Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Slovinsko Planica

Počasie Slovinsko Planica


Počasie v Slovinsku v oblasti Planica sa môže v priebehu roka meniť v závislosti na ročnom období a klimatických podmienkach v regióne strednej Európy. Planica sa nachádza v juhozápadnej časti Slovinska, kde panuje kontinentálne klima s teplými letami a chladnými zimami.

V lete sú teploty v Planici priemerné 20 - 25 °C. Deň sa začína jasne a slnečne, avšak popoludní môže prísť k zrážkam alebo búrkam. V tomto období roku sa turistický ruch v Planici naberie väčší obrátky, nakoľko je ideálny čas pre turistické aktivity ako sú turistika, cykloturistika alebo na jazdenie na koni.

Jeseň je v Planici zväčša chladnejšia a daždivá. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 10 do 15 °C. Býva tu často zamračené a s oblačným nebom, s peknými slnečnými dni, ktoré sú ale už len zriedkavo a horšie predpovedateľné.

Zima je v Planici zvyčajne prísna a dlhá. Teploty sa pohybujú od -5 do -10 °C a môže prísť k mrazivým zrážkam a snehovej kalamite. V Planici je známe súťažiskom v skokoch na lyžiach, kde sa odohrávajú závody Svetového pohára. Preto sa v zime Planica stáva bodom záujmu pre zimné aktivity a turistiku ako sú bežky, skialp či lyžovanie.

Na jar sa začína polievka s teplotnými rozdielmi. Všedné dni znamenajú striedanie ostrých búrok v závislosti na konkrétnych klimatických podmienkach. Nadpriemerné teploty sa ale už začínajú objavovať a osciluje sa tu približne 15-20 °C.

Celkovo je Planica nádhernou lokalitou s rôznorodými sezónnymi podmienkami. Každé ročné obdobie ponúka turistom možnosť využiť rôzne turistické aktivity a zážitky. Každý si tu nájde oriešok na svojich turistických cestách s tým, že vime, že počasie sa môže veľmi rýchlo zmeniť a rýchlo naburať plány. Je dôležité sledovať prognózy počasia a prispôsobiť sa okolnostiam, aby sme si z tých najkrajších a najatraktívnejších adres Slovinska odnášali len tie najlepšie spomienky.


Letenka Slovinsko Planica


Slovinsko je známe krásnou přírodou, horskými vrcholy a sportovními aktivitami. Jedním z nejoblíbenějších sportů je lyžování a skoky na lyžích. A právě v Planici se nachází jeden z největších skokanských můstků na světě!

Pokud chcete navštívit Planicu a vidět skokany ve své nejlepší formě, musíte se tam dostat. A nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky!

Existuje několik aerolinek, které nabízejí letenky do blízkých letišť, jako je například letiště v Lublani. Zde se můžete rozhodnout pro různé druhy letů a v různém rozsahu. Například můžete si vybrat letenku do Lublaně a odtud si půjčit auto a jet na západ do Planice. Odtud jste již vzdáleni pouhých 20 minut.

Další alternativou může být let do Trstě, přístavu na italské hranici. Od Trstu je to jen hodina jízdy autem do Planice. Přestože Trst není letištěm, kde přistávají velké letouny, je zde několik malých aerolinií, které nabízejí lety z celé Evropy.

Pro ty, kteří chtějí mít na letišti vše uspořádaně a v pohodlí, mohou si zvolit luxusnější let z Vídně nebo Mnichova. Tyto lety jsou poněkud dražší, ale zároveň nabízejí prvotřídní služby a komfort.

Vždy se vyplatí předem si naplánovat, jaké letiště je pro vás nejlepší, abyste se co nejdříve dostali do Planice. Skokanský areál Planica je otevřený po většinu roku, a tak pro každého fanouška skoků na lyžích je to skvělé místo pro návštěvu. S letenkou do Planice se dostanete rychle a pohodlně a můžete okusit kouzlo tohoto malého horského města a jeho okolí.


Dovolenka Slovinsko Planica


Ak hľadáte miesto, ktoré ponúka krásnu prírodu, zdravé jedlo a možnosti na dobrodružstve, Slovinsko by mohlo byť tou správnou voľbou pre vás. A ak hľadáte miesto, ktoré má všetky tieto veci a navyše pripravuje olympijské skoky, potom je Slovinsko Planica to pravé miesto pre vás.

Slovinsko Planica sa nachádza v krásnom horskom prostredí v západnej časti Slovinska. Je to miesto, kde nájdete niektoré z najväčších skokanských môst na svete, ktoré sú tlmenými svedkami najzávažnejších súťaží skokov na lyžiach. Tento región ponúka množstvo aktivít a zážitkov, ktoré si môžu užívať mladí aj starí.

Slovinsko Planica je známe svojimi skokanskými mormi, ktoré sú postavené na skalách a vysokých stenách. Pre tých, ktorí sa neboja výšok, sú k dispozícii skokanské vleky, na ktorých si môžu vyskúšať skoky na lyžiach. Ak nie ste lyžiarsky nadšenec, môžete relaxovať v prírode, kde si môžete užiť prechádzky a jazdu na bicykli. Obľúbenou atrakciou je tiež Sava Bohinjka, ktorá je známa svojimi čistými prameňmi. V okolí sú tiež niektoré z najlepších lyžiarskych areálov v Slovinsku.

Dôležitou súčasťou Slovinska Planica je gastronómia. Slovinská kuchyňa je vynikajúca a má množstvo chutných miestnych špecialít. Môžete si vychutnať tradičné jedlá ako struklji, klobase, krafnu, ali aj moderné kuchyne v moderných reštauráciách. Adrenalínové športy vyžadujú tiež zdravý životný štýl a Slovensko Planica nie je výnimkou. Prostredie, kde sa nachádza, je ideálne na aktívny životný štýl, ktorý zahŕňa jazdu na bicykli, horolezectvo a množstvo ďalších zábavných aktivít.

Slovinsko Planica je miesto, ktoré si každý návštevník zamiluje. Sú tam široké možnosti na dobrodružstvo, zdravý životný štýl a okrem toho ešte nádherná príroda. Nech už ste nadšencom adrenalínových zážitkov alebo len hľadáte miesto, kde si odpočiniete a načerpáte novú energiu, Slovinsko Planica by mohla byť tou správnou voľbou. Choďte a objavte krásy Slovinska Planica!


Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Planica


Najčastejšie otázky a odpovede o Slovinsku Planice sú:

1. Kde sa nachádza Slovinsko Planica?
Odpoveď: Slovinsko Planica sa nachádza v severozápadnej Slovenke, v blízkosti Talianska a Rakúska.

2. Kedy sa koná Svetový pohár v letnom lyžovaní v Slovinskej Planici?
Odpoveď: Svetový pohár v letnom lyžovaní sa na tradičnej mohutnej lyžiarskej skladbe v Slovinskej Planici koná každoročne v marci.

3. Koľko má lyžiarska skladba v Slovinskej Planici dĺžku?
Odpoveď: Lyžiarska skladba v Slovinskej Planici má dĺžku 240 metrov.

4. Aká je najväčšia výška lyžiarskej skoky v Slovinskej Planici?
Odpoveď: Najväčšia výška lyžiarskej skoky v Slovinskej Planici je až 250 metrov.

5. Ako sa dostať na lyžiarsku skladbu v Slovinskej Planici?
Odpoveď: Na lyžiarsku skladbu v Slovinskej Planici sa dá dostať autom, autobusom z Kranjskej Gory alebo železničným spojením.

6. Kde si môžem zakažiť ubytovanie v Slovinskej Planici?
Odpoveď: Ubytovanie v Slovinskej Planici je možné zabezpečiť v rôznych hoteloch, apartmánových domoch alebo penziónoch.

7. Aké aktivity sa dajú robiť okolo Slovinskej Planice?
Odpoveď: Okolo Slovinskej Planice sa dajú robiť rôzne aktivity, ako turistiku, bicyklovanie, plávanie v jazerách alebo prehliadky blízkych hradov a zámkov.

8. Ako je to s parkovaním v Slovinskej Planici?
Odpoveď: V Slovinskej Planici je vyhradené parkovisko pre návštevníkov a je potrebné si kúpiť vstupenky na parkovanie.

9. Aké sú ceny lístkov na lyžovačku v Slovinskej Planici?
Odpoveď: Ceny lístkov na lyžovačku v Slovinskej Planici sa líšia v závislosti od typu lístka a počtu dní. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke lyžiarskej skladby.

10. Aké zdravotnícke zariadenia sú k dispozícii v Slovinskej Planici?
Odpoveď: V Slovinskej Planici sú k dispozícii rôzne zdravotnícke zariadenia, ako sú lekárne, zdravotné strediská a záchranárske stanice na lyžiarskej skladbe.


Ubytovanie Slovinsko Planica


Slovinsko Planica je turistickou oblasťou, ktorá sa nachádza v severozápadnej časti Slovinska. Je to nádherné a malebné miesto obklopené hôrkami a krásnymi lesmi. Slovinsko Planica je známa najmä pre svoju kvalitnú lyžiarsku infraštruktúru a svetoznámy skokanský stadion.

Ak sa rozhodnete navštíviť Slovinsko Planica a potrebujete ubytovanie, máte k dispozícii rôzne možnosti. V blízkosti skokanského strediska nájdete množstvo hotelov, penziónov a ubytovaní v súkromí.

Jednou z možností pre ubytovanie sú hotely. V Slovinsko Planica nájdete hotely rôznej kategórie a cenových rozpätí. Viaceré hotely ponúkajú svojim klientom ubytovanie s výhľadom na skokanský stredisko a okolitú prírodu. Väčšina hotelov má vlastné reštaurácie, ktoré ponúkajú rôzne typy jedál a nápojov. Okrem toho poskytujú tiež príjemné zázemie wellness centier a bazénov.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie je využiť služby penziónov. V Slovinsko Planica nájdete niekoľko útulných penziónov s príjemnou atmosférou. Väčšina penziónov poskytuje ubytovanie v moderných izbách s vlastnou kúpeľňou a klimatizáciou. Niektoré penzióny ponúkajú vlastné stravovacie služby.

Poslednou možnosťou je ubytovanie v súkromí alebo v apartmánoch. Táto možnosť je pre tých, ktorí uprednostňujú súkromie a nezávislosť. V Slovinsko Planica nájdete mnoho súkromných apartmánov s kuchynkou a príjemnou atmosférou. Väčšina apartmánov je v blízkosti hodnotných turistických zaujímavostí, obchodov a reštaurácií.

V každom prípade, bez ohľadu na to, ktorú možnosť si zvolíte, Slovinsko Planica je krásnym miestom, kde si užijete skvelú dovolenku. Bude to závisieť na vašom osobnom vkuse, požiadavkách a rozpočte. Takže na základe možností si vyberte najlepšie ubytovanie, ktoré vám bude vyhovovať a užite si krásy Slovinska Planica.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky