Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Poľsko Legnica

Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Legnica


Otázka: Kde sa nachádza Lehnica?
Odpoveď: Lehnica je mesto v juhozápadnom Poľsku, ktoré sa nachádza v Dolnosliezskom vojvodstve.

Otázka: Aký je počet obyvateľov Lehnice?
Odpoveď: Od roku 2021 má Lehnica približne 100 000 ľudí.

Otázka: Aké sú obľúbené turistické atrakcie v Legnici?
Odpoveď: K obľúbeným turistickým atrakciám v Lehnici patrí Kostol svätých Petra a Pavla, Múzeum medi a zámok Piastovcov.

Otázka: Aké je podnebie v Lehniciach?
Odpoveď: Lehnica má vlhké kontinentálne podnebie s miernymi letami a studenými zimami.

Otázka: Aká mena sa používa v Lehnice?
Odpoveď: Oficiálnou menou Poľska je zlotý (PLN).

Otázka: Akým jazykom hovoria ľudia v Lehniciach?
Odpoveď: Poľština je úradným jazykom v Lehniciach.

Otázka: Aké je časové pásmo v Lehniciach?
Odpoveď: Lehnica je v časovom pásme stredoeurópskeho času (UTC+1).

Otázka: Ako sa dostanem do Lehnice z Varšavy?
Odpoveď: Do Lehnice môžete cestovať vlakom, autom alebo autobusom z Varšavy. Trvá to približne 4-5 hodín.


Počasie Poľsko Legnica


Legnica je mestom v juhozápadnej časti Poľska, ležiacom v Dolnośląskom vojvodstve. Mesto má bohatú históriu a návštevníci sa radi pozerajú na jeho architektonické pamiatky. Legnica má kontinentálne podnebie s mierne chladnými zimami a teplými letami.

Zima v Legnici môže byť chladná a suchá. Priemerná januárová teplota je okolo -2 ° C a minimálne teploty sa môžu pohybovať až na -10 ° C. Sneh je bežný, ale nie vždy ho vidieť. Mesto môže byť občas zasnežené, ale nie je pravidlom. Február je obyčajne najchladnejším mesiacom, a teploty sa môžu pohybovať okolo -4 ° C.

Na jar sa počasie v Legnici začína zlepšovať a teploty sa zvyšujú. Máj je obvykle najteplejším mesiacom, s priemerom teplôt okolo 17 ° C, ale môže sa zahrievať aj do 20 ° C. Jar môže byť vlhká s pravidelnými dažďami.

Leto v Legnici je teplé a môže byť aj vlhké. Priemerná teplota v júli je okolo 22 ° C, ale môže sa zahriať až na 30 ° C. Teploty v noci zvyčajne zostávajú v priemere okolo 12 ° C - 15 ° C. Leto nie je pravidelne zasiahnuté tropickými búrkami, ale môžu sa objaviť.

Jeseň v Legnici je mierne teplá a daždivá. Teploty až do septembra sa pohybujú okolo 20 ° C, ale môžu sa zmeniť počas dňa ako aj počas mesiaca. Dažďové zrážky sú v tejto sezóne bežné, a tak si treba zobrať so sebou podšité obuv.

Celkovo, Legnica má kontinentálne podnebie, ktoré môže byť chladné až teplé, s pravidelnými dažďami a s priemernou ročnou teplotou okolo 10 ° C. Všetko závisí od konkrétnej sezóny a od podnebia pri konkrétnom dni. Ale ak si pripravený na rôzne druhy počasia, dostaneš šancu vidieť krásy tohto historického mesta.


Letenka Poľsko Legnica


Letenky do Legnice v Poľsku sú k dispozícii z rôznych miest a po celý rok. Legnica, sídlo Dolnośląskie vo vojvodstve Poľska, je historickým mesto, ktoré má veľa zaujímavých miest na návštevu a zážitok z nich si môžete vychutnať po kúpe letenky.

Lokalizovaná na juhozápade krajiny, Legnica je ľahko dosiahnuteľná z rôznych miest sveta. Najbližšie letisko sa nachádza v hlavnom meste Poľska, Varšave, kde môžete nájsť pravidelné lety do Legnice od rôznych leteckých spoločností ako Ryanair a Wizz Air.

Ak cestujete z iných miest sveta, môžete starostlivo porovnať ceny leteniek a cestovného rozvrhu na letisku, ktoré vám bude najlepšie vyhovovať. Letenky sú zvyčajne dostupné online a môžete si ich zakúpiť na internete z pohodlia svojho domova.

Okrem úžasných zážitkov, ktoré môžete zažiť po návšteve Legnice, existujú aj iné miesta v tomto regióne, ktoré sú zaujímavé a stojí za návštevu. Legnica sa nachádza v blízkosti malých, útulných miest, ktoré poskytujú odrovnanejší dojem z Poľska, ako napríklad Złotoryja, Lwówek Śląski a Jelenia Góra.

Všetky tieto miesta sú prirodzene krásne a ponúkajú rôzne zážitky pre turistov. Môžete vychutnať kultúru, architektúru a históriu Poľska a zároveň sa naučiť viac o krajine a jej obyvateľoch.

Takže ak máte záujem o cestovanie do Poľska, Legnica je ideálnym miestom na začatie. Kúpte si letenky online a užite si nezabudnuteľný zážitok v jednom z najkrajších miest Poľska.


Ubytovanie Poľsko Legnica


Legnica je jedným z najväčších miest v Dolnom Sliezsku v Poľsku. Nachádza sa na križovatke dôležitých trás a preto je veľmi dôležitým centrom pre mnohé záujmy. Od histórie až po kultúru, mesto Legnica má na každom rohu niečo, čo opantáva turistov. Ak plánujete pobyt v tomto mieste a hľadáte ubytovanie, tu je pár možností, ktoré by ste mali mať na zreteli.

1. Hotel Qubus Legnica - Tento hotel sa nachádza v centre mesta. Všetky jeho izby sú klimatizované a vybavené satelitnou televíziou, trezorom, satelitným príjmačom a minibarom. K dispozícii je vám aj bezplatné Wi-Fi pripojenie.

2. Hotel Gwarna - Tento hotel je situovaný v prijateľnej vzdialenosti od centra mesta. Ponúka moderné izby s klimatizáciou, satelitom TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. K dispozícii je aj parkovisko a reštaurácia.

3. Hotel Przy Baszcie - Tento hotel sa nachádza v historickom centre mesta. Izby sú v tradičnom štýle, ale vybavené modernými vybaveniami, ako napríklad klimatizáciou a bezplatným Wi-Fi pripojením. K dispozícii je aj reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá.

4. Hotel GEM - Tento hotel sa nachádza na okraji mesta. Izby sú plne klimatizované a vybavené najnovšími technológiami, vrátane bezplatného Wi-Fi pripojenia. Súčasťou hotela je aj moderná reštaurácia.

5. Hotel Piast - Tento hotel je situovaný v centrálnom a historickom časti mesta. Izby sú vybavené klimatizáciou, minibarom a satelitnou TV. K dispozícii je aj miesto pre bezplatné parkovanie a reštaurácia.

V Legnici je dostatok rôznych ubytovacích možností. Od moderných hotelov po tradičné penzióny, vždy nájdete niečo na svoj vkus a potreby. Bez ohľadu na to, či navštívite mesto pre prácu alebo pre relaxáciu, Legnica vám poskytne skvelé ubytovanie a zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život.


Dovolenka Poľsko Legnica


Dovolenka v Poľsku je skutočne prekvapujúca a jednou z najlepších destinácií pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii a kultúre východnej Európy. Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli zažiť toto bohatstvo, navštívte mesto Legnica.

Legnica je detským snom pre každého milovníka histórie a architektúry a je známa pre svoje pamiatky a kultúrne bohatstvo. Zachovala si svoju starobylú architektúru, ktorá vás prenesie do minulosti a pustí vás na dlhé a pútavé prechádzky okolo jej historických ulíc.

Jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií v meste je „Staré mesto“, ktoré je jedným z najstarších centier vo východnej Európe. Tu nájdete starobylé budovy, ktoré si zachovali svoje pôvodné čaro a šarm. Medzi zaujímavosti patrí aj gotická katedrála sv. Petra a Pavla a mnohé ďalšie kostoly, ako aj krásne historické námestie.

Ak ste nadšeným cestovateľom a radi objavujete nové miesta, potom tu rozhodne nebudete sklamaní. Okrem toho, že Legnica je bohatá na históriu, kultúru a architektúru, mesto ponúka aj ďalšie aktivitu pre turistov. Tu nájdete krásne parky, kde si môžete užiť prírodu a zrelaxovať sa. V meste sa koná množstvo kultúrnych akcií a festivalov, a tak vám nikdy nebude chýbať zábavy.

Legnica je veľmi dobre napojená na hlavné dopravné spoje, a preto je ideálnym miestom pre dovolenku. Existuje mnoho možností na prenájom apartmánov a ubytovania v tomto malebnom meste. Môžete si zvoliť medzi rôznymi typmi ubytovania, od luxusnejších po cenovo dostupnejšie možnosti.

Takže ak chcete zažiť niečo nové a zároveň sa dozvedieť viac o histórii a kultúre východnej Európy, navštívte Legnicu. Určite si budete pamätať túto úžasnú dovolenku na veľmi dlhú dobu.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky