Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Španielsko Kanárske ostrovy

Dovolenka Španielsko Kanárske ostrovy


Španielsko je krajina plná krás a turistických atrakcií, a ak hľadáte miesto na dovolenku s príjemným slnečným počasím a krásnymi plážami, nemôžete prehliadnuť Kanárske ostrovy. Tieto ostrovy sú prívetivým miestom pre návštevníkov z celého sveta, ktorí si chcú užiť slnečné žiarenie, jemné piesky a vynikajúce jedlo.

Kanárske ostrovy sa nachádzajú vo vzdialenosti približne 100 kilometrov severozápadne od pobrežia Afriky a sú súčasťou Španielska. Svojou krajinnou diverzitou a nadupanou turistickou infraštruktúrou sú už roky popredným turistickým cieľom na celom svete.

Jedným z najpopulárnejších ostrovov je Tenerife, ktorý ponúka nádherné prírodné scenérie, pláže a širokú škálu zábavy. Medzi najznámejšie turistické atrakcie patria napríklad Siam Park, najväčší vodný park na ostrove, a návšteva Teide, mohutného sopky, ktorá dominuje nad ostrovom.

Gran Canaria, s množstvom pláží a širokým výberom all- inclusive hotelov, je tiež fenomenálnym miestom pre dovolenku. Lokalita pritiahne rôzne typy turistov, od rodín s deťmi po páry, ktorí hľadajú romantický oddych.

Ak ste milovníkmi adrenalinových atrakcií, potom Fuerteventura je presne to, čo hľadáte. Tento ostrov je domovom niektorých najlepších plážových športov na svete, pretože má ideálne podmienky na surf, windsurfing a kitesurfing.

Na Lanzarote objavíte ecoturistický paradaj, preto si najmä tých z vás, ktorí chcú zažiť dobrodružstvo, určite musia zavolať niekoľko dní. Tento ostrov čaká s nemeniteľnou krásou, ktorá je z podstaty strategická a dokáže vás premeniť na milovníka všetkého, čo má s prírodou spočiatku.

Kanárske ostrovy ponúkajú aj množstvo turistických atrakcií mimo hlavných severoulých miest, kde jednoducho môžete užiť klid, pokoj a prírodny pokoj. Samozrejme, existujú vynikajúce hotely s bazénmi, barmi a podobne, ale pre tých, ktorí hľadajú oddych od rušného poiania, môže byť návšteva vo vyneznambrateľnom mieste tento správny ťah.

V spoločnosti skúsených turistov, my sme si istí, že Kanárske ostrovy budú vaším cieľom pre vašu ďalšiu dovolenku. Splnia to, čo najväčší sú väčšinou hľadajú: krásne pláže, nádherné scenérie, široký výber skvelého jedla a uspokojujúcu zábavu. Navštívte Kanárske ostrovy a prezradte nám, čo sa vám najviac páčilo.


Ubytovanie Španielsko Kanárske ostrovy


Španielsko Kanárske ostrovy sú obľúbeným cieľom mnohých turistov z celého sveta. Aby ste si túto nádheru mohli naplno užiť, je dôležité mať zabezpečené kvalitné ubytovanie. V tomto článku si povieme o rôznych možnostiach ubytovania na Kanárskych ostrovoch.

Hotelové ubytovanie

Hotelové ubytovanie je najobľúbenejšou a najbežnejšou možnosťou pre väčšinu turistov. Na Kanárskych ostrovoch nájdete hotelové komplexy rôznej kategórie – od lacnejších po luxusné hotely, podľa toho, ako veľa si chcete priplatiť. Turisti môžu využívať izby s výhľadom na more, bazén alebo na dedinku v okolí hotela. V niektorých hoteloch nájdete aj all inclusive program, ktorý zahŕňa stravu a pitie po celý deň. Vybrať si môžete z množstva hotelov a rezortov v miestach, ako sú Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura.

Apartmánové ubytovanie

Apartmánové ubytovanie je dobrou možnosťou pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať viac súkromia a nezávislosti ako v hoteli. Väčšinou máte k dispozícii plne vybavenú kuchyňu a obývaciu izbu, čomu sa určite potešíte, keď sa rozhodnete variť si vlastné jedlo. Väčšina apartmánov sa nachádza v oblastiach s turistickou infraštruktúrou, ako sú pláže, reštaurácie a obchody. Ceny apartmánov sú zvyčajne o niečo nižšie ako v hoteloch, ale môžete si vybrať aj luxusnejšie apartmány ak chcete.

Privátne ubytovanie

Privátne ubytovanie je v poslednej dobe veľmi populárne vďaka rôznym platformám, ako napríklad Airbnb. Táto možnosť ubytovania spočíva v tom, že si nájdete hostiteľa, ktorý má vo svojom byte alebo dome ubytovanie pre hostí. Toto je lacnejšia možnosť ako hotel alebo apartmánové ubytovanie. Môžete však očakávať, že niektoré zariadenia budú jednoduchšie a nebudú mať k dispozícii všetky služby, ktoré ponúkajú hotely alebo apartmány. Predtým než sa rozhodnete pre tento typ ubytovania, uistite sa, že ste zistili všetky potrebné informácie o ubytovaní a hostiteľovi.

Kampovanie

Niektorí turisti radi trávia dovolenku v prírode a kempujú. Kanárske ostrovy poskytujú množstvo miest pre kempovanie. Pokiaľ máte radi turistiku, tento typ ubytovania môže byť pre vás ideálny. Väčšina kempov ponúka základné zariadenie kempovacieho miesta, ako sú vodovodné kohúty a sprchy. Ak chcete kempovať na Kanárskych ostrovoch, uistite sa, že máte kvalitné vybavenie, ako je napríklad stan a spacák, pretože počas noci sa na ostrovoch môže ochladiť.

Zhrnutie

Ubytovanie je jedným z faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitu dovolenky. Na Kanárskych ostrovoch nájdete veľa možností pre ubytovanie, ako sú hotely, apartmány, privátne ubytovania a kempingy. Zvoľte si čo najviac vyhovujúci typ ubytovania podľa vašich potrieb a predstáv a užite si nádherné dovolenkové dni na Kanárskych ostrovoch.


Počasie Španielsko Kanárske ostrovy


Španielsko Kanárske ostrovy sú známe svojim subtropickým podnebím, ktoré ponúka teplé a suché letá a mierny a mokrý zimný obdobie. Toto kombinované počasie robí z Kanárov ideálne miesto na oddych a relax, ak hľadáte teplé počasie počas zimných mesiacov.

Letá na Kanárskych ostrovoch sú teplé a slnečné s teplotami okolo 26° C, ale vysoká vlhkosť môže byť pre niektorých ľudí ťažká. Najlepšie je, keď sa teploty nezvyknú pohybovať nad 30° C, čo znamená, že môžete vychutnávať krásne a teplé dni bez toho, aby ste sa museli vyrovnávať s extrémami horúčav, aké sú často býža vo väčšine európskych krajín.

Zimy na Kanárskych ostrovoch sú miernymi a daždivými kvôli vplyvu obchodných vetrov Atlantiku. Počasie je stále teplejšie ako v väčšine Európskych krajín so strednými teplotami okolo 21° C. Všeobecne platí, že zima na Kanárskych ostrovoch je prevažne suchá s občasnými zrážkami a silnými vetrami.

Existujú rozdiely v počasí medzi nimi jednotlivými ostrovmi. Tenerife, najväčší z Kanárskych ostrovov, má prevažne daždivé cloude, ktoré tvoria krásny scenický pohľad – Medzitým Fuerteventura, susedný ostrov, má väčšinu slnečných dní v roku s čistými modrými oblohami. Najväčšia a najvodnatejšia z ostrovov – Gran Canaria – ponúka nevyspytateľné počasie s množstvom vplyvov mora a zeme, ktoré sa môžu vymeniať za pár hodín.

Existujú však určité nežiaduce a silné vplyvy ako sú písky z Sahary, ktoré zahalili ostrovy aj napriek tomu, že sú v Atlantiku vzdialené mnoho kilometrov. Tento jav sa môže vyskytnúť v ktorejkoľvek časti roka a môže spôsobiť zdravotné ťažkosti pre niektorých ľudí.

V každom prípade, Kanárske ostrovy ponúkajú skvelé počasie pre každého, kto si praje relaxovať v útulnom a teplom prostredí bez ohľadu na ročné obdobie. S týmito povestnými ostrovmi je možné spojiť slnečné pláže, horolezectvo a vynikajúcu kuchyňu.

Prečo teda nezvážiť dovolenku na Kanárcych ostrovoch? Vrátite sa domov s novými spomienkami a vynikajúcimi fotografiami z jedného z najkrajších miest na svete.


Letenka Španielsko Kanárske ostrovy


Letenka Španielsko Kanárske ostrovy: Ideálna dovolenka pre milovníkov slnka a mora!

Ak hľadáte dokonalú dovolenku plnú slnka, mora a krásnych pláží, určite nezabudnite zvážiť letenku do Španielska na Kanárske ostrovy. Tieto 7 vulkanických ostrovov sú umiestnené v Atlantickom oceáne a predstavujú jedno z najobľúbenejších miest pre dovolenkárov z celého sveta.

Kanárske ostrovy sú otvorenými dverami do Rajských záhrad a ponúkajú nádherné počasie po celý rok. Tento raj na zemi je jedným z najdostupnejších miest na rekreačné cesty s letenkou z Španielska. V tomto článku sa bližšie pozrieme na to, čo môžete očakávať po kúpe letenky na Kanárske ostrovy.

Pláže

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa do Kanárskych ostrovov vyberá tak veľa dovolenkárov, sú ich krásne pláže. Zhlavných pláží môžeme vybrať napríklad pláže v mestečkách Playa de las Américas alebo Los Cristianos na ostrove Tenerife. Tieto pláže sú ideálne pre rodiny s deťmi, ale aj pre tých, ktorí sa radi vydajú na surfovanie alebo potápanie.

Na Fuerteventure a Lanzarote nájdete pláže pokryté jemnou bielej vulkanickou držkou, čo vytvára nádherné pozadia pre vaše fotky. Ak ste milovníkom nudistických pláží, najlepším miestom pre vás bude Playa de Maspalomas na ostrove Gran Canaria.

Vodné aktivity

S Kanárskymi ostrovmi spojíte najmä rôzne vodné aktivity, vďaka ktorým si môžete užiť dovolenku naplno. Väčšina pláží ponúka širokú ponuku vodných športov, vrátane windsurfingu, potápania, kajakovania alebo jazdy na bicykloch po vode.

Okrem toho, kanárske ostrovy sú domovom mnoho akvárií, delfinárií, a mnoho možností pre rybačku na vysoko mori vás dostanú iba k prieskumu tohto tajomstva.

Kanárske ostrovy sú tiež jedným z najlepších miest pre surfovanie. Väčšina miest má surfové školy, kde môžete využiť slnečných dní na začiatku a špeciálne lekcie pre deti.

Turistika

Kanárske ostrovy sú nevyčerpateľným zdrojom turistických atrakcií. Ostrovy sú bohaté na prekrásne prírodné scenérie, kamenné hory, nezabudnuteľné pláže a útesy s veľkými množstvami fauny a flóry.

Na ostrove Fuerteventura môžete navštíviť koralové pláže, ktoré sú jedným z najkrajších miest v Atlantickom oceáne. Ak chcete zažiť niečo ešte mocnejšie, risové hory na Gran Canaria sú zážitkom, ktorý si ostanete pamätať na celý život.

Nightlife

Kanárske ostrovy nie sú iba o dni naplnených slnkom a morom, ale aj o nociach plných zábavy a nočného života. Väčšina miest na ostrovoch ponúka rôzne bary, reštaurácie a kluby, v ktorých si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a živú hudbu.

Jedným z najpopulárnejších miest je Santa Cruz na ostrove Tenerife, kde nájdete mnoho barov a reštaurácií s výborným jedlom a nádherným výhľadom. Na ostrove Gran Canaria si zasa pochutnáte na miestnych jedlách v prístave v Las Palmas.

Záver

Kanárske ostrovy sú skutočne dokonalým miestom pre letnú dovolenku, s krásnymi plážami, jasnými modrými vodami a nekonečným množstvom aktivít. Po kúpe letenky do Španielska na Kanárske ostrovy, sa môžete tešiť na niekoľko dní plných adrenalinových športov, nočného života a príjemného počasia. Takže neváhajte, zaobstarajte si letenku a zažite letnú dovolenku, o ktorej ste snívali!


Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Kanárske ostrovy


Otázky a odpovede o Španielsku a Kanárskych ostrovoch:

1. Aké je počasie na Kanárskych ostrovoch počas celého roka?
Odpoveď: Počasie na Kanárskych ostrovoch je veľmi stabilné počas celého roka, so strednými teplotami okolo 25 °C.

2. Potrebujem víza na návštevu Kanárskych ostrovov?
Odpoveď: Ak ste občanom EÚ nemusíte mať na návštevu Kanárskych ostrovov víza, avšak ak ste z krajiny mimo EÚ, môže byť potrebná vízová povinnosť.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Tenerife?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu ostrova Tenerife je v lete, keď je teplota dostatočne vysoká a v zime, keď sa môžete vyhnúť chladnejšiemu počasiu v iných častiach Európy.

4. Kde sa nachádza Gran Canaria na Kanárskych ostrovoch?
Odpoveď: Gran Canaria je jedným z Kanárskych ostrovov a nachádza sa v Atlantickom oceáne, západne od afrického pobrežia.

5. Majú Kanárske ostrovy vlastnú kuchyňu a aké jedlá by som mal skúsiť?
Odpoveď: Áno, Kanárske ostrovy majú vlastnú kuchyňu, ktorá zmieša tradičné španielske jedlá s miestnymi ingredienciami. Mali by ste skúsiť miestne ryby a morské plody, papas arrugadas (solené zemiaky) a mojo (pikantný omáčok).


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky