Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Nikaragua El Gigante

Letenka Nikaragua El Gigante


Letenka do Nikaraguy smerom k El Gigante vás privedie na malebné pobrežie Tichého oceánu. Táto oblast vyzýva k objavovaniu a oddychu. Ide o originálne prostredie s priateľskými ľuďmi a jedinečnou kultúrou, ktorou budete fascinovaní.

Nikaragua, ktorú zaujme jej zrúcaniny, koloniálne mestá, nezničené pralesy a tepelné pramene, ponúka záujemcom najlepšiu príležitosť pre pochopenie, ako sa mení a vyvíja táto krajina. El Gigante, mesto nachádzajúce sa v juhovýchodnej časti Nikaraguy pozostáva z pláží, korálových útesov a mohutných sopiek. Toto miesto je priateľské pre malé rodiny, páry aj pre skupiny kamarátov.

Pláže v blízkosti El Gigante ponúkajú slnečné počasie a možnosti na rybolov a surfovanie. Ak máte radi zábavu, môžete sa zúčastniť miestnych festivalov, kde budete môcť zachytiť kultúru a zvyky tohto miesta. Taktiež sa môžete prejsť po mori a pozorovať morské zvieratá, ako sú delfíny, korytnačky a mnoho iných.

Mnoho turistických miest ponúka rôzne druhy ubytovania v stredovekom štýle a so všetkým, čo by si turista mohol želať. V blízkej okolitej prírode nájdete mnoho skvostov, ktoré vás určite zaujmú.

Ak hľadáte miesto na oddych v krásnom prostredí s množstvom aktivít, ktoré si budete môcť užiť, letenka do Nikaraguy k El Gigante je ideálnou voľbou. Vyhľadajte si letenky u renomovaných prepravcov a vyberte si z množstva možností, ktoré vás privedú ku krásam Nikaraguy.


Počasie Nikaragua El Gigante


El Gigante je malé mestečko v Nikarague, ktoré sa nachádza na pacifikovom pobreží. Počasie v tejto oblasti je veľmi príjemné, s relatívne stabilnými teplotami a dobrými podmienkami pre turistov, ktorí sem prichádzajú za oddychom a zábavou.

Ceny počasie v El Gigante sa v priebehu roka trochu mení. Počas letných mesiacov, medzi novembrom a májom, je teplota priemerná a pohybuje sa okolo 32 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch je aj obdobie sucha, kedy väčšina dni je slnečných s minimálnym zrážkami. Väčšina turistov si vychutnáva pláže a surfuje v tejto oblasti.

Počas letnej sezóny sa teploty zvyšujú a prípadne sa môžu vyskytnúť dažďové prehánky. Väčšinou ide o krátke dažde, ktoré sa vyskytujú hlavne v neskorých popoludňajších hodinách. Väčšina turistov si však stále užíva dovolenku a teplejšie teploty, ktoré umožňujú plávanie v teplej vode oceánu.

V zimných mesiacoch, medzi júnom a októbrom, je v El Gigante obdobie daždov. V tejto dobe sú teploty nižšie a pohybujú sa okolo 30 stupňov Celzia, s vyššími možnosťami dažďa. Niekedy môžu byť zrážky silné a pretrvávajúce, ale turisti stále môžu užívať svoju dovolenku, pričom väčšinou sa ranné hodiny sú stále slnečné.

V oblasti okolo El Gigante je často aj silný vietor, najmä počas zimných mesiacov. Preto je táto oblasť stále populárna medzi surfermi, ktorí hľadajú vetrné podmienky pre svoj šport.

Celkovo môžeme povedať, že El Gigante je krásne miesto na dovolenku, kde si turisti môžu užívať skvelé podmienky na pláži a v oceáne. Väčšina času je slnečná a teplá, s pár prehánkami počas daždivého obdobia. Niektoré záhrady sú zaryté v tom, že prichádzajú tam hlavne počas letnej sezóny, ale pre tých, ktorí milujú kvetinové scenérie, zimné mesiace v El Gigante môžu byť rovnako príjemné. Všetko závisí na vašej preferencii a záujme.


Najčastejšie otázky a odpovede Nikaragua El Gigante


Otázky:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do El Gigante?
2. Je Nikaragua bezpečné miesto na cestovanie?
3. Kde sa dajú ubytovať v El Gigante?
4. Aké aktivity sa dajú robiť v El Gigante?
5. Aká je situácia s počasím v El Gigante?
6. Aký je typický náklad za jedlo a pitie v El Gigante?
7. Je potrebný očkovanie alebo lieky na cestovanie do Nikaraguy?
8. Koľko dní by som mal stráviť v El Gigante?

Odpovede:

1. Najlepší spôsob, ako sa dostať do El Gigante, je vziať si taxík alebo autobus z hlavného mesta Managua.
2. Nikaragua môže byť považovaná za miesto so stredným stupňom bezpečnosti, ale cestovatelia by mali byť obozretní a držať sa bezpečnostných opatrení.
3. V El Gigante sa dajú ubytovať v malých hosteliach, hoteloch a bungalovoch.
4. V El Gigante sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad surfovanie, turistika, rybolov, jazda na koni a podobne.
5. Počasie v El Gigante je teplé a vlhké počas celého roka s obdobím sucha a obdobím dažďov.
6. Náklady na jedlo a pitie sa pohybujú od 1 až 5 dolárov.
7. Nie sú požadované žiadne očkovania alebo lieky na cestovanie do Nikaraguy, ale cestovatelia by mali byť obozretní a chrániť sa pred hmyzom, ktorý môže prenášať ochorenia.
8. Odporúča sa stráviť v El Gigante aspoň 3 až 5 dní, aby sa cestovatelia mali dostatok času na preskúmanie okolia a aktivity.


Dovolenka Nikaragua El Gigante


Zahrnutím exotických pláží a adrenalinových aktivít, Nikaragua a jej oblasti na Tichomorskom pobreží sú stále viac a viac obľúbené cieľové miesta pre dovolenkových nadšencov. Jedným z najkrajších a nezvyčajných miest v Nikarague je El Gigante - malebná plážová dedina, z ktorej sa môžete dostať do úžasnej džungle, pásu červených zemí a dýchberúceho vodopádu.

Na tejto pláži budete mať pocit, že ste na konci sveta a v nekonečnom dovolenkovom raji. Pláž El Gigante sa tiahne na dlhú kilometrovú vzdialenosť a okrem jeho nádherného pohľadu na Tichomorský oceán je to ideálne miesto na slnenie a beh po pláži. Je to skutočná oáza pre oddych, relaxáciu a nevylučuje nespočet aktivít.

Začneme výletom do džungle, kde môžete skúsiť jazdu na horseback (to znamená jazdu na koni), ktorá sa často považuje za najlepší spôsob, ako spoznať krásu džungle v Nikarague. Poďme si tiež prejsť pás červenej zeme, ktorý je typický pre oblasť a má vynikajúce pozadia pre fotografovanie. Výlet po rieke Gigante, blesková túra pozdĺž starobylých inka zrúcanín alebo plávanie v bazéne pri vodopáde tiež zaručujú jedinečné zážitky.

Ale to nie je všetko, El Gigante ponúka aj množstvo vodných športov, ako je surfovanie, závesné lietanie a potápanie. Jeho pozície na západnom pobreží Nikaraguy robia podmienky pre surf až 300 dní v roku, a to z neho robí perfektné miesto pre zbieranie surferských skúseností.

Nevýhodou El Gigante však je, že nie je možné sa dostať priamo z Managuyou, z najbližšieho letiska v hlavnom meste. Cesta s autobusom alebo nájomným autom je dlhá ale stojí za to, ak sa chcete pred týmto rajom predierať.

Celkovo vzaté, ak hľadáte exotickú dovolenku plnú adrenalinových zážitkov a nezapomenuteľných zážitkov v Nikarague, El Gigante je toho správne miesto, kde môžete skúsiť svoje hranice, vychutnať si krásy prírody a prežiť neopakovateľné chvíle spolu s miestnou komunitou.


Ubytovanie Nikaragua El Gigante


Nikaragua je krásna a ešte stále relatívne nepoznaná destinácia pre cestovateľov. Ak sa rozhodnete navštíviť Nikaragu, nezabudnite si ubytovanie zabezpečiť vopred, najlepšie v oblasti, ktorá ponúka to, čo hľadáte. Jednou z najkrajších oblastí v Nikarague je El Gigante, kde môžete nájsť útulné a pohodlné ubytovanie pre všetky druhy cestovateľov.

El Gigante je malá rybárska dedinka na pobreží Tichého oceánu, ktorá sa nachádza asi 2 hodiny jazdy z hlavného mesta Managua a 30 minút jazdy z mesta Rivas. Táto oblasť je obľúbeným miestom pre surferov, ktorí hľadajú vlny až do výšky 4 metrov a cestovateľov, ktorí chcú vidieť krásne pláže, útesy až prudké zrázy priamo nad oceánom.

Existuje niekoľko možností, ako sa v El Gigante ubytovať, vrátane hotela, hostelov a bungalovov. Ak ste na rozpočte, najlepšou voľbou pre vás je určite hostel. Existujú tu rôzne hostely, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži s nádherným výhľadom na oceán. V hosteliach sa zvyčajne ubytujete spoločne s inými cestovateľmi v izbách s poschodovými posteľami a zdieľanými kúpeľňami. Väčšina hosteli vám ponúkne aj možnosť v miestnostiach súkromia za vyššiu cenu. Hostely sú výbornou voľbou pre cestovateľov, ktorí hľadajú spoločnosť a zoznámenie sa s ľuďmi z celého sveta.

Pre tých, ktorí majú radi viac súkromia, existujú aj bungalovy a hotely. Väčšina bungalovov sa nachádza priamo na pláži s nádherným výhľadom na oceán. Sú zvyčajne vybavené spojenou spálňou a kuchyňou, kde si môžete uvariť jedlo. Hotely ponúkajú viac pohodlia a toaletné potreby, ako aj možnosť objednať si jedlo z miestnej reštaurácie, ale sú trochu drahšie.

El Gigante je ideálnym miestom na relax a oddych od rušného mestského života a ponúka krásne prostredie pre cestovateľov, ktorí hľadajú pláže, surf a prírodu. Je to jedna z najkrásnejších oblastí v Nikarague, ktorú nemôžete vynechať, ak sa chystáte navštíviť túto krásnu krajinu v Strednej Amerike.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky