre svoje buddhistické chrámy a skalné chrámy.

2) Aké sú hlavné atrakcie v Dambulle?
Najväčšou atrakciou Dambully sú skalné chrámy, medzi ktoré patrí aj UNESCO chránený Dambulla Rock Temple. Okrem toho môžete navštíviť aj Golden Temple a vodopád Rangiri.

3) Aké je najlepšie obdobie na návštevu Dambully?
Najlepším obdobím na návštevu Dambully sú mesiace december a január, kedy je suché obdobie. Avšak, celoročne je tu stále dosť tepla, takže je to vhodné miesto na návštevu kedykoľvek počas roka.

4) Ako sa dostanem do Dambully?
Dambulla sa nachádza asi 150 kilometrov severovýchodne od Colombo a najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je autobusom alebo pohodlným autom. Na miesto môžete aj prísť loďou po rieke.

5) Kde môžem v Dambulle prespať?
Turistické zariadenia v Dambulle zahŕňajú krčmy, hotely a hostely nazývané "Guesthouses". Najviac luxusné ubytovanie si môžete nájsť v okolí rock temple.

6) Aký je tam miestny jazyk?
Oficiálny jazyk v Srí Lanke je singhálčina, no angličtina funguje veľmi dobre a je hojnou používaným jazykom.

7) Je Dambulla bezpečné miesto na cestovanie?
Srí Lanka je v súčasnosti turisticky bezpečná krajina a Dambulla nie je výnimkou. Avšak, je vždy dôležité byť obozretným a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.


Letenka Srí Lanka Dambulla


Srí Lanka je jedna z najkrajších destinácií pre turistov z celého sveta. Nachádza sa na juhu Ázie a ponúka prekrásne pláže, nádhernú prírodu a množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Ak ste sa rozhodli navštíviť Srí Lanku, určite si nechajte ujsť oblasť Dambulla, ktorá ponúka veľa zaujímavých miest na návštevu.

Cesta do Dambully z Veľkej Británie trvá približne 11 až 13 hodín, v závisloti od toho, odkiaľ letíte. Niekoľko medzinárodných leteckých spoločností ponúka letenky do Colombo, hlavného mesta Srí Lanky a odtiaľ sa môžete dopraviť do Dambulla. Ceny leteniek sa líšia v závislosti na sezóne a nabitéj kapacite, ale v priemere sa pohybujú okolo 400 až 600 eur za jednu cestu.

Dambulla je známa pre svoj chrám, ktorý patrí k najdôležitejším kultúrnym pamiatkam v Sri Lanke. Chrám, ktorý sa nachádza v skale, bol vytesaný pred viac ako 2000 rokmi a je jedinečnou kombináciou umenia, histórie a náboženstva. Vnútri chrámu si môžete pozrieť viac ako 1500 soch a obrazov, z ktorých najznámejšími sú fresky zobrazujúce Buddhu v rôznych pozíciách. Okrem chrámu sa v Dambulle nachádza aj množstvo budhistických stupňov, kde sa môžete nadýchnuť čerstvého vzduchu a užiť si nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Mesto Dambulla má tiež množstvo možností na ubytovanie a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné srílanské jedlá. Niektoré hotely a reštaurácie ponúkajú aj ďalšie zážitky, ako sú tradičné tance a hudba.

Okrem Dambully sa v okolí nachádza mnoho ďalších zaujímavých miest, ako je Sigiriya Rock, ktorý patrí k najznámejším prírodným pamiatkam na svete a býva návštevníkmi právom označovaný ako ôsmy svetový div. Okolitá príroda krásnych jazier, ovocných sadov a hrádze sú ďalšími príkladmi miest na návštevu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Srí Lanku a Dambullu, určite nebudete sklamaní. Počas svojho pobytu si užijete nezabudnuteľné zážitky a spoznáte kultúru a históriu tohto krásneho miesta. Navšteva chrámu v Dambulle je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý určite stojí za vašu pozornosť. A nezabudnite si zarezervovať letenku s dostatočným predstihom, aby ste si mohli vychutnať túto nádhernú destináciu v plnej miere.


Dovolenka Srí Lanka Dambulla


Srí Lanka, známa aj pod názvom Cejlon, je ostrovná krajina nachádzajúca sa v Indickom oceáne, ktorá ponúka nekonečné množstvo krásnych miest a miestnych zvykov. Medzi najpopulárnejšie miesta patria historické pamiatky, chrámy a veľmi pestrá exotická fauna a flóra. Ak hľadáte miesto, kde nájdete nielen jednoduché pláže a slnko, ale aj príjemné horské stanice, menšie dedinky a miesta, kde si môžete vychutnať opravdovú srílanskú kuchyňu, potom srílanské mesto Dambulla je tou správnou voľbou pre vás.

Dambulla sa nachádza na severe krajiny, asi 150 km od hlavného mesta KóloMbo. Mesto je známe tým, že sa nachádza v blízkosti slávnych skalných chrámov, ktoré sú jednými z najvýznamnejších pamiatok, ktoré Srí Lanka ponúka. Tieto chrámy sú zaraďované do najstarších buddhistických pamiatok na svete a boli vybudované v 1. storočí pred n.l. Sú tiež zaradené do zoznamu UNESCO a pozostávajú z piatich chrámov, ktoré sú vytesané v skale a sú umiestnené na kopci s výhľadom na okolitú krajinu. Každý z týchto chrámov má svoj vlastný charakter, ktorý ho odlišuje od ostatných.

Okrem toho, Dambulla ponúka aj iné atrakcie, ako je napríklad Rose Quartz Mountain Range - nádherné pohorie, ktoré dáva príležitosť turistom sledovať miestnu faunu, ktorá patrí medzi najkrajšie na svete. Dambulla nájdete aj Dambulla Cave Temple, ktorý je jedným z najkrajších chrámov na svete a ponúka fantastický výhľad na okolité krajiny a miestnych obyvateľov.

Ak si chcete vychutnať srílanskú kuchyňu, Dambulla má veľa miest, kde môžete vyskúšať tradičné srílanské jedlá. Niektoré z najlepších miest, kde si môžete dopriať niečo dobré na jedlo, sú Kandalama Hotel a Indra Regent, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti miesta.

Dambulla teda ponúka mnoho atrakcií, ktoré si môžete vychutnať a preto patrí medzi najpopulárnejšie miesta v Srí Lanke. Dambulla je miesto, kde sa vynikajúco zlúči príroda a kultúra, ponúka prekrásne miesta na turistiku a miestnych obyvateľov, ktorí sa tešia na príchod turistov a radi im ukážu svoju kultúru a tradície.

Takže ak hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať krásy Srí Lanky a chcete navštíviť nádherné miesta plné histórie a kultúry, potom Dambulla je miesto, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Nie je to len miesto plné krásy, ale aj miesto, kde sa turisti môžu zoznámiť s miestnymi obyvateľmi a ich kultúrou a smiať sa s nimi. Preto neváhajte a počas svojej dovolenky navštívte miesto, ktoré vám nezabudnuteľné zážitky a krásne spomienky.


Počasie Srí Lanka Dambulla


Srí Lanka je ostrovová krajina nachádzajúca sa v južnej Ázii. Krajina ponúka nekonečné pláže v západnej oblasti, zelené kopce na strede krajiny a exotickú džunglu v južnej oblasti. Napriek tomu je najlepšie počasie nájsť v Srí Lanke v období od decembra do marca.

Dambulla je jedným z najkrajších turistických miest v Srí Lanke a je najlepšie navštíviť v lete, keď sa počasie správa dobre. Počasie v Dambulle je pomerne príjemné počas tejto doby roka, s priemernou teplotou okolo 30 stupňov Celsiusa.

V období monzúnov, ktoré prebieha v období od mája do štvrtej nedeľe septembra, môže byť počasie dáždivé a veterné. V tomto období by ste mali byť opatrní a neplávať v oceáne, pretože môže byť dosť nebezpečné.

Počas leta je Dambulla obklopená zeleňou a pohoria, ktoré urobia z každej prechádzky oživenie pre vašu dušu. Po monzúne, ktorý prináša zelenú krásu a obnovuje plodiny, pribúdajú pohoria kvitnúcich kvetov a oranžové a biele kvety, ktoré ozdobujú oblasť.

V letných mesiacoch si môžete vychutnať krásne pláže, ktoré sú čisté a bezpečné na kúpanie. Môžete prechádzať plážou, zasypiavať pieskom na pláži alebo sa dokonca zúčastniť festivalov, ktoré prebiehajú po celom meste.

Ďalšou turistickou atrakciou v Dambulle je chrám Dambulla. Tento chrám sa skladá z päť starých kráľovských chrámov a tisícov buddhistických soch. Je to úžasné miesto, ktoré vám pomôže pochopiť a cítiť budhizmus.

V lete môžete tiež navštíviť Národný park Minneriya a vidieť lahodné slony, ktorí vyrastajú v parku.

Zhrnutie

Srí Lanka ponúka mnoho krásnych miest, ktoré môžete navštíviť počas leta, a Dambulla nie je výnimkou. Počasie v Dambulle je najlepšie v období od decembra do marca, s priemernou teplotou okolo 30 stupňov Celsiusa. Napriek tomu by ste mali byť pripravení na niektoré obdobie dážďov pred nástupom letného obdobia, keď sa počasie mení. Niektoré turistické atrakcie, ktoré by ste mali navštíviť v Dambulle počas leta, sú: pláže, chrámy, Národný park Minneriya a mnoho ďalších. Ak plánujete cestu do Srí Lanky, nenechajte si ujsť túto krásnu oblasť.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky