Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Libanon The National Museum of Beirut

Dovolenka Libanon The National Museum of Beirut


Libanon je nezvyčajnou krajinou, ktorá sa za posledné desaťročia zmenila a vyvinula v mnohých smeroch. Nachádza sa v Blízkom východe a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých a historických miest.

Jedným z najpopulárnejších miest, ktoré by ste mali navštíviť na dovolenke v Libanone, je Národné múzeum v Bejrúte. Toto múzeum, ktoré sa datuje až do roku 1937, ukazuje obrovskú históriu Libanonu od praveku až po stredoveké obdobia.

V múzeu sú zahrnuté artefakty z rôznych období, vrátane obdobia pred rímskym impériom, obdobia rímskeho impéria a obdobia osmanského impéria. Múzeum tiež ukazuje vypálili a zdevastovali počas libanonskej občianskej vojny, ktorá trvala od rokov 1975 až 1990. V múzeu môžete vidieť artefakty z rôznych častí sveta, ako napríklad Egypty, Sýrie, Jordánu, ale aj z iných oblastí sveta ako Grécka a Ríma.

Národné múzeum v Bejrúte ukazuje návštevníkom, aké dôležité miesto mal Libanon v histórii a kultúre Blízkeho východu. V rámci múzea si môžete prehliadnuť tiež množstvo gotických a byzantských soch, ale aj časť múzea, ktorá sa venuje numizmatike.

Kto by sa chcel dozvedieť viac o histórii Libanonu alebo celého Blízkeho východu, určite by si nemal nechať ujsť Národné múzeum v Bejrúte. Múzeum návštevníkom ponúka skvelú príležitosť sa dozvedieť viac o zaujímavej histórii krajiny.

Okrem múzea sa v Libanone nachádza aj množstvo iných zaujímavých a kultúrnych miest, ktoré sú určite stojí za návštevu. Z obľúbených miest sa dajú spomenúť kláštory v Qadish, Bejrútský výhľad a samozrejme tiež krásna oblasť Bekaa.

Celkové tempo Libanonu je rýchle a intenzívne. Miesto má veľmi bohatú históriu, ktorú je možné vidieť a cítiť na každom kroku. Množstvo turistických atrakcií je skvelé a zaujímavé. Výlety do hor a prekrásna voda modrej farby k moru dodávajú Libanonu určite chuť na návrat v budúcnosti.

Návšteva Libanonu nie je pre každého, ale pre tých, ktorí sa rozhodnú prinúti si túto krajinu bližšie spoznať, nebudú ľutovať. A určite by si nemali nechať ujsť návštevu Národného múzea v Bejrúte, ktoré je "skrytým pokladom" tohto svetadielu.


Počasie Libanon The National Museum of Beirut


Libanon je krajina, ktorá sa nachádza medzi Sýriou a Izraelom na východe a na juhu omývaná Stredozemným morom. Libanon je známy svojou krásnou prírodou a bogatou históriou a kultúrou. Medzi miestami, ktoré si turisti radi pozrú patrí aj Národné múzeum v Bejrúte.

Národné múzeum v Bejrúte je domovom množstva umeleckých diel, relikvií a artefaktov, ktoré odkazujú na minulé dejiny Libanonu. Množstvo prírodovedných exponátov v národnom múzeu návštevníkov očarí a ukážu, aká vzácna flora a fauna sa v tomto území vyskytuje.

Jedným z faktorov, ktoré robia Libanon lákavým turistickým miestom sú jeho klimatické podmienky. Krajina patrí medzi mierna pásma, preto sa tu môže očakávať podobné počasie ako v strednej Európe. Avšak, vplyv Stredozemného mora spôsobuje, že teploty sú v lete vyššie a v zime mierne.

V lete sa teploty v Libanone pohybujú v rozmedzí 25 - 35 ° C, ale v niektorých oblastiach sa teploty môžu vyšplhať až na 40 ° C. Pri jazere Becharre alebo v pohorí Kadisha sa teploty držia na približne 20 ° C, čo je ideálne miesto na oddych.

Počas zimy sa Libanon mení na zimný a ovocný raj, kde počasie je miernejšie a chladné. Dlhé obdobia mrazu sa tu nevyskytujú a snežiť býva najviac na horách.

Zhrnutie

Libanon je miesto kde nájdete mnohé krásy prírody a histórie. Národné múzeum v Bejrúte sa stalo viac ako len pamätník histórie, ale aj symbolom záchrannej práce, ktorá sa uskutočňuje ako ochrana kultúrneho odkazu pre budúce generácie. Klimatické podmienky v Libanone umožňujú cestovať a okúsiť krásy v každom ročnom období. Ak sú vaše plány pre cestovanie niekam v smeru do blízkosti Sýrie a Izraela, nezabudnite zahrnúť aj Libanon.


Letenka Libanon The National Museum of Beirut


Libanon je krajina, ktorá ponúka návštevníkom mnohé historické a kultúrne zaujímavosti. Jednou z najdôležitejších atrakcií v tejto krajine je Národné múzeum v Bejrúte. Ak sa chcete dostať do tejto krajiny, môžete si zakúpiť letenku do Libanonu a vyraziť na objavovanie.

Národné múzeum v Bejrúte bola založené v roku 1919 a nachádza sa v historickom centre mesta. Múzeum je domovom mnohých vzácnych artefaktov a umeleckých diel z rôznych častí Libanonu. Jeho zbierky zahŕňajú sochy, nádoby, mince, šperky a mnoho iných. Tieto artefakty pochádzajú z rôznych období histórie Libanonu, vrátane fénickej a rímskej éry.

Jednou z najvýznamnejších častí zbierok v Národnom múzeu v Bejrúte sú sochy, ktoré pochádzajú z rímskej éry. Medzi najdôležitejšie patrí socha rímskeho císara Augustusa, ktorá bola objavená v oblasti Bejrútu v roku 1930. Táto socha je považovaná za jednu z najkrajších soch z rímskej éry a je vystavená v rámci stálej expozície múzea.

Národné múzeum v Bejrúte nie je len miestom, kde môžete vidieť mnoho historických artefaktov, ale aj miestom, kde sa môžete naučiť o histórii a kultúre Libanonu. Mnohé z informačných panelov a interaktívnych exponátov v múzeu sú v angličtine a arabčine, a preto návštevníci môžu získať dobré informácie o histórii a kultúre krajiny.

Ak sa chcete dostať do Bejrútu a vidieť Národné múzeum v Bejrúte, môžete si zakúpiť letenku do Libanonu z mnohých medzinárodných letísk po celom svete. Keď ste tam, z Bejrútu je múzeum ľahko dostupné a môžete sa tešiť na skvelý zážitok pri objavovaní miest Libanonu, ktoré ponúkajú také veľké množstvo histórie a kultúry.


Ubytovanie Libanon The National Museum of Beirut


The National Museum of Beirut is one of the most fascinating and popular tourist destinations located in the heart of Lebanon. It is an absolute must-visit for those who are interested in history and culture.

The museum was established in 1942 and houses more than 100,000 objects that date back to prehistoric times. The collection is divided into three main sections: The Prehistory and Protohistory Galleries, The Phoenician Galleries and the Roman and Byzantine Galleries.

The Prehistory and Protohistory Galleries will take you back to the Stone Age and the Bronze Age. You will find a wide range of artifacts such as flint tools, pottery jars, and metal weapons. The Phoenician Galleries showcase the history of the Phoenician civilization, which was an ancient civilization that existed between the 14th and 7th centuries BCE. You will find interesting artifacts such as sculptures, jewelry, and coins.

The Roman and Byzantine Galleries feature a collection of stunning mosaics, intricate decorations, and sculptures that date back to the Roman and Byzantine periods. The highlights of this section include the famous Mosaic of the Three Graces and the Phoenician Sarcophagus.

The museum is housed in a 1930s building that was designed by the French architect, Antoine Nahas. The building was damaged during the Lebanese Civil War, but it was eventually restored and reopened in 1999.

The National Museum of Beirut is not just a museum; it is a unique window into the history of the people of Lebanon. The museum has been featured in many movies, documentaries, and television shows, and it is considered one of the best museums in the Middle East.

If you are planning to visit Beirut, then you should definitely add The National Museum of Beirut to your itinerary. The museum is open every day except for Mondays and public holidays. The entrance fee is very affordable, and you can spend hours exploring the galleries and learning about the rich history of Lebanon.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon The National Museum of Beirut


1. Ako sa volá národné múzeum v Bejrúte?
- Volá sa The National Museum of Beirut.

2. Kde sa nachádza The National Museum of Beirut?
- The National Museum of Beirut sa nachádza v meste Bejrút v Libanone.

3. Aké výstavy a exponáty môžete vidieť v The National Museum of Beirut?
- V The National Museum of Beirut môžete vidieť exponáty z obdobia staroveku až po súčasnosť, vrátane archeologických artefaktov, umenia a historických záznamov.

4. Aké sú otváracie hodiny múzea v Bejrúte?
- The National Museum of Beirut je otvorené od 09:00 do 17:00 hodín od pondelka do soboty. V nedeľu je zatvorené.

5. Je vstup do The National Museum of Beirut spoplatnený?
- Áno. Vstupné na múzeum sa môže líšiť v závislosti od veku a národnosti návštevníkov.

6. Je potrebné si vopred rezervovať vstupenky do The National Museum of Beirut?
- Nie je nutné si vopred rezervovať vstupenky do múzea, no vzhľadom na popularitu a veľký počet návštevníkov, môže byť odporúčané.

7. Je múzeum vhodné aj pre deti?
- Áno. The National Museum of Beirut ponúka didaktické hry a aktivity pre deti. Avšak, niektoré exponáty sú pre malé deti príliš komplikované.

8. Má The National Museum of Beirut dostatočné parkovacie možnosti?
- The National Museum of Beirut nemá vlastné parkovacie miesta, ale v okolí je dostatok verejných parkovísk.

9. Aké sú hlavné histórie a kultúrne udalosti, ktoré sa týkajú múzea v Bejrúte?
- História Bejrútu sa datuje do staroveku, a preto The National Museum of Beirut obsahuje diela a artefakty z rôznych častí histórie, vrátane fénických a rímskych artefaktov, Islamu a kresťanstva.

10. Ako sa môžem dostať k múzeu v Bejrúte?
- Múzeum je ľahko dostupné auto/busom, taxíkom alebo aj peši. Nachádza sa pri ulici Damascus Road.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky