Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Juhoafrická republika Pilanesberg National Park

Počasie Juhoafrická republika Pilanesberg National Park


Juhoafrická republika je domovom mnohých národných parkov a rezervácií, ktoré ponúkajú návštevníkom jedinečný zážitok pri pozorovaní zvierat a prechádzaní sa krásnou krajinou. Medzi najvyhľadávanejšie národné parky patrí aj Pilanesberg National Park.

Pilanesberg National Park sa nachádza v severozápadnej časti Juhoafrickej republiky a rozprestiera sa na ploche 550 km². Park patrí medzi najmladšie národné parky v Juhoafrickej republike, keďže bol založený v roku 1979. Jeho vznik bol dôsledkom zaujímavého geologického zhruba 1,3 miliardy rokov starého vulkanického komplexu. Vďaka tomu park ponúka množstvo rôznorodých prostredí, v ktorých žijú mnohé druhy zvierat, ako napríklad sloni, levy, gepardi, nosorožce, víly, hyeny či zebry.

Klima v Pilanesberg National Park

Klima v Pilanesberg National Park je subtropické, so suchými a teplými letami a mierne teplými zimami. Najteplejšie mesiace sú december a január, kedy sa teploty môžu vystúpiť aj nad 30 stupňov Celzia. Letá sú zvyčajne veľmi suché, pričom príležitostné búrky sú časté. Zimy sú naopak mierne, s teplotami dosahujúcimi v priemere 15 až 20 stupňov Celzia. Súčasne s tým padá aj viac zrážok, pričom v zime sa objavujú aj príležitostné snehové prehánky.

Návštevníci by si pri plánovaní návštevy parku mali uvedomiť, že počas leta (v období od októbra do marca) môžu byť teploty extrémne vysoké. Je preto dôležité starať sa o dostatočný prísun tekutín a chrániť sa pred slnkom.

Ako sa dostať do Pilanesberg National Parku

Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Pilanesberg National Parku, je lietadlom do Johannesburgu a následne pokračovať vozidlom prenajatým na letisku. Cesta z Johannesburgu trvá zhruba 2 hodiny. Park je možné navštíviť aj organizovanými zájazdmi alebo s vlastným autom.

Pilanesberg National Park ponúka návštevníkom skvelý pohľad na africkú divočinu. Vďaka rozmanitosti a počtu zvierat, ktoré sa v parku vyskytujú, si tu môžeme vychutnať obrovské množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Bez ohľadu na to, v akom období sa rozhodnete park navštíviť, je dôležité si zabezpečiť dostatok tekutín a chrániť sa pred slnkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Pilanesberg National Park


1. Ako sa dostanem do Pilanesberg National Park?

- Pilanesberg National Park sa nachádza v severozápadnej časti Juhoafrickej republiky, v blízkosti mesta Sun City. Najlepšie sa tam dostanete autom alebo organizovanou dopravou z blízkeho mesta.

2. Aké zvieratá môžem vidieť v Pilanesberg National Park?

- V parku môžete vidieť širokú škálu afrických zvierat, vrátane slonov, nosorožcov, levov, leopardov, gepardov, hyen, jakalov, krokodílov, kudu, zebra a mnohých ďalších.

3. Mám ísť na safari s vlastným vozidlom alebo si požičať?

- Ak máte vlastné vozidlo, môžete si vstupenku kúpiť priamo na mieste a ísť na safari vozidlom. Ak vlastné vozidlo nemáte, odporúčame si požičať auto s miestnym sprievodcom pre najlepšie skúsenosti.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Pilanesberg National Park?

- Najlepšie obdobie pre návštevu parku je v zime (júl a august), keď je suché obdobie a zvieratá sú najviac aktívne.

5. Musím mať vakcíny pred návštevou Pilanesberg National Park?

- Pred návštevou Juhoafrickej republiky sa odporúča očkovanie proti hepatitíde A a B, tetanu a chrípke. Navyše, ak budete navštíviť miesta s vysokým rizikom malárie, mali by ste si poradiť s lekárom ohľadom potrebných vakcín a repelentov.

6. Ako je to s bezpečnosťou v parku?

- Pilanesberg National Park je bezpečný, ale aj tak by ste mali dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napr. nedotýkať sa zvierat, nedržať okná otvorené v blízkosti šelmy alebo dodržiavať všetky pokyny miestnych sprievodcov.

7. Môžem stráviť v parku viac dní?

- Áno, v parku je niekoľko ubytovacích možností, vrátane kempov a luxusných safari lodží, takže pri návšteve parku môžete stráviť aj viac dní.

8. Aké aktivity môžem robiť v parku okrem safari?

- V parku je možné robiť niekoľko aktivít okrem safari, ako napr. turistika, cyklistika, rybolov, tradičná juhoafrická kuchyňa, návšteva miestnych komunít a čiernych rhínov.

9. Ako si môžem zabezpečiť návštevu parku?

- Doporučujeme si naplánovať návštevu parku vopred a zabezpečiť si vstupenky a miestneho průvodcu cez oficiálne stránky parku. Okrem toho ak budete potrebovať pomoc navštívte miestne turistické centrum, kde vám radi poskytnú podrobnejšie informácie.

10. Aké je oblečenie a výbava vhodné na návštevu Pilanesberg National Park?

- Odporúčame si obliecť pohodlné, svetlé oblečenie s dobrými topánkami na turistiku a nosiť slnečné okuliare, klobúk a každú ochranu proti slnku. Okrem toho by ste mali mať so sebou repelent, vodu a fotoaparát, aby ste si mohli zapamätať nezabudnuteľné zážitky z parku.


Dovolenka Juhoafrická republika Pilanesberg National Park


Juhoafrická republika je krásna krajina, ktorá ponúka mnoho miest pre turistov, ktorí chcú objavovať a spoznávať nové kultúry a miesta. Jedným z najkrajších miest v krajine je Pilanesberg National Park. Tento park je situovaný v juhoafrickom provincii North West Province, a je domovom množstva divokých zvierat, ako sú slony, leopardi, levy, gepardy a sliepky, ktoré je možné sledovať priamo z auta.

Pilanesberg National Park bol založený v roku 1979 a je jedným z najmladších parkov v Juhoafrickej republike. Park je rozložený na ploche viac ako 55 000 hektárov a je obklopený krásnou krajinou s nádhernými vodopádmi a západmi slnka. Pilanesberg National Park je taktiež súčasťou kráteru známeho ako Pilanesberg. Tento kráter vznikol pred viac ako miliónom rokov a je tak jedinečný aj svojou históriou.

Park ponúka veľa možností pre turistov, ktorí chcú objavovať a spoznávať divokú faunu a flóru. K dispozícii sú safari na aute alebo peši, ako aj prechádzky na koni. Pre tých, ktorí sú fanúšikmi fotografovania, park ponúka skvelé príležitosti na zachytenie zvierat v ich prirodzenom prostredí. Pre tých, ktorí sa chcú naučiť o zvieratách a ich správaní viac, sú k dispozícii aj špecializované kurzy a prezentácie.

V parku sa nachádza množstvo stanovísk a luksusných chatiek, kde môžete prespať a pozorovať krásne prírodné scenérie. Väčšina hotelov a stanovísk v parku sú vybavené bazénmi, reštauráciami a zábavnými programami, ktoré poskytujú príjemnú a pohodlnú dovolenku.

Ak chcete navštíviť Juhoafrickú republiku, Pilanesberg National Park by nemal chýbať na vašom zozname miest, ktoré navštívite. Tento park ponúka jedinečnú prírodne krásy a množstvo zvierat a rastlín, ktoré sú unikátne pre krajinu Juhoafrickej republiky. Pilanesberg National Park je skutočným rajom pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zážitky v prírodnom prostredí. Preto neváhajte a naplánujte si svoju dovolenku v Pilanesberg National Park už teraz.


Ubytovanie Juhoafrická republika Pilanesberg National Park


Pilanesberg National Park je jeden z najpopulárnejších parkov v Juhoafrickej republike, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti krajiny v province North West. Park je domovom mnohých druhov zvierat vrátane leva, slona, nosaťa, geparda, hyeny a mnohých ďalších. Pre turistov, ktorí navštívia Juhoafrickú republiku, je ubytovanie v Pilanesberg National Parku ideálnym spôsobom, ako zažiť krásy prírody a zvierat z prvej ruky.

Park ponúka niekoľko možností ubytovanie, vrátane táborov, chatiek a luxusných safari lodží. Tábory sú základnou formou ubytovania a sú určené pre cestovateľov, ktorí sa chcú bližšie priblížiť k prírode. Chatky sú jednoduché a útulné a spravidla poskytujú základné vybavenie vrátane kúpeľne a kuchynskej linky. Luxusné safari lodže sú určené pre tých, ktorí hľadajú vrcholnú zážitok z ubytovania s najvyššími možnými službami a ošetrením.

Je dôležité si uvedomiť, že ubytovanie v parku býva často vypredané a je nutné rezervovať si miesto vopred. Ak si vyberiete tábor, malo by sa vám podariť získať miesto ľahšie. Ak však hľadáte luxusné ubytovanie v safari lodži, odporúča sa vopred zarezervovať miesto niekoľko mesiacov v predstihu.

Okrem toho, že ponúka ubytovanie, Park Pilanesberg má pre návštevníkov mnoho ďalších atrakcií a aktivít ako napríklad safari jazdu, ktorá návštevníkom umožňuje vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí, obrazovú prezentáciu o miestnom živote a kultúre, prehliadku súkromného včelieho úľa a mnoho ďalších.

Ak hľadáte prírodné a fantastické dobrodružstvo v Juhoafrickej republike, určite má Park Pilanesberg to, čo hľadáte. A s výberom rôznych druhov ubytovania, môžete upraviť svoje cestovanie na mieru a užiť si jedinečný zážitok v tomto nádhernom parku.


Letenka Juhoafrická republika Pilanesberg National Park


Ak patríte medzi tých, ktorí sa radi vydávajú na dobrodružné cesty, potom cesta do Juhoafrickej republiky by mohla byť práve tým správnym výberom pre Vás. Nachádza sa tu totiž niekoľko parkov, ktoré sú bohaté na faunu a flóru. Medzi tie najkrajšie a najnavštevovanejšie patrí Pilanesberg National Park.

Tento park sa nachádza v severozápadnej časti Juhoafrickej republiky a rozprestiera sa na území o rozlohe vyše 550 kilometrov štvorcových. Je pomerne mladý, pretože bol založený v roku 1979, no aj napriek tomu už dnes patrí medzi obľúbené turistické destinácie. Hlavným lákadlom Pilanesberg National Parku sú jeho zvieratá a dokonalá príroda.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento park, určite si zaregistrujte aj safari. Ide o celodennú jazdu v aute alebo vo vyše stočlennom autobuse, ktoré však prechádza ťažko dostupnými miestami, kde sa môžete stretnúť s divokými zvieratami. Baranské antilopy, zebry, impaly, gepardi, slony, krokodíly a hyeny sú len niektoré z druhov zvierat, ktoré tu môžete vidieť.

Pilanesberg National Park navštevujú predovšetkým milovníci prírody a divokých zvierat, ale aj tí, ktorí sa radi venujú fotografovaniu. Je to miesto s nádhernými scenériami a uspokojením z túry ste si istí. Okrem toho sa tu nachádza aj niekoľko turistických ciest, na ktorých môžete prechádzať spektakulárnymi kopcomi, rozľahlými lukami a pochádzať ozaj krásnym krajinám.

Letenka do Juhoafrickej republiky nie je Lacná záležitosť, no cesta a návšteva tohto parku sa určite oplatí. Ak sa rozhodnete túto destináciu navštíviť, nezabudnite si zabezpečiť mikostíl pre vašu bezpečnosť a pokojný pobyt.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky