Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Kuba Guanabo

Počasie Kuba Guanabo


Guanabo je malé letovisko ležiace na východnom pobreží Kuby, 27 km východne od Havany. Toto miesto je obľúbené medzi turistami kvôli svojim krásnym plážam a pohodovému a uvoľnenému životnému štýlu. Kuba Guanabo má tropické podnebie, ktoré je celoročne teplé a vlhké. Väčšina dní je slnečných a teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 27 a 32 stupňami Celzia.

Na jeseň (september a október) prichádzajú zvyčajne silné hurikány a orkány, takže ak plánujete navštíviť toto miesto v týchto mesiacoch, musíte byť opatrní a sledovať pokyny miestnych úradov. Po týchto obdobích sa teplota znižuje na približne 25 stupňov Celzia a zvyčajne stále ostáva dosť vlhké.

V zime (december až február), prevláda jasné a slnečné počasie, ktoré prichádza s prijemnými morskými vetrmi. Teploty klesajú na približne 23 stupňov Celzia, čím sa zároveň vytvárajú ideálne podmienky na plávanie, potápanie a rôzne vodné športy.

Jar (marec až máj) znamená návrat teplejšieho počasia a opäť sa prejavuje vysokou vlhkosťou vzduchu. Teploty sa však udržujú na zhruba 28 stupňov Celzia, takže sú stále pohodlné.

Letné mesiace (jún až august) sú obvykle najteplejšie a najvlhkejšie, teploty sa môžu dostávať až na 32 stupňov Celzia a vlhkosť môže byť pocitovo veľmi vysoká. Avšak, Guanabo ponúka množstvo pláží s jemným bielym pieskom a chladivými tieniami pohostinstiev pri pláži, kde sa môžete schovať od slnka a vychutnávať si osviežujúce nápoje.

Všeobecne je Guanabo zaujímavým a uvoľneným letoviskom s celoročne teplým a vlhkým podnebím, ktoré turistom poskytuje množstvo aktivít a zážitkov. Nech už sa teda rozhodnete navštíviť toto miesto v ktorejkoľvek ročnej dobe, odporúčame vám uvážiť možnosti ochrany pred slnkom a hydratácie. Na to, aby ste vždy boli chránení, si doneste opaľovací krém, klobúk a dostatok vody.


Ubytovanie Kuba Guanabo


Cestovanie na Kubu sa stáva čoraz populárnejšou aktivitou pre mnohých turistov. Kubánska kuchyňa, hudba, tanečné šou a samozrejme aj slnečné pláže pritiahnu množstvo návštevníkov do tejto malebnej krajiny. Ak váhate, kde by ste na Kube zvládli nájsť dobré, lacné a príjemné ubytovanie, Guanabo by mohol byť ideálnym miestom pre Vás.

Guanabo je malebné mestečko, ktoré sa nachádza v provincii Habana na juhovýchodnom pobreží Kuby. Mesto má množstvo domov, hotov a apartmánov, ktoré sú k dispozícii pre turistov. Hlavnou výhodou Guanaba je jeho blízkosť k Havane, ktorá je od mesta vzdialená iba 30 km. To znamená, že máte jednoduchý prístup k mnohým kultúrnym a historickým pamiatkam v havanskej oblasti.

Ubytovanie v Guanabo je cenovo prístupné, cena sa pohybuje od 15 do 30 dolárov za noc a závisí od typu ubytovania a jeho výbavy. Môžete si vybrať z hotov, apartmánov alebo súkromných domov tzv. „casa particulares“.

Casa particulares sú súkromné domy v Kube, ktoré sú zväčša rodinnými domami s izbami na prenájom pre turistov. Väčšinou sú poskytované majiteľom domu alebo rodinou, ktorí sú radi, že vám ponúkajú ubytovanie a poskytnú neoceniteľné rady pre vašu pobyt. Ceny sú lacné - zvyčajne neprekračujú 30 dolárov na noc a okrem toho sa jedná o skutočne jedinečný zážitok. Okrem Lacnej ceny, máte tiež možnosť užívať rodinnú pohostinnosť, miestne chutné jedlá a skutočný kubánsky životný štýl.

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, hotely sú vhodnejšou voľbou pre vás. Veľa hotelov ponúka výborné služby vo vyššej cenovej kategórii, no ich počet je v Guanabo omnoho nižší ako počet súkromných domov a apartmánov.

Na záver, keď hľadáte ubytovanie na Kube, Guanabo je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí si chcú užiť skutočný domáci kubánsky život, zároveň mať blízko historickým pamiatkam Havany a vychutnať si krásne pláže. Takže ak chcete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku a zároveň zostávať prístupné, nemusíte hľadať nič iné ako ubytovanie v Guanabo.


Letenka Kuba Guanabo


Kuba je krásna ostrovná krajina, ktorá ponúka množstvo možností pre turistov, ktorí sa rozhodujú navštíviť toto karibské letovisko. Guanabo je jednou z najkrajších oblastí na Kube, ktorú určite stojí za to navštíviť.

Letenka Kuba Guanabo je v súčasnej dobe zahrnutá v cenách niekoľkých firiem, ktoré ponúkajú lacné letenky do Kuby. Je to jednoducho najrýchlejší a najlacnejší spôsob ako cestovať z Európy alebo USA do Karibiku. Letenky do Kuby si môžete zakúpiť online a ceny sa líšia od približne 300€ až do 800€ v závislosti od určenia a doby letu.

Guanabo, ktoré sa nachádza na jazernom pobreží, ponúka pre turistov krásne pláže, prekrásne domy a rôznorodé spôsoby zábavy, ktoré určite uspokoja každého návštevníka. Najlepšie čas na návštevu Guanaba je približne v období januára až mája, alebo v druhej polovici roka, keď teploty sú prijateľne nižšie.

Pláže Guanaba sú úchvatné a ponúkajú turistom čisté vody a veľké množstvo rôznych vodných aktivít, ktoré sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Okrem toho, že sa môžete slnčiť na krásnych plážach, môžete odkryť tajomstvá a krásu mesta vďaka prehliadke miesta, navštíviť miestne reštaurácie a bary a zistiť, aké jedlo a nápoje sa ponúka na Kube.

Okrem pláží a zábavných aktivít si môžete vychutnať krásne ulice a historické miesta, ktoré Guanabo ponúka. Medzi miesta, ktoré by ste mali navštíviť, patrí Národný park El Nicho, Varadero, alebo časť Havana Vieja.

Ako vidíte, letenka Kuba Guanabo je značne dostupná pre turistov, ktorí plánujú dovolenkovať v Karibiku. Guanabo má veľa ponúk, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku naplno. Bez ohľadu na to, či ste vo vzťahu s plážami alebo si užívate krásne miesta na prechádzkach, Kuba Guanabo má všetko, čo potrebujete, aby ste si užili skvelú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Guanabo


Bohužiaľ, ako umelá inteligencia som si neschopná nájsť Kuba Guanabo pre ktorého by ste chceli odpovede. Potrebujem viac informácií, ak mi môžete poskytnúť, aby som vám mohla pomôcť.


Dovolenka Kuba Guanabo


Kuba je krajina, ktorá si získava svojou exotickou atmosférou a krásnymi plážami. Jednou z najkrajších destinácií na ostrove je bezpochyby Guanabo. Tento malý prímorský letovisko ponúka návštevníkom všetko, čo by si mohli na dovolenke priať vrátane pestrých aktivít, ukážok miestnej kultúry a skvelých pláží.

Začnite svoju dovolenku v Guanabo prechádzkou po meste a jeho okolí. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, ako napríklad návštevou miestnej farmy, kde si môžete pozrieť pestovanie cukrovej trstiny a kávy, alebo navštíviť miestne muzeum a diskutovať s miestnymi obyvateľmi o histórii Kuby.

Navyše, Guanabo má množstvo obchodov, reštaurácií a barov, kde si môžete kúpiť miestne výrobky a ochutnať kubánske jedlá a nápoje. Miestna gastronómia je vynikajúca, takže určite ochutnajte čerstvé morské plody a iné špeciality, ktoré sa podávajú v miestnych reštauráciách.

Hlavnou atrakciou v Guanabo sú však jeho nádherné pláže. Môžete sa teda tešiť na oddych na bielych piesočnatých plážach a preplávať v jasnejšom a teplejšom mori. Ak máte radi vodné športy, sú pre vás k dispozícii rôzne aktivity, ako napríklad potápanie, rybolov, surf a mnoho ďalších.

V blízkej vzdialenosti od Guanabo sa nachádza aj hlavné mesto Kuby, Havana, kde si môžete urobiť výlet a preskúmať jej históriu, kultúru a architektúru.

S vízom a správnou zábavou plánovanou, môže byť vaša dovolenka na Kube Guanabo nezabudnuteľným zážitkom. Ak hľadáte miesto, kde si môžete odpútať od bežného sveta, relaxovať a zažiť dobrodružstvo, je toto miesto pre vás tou správnej voľbou. Tak neváhajte a naplánujte si svoju ideálnu kubánsku dovolenku už teraz!


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky