Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Myanmar (Barma) Kengtung

Dovolenka Myanmar (Barma) Kengtung


Myanmarsko, niekedy známe aj ako Barma, je krajina s bohatou históriou a kultúrou. Je to miesto, kde sa stretávajú rôzne etnické skupiny a tradície, a ponúka pre návštevníkov mnoho zaujímavých miest na objavovanie. Jedným z týchto miest je aj mestská oblasť Kengtung, ktorá sa nachádza na juhu krajiny.

Kengtung má bohatú históriu a popri tom aj nádhernú prírodu. Mestská oblasť bola kedysi hlavným centrom štátu Shan a je to miesto, kde sa stretajú rôzne etnické skupiny, vrátane Šanov, Akha a Lisu. Táto štruktúra obyvateľstva robí z Kengtungu ideálne miesto na skúmanie miestnej kultúry a histórie.

Iba vlani sa zahraniční turisti začali zaujímať o Kengtung viac, pretože sa predtým na východ krajiny nepodarilo dostať. Dnes už turisti môžu navštíviť tieto oblasti, ale len pod dozorom miestnych sprievodcov. Cestovanie po mnohých oblastiach Kengtungu je totiž dnes stále obmedzené.

Avšak, práve to správne usmernenie môže návštevníka previesť cez priekopnícke miesta krajiny. Na mnohých výletoch môžeš napríklad pozorovať to, ako miestni obyvatelia žijú svoj každodenný život, ako sa starajú o svoje rýbne farmy alebo vyrábajú tradičné miestne výrobky.

Kengtung má tiež veľmi atraktívne a malebné prírodné scenérie. Turisti si môžu užiť mnoho peších túr po miestnych kopcoch a návštevu vodopádov a iných prírodných pamiatok. Ak hľadáte dovolenku, kde sa môžete odpočinúť a relaxovať, ale zároveň spoznať nové miesta a kultúru, potom by Kengtung mohol byť práve pre vás.

Dokiaľ sa však miestni obyvatelia potrebujú starať o to, aby turisti nefotili nepovolené oblasti a aby sa do osobnej sféry nepenetrovalo, Kengtung sa radšej zameriava na ekoturistiku, ale turisti by mali byť pripravení na to, že napríklad v tých najvýznamnejších oblastiach dostanú len povolenie na 2 hodiny času prechádzky.

V každom prípade, Kengtung je krásne a zaujímavé miesto na návštevu a určite stojí za to zobrať si naň čas a odkryť jeho krásy. Ak sa chystáte na dovolenku do Myanmarska, nezabudnite ani na Kengtung, ktoré ponúka jedinečnú príležitosť spoznať kultúru, históriu a prírodné krásy krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Kengtung


1. Kam sa môžem v Kengtungu vydať na výlet?

V Kengtungu sa nachádza množstvo historických miest ako chrámy a kláštory, ale tiež štandardné formy aktívneho cestovania ako turistika alebo návšteva vodopádov. Návšteva etnických malých dediniek a panenskej prírody patrí tiež medzi populárne výlety.

2. Ako sa dostanem do Kengtungu?

Najlepšou z možností je letecky cestovať z Yangonu do Kengtungu cez letisko Kyaing Tong nebo Bangkoku do Chiang Mai a následne lietadlom alebo autobusom ku krajinskej hranici s Thajskom a následne do Kengtungu.

3. Kedy je najlepšie návštíviť Kengtung?

Najlepšou sezónou pre návštevu Kengtungu sú mesiace od novembra do marca pred monzúnovým obdobím. Chladnejšie obdobie je chuťou mnohých cestovateľov, no horský vrchovisko môže byť prirodzene obmedzený v zime.

4. Čo je možné počas pobytu vo Kengtunge zažiť?

V Kengtungu je možné zažiť mnoho aktivít. Môžete navštíviť etnické malé dediny a ochranné prírodné oblasti v okolí, ale aj rozliehajúce sa záhrady ako vertikálne záhrady. História Kengtungu je takisto bohatá, preto navštívte miestne pamiatky.

5. Aké sú ponúkané zábavy v Kengtungu?

Kengtung môže ponúknuť miesta na oddych ako reštaurácie, bary a obchody, avšak turisti, ktorí prichádzajú do jeho okolia, sú viac zameraní na aktívny outdoorový život. Turistické trasy, kanoistikovanie, jazdenie na konoch a ďalšie je možné zažiť okolo Kengtungu.

6. Aké dopravné prostriedky sú k dispozícii v Kengtungu?

V Kengtungu môžete využiť tuk-tuky, výletné motorky a taxi služby. Pre vzdialenejšie oblasti, je potrebné sa spoliehať na dopravné služby autobusov a lietadiel.

7. Ktoré miesta v Kengtungu stojí za návštevu?

Kengtung je plný historických pamiatok, ktoré stojí za to vidieť, ako sú chrámy a kláštory. Okolo mesta možno tiež nájsť mnoho etnických dediniek, kde si môžete pozrieť unikátne kultúry. Nezabudnite ani objaviť záhrady, atrakcie a nádherné prírodné miesta.

8. Aké sú miestne zvyky a návyky?

Mestská kultúra môže byť iná ako etnické kultúry, ale miestne zvyky, ako napr. dary, vítania a oslavy, sú základmi barmskej kultúry aj v Kengtungu. Rešpektovanie miestnych zvykov a návykov je prenavyšenchá cesta pre získanie vzájomnej dôvery s miestnymi obyvateľmi.

9. Existujú niektoré zákazy v Kengtungu?

Tu platia striktné zákazy fajčenia a konzumácie alkoholu na verejných miestach. Okrem toho platia samozrejme obvyklé zákony a smernice, ktoré sú v Myanmaru v platnosti.

10. Aké sú miestne tipy?

Miestne obchody a trhy sú skvelými miestami na nákup unikátnych suvenírov. Nezabudnite si na cestu postrážiť miestne repliky etnických horníkov, ktoré sú v Kengtungu fluktuálnymi suvenírmi. Starostlivo si plánujte a usporiadajte si výlet, aby ste si mohli všetko užiť do plnej miery a vyhnite sa strate času nad vecami, ktoré nechcete vidieť. Ak neviete, kam ísť alebo čo urobiť, tak osloboďte miestnych obyvateľov o rady a karte.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Kengtung


Myanmar, tiež známe ako Barma, je jednou z najzaujímavejších ázijských krajín s hlbokou kultúrou a tajomnými miestami, ktoré len čakajú, aby sa objavili. Medzi týmito miestami patrí aj Kengtung, malebné mestečko východne od hlavného mesta Jangon. Ak si plánujete navštíviť Kengtung, môžete sa tešiť na krásnu prírodu, fascinujúcu kultúru a bohatú históriu.

A ak hľadáte komfortné a cenovo dostupné ubytovanie, Kengtung má pre vás niekoľko možností.

Jednou z možností je Kyaing Tong Hotel, ktorý sa nachádza v krásnom tropickom prostredí. Ponúka klimatizované izby s kúpeľňou, satelitnou TV a minibarom. Okrem toho má hotel aj reštauráciu, ktorá servíruje tradičné burmské jedlá a kontinentálne jedlá. Celková atmosféra hotela je mimoriadne príjemná a personál je veľmi priateľský a ochotný.

Ďalšou možnosťou je Princess Hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti centra mesta a je obľúbený medzi návštevníkmi. Tento hotel tiež ponúka klimatizované izby s kúpeľňou a satelitnou TV. Okrem toho má hotel aj reštauráciu, ktorá servíruje korejské, thajské a burmské jedlá, ako aj západné jedlá. Tento hotel je tiež známy pre svoj príjemný personál a ústretový servis.

Ak hľadáte cenovo dostupnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre New Sky Hotel. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka základné a čisté izby s kúpeľňou. Hotel má aj reštauráciu, ktorá servíruje tradičné burmské jedlá.

Väčšina hotelov v Kengtungu ponúka aj organizáciu výletov a aktivít pre návštevníkov, ako aj služby dopravy a transferu na letisko.

Výhodou ubytovania v Kengtungu je aj to, že okolo mesta sa nachádza množstvo krásnych miest, ktoré môžete navštíviť. Známe miesta zahŕňajú Wat Pha Jao Lung, chrám so zlatou pagodou, ktorý sa nachádza v krásnej prírodnej scenérii, Nong Tong Lake a Pine Tree Hill, odkiaľ sa ponúka pôsobivý výhľad na mesto.

V záverečnej úvaze môžeme konštatovať, že Kengtung je krásne a okúzľujúce mesto s množstvom možností pre turistov. Ubytovanie tu nie je drahé a uvoľnená atmosféra tohto miesta vám umožní skutočne zažiť burmskú kultúru a tradície. Ak plánujete navštíviť Myanmar, neváhajte si návštevu Kengtungu zahrnúť do svojho plánu a nájdite si ideálne ubytovanie pre vašu cestu.


Počasie Myanmar (Barma) Kengtung


Myanmarské mesto Kengtung leží v juhovýchodnej časti krajiny, v blízkosti hranice s Laosom a Čínou. Kengtung leží v kaňone Lengkhok a je obklopené zelenými kopčekmi a vrchmi. Počasie v Kengtung je subtropické, s horúcimi letami a miernymi zimami.

Letné obdobie v Kengtung trvá od mája do septembra. Teploty sa v tomto období pohybujú medzi 25°C a 33°C. V noci teploty trochu klesnú, ale stále sú veľmi teplé. Letné obdobie je v Kengtung veľmi daždivé. Prívalové dažde sú časté a môžu spôsobiť povodne v riekach a potokoch v oblasti.

Zimné obdobie v Kengtung trvá od novembra do februára. Teploty sa v tomto období pohybujú od 14°C do 26°C. Noci sú chladné a teploty môžu klesnúť na 10°C. V zime sa v Kengtung neprejavujú tak často dažde, pretože vlhká musónová sezóna už skončila.

Jarné obdobie v Kengtung trvá od marca do apríla. Toto obdobie je veľmi suché a teploty sa zvyšujú až na 35°C. Noci sú stále chladné, ale suché počasie úplne zmení krajinu. Zelený svahy sa menia na suchšiu krajinu a stromy začínajú byť suché a opadávať.

Jeseň v Kengtung sa prejavuje vo veľmi krátkom období od konca septembra do októbra. Teploty sa zvyšujú a dažde sa začínajú postupne objavovať v kraji. Farba jeseň v Kengtung je úžasná, pretože farby sú jasné a ostro prechádzajú zo zelenej do žltej a oranžovej.

Celkovo, Kengtung má subtropické podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami. Kengtung býva často daždivé a vlhké. Ak cestujete do tohto krásneho mesta na dovolenku, nezabudnite si so sebou zobrať vhodné odevy a obuv pre každé obdobie.


Letenka Myanmar (Barma) Kengtung


Ak hľadáte miesto na objavovanie nových kultúr, tradícií a exotických miest na zemi, nemali by ste si nechať ujsť Kengtung na juhovýchode Myanmaru. Kengtung je historické mesto plné klenotov, ktoré by ste mali vidieť a objaviť.

Zo všetkých miest v juhovýchodnej Ázii, Kengtung sa zdá byť najmenej navštevovaným miestom cestovateľov. Toto malé mesto sa nachádza v údolí a je obklopené zelenými horami, ktoré ho robia ideálnym miestom na turistiku alebo pochôdzku po nádherných krajinách.

Jednou z hlavných atrakcií Kengtungu sú tradičné kultúrne akcie a stretnutia, ktoré vás čakajú po celý rok. Tým, čo hľadajú aktívne zážitky, rozhodne odporúčam návštevu rôznych etnických dedín, kde sa môžete stretnúť s rôznymi domorodými skupinami, ktoré žijú v okolí. Môžete tu zistiť, ako sa žijú a zvyky, ktoré si zachovali generácie po generácie.

Ďalšou atrakciou v Kengtungu je vynikajúce jedlo, ktoré sa podáva na trhoch. S chuťou, ktorá zohľadňuje medzinárodné vplyvy, určite sa nebudete musieť trápiť hladom.

Letecká doprava do Kengtungu sa môže javiť ako rozpačitá voľba. Neprobíha tu pravidelná doprava, ale sú k dispozícii lety z hlavného mesta Yangon a niektorých ďalších najväčších miest Myanmaru. Letenky môžu byť drahšie, ale zážitok, ktorý získa turista, to určite stojí za to.

Celkovo Kengtung ponúka turistom jedinečný zážitok, ktorý sa ťažko nájde niekde inde v juhovýchodnej Ázii. Miesto je plné kultúrneho bohatstva a vrelo odporúčam každému, kto si chce užiť skutočnú exotiku a objavovať nové kultúry v zahraničí.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky