Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Singapur National Orchid Garden

Počasie Singapur National Orchid Garden


Singapur National Orchid Garden je jedným z najkrajších miest v Singapure, ktoré zvyšuje krásu celého mesta. Okrem nádherných orchideí ponúka aj krásne a lákavé počasie po celý rok, čo robí z tohto miesta ideálne miesto na rodinné výlety, prechádzky a rôzne druhy aktivít.

Singapur je známy svojimi tropickými podnebím, kde teploty sa pohybujú od 22 °C do 34 °C počas celého roka s vysokou vlhkosťou počas obdobia monzúnových dažďov. Napriek tomu, NS Orchid Garden má prekvapujúco príjemné počasie pre návštevníkov, ktorí milujú záhradníctvo a prírodu.

V období dažďov, ktoré trvá od novembra do januára, musia návštevníci počítať s dažďom a pochmúrnym počasím. Na druhej strane, počas obdobia sucha (od februára do septembra) sa turisti môžu tešiť na príjemné a slnečné počasie s miernymi prehánkami. Vďaka svojmu polohovaniu mimo zóny monzúnu ponúka Orchid Garden niekoľko jasnejších a slnečnejších dní v porovnaní s ostatnými miestami v Singapure.

Okrem príjemného počasia, Orchid Garden ponúka rôzne druhy rastlín v ich mnohých farebných odtieňoch, ktoré lánjajú zaujímavým a nezvyčajným životom v záhrade. Medzi najpopulárnejšie druhy patria Vanda Miss Joaquim a Aranthera Anne Black, ktoré sú tiež národnými kvetmi Singapuru.

Väčšina návštevníkov si užije krásne počasie na prechádzke po záhrade, kde si môžu užívať krásu dostupnej prírody národného parku. Okrem toho majú návštevníci k dispozícii aj viacero možností ako realizovať aktivity na čerstvom vzduchu, ako napríklad pohybové aktivity a športové hry. Zahrady sú tiež ideálne miesto pre rodinu s deťmi alebo pre romantickú prechádzku pre páry.

V závislosti od účelu návštevy, turisti majú mnoho možností ako si vychutnať nádherné počasie a atmosféru v NS Orchid Garden. Či už ide o prechádzky, cvičenie, piknik alebo spoločenské podujatia, mesto Singapur s nádhernými záhradami a prírodnými scenériami ponúka skutočne neopakovateľné zážitky pre každého turistu.


Dovolenka Singapur National Orchid Garden


Singapur - hlavné mesto Singapuru, kde sa nachádza Neuveriteľné miesto pre milovníkov orchideí - National Orchid Garden. Táto nádherná záhrada sa rozprestiera na veľkej ploche, kde sa nachádza cez 100 000 orchideí, z toho viac ako 2 000 druhov a odrod.

Návšteva záhrady je nezabudnuteľným zážitkom pre každého milovníka kvetov. V areáli sú rôzne zóny, ktoré ukazujú rôzne odrody a druhy orchideí. Najviac obdivovanou oblasťou je Vanda Miss Joaquim, ktorá bola oficiálne vyhlásená za národnú kvetinu Singapuru v roku 1981. Okrem toho však návštevníci môžu obdivovať rôzne vzácne odrody, ako napríklad čiernu orchideu alebo orchideu s tvarom rúry.

Okrem toho má záhrada ešte viacero sekcií, kde návštevníci môžu jesť, piť a nakupovať suveníry spojené s orchideami. Dôležitým aspektom záhrady je aj jej nádherná architektúra, ktorá predstavuje rôzne záblesky zo Singapuru, medzi ktorými patrí aj najdlhšia tažká lemovaná cesta.

Samotný pobyt v záhrade nie je veľmi náročný, pretože záhrada je výborné miesto na oddych a relax. Má tiež množstvo lavičiek s tieňom, kde sa môžete zastaviť a oddýchnuť si od náročnej prehliadky.

Návšteva Singapur National Orchid Garden je jedna z najobľúbenejších vecí, ktorú má Singapur ponúknuť a s určitosťou nie je náhodou. Je to miesto, kde sa naplno odoberiete úchvatným prostliekaním orchideami, ktoré vám už navždy zostanú v pamäti. Preto akonáhle budete mať možnosť, neváhajte a navštívte tento skvostný park a užite si krásy tohto miesta!


Letenka Singapur National Orchid Garden


Singapur je na svete známy svojou krásou, modernými mrakodrapmi a atrakciám ako Sentosa Island, Marina Bay Sands alebo Universal Studios. Však jeho nádherná zeleň tiež nezaostáva. Medzi týmito zelenými oázami patrí aj Singapur National Orchid Garden.

Singapurská národná Orchidová záhrada je jednou z najkrajších orchideových záhrad na svete a domovom pre viac ako 1000 druhov orchideí a hybridov. Nachádza sa v strede Botanickej záhrady v Singapure a otvorená bola v roku 1995.

Vstup do záhrady vás vyjde asi na 5 dolárov a záhrada je otvorená od 8:30 do 19:00. Nájdete tu rôzne druhy orchideí, ktoré sa vyrábajú v rôznych farbách a tvaroch. Okrem klasických farebných orchideí nájdete aj orchidey s ružovou farbou, zelené orchidey, orchidey, ktoré vyzerajú ako motýle a ďalšie. Sú zoskupené v závislosti na farebnej schéme, tvaroch, druhoch a iných vlastnostiach.

Národná Orchidová záhrada Singapuru si prináša viacero ocenení a uznaní. Záhrada bola prezentovaná na Výstave Expo 2010 v Šanghaji a tiež na výstave Chelsea Flower Show v Londýne. V roku 2015 bola záhrada vyhlásená za najlepšiu turistickú atrakciu v Singapure.

Okrem orchidov nájdete v záhrade aj iné druhy rastlín ako napríklad bambus, palmy, bonsaje a oleander. Ak sa zaujímate o záhradníctvo, môžete tu nájsť aj niektoré zaujímavé vodiace materiály.

Singapur National Orchid Garden je miestom, ktoré by si mal návštevník Singapuru zahrnúť do svojho programu. Určite sa nebudete nudiť a budete si môcť vychutnať krásne kvety a zeleň.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur National Orchid Garden


Otázka: Kedy má National Orchid Garden otvorené?
Odpoveď: National Orchid Garden je otvorený denne od 8:30 do 19:00.

Otázka: Aká je vstupná cena do National Orchid Garden?
Odpoveď: Vstupné do National Orchid Garden je S$5 pre dospelých a S$1 pre deti (6 až 12 rokov). Deti do 6 rokov majú vstup zdarma.

Otázka: Ako sa dostanem do National Orchid Garden?
Odpoveď: National Orchid Garden sa nachádza v botanickej záhrade v Singapure a je dostupný verejnou dopravou, ako sú autobusy a MRT. Najlepšie sa dostať na MRT stanice Botanic Gardens a odtiaľ je to iba krátky prechádzka.

Otázka: Koľko trvá prechádzka po National Orchid Garden?
Odpoveď: Prechádzka po National Orchid Garden zvyčajne trvá 1 až 2 hodiny, závisí to od toho, ako si návštevníci užívajú záhradu.

Otázka: Aké druhy orchideí môžem vidieť v National Orchid Garden?
Odpoveď: National Orchid Garden má viac ako 60 tisíc rôznych druhov orchideí, vrátane vzácnych a exotických druhov. Niektoré populárne druhy vrátane Vanda Miss Joaquim, Aranda Lee Kuan Yew, Mokara Diana, Papilionanthe Teres a Waling-waling.

Otázka: Môžem použiť blesk pri fotografovaní v National Orchid Garden?
Odpoveď: Nie, fotografovanie s bleskom je zakázané v National Orchid Garden, aby sa zabránilo poškodeniu orchideí a iných rastlín.

Otázka: Môžem si priniesť jedlo a nápoje do National Orchid Garden?
Odpoveď: Nie, stravovanie je zakázané v National Orchid Garden. Návštevníci majú k dispozícii reštauráciu a kaviareň v rámci botanickej záhrady.

Otázka: Môžem si kúpiť suveníry v National Orchid Garden?
Odpoveď: Áno, vstupné stánky National Orchid Garden predávajú rôzne suveníry, vrátane magnetov, pohľadníc, kníh a iných predmetov s orchideami.


Ubytovanie Singapur National Orchid Garden


Singapur rozpráva príbeh o tom, ako sa z malého mesta stalo jedno z najprogresívnejších a najbohatších miest sveta. S vysokými mrakodrapmi, luxusnými obchodnými centrami a kozmopolitnou kuchyňou láka návštevníkov z celého sveta. Menej známym, ale rovnako kultovým miestom v Singapure je národná orchidejová záhrada alebo National Orchid Garden.

Ak máte radi kvetiny, budete milovať národnú orchidejovú záhradu. Nachádza sa v botanickej záhrade Singapur a rozprestiera sa na viac ako štyroch hektároch pozemku. Na jednom mieste môžete vidieť takmer tri tisícky druhov orchideí, ktoré sú farebne rôznorodé a rozmanité. Táto záhrada nie je súčasťou bezplatnej botanickej záhrady, ale jej vstupné je napriek tomu cenovo dostupné.

National Orchid Garden v Singapure si zachováva titul najväčšej orchidejovej záhrady na svete. Nájdete tu orchideje rôznych druhov, farebných odtieňov a variácií. Pestrá farebná paleta orchideí vám umožní zážitok z prechádzky v záhrade ako nikde inde na svete. Skutočne nezabudnuteľné zážitky sú tu však len začiatkom.

V záhrade sú pravidelne rozmiestnené mnohé vzácne a luxusné druhy orchideí, ktoré z nej robia oázou nádhery a krásy. Podmienky v záhrade sú ideálne, čo sa týka pôdy, vzduchu a vlhkosti. Vďaka tomu sa orchideje tu síce zrodia, ale na zmenu odcieňovania, pri ktorom by sa kvety mohli poškodiť, sa počas otváracích hodín neodporúča.

V National Orchid Garden sú mnohé prvky umenia a tradície. V záhrade sa nachádza veľa soch, ktoré sú určené na dekoráciu a ďalšie vzdialenosti v záhrade. Jedna z najvýznamnejších soch, ktorá sa nachádza vám dokáže zmeniť názor na vnímanie dokonalosti prírodných krás a siromaštie človeka.

Farebnými orchideami sú zdobiace HongKong a singapurské domácnosti. Avšak zdrojom solídu najpozoruhodnejších druhov týchto kvetov sú - prekvapivo - scitech tajomné laboratória sú ukryté niekde v arktických púšťach, vo výškach veľtorých Himalájích, alebo tiež afrických púšťach.

National Orchid Garden v Singapure je jedným z najlepších miest na svete, kde si môžete pozrieť nezvyčajné druhy orchideí a dotknúť sa krás prírody. Záhrada je určená nielen pre milovníkov kvetov, ale aj pre turistov, ktorí chcú mať veľký zážitok z návštevy Singapuru. Preto neváhajte a navštívte túto nádhernú záhradu. Určite nebudete sklamaní.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky