Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Nový Zéland Stewart Island

Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Stewart Island


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Stewart Island?

Najlepším obdobím na návštevu Stewart Island je obdobie od decembra do februára, keď je tam najteplejšie počasie a najmenej zrážok.

2. Ako sa dostať na Stewart Island?

Stewart Island je prístupný lodou z mesta Bluff alebo lietadlom z mesta Invercargill.

3. Aké aktivity sú k dispozícii na Stewart Island?

Na Stewart Island je k dispozícii množstvo aktivít, ako sú turistika, kajakovanie, rybárčenie a pozorovanie vtákov.

4. Kde sa dá ubytovať na Stewart Island?

Na Stewart Island je k dispozícii niekoľko ubytovacích zariadení, ako sú hotely, motely, štyri a Kempingové stany.

5. Aké zvieratá sa dajú na Stewart Island vidieť?

Na Stewart Island sa dajú vidieť ako domáce zvieratá, tak aj zvieratá žijúce vo voľnej prírode, ako sú klokany, vtáky, tulene a poslední pozostatkovia irorijských statkov - kakapo.

6. Je potrebné prekonať náročný terén na Stewart Island?

Niektoré trasy na turistiku na Stewart Island sú náročné, ale väčšina trás sa dá prekonať s miernym nástupom.

7. Má Stewart Island nejaké pláže?

Stewart Island má niekoľko pláží, ktoré sú obľúbené pre kajakárske výlety a prechádzky.

8. Aké sú najlepšie miesta na fotografie na Stewart Island?

Najlepšie miesta na fotografie na Stewart Island sú na horských vrchoch horských znakov, na zálivoch Halfmoon Bay a Horseshoe Bay a na plážach Oban a Golden Bay.

9. Potrebujem vízum na návštevu Stewart Island?

Ak ste občanom EÚ alebo USA, nemusíte požiadať o vízum na návštevu Nového Zélandu a Stewart Island.

10. Aké sú náklady na návštevu Stewart Island?

Náklady na návštevu Stewart Island závisia od vašich plánov a výdavkov, ale ubytovanie, jedlo a aktivity by mohli spadnúť do rozpätia $100 až $250 na deň.


Ubytovanie Nový Zéland Stewart Island


Stewart Island, nachádzajúci sa na juhu Nového Zélandu, je nezvyčajne krásne miesto so zaujímavou históriou a neopakovateľnou prírodou. Ak si chcete užiť oddych v prírode, Stewart Island je ideálne miesto, ktoré navštívite.

Mnohí ľudia, ktorí navštívia Nový Zéland, prichádzajú na Stewart Island, aby vznikali spomienky na celý život. A kde sa môžete ubytovať, aby to bolo jednoduché a príjemné? Tu je zopár nápadov, kde nájdete ubytovanie na tejto malebnej južnej ostrove.

1. Obrovska nabídka motelů a hostelu

Na Stewart Island, nájdete viaceré hostely a motely situované v blízkosti obce Halfmoon Bay, čo je najväčšie sídlo na ostrove. Mnoho z nich ponúka skvelé služby vrátane bezplatného Wi-Fi a parkovania na mieste. Môžete si vybrať z mnohých dostupných možností podľa vašej ceny obmedzení, od cenovo dostupných stanových miest až po luxusnejšie štúdia.

2. B&B ubytovania

Na Stewart Island, sa môžete ubytovať aj na miestach, kde sa postará o vašu pohodu majiteľ alebo majiteľka. Tieto B&B ubytovania, ktoré sa nachádzajú v Halfmoon Bay a v okolí, ponúkajú útulné a teplé ubytovanie, uvoľnenú atmosféru a osobitnú pozornosť. Samozrejme, tiež sa vám bude podávať raňajky a miestne turistické informácie, ktoré vám pomôžu odhaliť skryté kúsky tejto nádhernej južnej ostrovy.

3. Kemping

Ak chcete skutočne zažiť prírodu na Stewat Island, nemali by ste prehliadnuť kemping. K dispozícii sú miesta na celom ostrove, takže si môžete vybrať, či chcete byť blízko Halfmoon Bay alebo uprostred ničoho. Vo väčšine kempingov sa nachádza kuchynka a kúpeľňa v spoločných priestoroch. Mnoho z nich má aj malé obchodíky s potravinami alebo kaviarne. Jedno je isté, všetky kempingy poskytujú krásny výhľad na prírodu a vtáctvo, ktoré napriek svojej divočine ostáva na tomto mieste dosť druhové.

Zhrnutie

Stewart Island je ideálnym miestom na oddych a prekvapí vás množstvom ubytovacích možností v Halfmoon Bay. Nezáleží na tom, či hľadáte cenovo dostupný hostel, útulné B&B ubytovanie alebo možnosť kempovanie, určite tu nájdete ubytovanie, ktoré vám bude vyhovovať. Využite výhody ubytovania a nezabudnite si užiť nádhernú prírodu tejto malebnej južnej ostrovy.


Letenka Nový Zéland Stewart Island


Novozélandský Stewart Island je jednou z tajomných perál tejto krajiny. Leží na juhu Nového Zélandu, vzdialená od jeho hlavného mesta Wellingtonu asi 30 kilometrov. To znamená, že ak by ste sa chceli tam dostať po ceste, potrebovali by ste sa presunúť cez celý ostrov, cez Cookov prieliv a toľko kilometrov nemusí byť pre každého. Väčšina ľudí si preto zakúpi letenku, ktorá ich bezprostredne dostane na Stewart Island.

Naozaj sa oplatí, aby si turista vystúpil z komfortu pri pohľade na skutočne nádherné scenérie, ktoré Stewart Island ponúka. Nachádza sa na juhu Nového Zélandu a je obkolesená krásnym oceánom a úžasnou prírodou. Krajina tu nie je taká horúca a nekonečná ako na severe, tu sa stretáva konkrétna a nádherná slnečná krajina, ktorá očarí každého.

Stewart Island je malý ostrov, ktorý nie je preplnený turistami a čo je najlepšie, ponúka vám autentický pohľad na Nový Zéland a jeho banálnosť. Pre turistu, ktorý si zakúpi letenky na tento ostrov, sú k dispozícii turistické trasy, ktoré sú dobrou voľbou pre každého, kto chce spoznať túto krajinu.

Stewart Island tiež ponúka jednu z najlepších možností rekreačného rybolovu. Zostanete tu celý deň a užijete si jedinečnú rybársku skúsenosť. Tí z vás, ktorí milujú snorklovanie, nechajte sa uniesť na záchrannom člne k miestam, ktoré sú plné ryb a korálov.

Pokiaľ si chcete vychutnať nezabudnuteľnú turistickú skúsenosť na Novom Zélande, nezabudnite si zakúpiť letenku na Stewart Island. Môžete sa z tejto krajiny vraj vrátiť len ťažko, preto sa nechajte vtiahnuť do atmosféry tohto ostrova a prepustite sa teplemu západu slnka, ktorý tu počas leta dokáže byť nezabudnuteľný.


Dovolenka Nový Zéland Stewart Island


Nový Zéland je známy svojou prírodou a Stewart Island nie je výnimkou. Táto malá, izolovaná ostrovná oblasť je jedinečným miestom, ktoré stojí za návštevu každého cestovateľa, ktorý je odhodlaný objaviť toto kúzelné miesto.

Stewart Island sa nachádza v oblasti nazývanej Southland a je najsevernejšou časťou tretieho najväčšieho ostrova na Novom Zélande. Ostrov je známy svojimi krásnymi lesovými oblasťami, plážami s bieleho piesku a fantastickou prírodou. Na ostrove sa nachádza len jeden hlavný mestský obvod – Oban. Svojimi malými oblohami a chladným počasím poskytuje dokonalé prostredie pre ľudí, ktorí hľadajú únik na čo najviac prirodzenom mieste.

Pre tých, ktorí radi turistujú, je oblasť známa svojimi krásnymi miestami, ako sú Rakiura National Park a North West Circuit, kde je možné pozorovať množstvo druhov rastlín a živočíchov. Pre tých, ktorí majú radi vedu, pozývame vás pozrieť sa na množstvo izolovaných druhov, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Táto oblasť sa zaraďuje medzi jednu z najsilnejších a najdôležitejších oblastí pre ochranu prírodných biotopov na Novom Zélande.

Stewart Island je taktiež skvelým miestom pre rybolov a lovcov, ktorí fotografiujú vtáky a iné druhy zvierat. Okrem toho sa na ostrove nachádza množstvo miest, ktoré ponúkajú prehliadky a obchody so suvenírmi.

Ak ste hladný, ostrov ponúka širokú škálu reštaurácií s kvalitným jedlom, ktoré sú pripravované z čerstvých surovín, ktoré samozrejme pochádzajú z miestnych zdrojov.

Výlet na Stewart Island je pre každého cestovateľa nezabudnuteľným zážitkom. Môžete objaviť krásy prírody, množstvo zábavy a rôzne možnosti pre dobrodružstvo. Takže kedykoľvek, keď hľadáte miesto, ktoré prináša dobrodružstvo, zábavu a uvoľnenie od stresu, Stewart Island by mal byť na vašom zozname miest, ktoré si chcete vyskúšať.


Počasie Nový Zéland Stewart Island


Nový Zéland Stewart Island, známy aj ako Rakiura, sa nachádza na juhu Nového Zélandu a patrí do regiónu Southland. Stewart Island má rozlohu 1746 km² a je treťou najväčšou novozélandskou ostrovou po Severnom a Južnom ostrove.

Ak by sme mali opísať počasie na Stewart Island v jednom slove, bolo by to - nepredvídateľné. Ako na iných miestach na Južnom ostrove Nového Zélandu, aj tu môžete zažiť nezvyčajné počasie v priebehu jediného dňa. Pravdepodobne to bude chladné a vetrné ráno, slnkom zaliatý deň a zrážky na konci dňa.

Stewart Island má oceánske podnebie s vlhkými a mierne teplými letami a chladnými zimami. Letné mesiace od decembra do marca zvyčajne prinášajú teploty od 16 do 20 °C. Leto môže byť mokré so silnými dažďami a vetrom, ktorý môže dosahovať rýchlosti až 100 km/h. Zimné mesiace sú od júna do augusta s teplotami okolo 7 °C. V zime môže byť veľa dažďov a studené, ostré vetry s občasnými snehovými prejavmi.

Stewart Island má okolo 168 dní dažďa ročne a celkovo prevláda vlhkosť. Z tohto dôvodu sú tu prekvapujúco zelené a cestovateľsky atraktívne pralesy a podmorské svety. Rovnako sú tu aj čisté pláže, ktoré sú stále pokryté morskými kameňmi dostupné pre turistov.

Okrem toho, možno na Stewart Island vidieť aj mnoho krásnych a zvláštnych zvierat - keďže sa jedná o jedno z najodľahlejších miest na svete, tu žije množstvo ohrozených druhov. Najznámejšie zvieratá sú tu pinguini, tukani, veľryby a delfíny. Stewart Island je tiež spoplatnené na ochranu miestnych druhov.

Ak plánujete cestu na Nový Zéland, rozhodne nevynechajte návštevu Stewart Island. Aj napriek svojej malej veľkosti a ostrovné polohe, tento útulný ostrov ponúka množstvo zážitkov a prekrásnych scenérií, ktoré sa nepríčia nikde inde. Stačí sa dať na cestu a prejsť sa pralesmi a popýtať si miestneho riaditeľa parku na rady, kde a prečo by ste sa tu mali pozrieť.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky