Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Peru Maras Salt Ponds

Dovolenka Peru Maras Salt Ponds


Peru je skutočne zaujímavým miestom s mnoho turistickými atrakciami. Medzi týmito atrakciami by si určite nemal prehliadnuť Maras Salt Ponds – jedinečné solné polia nachádzajúce sa v Andách. Ak sa rozhodneš podniknúť tieto dobrodružstvá, môžeš sa tešiť na nádherné prírodné scenérie a okrem úžasného výhľadu sa dostaneš aj na miesta, kde ti bude ponúknutá možnosť vidieť skutočných dedinčanov, ktorí získavajú soľ z mora.

Prečo sú Maras Salt Ponds tak zaujímavé? Tieto solné polia sa nachádzajú v údolí Rio Urubamba a zahrňujú takmer 5000 malých polí, ktoré sa rozprestierajú po červených skalách v kontraste s tyrkysovými bazénmi. Tieto polia obsahujú morskú soľ, ktorú získavajú obyvatelia. Je to už tradičný proces, ktorý sa používa už stovky rokov.

Solné polia sú rozdelené do mnohých podpolí, v ktorých sa každé získava iná úroveň soli. Tento proces dobre funguje aj počas dažďových období, ktoré môžu byť veľmi intenzívne, pretože všetky polia sú postavené tak, aby mohli pracovať za každého počasia.

Návšteva Maras Salt Ponds bude určite jedinečnou a nezabudnuteľnou skúsenosťou. Okrem úchvatných scenérií, ktoré sa nachádzajú okolo soľných polí, budeš môcť vidieť aj skutočných dedinčanov a ich tradičný proces výroby soli. Pred návštevou musíš však pamätať na to, že cestovanie do tejto oblasti nie je ľahké, a preto by si mal byť pripravený na dlhé a náročné cesty. Mnohí však tvrdia, že táto armaďa, ktorú musia prekonať, na ceste s týchto úžasných miest je viac než odmenená, a preto by si o túto destináciu určite nemal robiť starosti.

Pretože Maras Salt Ponds sú unikátnym miestom, ktoré si určite nemôžeš nechať ujsť, ak cestuješ do Peru. Keďže sú to po celom svete známe turistické atrakcie, nezabudnúť si rezervovať svoj pobyt omnoho vopred, aby si sa vyhol zbytočným sklamaniam.


Najčastejšie otázky a odpovede Peru Maras Salt Ponds


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú solné plochy Maras v Peru?
2. Ako vznikli solné plochy Maras v Peru?
3. Aký je význam solných plôch Maras v Peru?
4. Je možné navštíviť solné plôchy Maras ako turista?
5. Aký je rozdaj medzi solnými plôchami Maras a solnými plôchami v Bolívii?

Odpovede:

1. Solné plôchy Maras sa nachádzajú v Kordillerovom pohorí v peruánskom regióne Cusco.
2. Solné plôchy Maras vznikli pred viac ako 1000 rokmi, keď Inkovia vybudovali sieť kanálov a akvaduktov, aby zabezpečili dodávku slanej vody do oblasti a umožnili tak produkciu soli.
3. Solné plôchy Maras sú dôležitým zdrojom soli v Peru a produkujú niekoľko druhov soli s rôznymi chuťami a farbami. Sol z Marasu sa používa v gastronómii, medicíne aj v kozmetike.
4. Áno, solné plôchy Maras sú otvorené pre turistov a možno ich navštíviť. Existujú organizované zájazdy a výlety, ktoré umožňujú turistom vidieť a naučiť sa viac o procese výroby soli.
5. Rozdiel medzi solnými plôchami Maras a solnými plôchami v Bolívii spočíva v množstve soli, ktoré produkujú. Solné plôchy Maras produkujú iba niekoľko ton soli ročne, zatiaľ čo solné plôchy v Bolívii produkujú milióny ton soli ročne. Okrem toho majú Marasy jedinečnú históriu a kultúru, ktorú si turisti môžu užiť pri ich návšteve.


Letenka Peru Maras Salt Ponds


Peru is a country known for its rich history, stunning landscapes, and diverse culture. One of the most unique and beautiful spots to visit in Peru are the Maras Salt Ponds, located in the Sacred Valley. If you are thinking of visiting this amazing sight, here is everything you need to know!

The Maras Salt Ponds are a network of thousands of shallow pools terraced into the slopes of a mountain. These ponds collect saltwater that has been naturally flowing through underground streams. As the water evaporates, a thick layer of salt crystallizes on the surface, creating a stunning and surreal landscape of white and pink pools.

Visitors to the Maras Salt Ponds can explore the terraced network of pools on foot and even touch the water in some. The salt ponds are considered a sacred site by the local community. They have been used for thousands of years to collect salt as a valuable trade commodity.

The best time to visit the Maras Salt Ponds is during the dry season, from May to October. The weather during this time is sunny and warm, and you'll be able to capture stunning photos of the ponds. To access the salt ponds, visitors can either book a guided tour or take a taxi from Cusco. The journey takes about 45-60 minutes, and the entrance fee is around 10 soles.

The Maras Salt Ponds are a must-visit spot when travelling in Peru. Not only is the scenery breathtaking, but the cultural and historical significance of the site adds an extra layer of depth to your visit. Additionally, visitors can buy salt harvested from the ponds, which makes for a great and unique souvenir to take home.

All in all, the Maras Salt Ponds are a true gem of Peru's Sacred Valley. If you're planning a trip to Peru, make sure to add the Salt Ponds to your itinerary. It's a once-in-a-lifetime experience that you won't want to miss!


Ubytovanie Peru Maras Salt Ponds


Peru Maras Salt Ponds sú fascinujúcou destináciou, ktorú by si určite nemal nechať ujsť. Nachádzajú sa v oblasti Cusca v Peru, ktorá je známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Maras Salt Ponds sú zdrojom soli pre množstvo kuchyní po celom svete, a to už od inkovských čias.

Ako sa tam dostať

Maras Salt Ponds sa nachádzajú asi 50 kilometrov severozápadne od Cusca. Najlepšou možnosťou, ako sa dostať tam, je najať si miestneho sprievodcu alebo taxi, ktoré ťa tam dovezie. Trasa z Cusca trvá zhruba 1 a pol hodiny a ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu.

Ubytovanie

V blízkosti Maras Salt Ponds existuje množstvo ubytovacích zariadení, ktoré sa zameriavajú na tradičné peruánske zážitky. Napríklad Casa Andina Premium Sacred Valley je luxusný hotel, ktorý ponúka krásne izby s výhľadom na údolie Urubamba. Ak hľadáte niečo kultúrnejšie, snažte sa nájsť miestne domy alebo bývalé kláštory, ktoré sú dnes zmenené na hotelové komplexy. Niektoré zariadenia ponúkajú aj tradičné jedlá a workshopy, ktoré ti umožnia lepšie spoznať miestnu kultúru.

Aktivity

Okrem samotných Maras Salt Ponds existuje množstvo atrakcií v okolí, ktoré môžeš navštíviť. V blízkosti Maras sa nachádza aj inkovský komplex Ollantaytambo, ktorý stojí na vysokom kopci a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. Ak ťa zaujíma história, môžeš sa prejsť po inkovskej ceste a obdivovať starodávne petroglyfy a kamenné stavby.

Maras Salt Ponds sú perfektným miestom pre tých, ktorí chcú objavovať nové kultúry a zážitky. Vynikajúce ubytovanie a množstvo aktivít v okolí ti umožnia prežiť unikátnu dovolenku a spoznať Peru zo skutočne autentického pohľadu.


Počasie Peru Maras Salt Ponds


Peru je známe svojimi krásnymi a pestrými krajmi, ktoré ponúkajú návštevníkom množstvo zaujímavých zážitkov. Jednou z najfascinujúcejších atrakcií, ktoré Peru ponúka, sú solné bažiny Maras.

Solné bažiny Maras sa nachádzajú v oblasti Cusco, cca 50 km severozápadne od mesta Cusco. Zaujímavosťou je, že solné bažiny vytvárajú malé bazény, ktoré slúžia na výrobu soli. Celé zariadenie sa nachádza na svahoch And, v nadmorskej výške 3 400 metrov nad morom.

Dôležitou informáciou pre turistov je, že Maras Salt Ponds sú otvorené pre verejnosť a návštevníci si môžu prezrieť proces ťažby soli. Navyše, z tohto miesta je možné vidieť nádheru krajiny, ktorá je typická pre Andský pohorie.

Je dobré vedieť, že počas pochôdzky Maras Salt Ponds je veľmi dôležité si zobrať oblečenie, ktoré ochráni pred chladom a vetrom. Teploty v tejto oblasti môžu byť veľmi nízke a počaseny sa môžu zmeniť veľmi rýchlo.

Zľava na Maras Salt Ponds nemožno nenechať ujsť, akonáhle navštívite Peru. Je to jedna z najkrajších prírodných oblastí, ktoré krajina ponúka a so svojou krásou a jedinečným procesom výroby soli rozhodne stojí za to navštíviť.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky