Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Spojené arabské emiráty Sharjah Arts Museum

Ubytovanie Spojené arabské emiráty Sharjah Arts Museum


Sharjah Arts Museum je jedným z najvýznamnejších umeleckých miest v Spojených arabských emirátoch a nachádza sa v Sharjah City. Táto stavba zaujme každého svojou neopakovateľnou architektúrou a je záberom všetkých, ktorí sú známi svojou láskou k umeniu a kultúre.

Okrem toho, že Sharjah Arts Museum je klenotom architektúry, je aj miestom, kde môžete vidieť tie najlepšie umelecké diela v Spojených arabských emirátoch. Vzhľadom na to, že umelecké diela sú dedičstvom každej krajiny, Sharjah Arts Museum ponúka pohľad do minulosti a súčasnosti emirátskeho umenia.

V Sharjah Arts Museum nájdete diela rôznych umelcov, ktoré sú zložené z rôznych druhov umeleckých techník, vrátane maľby, sochy a keramiky. Pre milovníkov umeleckého umenia existuje veľa rôznych diel a všetky sú zasadené do rôznych kultúr a dejín.

Navyše, ak chcete pri našej návšteve Sharjah Arts Museum zotrvať nejaký čas, môžete to urobiť vo veľkej miestnosti s pohodlnými sedeniami a klimatizáciou na zabezpečenie toho, aby ste si mohli vychutnať umenie bez stresu kajúc sa v horúčave zvonku.

Hoci Sharjah Arts Museum neposkytuje ubytovanie, existuje mnoho miest v Sharjah City, kde sa môžete ubytovať v pohodlí a blízkosti tohto umeleckého centra. Tu sú niektoré z najlepších miest, ktoré môžete nájsť v blízkosti Sharjah Arts Museum:

1. Hotel Holiday International Sharjah
2. Swiss-Belhotel Sharjah
3. Sheraton Sharjah Beach Resort & Spa
4. Golden Tulip Sharjah
5. 72 Hotel

Ako vidíte, Sharjah Arts Museum je miestom, ktoré môže zaujať každého milovníka umenia so zaujímavou architektúrou a umením z každej strany kultúry. A s toľkými možnosťami na ubytovanie v okolí, nebudete musieť premýšľať o niečom inom ako o tom, ktoré umelecké diela sa chcete pozrieť nasledujúce.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Sharjah Arts Museum


Spojené arabské emiráty Sharjah Arts Museum je jedinečné miesto, ktoré musí úplne každý, kto miluje umenie, navštíviť. Tento jedinečný muzeum sa nachádza v Sharjah, len niekoľko minút od Dubaja. Sharjah Arts Museum je miestom, kde môžete objaviť a oceňovať umenie z Blízkeho východu, Ázie a Európy.

Muzeum je založené na základe zbierky šejka Dr. Sultana bin Mohameda al Qasimia. Jeho zbierka je v súčasnosti najväčšou zbierkou umenia na Arabskom polostrove. Sharjah Arts Museum ponúka pestrú škálu výstav a programov, ktoré uspokoja potreby každého návštevníka.

V poslednej dobe muzeum hostilo výstavy z Francúzska, Talianska a Nemecka, ktoré sa zameriavali na umenie 20. storočia. Tieto výstavy priniesli do Sharjahu niečo nové a zaujímavé. Svoje miesto ale majú aj miestne umelci, ktorí sú zahŕňaní do mnohých výstav a programov muzea. Výstavy sú rozdelené podľa témy, v ktorých sú zahrnuté obrazy, sochy a fotografie.

Návštevníci majú tiež možnosť zúčastniť sa rôznych vzdelávacích programov, ktoré ponúkajú Sharjah Arts Museum, ako napríklad výstupy do ateliérov, kde sa môžu návštevníci zoznámiť s technikami, ktoré umelci používajú. Okrem toho sú k dispozícii aj interaktívne výstavy, ktoré umožňujú návštevníkom interagovať s umením a spoznať viac o kultúrach, z ktorých umelci pochádzajú.

Muzeum ponúka aj obchod s darčekmi, ktorý je plný originálnych predmetov ako napríklad umelecké položky, knihy a suveníry súvisiace s umením. Ak chcete stráviť chvíle obdivovaním krásy a umenia, potom Sharjah Arts Museum je miesto, ktoré vás určite nadchne.

V Spojených arabských emirátoch Sharjah Arts Museum nájdete jedinečné umenie z celého sveta. Muzeum sa stalo národným pokladom Spojených arabských emirátov a zaujíma svojim rozsahom a kvalitou zbierok. Výstavy umenia sa menia každý rok, takže je vždy niečo nové na objavenie. Takže ak hľadáte miesto, kde sa môžete zahryznúť do kultúry Blízkeho východu a objaviť nové diela, potom Sharjah Arts Museum je najlepšia voľba.


Počasie Spojené arabské emiráty Sharjah Arts Museum


Spojené arabské emiráty sú známe svojim horúcim a suchým podnebím a Sharjah nie je výnimkou. V Sharjah Arts Museum môžete však nájsť útočisko pred horúcim počasím a zároveň si užívať umelecké diela.

Sharjah Arts Museum sa nachádza v centre mesta Sharjah a patrí k najväčším umeleckým múzeám v Spojených arabských emirátoch. Múzeum ponúka unikátne zbierky umeleckých diel a historických predmetov, ktorých pôvod siaha až do 18. storočia.

Začiatkom roka je v Sharjahe mierna zima. Teploty sa pohybujú medzi 17 a 24 stupňami Celzia a je možné, že sa občas objaví aj dážď. Toto obdobie je pre návštevu Sharjah Arts Museum veľmi príjemné, pretože v múzeu je možné tráviť dlhší čas bez toho, aby ste pociťovali horúčavu.

V lete sa teploty v Sharjahe môžu vyšplhať aj na 40 stupňov Celzia. Aj keď je v Sharjahe väčšinou suché počasie, môže sa stať, že sa občas objaví prívalový dážd. V horúcom lete je návšteva Sharjah Arts Museum skôr krátka záležitosť, ale aj tak stojí za to vidieť krásne diela, ktoré ponúka.

V septembri a októbri sa v Sharjahe môže vyskytnúť piekne letné počasie. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 35 stupňami Celzia a môžete si vychutnať krásne slnečné dni. Toto obdobie je pre návštevu Sharjah Arts Museum tiež vhodné.

V zime sa v Sharjahe počasie ešte zlepšuje. Teploty sú príjemné a pohybujú sa medzi 20 a 27 stupňami Celzia. Tento čas je ideálny na prechádzku v Sharjah Arts Museum a na obdivovanie krásnych umeleckých diel.

Vzhľadom na horúce a suché počasie je potrebné venovať dostatočnú pozornosť hydratácii a ochrane pred slnečným žiarením. Múzeum je však klimatizované a je v ňom príjemne chladno, takže sa môžete aj trochu schovať pred horúčavou.

V nedeľu je Sharjah Arts Museum zatvorené, ale po zvyšok týždňa môžete vstúpiť do útulných a klimatizovaných priestorov a vychutnať si bohatú zbierku umeleckých diel. Ak cestujete do Sharjahu, nezabudnite na návštevu tohto výnimočného múzea.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Sharjah Arts Museum


Otázka: Kde sa nachádza Sharjah Arts Museum?
Odpoveď: Sharjah Arts Museum sa nachádza v meste Sharjah v Spojených arabských emirátoch.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Sharjah Arts Museum?
Odpoveď: Sharjah Arts Museum je otvorené každý deň od 8:00 do 20:00 hod.

Otázka: Ako sa dostať do Sharjah Arts Museum?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob ako sa dostať do Sharjah Arts Museum je použitie verejnej dopravy, taxíka alebo autom.

Otázka: Koľko stojí vstupné do Sharjah Arts Museum?
Odpoveď: Vstupné do Sharjah Arts Museum je bezplatné pre všetkých.

Otázka: Aké výstavy sú momentálne v Sharjah Arts Museum?
Odpoveď: Výstavy sa pravidelne menia a aktualizujú. Najlepšie je navštíviť webovú stránku Sharjah Arts Museum pre aktuálne informácie o výstavách.

Otázka: Môžem fotografovať alebo natáčať v Sharjah Arts Museum?
Odpoveď: Fotografovanie a natáčanie sú povolené len s predchádzajúcim súhlasom z vedenia Sharjah Arts Museum.

Otázka: Je Sharjah Arts Museum vhodné pre deti?
Odpoveď: Áno, Sharjah Arts Museum ponúka mnoho vzdelávacích a zábavných programov pre deti.

Otázka: Môžem si kúpiť suveníry v Sharjah Arts Museum?
Odpoveď: Áno, v Sharjah Arts Museum je obchod, kde si môžete kúpiť suveníry a pamätné predmety.


Letenka Spojené arabské emiráty Sharjah Arts Museum


Sharjah Arts Museum, ako názov už naznačuje, je umelecké múzeum nachádzajúce sa v Spojených arabských emirátoch. Nachádza sa v emiráte Sharjah, ktorý sa neustále snaží postaviť sa do popredia ako kultúrna metropola.

Vstupenky do múzea nájdete online aj priamo na mieste, pre návštevníkov je k dispozícii aj audioprůvodce v mnohých jazykoch. Múzeum má širokú kolekciu umeleckých diel a výstav, ktoré sa rôznia po celý rok.

Charakteristickou črtou múzea je jeho koncepcia, ktorá prezentuje austrálske umelecké diela z rôznych kultúrnych tradícií a období. Toto zahraničné umenie je zlepšené s miestnými creativami, ktorí vytvárajú fascinujúce diela, ktoré odrážajú arabské dejiny.

V múzeu sa v častejšie točia aj výstavy súčasného umenia, ktoré prinášajú do Sharjahu rôzne medzinárodné umelecké zoskupenia a kolekcie. Ak máte radi street art, určite neurčite nevynechajte výstavy tema tancov ulíc, ktoré sa pravidelne konajú.

Napriek tomu, že Sharjah Arts Museum nie je jedno z najväčších múzeí na svete, jeho expozícia a kvalita umenia sú naozaj ohromujúce. Súčasne je to výborná príležitosť získať hĺbkový pohľad do histórie umenia v arabskom svete a vzdelanie sa o tomto krásnom regióne.

odporúčame ako jeden z bodov programu na vašu cestu do Spojených arabských emirátov a uistíme sa, že váš zážitok zo Sharjah Arts Museum pôjde zo života.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky