Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Nórsko Jotunheimen National Park

Počasie Nórsko Jotunheimen National Park


Jotunheimen National Park s pevninou o rozloze viac ako 3 000 kilometrov štvorcových sa nachádza v Nórsku. Tento park je známy svojimi úchvatnými scenériami hôr, jazerami, vodopádmi a ľadovými poľami. Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodli prenajať si chatu a dobre sa obliecť, je najdôležitejšou vecou pochopiť, aké počasie môžu očakávať.

Letné počasie v Jotunheimen National Park sa môže meniť medzi teplými slnečnými dňami a chladnými nočami s možnosťou dažďa alebo dokonca sneženia. Teploty sa môžu pohybovať okolo 15-20 stupňov Celzia počas dňa a 5-10 stupňov Celzia počas noci. V júni a júli je však možné prežiť obdobie bez slnka a nepretržitého dažďa. Kvôli tejto premenlivosti je dôležité mať vždy oblečenie, ktoré je schopné udržať Vás suchým a teplým, ale zároveň aj odolným proti vetru.

Jesenné počasie v Jotunheimen National Park môže byť podobné tomu letnému, ale s možnosťou sneženia a strmým poklesom teplôt. Teploty sa môžu pohybovať v rozmedzí 0 až 15 stupňov Celzia. Väčšiu časť jesene, od septembra do októbra, sa vyskytujú snehové búrky na horách a je dôležité byť pripravený na všetky možnosti.

Zimné počasie v Jotunheimen National Park sa vyznačuje stálou snehovou pokrývkou a mrazivými teplotami, môžu dosahovať aj -20 stupňov Celzia. Pre milovníkov lyžiarskych túr je toto najlepšie ročné obdobie na návštevu, ale vyžaduje si to aj zodpovednú a inovačnú prípravu a odhodlanie.

Jarné počasie v Jotunheimen National Park je magické, s prebúdzajúcou sa prírodou. Teploty sa môžu pohybovať medzi 5 a 10 stupňami Celzia, ale často zažívajú premenlivé počasie. Môžu tu byť chladné dni, ktoré sa vystriedajú teplým slnečným dní. Kvôli premenlivosti je dôležité byť pripravený na všetky možnosti.

V Jotunheimen National Park je veľa miestnych sprievodcov a informačných centier, ktoré Vám pomôžu pri rozhodovaní sa o aktivitách počas návštevy parku. Dôležitými vecami sú vhodný odev, obuv a príprava na možnosť premenlivého počasia počas celého roka v Jotunheimen National Park. Zároveň Vám táto príroda ponúka neuveriteľné zážitky a scenérie, ktoré Vás budú fascinovať a zlepšovať Váš návrat domov.


Letenka Nórsko Jotunheimen National Park


Letenka do Nórska je skvelým spôsobom, ako sa dostať do krajiny najsevernejšej Európy a objaviť tam krásy Jotunheimen National Parku.

Jotunheimen National Park sa nachádza v centrálnej časti Nórska a zaujíma rozlohu takmer 3 500 kilometrov štvorcových. Park je domovom najvyššieho pohoria v Nórsku vrátane legendárneho vrcholu Galdhøpiggen, ktorý sa vypína do výšky 2 469 metrov nad morom.

Najlepšou možnosťou, ako sa dostať do Jotunheimen National Parku, je lietadlom do Oslovej medzinárodnej letisku. Z letiska je možné cestovať do parku buď cestou automobilom alebo autobusom.

Oslo je príjemné a živé mesto plné kultúrnych pamiatok, reštaurácií a promenád. Môžete sa pokochať krásou fjordov, prejsť sa po plážach alebo navštíviť niektoré z múzeí. Po troch hodinách cesty autom alebo približne rovnakej dobe autobusom sa dostanete do návštevného centra parku.

Turistické chodníky v parku sa vyznačujú nádherným výhľadom na okolité hory, jezera a vodopády. Ak ste dobre pripravení a máte silné nohy, môžete sa vydať na viacdňový treking a prekonať niektoré z najvyšších vrcholov Nórska, ako je napríklad vrchol Besseggen, ktorý je preslávený svojou ťažkosťou.

Jotunheimen National Park je tiež domovom pre množstvo druhov zvierat vrátane divých sobov, medveďov a vlkov. Park sa vyznačuje bohatým ekosystémom, ktorý sa skladá z tieňových lúk, jazier, lesných oblastí a horských pásienkov.

Ak chcete zažiť pravú nórsku prírodu, zvážte návštevu Jotunheimen National Parku. Cesta tam nezaberá veľa času a je jednoduchá a pohodlná, a zároveň vás zavedie do miesta, ktoré je jedinečné a neobyčajné.


Ubytovanie Nórsko Jotunheimen National Park


Jotunheimen National Park je národný park nachádzajúci sa v srdci Nórska. Je to raj pre milovníkov prírody, ktorým ponúka nádherné scenérie a mnoho možností na turistiku. Ak ste pripravení na dobrodružstvo a hľadáte ubytovanie, tak ste na správnom mieste.

Ubytovanie v Jotunheimen National Park je dostupné v mnohých formách. Môžete si rezervovať miesto v kempe, spoločnú izbu v chate alebo si môžete prenajať celú chatu. V závislosti od toho, aký typ dovolenky preferujete a koľko financií máte k dispozícii, si určite nájdete príslušný typ ubytovania.

Ak hľadáte lacné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre kemping. V parku je niekoľko kempe s prvotriednymi zariadeniami, ako sú sprchy, toalety a kuchynky. Ak však nechcete spať v stanoch a máte radi trochu viac pohodlia, môžete sa ubytovať v chatách.

Chaty v Jotunheimen National Park sú pre návštevníkov pripravené spoločné izby s možnosťou výberu izby pre pár, skupinu alebo rodinu. Chate obsahujú spoločné kuchyne, sprchy a toalety. Ubytovanie v chatách je zvyčajne lacnejšie ako v hoteloch, ale môže byť príliš drsné pre ľudí, ktorí by radi strávili voľný čas s trochou súkromia.

Nakoniec, pre tých, ktorí radi trávia dovolenky v luxusnom prostredí, je v parku niekoľko hotelov. Hotely v Jotunheimen National Park sú navrhnuté tak, aby spĺňali potreby návštevníkov a zároveň rešpektovali prírodné životné prostredie. V hoteloch si môžete vybrať medzi izbami s výhľadom na hory a izbami s výhľadom na jazero.

Vzhľadom na obrovský záujem o ubytovanie v Nórsku v letných mesiacoch, odporúčame si rezervovať ubytovanie v Jotunheimen National Park vopred. Existuje veľa pokojov a bývali v kempoch, ale Nórsko býva drahý, a rezervujíc sa skoro, môžete hľadať najlepšie možnosti a tiež získať najlepšie ceny.

Celkovo, nech sa rozhodnete pre kemping, chaty alebo hotelové izby, určite budete milovať scenérie v Jotunheimen National Park a všetka ponuka je úžasne rovnaká. Je to určite jeden z najlepšími miestami pre dovolenku v Nórsku. Tak sa rozhodnite a užite si krásy Nórska v Jotunheimen National Park!


Dovolenka Nórsko Jotunheimen National Park


Nórsko je krajina, ktorú môžete obdivovať celý život a nikdy sa vám neukáže dvakrát rovnaká. Staroveku sa tu nikdy neukončí a každý deň objavíte niečo nové. A nie je to len o fjordoch a polárnych svetlách, myslíte si, že ste videli všetko? Čakajte, kým sa dostanete do Jotunheimen National Park.

Jotunheimen sa nachádza v strede Nórska a je národným parkom, ktorý je domovom pre niektoré z najvyšších vrcholov krajiny, vrátane Galdhøpiggen, ktorý s výškou 2 469 metrov je najvyšším v Nórsku. Park je tiež domovom pre mnoho ďalších hôr, hlbokých jazier a dobre zachovalých zaujímavostí, ako sú krásne vodopády a ďalšie turistické atrakcie.

Ak hľadáte dobrodružstvo, park ponúka množstvo výziev. Turisti tu môžu vychutnávať peších túr priamo pod vrcholmi, stúpať na vrcholy alebo sa preháňať po riekach v kajakoch a raftoch. Ani v zime sa park nestráca, neskôr môžete vidieť turistov, ktorí si užívajú zimné športy, ako je lyžovanie a snoubording, ačkoli nie sú všetky cesty otvorené pre jazdu.

Tento park je tiež miestom, kde môžete vidieť pôvodné druhy Nórska a divočina je bohatá na zvieratá ako rys, sob, jelen, kôň a lis. Určite sa nenudíte a park má pre každého niečo.

Ak chcete zostávať v parku, môžete si vybrať z viac ako 200 turistických chatiek a horských útulkov. Nezabudnite si pred svojou cestou pozrieť dostupnosť. Medzi turistickými chátami je možné nájsť užitočné zariadenia ako zdroj vody a sucho, nie sú však vybavené teplej vody a teraz počas pandémie si buďte vedomí, že tiež nie sú dostupné dezinfekcie a čistiace prostriedky. Môžete však nájsť aj chaty, kde sú dátumy na obmedzený čas a sú vybavené teplou vodou.

Ak sa rozhodnete pre túru, nezabudnite si skontrolovať predpoveď počasia a aby ste mali s sebou dostatok potravín, vody, odevu a iných nevyhnutností. Pamätajte, že park má divokú a prírodnú krásu, ale aj nebezpečia, ktoré sú s ňou spojené. Pamätajte, že táto oblasť je extrémne osamelá, a že turisti sú zodpovední za svoju vlastnú bezpečnosť. Pripravte sa na každú eventualitu a nikam nechoďte sami, vždy by ste mali mať s sebou aj niekoho, kto si bude so vami deliť váš zážitok.

Jotunheimen National Park je unikátne panoptikum prírodného zdroja, kde sa s prírodou stretáva prítomnosť nostalgia a súčasný život. Pravdepodobne tu nájdete jednu z najkrajších a nezabudnuteľných dovoleniek, aké si môžete predstaviť. Ak sa chcete ponoriť do storočí krajiny a vychutnať si krásu, ktorú ponúka, potom je Jotunheimen National Park vaším cieľom.


Najčastejšie otázky a odpovede Nórsko Jotunheimen National Park


Otázky:

1. Kde sa nachádza Jotunheimen National Park?

2. Aký je najvyšší vrchol v Jotunheimen National Park?

3. Aký je najlepší čas na návštevu Jotunheimen National Park?

4. Môžem v parku kempovať?

5. Ako sa dostať do parku?

Odpovede:

1. Jotunheimen National Park sa nachádza v oblasti Jotunheimen v strednom Nórsku.

2. Najvyšší vrchol v Jotunheimen National Park je Galdhøpiggen, ktorý dosahuje výšku 2 469 metrov.

3. Najlepší čas na návštevu parku je v lete, od júna do septembra, keď sú otvorené turistické trasy a vrcholové túry.

4. Áno, v parku je možné kempovať. Existuje niekoľko oficiálnych kempových miest, ale je tiež možné stanovať mimo týchto miest. Je však dôležité dodržiavať pravidlá pre stanovanie v prírode.

5. Najlepšie je cestovať autom, ale je tiež možné použiť verejnú dopravu. Existuje autobusová linka, ktorá prechádza parkom, ale táto linka nemusí byť k dispozícii počas celého roka. Je tiež možné využiť taxi služby alebo organizované výlety.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky