Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Nemecko Schwerin

Dovolenka Nemecko Schwerin


Nemecko je krajina, ktorá ponúka množstvo zaujímavých miest na prežitie dovolenky. V tomto článku sa venujeme meste Schwerin, ktoré sa nachádza v Severnom Porýní - Vestfálsku, a ktoré je jedným z najkrajších miest Nemecka.

Schwerin sa nachádza v prírodnom parku Mecklenburgische Seenplatte. Je to metropola oblasti, a preto sú tu všetky kultúrne a turistické služby k dispozícii. Môžete sa tu vydať na prechádzku historickým centrom mesta, vidieť Schwerinski zámok, ktorý pochádza z obdobia baroka, alebo navštíviť múzeum ako napríklad Staatliches Museum Schwerin, ktoré ponúka množstvo zaujímavosti z oblasti geomorfologie a kultúry.

Dovolenka v Schwerin môže byť aj zážitkovou dovolenkou. V oblasti okolo mesta sa nachádzajú veľmi krásne cyklotrasy, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi i pre náročnejších cyklistov. Okolie mesta je ideálne aj na turistiku a prechádzky v prírode. Môžete navštíviť vodopády a jazerá, ktoré sú veľmi kľudné a tiché.

Čo by to bola za dovolenku v Nemecku bez návštevy pláže. Nachádza sa tu jedna z najväčších pláží Nemecka. Takže po celodenných výletoch po Schwerine môžete skočiť do čistej vody, oddýchnuť si a trochu sa osviežiť.

Dovolenka v Schwerine nemusí byť len o oddychu a zábave. V okolí tohto mesta sa nachádza aj niekoľko významných pamiatok. Najvýraznejšou je Schwerinnský zámok, ktorý je architektonickým klenotom mesta. Jeho časti pochádzajú z 16. storočia, a preto je to naozaj nádherné miesto. Ďalšou pamiatkou je katedrála Schwerin, ktorá má veľký význam pre miestnych ľudí.

V Schwerine sa nachádza množstvo prekrásnych parkov a záhrad, ktoré si môžete vychutnať počas vašej dovolenky. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti Schwerinského zámku. Tieto parky sú ideálne na prechádzky, pikniky, ale aj na vyhliadkové veže, kde si môžete vychutnať zaujímavý výhľad na mesto a okolie.

V Schwerine nájdete všetko, čo potrebujete pre ideálnu dovolenku. Prechádzky v prírode, turistiku, kultúru, ale aj zábavu. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú nielen dobrodružstvá, ale aj možnosti relaxácie a oddychu v príjemnom prostredí. Takže pokojne môžete začať plánovať svoju nasledujúcu dovolenku a odpočinúť si v Schwerine.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Schwerin


1. Ako sa dostanem do Schwerinu z Berlína?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Schwerinu z Berlína, je vlakom. Cesta trvá zhruba 2,5 hodiny a vlaky premávajú pomerne často.

2. Ktoré miesta by som mal navštíviť v Schwerine?
Odpoveď: Schwerin je známy svojím zámkom, ktorý stojí na malom ostrove uprostred jazera Schweriner See. Okrem toho tu nájdete množstvo historických budov a múzeí. Odporúčame navštíviť aj Národnú prírodnú rezerváciu Schweriner See, kde možno vidieť rôzne druhy vtákov, rýb a zvierat.

3. Aký je najlepší spôsob, ako sa prepraviť po Schwerine?
Odpoveď: Schwerin je dosť malý, takže sa dá veľa vecí robiť peši. Ak sa chcete prepraviť rýchlejšie, odporúčame použiť bicykel alebo miestnu verejnú dopravu.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Schwerinu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Schwerinu je jar alebo leto, kedy teploty sú príjemné a existuje väčšia ponuka aktivít.

5. Ktoré kulinárske špeciality by som mal vyskúšať v Schwerine?
Odpoveď: V Schwerine si môžete vychutnať tradičné nemecké jedlá ako Bratwurst, Sauerkraut alebo rožky. Odporúčame tiež skúsiť miestne ryby, ktoré sa často podávajú v reštauráciách v okolí jazera Schweriner See.


Počasie Nemecko Schwerin


Schwerin je hlavné mesto spolkovej krajiny Meklenbursko-Predné Pomořansko v severovýchodnom Nemecku. Táto oblasť má všeobecne mierny podnebný charakter, so silnými a chladnými zimami a vlhkými, teplými letami.

V lete teploty dosahujú v priemere okolo 20 až 25 ° C, s občasnými vyššími teplotami v piatich dní v priebehu leta, keď teploty stúpajú nad 30 ° C. Jeseň je mierne studená, so striedajúcimi sa suchými a daždivými dňami. Od decembra do februára sa teploty pohybujú v priemere okolo nuly a mínusových teplôt, pričom snehové prehánky sú bežné.

V priebehu roka napadne približne 700 mm zrážok, s najmä daždivým letom. Zimné mesiace sú zvyčajne suchšie, avšak môže dôjsť k významným snehovým prehánkam. Všeobecne platí, že Schwerin je skôr daždivý a vlhký celoročne, s občasnými letnými bouřkami.

Aj keď môže byť počasie v Schwerine nepredvídateľné, návštevníci môžu túlacou sa po meste objavovať celoročne vďaka dobře pripraveným turistickým programom. Tí, ktorí zápasia s daždivými výhľadmi, sa môžu potešiť krásnymi jazierami a zemepisnými hlavnými bodmi mesta, akými sú Schwerinský zámok a Katedrála sv. Petra a Pavla.


Ubytovanie Nemecko Schwerin


Schwerin je malé mesto v severnom Nemecku, ktoré už dlhé roky pritahuje turistov z rôznych kútov sveta. Je to miesto, ktoré sa pyšní nádhernou architektúrou, ktorú tvoria gotické a barokové pamiatky. Schwerin má však aj iné atrakcie, ako sú jazierá, parky a múzeá. Ak sa chystáte navštíviť toto čarovné mesto, pravdepodobne vás zaujíma aj ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností ubytovania v Schwerine.

Hotely

V Schwerine máte na výber z množstva hotelov, ktoré poskytujú ubytovanie pre rôzne druhy návštevníkov. Ak hľadáte luxusnejšie možnosti, máte napríklad k dispozícii hotel "The Avalon", ktorý ponúka pôvabné izby so zvláštnou emotívnou atmosférou. Ak zase preferujete modernší štýl, môže byť pre vás zaujímavá voľba "Hotel Elefant", ktorý sa nachádza v historickom centre mesta a má tiež vynikajúci stredomorský reštauráciu.

Hostely

Ak sa chystáte cestovať na záhradnom rozpočte alebo plánujete zostať v Schwerine len na krátky pobyt, hostely môžu byť skvelou možnosťou. Hostel "Jugendherberge" sa nachádza na nádhernom mieste pri najväčšom jazere mesta a ponúka priateľskú atmosféru a spoločnými priestormi. Hostel "Anker" je tiež skvelou voľbou. Nachádza sa na hlavnej ulici a môže sa pochváliť krásnymi izbami s balkónom a výhľadom.

Apartmány

Ak hľadáte miesto na oddych s väčšou súkromnosťou a dostatočným priestorom, možno vás zaujímajú apartmány. "Heinrich-Schütz Residenz" ponúka nadštandardné apartmány, ktoré sú vybavené všetkým potrebným priestranné a krásne zariadené. "Pension Karina" je tiež skvelá voľba. Nachádza sa na kľudnej ulici v samom centre mesta a ponúka apartmány so zvláštnym zameraním na domáce pohodlie.

Hoci nájdete v Schwerine mnoho možností ubytovania, nájdite si také, ktoré pre vás najlepšie zodpovedá. Mesto má mnoho vzrušujúcich aktivít a scenérií, ktoré sa nebudete chcieť nechať ujsť. A s dobrým ubytovaním si toho môžete ľahko užiť viac.


Letenka Nemecko Schwerin


Letenka do Nemecka, konkrétne do mesta Schwerin môže byť pre mnohých zaujímavou voľbou pre cestovanie. Schwerin sa nachádza v severovýchodnej časti Nemecka v blízkosti Baltského mora a hornatučí vo svojej oblasti turisticky vyhľadávané miesto.

Cesta do Schwerinu letecky je pohodlná a rýchla. Z Bratislavy je možné sa tam dostať najjednoduchšie s leteckou spoločnosťou Ryanair, ktorá má pravidelné lety medzi týmito dvoma destináciami. Lety sú realizované približne trikrát týždenne a trvajú zhruba 1 hodinu a 25 minút. Ceny leteniek závisia od termínu, kedy sa do Schwerinu plánujete vyraziť, no pri včasnej kúpe sa dajú získať výhodné tarify.

Po prílete do Schwerinu sa môžete vybrať na prehliadku nádherného mesta, kde nevynechajte návštevu jeho dominanty - hradu Schwerin. Ten sa nachádza na ostrove v jazeru Schwerin a je považovaný za jeden z najkrajších hradov v celom Nemecku. Okrem neho môžete navštíviť aj historické centrum mesta s nádhernou architektúrou, múzeá či najväčší botanický záhradou v celom severozápadnom Nemecku.

Mesto Schwerin je známe aj pre svoje mnohé festivaly, ktoré sa tu počas roka konajú. Napríklad tu každoročne prebieha Mezinárodní festival divadla a filmu, na ktorý prichádza publika z celého sveta. Pri návšteve Schwerinu sa vám určite dostane aj možnosti ochutnať nemecké špeciality a poznať miestnu kultúru.

Letenka do Schwerinu patrí medzi rýchle a cenovo dostupné možnosti ako sa dostať do tohto zaujímavého nemeckého mesta. Stačí si vybrať vhodný termín a môžete začať plánovať svoju cestu.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky