Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi

Dovolenka Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty sú krajina plná kontrastov a fascinujúcich zážitkov. Najväčšou atrakciou je pre mnohých nesporná modernosť a luxus, no návšteva tohto miesta nemusí byť len o nakupovaní a extravagantných zábavách. Dnes si priblížime letovisko a umelecký skvost v Spojených arabských emirátoch, konkrétne Louvre v Abu Dhabi.

Louvre Abu Dhabi patrí k najkrajším a najprestížnejším umeleckým galériám na celom svete. Jeho rozloha je neuveriteľných 8 000 metrov štvorcových, celý projekt navrhla francúzska architektonická spoločnosť a stojí na ostrove Saadiyat v Abu Dhabi. Okrem galérie sa tu nachádza aj knižnica, prednášková a výstavná miestnosť.

Louvre Abu Dhabi otvoril svoje brány pre verejnosť v roku 2017 a už v tomto krátkom čase sa stal jednou z najnavštevovanejších atrakcií Spojených arabských emirátov. Hlavná atrakcia v galérii predstavuje umenie z celého sveta, vrátane obdobia paleolitu až po súčasné obdobie.

V galérii nájdete diela slávnych umelcov ako napr. Vincenta van Gogha, Claude’a Moneta, Leonarda da Vinciho a mnohých ďalších. Každé dielo tu rýchlo získa samostatnú expozíciu a môžete si vychutnať expozíciu s pôsobivými dielami.

Napriek tomu, že sa nachádza v prísnom muslimskom štáte, galéria prináša diela, ktoré odrážajú kultúry z celého sveta. Tento unikátny prístup kultúrnej diverzite je jedným z hlavných dôvodov, prečo je toto miesto tak obľúbené.

Okrem samotného Louvre Abu Dhabi sa môžete tešiť aj na krásne okolie ostrova Saadiyat, ktoré ponúka úchvatný výhľad na Perský záliv a modernú architektúru okolitých hotelov.

Ak si chcete vybrať nezvyčajné letovisko s kultúrnymi zážitkami, Louvre Abu Dhabi v Spojených arabských emirátoch je určite správna voľba. Toto miesto ponúka jedinečný zážitok a nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá zaručene naplní každodenný život zážitkami.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi


1. Čo je Louvre v Abu Dhabi?

Louvre v Abu Dhabi je múzeum, ktoré slúži na podporu kultúry a umenia vo Francúzsko-arabskej tradícii.

2. Kedy bola otvorená Louvre v Abu Dhabi?

Louvre v Abu Dhabi bol otvorený 8. novembra 2017.

3. Kde sa nachádza Louvre v Abu Dhabi?

Louvre v Abu Dhabi sa nachádza na ostrove Saadiyat v Zjednotených arabských emirátoch.

4. Koľko stojí vstupenka do Louvre v Abu Dhabi?

Vstupné do Louvre v Abu Dhabi stojí 60 dirhamov (asi 16 USD) pre dospelých a 30 dirhamov (asi 8 USD) pre deti od 13 do 22 rokov.

5. Aké výstavy sú momentálne prezentované v Louvre v Abu Dhabi?

Momentálne sú v Louvre v Abu Dhabi prezentované výstavy ako Eko a niektoré Meny, Expresionisti, Arte del Faraón a mnoho ďalších.

6. Ako sa dostať do Louvre v Abu Dhabi?

Do Louvre v Abu Dhabi sa môžete dostať taxíkom, autom, autobusom alebo mestským vlakom.

7. Môžu sa do múzea dostať aj malé deti?

Áno, deti sú v múzeu vítané.

8. Je v Louvre v Abu Dhabi povolené fotografovanie?

Áno, aplikovanie zábleskového fotografického zariadenia je povolené, s výnimkou jednotlivých diel a expozícií, na ktorých môže byť zakázané fotografovanie.

9. Ako dlho by som mal/a zhruba stráviť v Louvre v Abu Dhabi?

Vzhľadom na rozsah múzea a rôznych exponátov prezentovaných v múzeu by ste mali byť pripravení stráviť tam viac hodín.

10. Ako môžem získať viac informácií o Louvre v Abu Dhabi?

Viac informácií o Louvre v Abu Dhabi môžete nájsť na oficiálnej webovej stránke múzea alebo na mieste priamo v múzeu.


Letenka Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty sa radia medzi najvyspelejšie krajiny na svete a sú považované za jedno z najbohatších miest na planéte. V súčasnosti patria medzi najväčších turistických lákadiel sveta z dôvodu svojho bohatého kultúrneho dedičstva a luxusných zázemí.

V rámci tohoto kultúrneho dedičstva patrí aj Louvre Abu Dhabi, ktorý bol otvorený v roku 2017 na súostroví Saadiyat v Abu Dhabi. Tento mezinárodný múzejný projekt je prepojený s francúzskym múzeom Louvre v Paríži a zameriava sa na prezentovanie umenia a kultúry z celej sveta a z rôznych historických období.

Louvre Abu Dhabi sa nachádza na umelom ostrove, ktorý bol navrhnutý podľa myšlienok architekta Jean Nouvel a je spájaný s pevninou mostom. Jeho architektúra kombinuje moderné a tradičné prvky, čo umožňuje obdivovať krásu budovy aj zo vzdialenosti.

V múzeu sa nachádza okolo 600 exponátov umenia, vrátane 300 pozoruhodných diel z rôznych oblastí sveta. Medzi tieto diela patria obrazy, sochy, fotografie a textilné kone. Tí, ktorí sa prídu pozrieť na Louvre Abu Dhabi, budú môcť vidieť diela známych majstrov ako Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, Paul Gauguin, Claude Monet a mnoho ďalších.

Louvre Abu Dhabi ponúka okrem prehliadky múzea aj rôzne programy pre návštevníkov, vrátane workshopy pre deti, hudobné koncerty, výstavy a odborné prednášky. Turisti z celého sveta prichádzajú navštíviť tento jedinečný kultúrny skvost a obdivovať krásu umenia z celého sveta.

Ak sa chystáte navštíviť Louvre Abu Dhabi a pobyt v Spojených arabských emirátoch, je dobré vedieť, že tam vládne subtropické podnebie s vysokou vlhkosťou. Preto je najlepšie navštíviť toto miesto v mesiacoch jeseň a zima, kedy teploty sú najpríjemnejšie.

Okrem toho si môžete kúpiť letenku do Spojených arabských emirátov a navštíviť aj iné miesta v Abu Dhabi a Dubaji, ako sú napríklad Burj Khalifa, Palm Jumeirah, Grand Mosque, či Ferrari World. Tieto miesta ponúkajú návštevníkom neopakovateľný zážitok a možnosť prepojenia sa s kultúrou a históriou tejto bohatej krajiny.

A tak, Louvre Abu Dhabi je miestom, ktoré by nemalo chýbať v zozname zaujímavostí, ktoré treba navštíviť pri ceste do Spojených arabských emirátov. Múzeum ponúka neopakovateľný zážitok so špičkovými dielami umenia a architektúrou, ktorá je samostatnou atrakciou. Stačí si kúpiť letenku a vybrať sa na cestu za kultúrou.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi


Louvre Abu Dhabi je jedným z najmodernejších múzeí na svete a nachádza sa v Spojených arabských emirátoch. Toto jedinečné múzeum bolo otvorené v roku 2017 a predstavuje zoskupenie umenia a histórie od rôznych kultúr a epôch z celého sveta.

Louvre Abu Dhabi sa nachádza na ostrove Saadiyat, ktorý je novým kultúrnym centrom v Spojených arabských emirátoch. Múzeum je umiestnené na pozemku o veľkosti 24 000 m2 a má 8 000 m2 vystavovacej plochy. Jeho dizajn je založený na skutočnosti, že je to múzeum medzi kultúrami. Louvre Abu Dhabi má veľké okno rozmiestnené v tvare kupoly a je navrhnuté tak, aby sa dala pozorovať hviezda čistého neba.

Toto múzeum ponúka návštevníkom šancu objaviť rôzne formy umení od rôznych kultúr a krajín po celom svete. Tvoria ho galérie s množstvom umenia vrátane malieb, soch, náboženských artefaktov a vzácnych historických dokumentov.

Ako turista poskytuje Louvre Abu Dhabi aj ubytovanie pre tých, ktorí sa chcú sústrediť na to, čo toto múzeum ponúka a chcú sa sústrediť na prejavy kultúry a umenia. Ubytovanie v Louvre Abu Dhabi je jednoduché a pohodlné a nájdete ho v niekoľkých hoteloch na ostrove Saadiyat a jeho okolí.

Väčšina hotelov, ktoré poskytujú ubytovanie, sú luxusné 5-hviezdičkové hotely s modernými a pohodlnými izbami, kde môžete spokojne prebývať a užívať si výhody a príjemnosti.

Napriek tomu, že cena ubytovania v Louvre Abu Dhabi možno niekoho odradí, napríklad na ostrove Saadiyat môžete nájsť aj cenovo dostupnejšie hotely v blízkom okolí.

Celkovo je však ubytovanie v Louvre Abu Dhabi jedinečné a je to skvelý spôsob, ako preskúmať tento úžasný múzejný komplex. Okrem toho môžete získať čas na vychutnanie si umenia a architektúry, a zároveň odpočať si po prechádzke po ostrove Saadiyat a priestoroch múzea.


Počasie Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty sú známe svojimi páľavými teplotami, ktoré by mohli skaziť vaše plány na dovolenku. Avšak, pre návštevníkov Louvre Abu Dhabi je informovanie sa o počasí v tejto oblasti kľúčové, aby mohli plánovať svoj výlet rozumne.

Najprv by sme si mali uvedomiť, že väčšinu roka je v Spojených arabských emirátoch horúco a suché počasie. S priemernými teplotami okolo 35 – 40 °C v lete a 25 – 30 °C v zime, môže byť návšteva Louvre Abu Dhabi pre niektorých návštevníkov neznesiteľná. Pretože emirát Ajman, kde sa Louvre Abu Dhabi nachádza, sa nachádza pri pobreží, vlhkosť vzduchu môže byť vysoká. Toto môže spôsobiť, že horúce dni môžu byť o niečo ťažšie nesúci.

Šanca na zrážky v Spojených arabských emirátoch však nie je vysoká, s priemerom okolo 5 dní zrážok za mesiac v období od októbra do mája. Avšak, keď dôjde k zrážkam, môžu byť prudké a spôsobiť problémy s dopravou a turistickými atrakciami.

Ak plánujete návštevu Louvre Abu Dhabi, najlepší čas na návštevu je od októbra do apríla, kedy sú teploty stabilnejšie a pohodlnejšie. Aj keď by ste sa mali pripraviť na horúce dni aj v tomto období, môžete sa tešiť na spríjemňujúce studené noci.

Aby ste sa na návštevu Louvre Abu Dhabi dobre pripravili, odporúčame aby ste si so sebou vzali niečo na ochladenie, vodu, slnečné okuliare a opaľovací krém. Ak by ste mali v pláne navštíviť múzeum v lete alebo počas prudkých zrážok, môžete si z iných zdrojov zistiť odkedy do kedy má hala otvorené, keďže klimatizácia by mohla byť pre niektorých návštevníkov chladnejšia než si predstavujú.

Vzhľadom na extrémne podmienky počasia v Spojených arabských emirátoch by ste si mali byť istí, že ste premysleli všetky opatrenia a pripravili sa na najhoršie. S mierne nižšími teplotami v zime a väčšou šancou na jasné dni, môžete si naplánovať perfektnú návštevu Louvre Abu Dhabi bez početných komplikácií z počasia.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky