Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Mexiko Xel-Há

Ubytovanie Mexiko Xel-Há


Mexiko je prekrásna krajina, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest a pamiatok na návštevu. Ak plánujete cestu do Mexika a hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, nezabudnite sa pozrieť na Xel-Há.

Xel-Há je národný park na východnom pobreží Yucatanu, ktorý ponúka okrem krásnej prírody aj mnoho atrakcií. Návštevníci si môžu užiť rodinný deň v parku, ktorý sa nachádza priamo pri mori. Park ponúka rôzne aktivity ako plávanie s delfíni, potápanie, kajakovanie, jazdu na lodiach a mnoho ďalších.

Ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, Xel-Há ponúka mnoho možností. Okolie parku je plné malých hotelov a bungalovov, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži. Tieto ubytovania sú prevažne jednoduché a sú určené pre turistov, ktorí chcú tráviť čas v prírode a zažiť autentický pobyt.

Na druhej strane, ak hľadáte luxusné ubytovanie, Xel-Há ponúka aj niekoľko all-inclusive rezortov. Tieto rezorty poskytujú kompletné služby vrátane stravovania a aktivít. Niektoré z týchto rezortov majú aj priame spojenie s národným parkom.

Ak si chcete užiť krásu a prírodu, ktorú Mexiko ponúka, Xel-Há je ideálne miesto na ubytovanie. S množstvom hotelov a ubytovacích možností si môžete vybrať to najlepšie pre seba a užiť si skvelú dovolenku. Navštívte Xel-Há a urobte si nezabudnuteľné zážitky v prírodnom raji na východnom pobreží Yucatanu.


Počasie Mexiko Xel-Há


Mexiko Xel-Há, známe aj ako kúpeľné mestečko, sa nachádza na karibskom pobreží Mexika a je známe svojou krásnou prírodou a tropickým počasím. Toto malebné mestečko ponúka krásne pláže, ktoré sú obklopené krištáľovo čistou vodou a prekrásnymi korálovými útesmi.

Počasie v Mexiku Xel-Há je charakteristické tropickým podnebím, kde sa vyskytujú dve sezóny: suchá a dažďová. Suchá sezóna prebieha od decembra do apríla a teploty v tomto období sa pohybujú od 24 do 30 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť dažďom až do githe nejväčší letným horúčavám.

Dažďová sezóna sa začína od mája a končí v novembri, pričom teploty sa pohybujú okolo 28 stupňov Celzia. Dážďová sezóna prináša silné a krátke obdobia dažďov a bleskov, ale celkové počasie môže byť veľmi príjemné. Toto obdobie je najideálnejšie pre turistov, ktorí si chcú vychutnať intenzivnejšiu zelenosť a krajšie a živšie farby.

Takmer každé kúpeľné mestečko má najlepšie počasie v zime, a Mexiko Xel-Há sa určite nevynímajú. Západné Karibské more zvykne byť v tomto období pomerne chladné a vlny sú obvykle nízke. Toto robí z Mexika Xel-Há ideálne miesto na snorklovanie a plávanie v okolí korálových útesov. K dispozícii sú aj mnohé možnosti pre zábavu a relaxáciu, vrátane množstva kaviarní, reštaurácií a beach barov.

Celkovo, Mexiko Xel-Há je ideálne miesto pre turistov, ktorí hľadajú tropické počasie s krásnymi plážami, krištáľovo čistou vodou a tropickým podnebím. Bez ohľadu na to, či navštívite Xel-Há počas dažďovej alebo suché sezóny, môžete sa tešiť na výnimočný zážitok plný prírodného krásy a nespočetných možností na relaxáciu a zábavu. Ak hľadáte destináciu na dovolenku, Mexiko Xel-Há by malo byť zahrnuté v zozname vašich úvah.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Xel-Há


Otázky:

1. Aké sú otváracie hodiny Xel-Há?
2. Koľko stojí vstupenka do Xel-Há?
3. Môžem priniesť svoje jedlo a nápoje do Xel-Há?
4. Aké aktivity ponúka Xel-Há?
5. Ako sa dostanem do Xel-Há?

Odpovede:

1. Otváracie hodiny Xel-Há sú od 8:30 do 18:00 hodiny.
2. Vstupenka do Xel-Há sa pohybuje medzi 80 a 120 USD v závislosti od toho, kedy a ako si ju kúpite.
3. Nie, do areálu nie je povolené prinášať vlastné jedlo a nápoje. V areáli sa však nachádza niekoľko reštaurácií a stánkov s občerstvením.
4. Xel-Há ponúka plávanie a potápanie v rieke, skákanie do vody z výšok, kajakovanie, cykloturistiku, prechádzky v prírode a pozorovanie exotických zvierat
5. Xel-Há sa nachádza v Cancúne v Mexiku a najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je využiť miestne dopravné prostriedky alebo si prenajať autá alebo taxi. Taktiež sú k dispozícii organizované zájazdy.


Letenka Mexiko Xel-Há


Mexiko je známe svojou krásnou prírodou, farebnými kultúrami a zaujímavými atrakciami. Jednou z najobľúbenejších aktivít pre turistov, ktorí navštívia Mexiko, je plávanie a šnorchlovanie v jednom z najkrajších vodných parkov – Xel-Há.

Xel-Há je typické ako domov najrôznejších druhov rýb, stromov a rastlín, takže toto miesto je ideálnym miestom pre každého, kto má radi prírodu. To všetko je len krôčik od riviéry Maya. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, hneď vedľa parku sa nachádza jeden z najznámejších archeologických miest v Mexiku - Tulum.

Ako si môžete zaobstarať vstupenku do tohto kúpeľného parku? Existujú rôzne spôsoby, ako získať letenky do Mexika, a to v závislosti od toho, ktoré letisko smerujete. Ak letíte z Európy, môžete sa rozhodnúť pre jedno z množstva leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Mexika. Niektoré z týchto spoločností sú napríklad Mexicana, AeroMexico a Air France.

Ak ste v Mexiku už nejaký čas a chcete si kúpiť vstupenky do parku Xel-Há, môžete ich zakúpiť online prostredníctvom oficiálnej stránky tohto kúpeľného centra. Táto stránka ponúka rôzne druhy vstupov, od základného vstupu až po platenie za lístok, v ktorom sú zahrnuté rôzne aktivity, ako napríklad plachtenie, kajak, a šnorchlovanie.

Vstup do parku je navrhnutý tak, aby bol pre všetkých prístupný. V parku sa nachádza i veľká plaváreň pre deti a dokonca aj kangaroosko, ktoré dokážu udržať vodu v chladnom stave aj v horúcom počasí.

Ak teda plánujete dovolenku v Mexiku a nechcep si nechať ujsť tento nádherný prírodný klenot, park Xel-Há by určite nemal chýbať vo vašom zozname miest, ktoré by ste tam chceli navštíviť. Kúpa lístkov je veľmi jednoduchý proces a bude to pre vás určite jeden z najkrajších zážitkov z celého vášho pobytu v krajine.


Dovolenka Mexiko Xel-Há


Dovolenka v Mexiku je pre mnohých snom, ktorý sa splní raz za život. Ak vás zaujíma prírodné divadlo, kde sa preplietajú rieky a lagúny s vodopádmi a jaskyňami, obklopené hustou džungľou, tak potom nemusíte hľadať ďalej. V Mexiku si môžete túto krásu vychutnať v rezervácií Xel-Há.

Xel-Há je prírodná rezervácia na Caribbean Coast v Mexiku. Rezervácia je zhruba hodinu jazdy východne od mesta Cancún a ponúka celodenný program pre turistov všetkých vekových kategórií.

Rezervácia Xel-Há je miesto, ktoré skrýva krásy, ktoré nikde inde v Mexiku neuvidíte. Milovníci prírody ocenia tiež fakt, že partneri rezervácie dbajú o ochranu životného prostredia. Rezervácia je preto miestom s kryštálovo čistou vodou, ktorá je domovom stoviek druhov rýb a morských tvorov, ako sú napríklad žraloci.

Rezervácia sa skladá z množstva lagún, riek a vodopádov, ktoré vytvárajú malebnú krajinku obklopenú hustou tropickou džungľou. Tu si môžete vyskúšať rôzne aktivity ako rafting, plachtenie, potápanie, koňské jazdenie, lezenie po stienkach a mnoho ďalších. Rezervácia je však známa predovšetkým všetkými fanúšikmi potápania, ktorí sem prichádzajú z celého sveta.

Ak radi relaxujete, určite si ale nájdete svoje miesto na nejakej z pláží, kde si môžete ľahnúť do tienistých miest a nechať sa hýčkať banánovými kokteilmi alebo regionálnymi nedostatkovými jedlami.

Xel-Há vám tiež ponúka možnosť spoznať sa s Mayami a ich kultúrou. Na mieste nájdete repliku starovekého medzinárodného obchodného centra, kde si môžete obzerať v pisomných hlinených tabliach záznamy o obchodovaní s dieťaťom, mačiatom a výrobkami.

Rezervácia Xel-Há je dokonalým miestom pre rodiny s deťmi, vášnivých naučných záujemcov alebo jednoducho pre tých, ktorí chcú stráviť deň v spojení s prírodou. Oslňujúci zážitok v Xel-Há bude určite jedným z najkrajších zážitkov v Mexiku, ktorý si vybavíte na dlhé roky dopredu. Takže neváhajte a príďte si užiť skutočnú dovolenkovú pohodu v Mexiku v rezervácii Xel-Há.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky