Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Rumunsko Sinaia Monastery

Dovolenka Rumunsko Sinaia Monastery


Ak hľadáte novú destináciu pre svoju dovolenku, doporučujem vyskúšať návštevu Sinaia Monastery v Rumunsku. Toto historické miesto sa nachádza v horách, kde nájdete nádherné výhľady, turistické trasy, skvostné budovy a veľa kultúrneho dedia.

Sinaia Monastery sa nachádza v meste Sinaia v rumunských Karpatoch. Mesto je známe svojím historickým a kultúrnym dedičstvom. Monastyr, ktorý bol založený v 17. storočí, je jedným z hlavných turistických atrakcií v meste. Keďže je situovaný na vrchole kopca, ponúka krásny výhľad na okolité hory a zároveň poskytuje pokoje a klidnú atmosféru pre oddych a relax.

Toto miesto preplnené históriou ponúka turistom príležitosť preskúmať svoje vnútorné ja a objaviť krásy prírody. Turistické trasy vedú okolo kláštora a do okolia, kde nájdete rôzne atrakcie, vrátane lyžiarskych stredísk, kde si môžete vychutnať lyžovačku.

Sinaia Monastery je známy svojimi dlhými chrámovými procesiónmi, starobylými ikonami, oltárom a nádherou chrámu. Vnútri sú krásne fresky, ktoré stoja za to vidieť. K dispozícii je aj múzeum, kde sú vystavené vzácne a historické predmety súvisiace s históriou kláštora.

Keď prídete do okolia kláštora, nemôžete si nevšimnúť nádhernú prírodu okolo. Zelenejšie kopce a husté hory prepletené jazerami a vodopádmi, ponúkajú ideálny priestor pre turistov, ktorí hľadajú prírodu.

Pri návšteve Sinaia Monastery by ste nemali stráviť iba jeden deň. Nájdete tu mnoho možností na ubytovanie, ktoré ponúkajú pohodlné a príjemné prostredie pre relaxáciu. Navštívte túto úžasnú destináciu v Rumunsku a zažite nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Rumunsko Sinaia Monastery


Rumunsko je krajina s veľmi rozmanitým počasím. Sinaia Monastery sa nachádza v pohorí Karpaty a preto má miesto v daždivom trojuholníku. Toto znamená, že počasie sa tam môže rýchlo meniť a byť veľmi nepredvídateľné.

Leto v Sinaia Monastery býva teplé a slnečné. Denné teploty sa môžu vystupovať až na 30°C, pričom v noci sa chladí na približne 15°C. Zvyčajne býva veľmi málo zrážok, avšak na niektorých miestach môžu spadnúť prudké búrky, ktoré môžu zhoršiť cesty a ohroziť túristov.

Čo sa týka jesene, počasie je oveľa chladnejšie a menej spoľahlivé. Dni bývajú chladnejšie a teploty sa môžu pohybovať od 10°C do 20°C. V noci sa teploty môžu spustiť až na 5°C. V jeseni sa môže vyskytnúť aj väčší počet daždivých dní a mohlo by dôjsť k únikom vody v riekach.

Zima v Sinaia Monastery býva chladná a suchá. Teploty sa obvykle pohybujú od -2°C do 7°C. Avšak, v dôsledku vysokohorského prostredia, teploty sa môžu mnohokrát ovplyvniť. Aj napriek chladu, mnohí turisti si užívajú zimné športy, pretože tu sú ideálne podmienky pre bežkovanie a snowboardingu. Pri takomto športe treba brať v úvahu aj veterné podmienky.

Jarné počasie v Sinaia Monastery je veľmi podobné jeseňou počasiu. Dni sú teplejšie, avšak noci sú stále chladné a teploty sa pohybujú okolo 10°C až 20°C. Keďže je to obdobie okolo marca a apríla, tak pri turistických aktivitách a navštevovaní miestnej scenérie mohlo by dôjsť k rýchlej zmene počasia.

Väčšina návštevníkov Sinaia Monastery si vyberie leto ako najlepšie obdobie na ich návštevu, pretože počasie je slnečné a príjemné. Avšak, treba si uvedomiť, že vzhľadom na daždivý trojuholník, môže počasie byť nepredvídateľné a turisti by mali mať pri sebe vhodné oblečenie na prípadné zmene počasia. Ak hľadáte nejakú výzvu, určite sa vyberte aj v zime, kedy môžete spoznať Sinaia Monastery aj z inej perspektívy.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Sinaia Monastery


Otázky:
1. Kde sa nachádza kláštor Sinaia?
2. Koľko stojí vstup do kláštora?
3. Aké sú otváracie hodiny kláštora?
4. Je potrebné sa na návštevu kláštora vopred registrovať?
5. Kde sa dá parkovať v blízkosti kláštora?
6. Aké sú hlavné atrakcie a pamiatky kláštora?
7. Je možné pozrieť si kláštor aj v noci?
8. Je možné počas návštevy kláštora fotografovať?

Odpovede:
1. Kláštor Sinaia sa nachádza v meste Sinaia, v rumunských Karpatoch.
2. Vstup do kláštora sa líši v závislosti od veku a miesta pôvodu návštevníka, pričom ceny sa pohybujú medzi 12-25 lei (cca 2,5 - 5 eur).
3. Otváracie hodiny kláštora sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, a preto je odporúčané skontrolovať si ich pred návštevou.
4. Nie je nutné sa vopred registrovať, no v prípade väčšej skupiny návštevníkov je vhodné to urobiť.
5. V blízkosti kláštora sa nachádza viacero parkovísk a parkovanie je zvyčajne bezplatné.
6. Hlavné atrakcie a pamiatky kláštora zahŕňajú napríklad Katedrálu, Zlatú miestnosť, múzeum kláštora a knižnicu.
7. Počas návštevy kláštora v noci nie je možné sa po jeho okolí voľne pohybovať, avšak na niektoré sväté obrady je možné sa prihlásiť.
8. Počas návštevy kláštora fotografovanie nie je povolené vo vnútri niektorých častí kláštora, ako je napríklad Zlatá miestnosť. Všade inde je fotografovanie povolené.


Ubytovanie Rumunsko Sinaia Monastery


Ak hľadáte pokojné a kultúrne miesto na pobyt v Rumunsku, potom by ste si mali vyskúšať Sinaiský kláštor. Tento kláštor sa nachádza v Sinaie, meste, ktoré je obklopené krásnou prírodou. Sinaia leží vo vysokých Tatrách a ponúka pohľad na okolité hory a zákotia v doline.

Kláštor Sinaia je zaujímavým miestom na pobyt, pretože má mnoho historických a kultúrnych pamiatok. Sinaiský kláštor bol postavený na začiatku 17. storočia a bol založený na počesť svätého Jána Krstiteľa. Tento kláštor bol tiež miestom, kde sa korunovali rumunskí králi, pretože toto miesto je hlavným simbólickým centrom rumunskej monarchie.

Ak hľadáte ubytovanie v kláštore, môžete sa ubytovať v kláštornom hosteli. Tento hostel je skromný, ale útulný a ponúka jednoduché izby, ktoré sa nachádzajú v kláštornom areáli. Hostel má k dispozícii 11 izieb s kapacitou pre 21 hostí. Izby sú vybavené jednoduchým nábytkom, ale sú čisté a útulné.

Hostel v kláštore Sinaia ponúka aj spoločné miestnosti pre hostí. V spoločenskej miestnosti nájdete televíziu a prehliadač DVD, takže si môžete pozrieť Vaše obľúbené filmy. Ak máte záujem o malú odpočinkovú zónu, môžete relaxovať na terase s výhľadom na krásnu prírodu okolo kláštora.

Jednou z najväčších výhod ubytovania v kláštore Sinaia je možnosť zúčastniť sa na kláštorných aktivitách. Hostia majú prístup do kláštorného kostola, kde môžu sledovať bohoslužby a obdivovať krásnu architektúru. Okrem toho, hostia môžu vidieť kráľovské komnaty a múzeum, ktoré sú súčasťou kláštora.

Sinaiský kláštor je takisto ideálnym miestom na prechádzky v prírode. V okolí kláštora je mnoho turistických trás a zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť. Ak máte radi aktívny odpočinok, môžete sa vybrať na výlety do okolitých hôr a navštíviť rôzne jaskyne a vodopády.

Sinaiský kláštor ponúka ubytovanie s historickou a kultúrnou atmosférou. Hostia sa môžu cítiť, ako keby boli súčasťou rumunskej histórie a môžu spoznať krásy prírody v okolí kláštora. Ubytovanie v kláštore Sinaia je ideálnym miestom na oddych a nabratie nových síl.


Letenka Rumunsko Sinaia Monastery


Sinaia Monastery je jednou z najznámejších turistických atrakcií v Rumunsku. Nachádza sa v horskom stredisku Siniaia, ktoré je cez rok obľúbeným miestom návštevníkov. Sinaia Monastery je miestom kde sa stretávajú histórie, kultúra a príroda na jednom mieste. Ak si plánujete návštevu, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať je letecky.

Letenka do Rumunska vám umožní preletieť cez celé Slovensko, Maďarsko a do Bukurešti, kde sa nachádza najbližšie letisko. Po prílete sa môžete rozhodnúť pre vlakovú cestu alebo prenájom auta smerom na Siniaiu, ktorá sa nachádza necelú hodinu jazdy z letiska.

Pri návšteve Sinaia Monastery si môžete pozrieť krásny kláštor, ktorý bol založený v roku 1695. Katedrála súpiskou štýlu, ktorý sa stala vzorom pre iné náboženské pamiatky v Rumunsku. Sinaia Monastery taktiež poskytuje prehliadky muzea, kde sa návštevníci môžu dozvedieť viac o histórii kláštora a jeho zakladateľovi.

Okrem toho, tam nájdete aj luxusné ubytovanie v hoteloch, v ktorých sa návštevníci môžu ubytovať a stráviť niekoľko dní oddychu v krásnej prírode, ktorá je okolo kláštora. Siniaia je tiež ideálnym miestom pre turistov a milovníkov horskej turistiky, ktorí môžu vychutnať pekné výhľady na hory Carpať a okolité turistické chodníky.

Celkovo, Sinaia Monastery je vynikajúcim miestom na návštevu pre každého, kto je záujem o históriu a kultúru Rumunska, ale aj pre tých, ktorí hľadajú relax a oddych v prírode. A letenka do Bukurešti vám umožní pohodlnú cestu a návštevu tohto skvelého miesta v plnom rozsahu.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky