Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jordánsko Um er-Rasas

Dovolenka Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko je exotická krajina s množstvom pamiatok a kultúrnych zvykov. Mnohé z nich sú viazané na náboženstvo, ktoré je pre túto krajinu veľmi charakteristické. Dovolenka v Jordánsku môže byť pre návštevníkov nielen relaxačnou, ale aj dobrodružnou skúsenosťou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko, určite nevynechajte návštevu miesta Um er-Rasas. Toto archeologické miesto sa nachádza v blízkosti mesta Mádába. Um er-Rasas je unikátna pamiatka z obdobia 5. až 8. storočia, ktorá bola priamo súčasťou Arabskej cesty, ktorá bola dôležitou obchodnou cestou pre arabské kultúry.

Um er-Rasas bol dňa 1. júla 2004 zaradený do svetového dedičstva UNESCO a je preto veľmi populárnym turistickým miestom. Toto miesto ponúka návštevníkom staroveké kresby a nápisy na stenách kostola sv. Štěpána. Tento kostol patrí medzi najdôležitejšie kostoly na svete a jeho fresky sú zaujímavé pre svoju originalitu a detailnosť.

V Um er-Rasas sa nachádza aj zvyšok mesta, ktorého ulice boli dávno zakryté pieskom. Toto miesto sa stalo príťažlivým pre archeológov a teraz sa tu nachádza muzeum, ktoré demonštruje legendárnu históriu Um er-Rasas.

Okrem toho, Um er-Rasas ponúka aj možnosť vidieť veľmi zvláštne stavby, ktoré sa tu nachádzajú. Môžete vidieť napríklad byzantský náhrobok, ktorý je v pôvodnom stave a veľkú stavbu zvanú Kastellion. Táto stavba slúžila ako pevnosť v časoch, keď boli arabské krajiny vo vojnovom konflikte. Podľa archeológov bola táto stavba najväčšou pevnosťou v oblasti Arabskej cesty.

Jordánsko je skutočne fascinujúca krajina, ktorá ponúka množstvo atrakcií pre turistov. Ak zvažujete dovolenku v Jordánsku, tak návšteva Um er-Rasas by nemala chýbať vo vašom itinerári. Je to miesto, kde si môžete užiť kultúrnu skúsenosť a zároveň spoznať jedinečnú históriu tohto kúsku zeme.


Počasie Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko, krajina na Blízkom východe, je známa svojou bohatou históriou a krásnou prírodou. V Jordánsku nájdete množstvo zaujímavých miest, ktoré určite stojí za návštevu. Jedným z týchto miest je aj Um er-Rasas.

Um er-Rasas sa nachádza asi 25 kilometrov juhozápadne od mesta Madaba. Ide o starobylé mesto, ktoré bolo dôležitým centrom kresťanského sveta v 5. a 6. storočí. Um er-Rasas je zhruba 2 kilometre štvorcové a bolo pôvodne obklopené hradbami. Dnes je to významné archeologické miesto, ktoré zachováva množstvo zaujímavých artefaktov z minulosti.

Počasie v Um er-Rasas je tipické pre toto obdobie zimnej a letnej sezóny. Letné mesiace bývajú veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celzia. V zimných mesiacoch môže byť chladno, s teplotami klesajúcimi na približne 5 stupňov Celzia. Najlepším časom na návštevu Um er-Rasas je však jar a jeseň, keď teploty sú miernejšie (približne 20 až 25 stupňov Celzia) a príroda je najkrajšia.

Okolo Um er-Rasas nájdete množstvo rastlín a zvierat, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Medzi najznámejšie rastliny patrí jedľa, borovica a tis. Medzi zvieratá patria gazely, šakali a ježkovia. Približne 6 kilometrov od Um er-Rasas sa nachádza aj rezervácia Dana, kde nájdete ešte viac zvierat a rastlín.

Ak plánujete návštevu Um er-Rasas, nezabudnite si pridať lehké oblečenie a silné opaľovacie krémy. V letných mesiacoch tiež nezabudnite nosiť dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. V zimnom období sa pripravte na chladnejšie podnebie. Napriek tomu, že počasie v Um er-Rasas môže byť drsné, toto starobylé mesto stojí za to vidieť a spoznať. Jeho bohatá história a pôvabná príroda robia z Um er-Rasas jedno z najkrajších miest v Jordánsku. A nezabudnite si vziať fotoaparát, aby ste si mohli zachytiť tieto krásne miesta a zážitky na celý život!


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Um er-Rasas


Otázky:
1. Kde sa nachádza Um er-Rasas v Jordánsku?
2. Aká je história Um er-Rasas a prečo je to dôležité miesto?
3. Aké sú vstupné poplatky do Um er-Rasas a ako dlho trvá návšteva?
4. Aké sú možnosti ubytovania v blízkosti Um er-Rasas?
5. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Um er-Rasas?

Odpovede:
1. Um er-Rasas sa nachádza v Južnom Jordánsku, asi 30 km juhozápadne od mesta Madaba.
2. Um er-Rasas má dôležité miesto v histórii Jordánska, pretože bola významným rímskym mesteom v 5. a 6. storočí. Je to aj miesto s viacerými pamiatkami z obdobia kresťanskej Byzancie.
3. Vstupné poplatky do Um er-Rasas sú asi 3 jordánske dináre (približne 4,25 USD), a návšteva miesta trvá zvyčajne asi 2 - 3 hodiny.
4. V blízkosti Um er-Rasas je niekoľko možností ubytovania, od luxusných hotelov po jednoduché kempy a penzióny.
5. Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Um er-Rasas, sú taxíkom, autentom alebo organizovanou prehliadkou. Miesto je vzdialené približne 1,5 hodiny jazdy autom od Ammanu, hlavného mesta Jordánska.


Ubytovanie Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko je známe svojou bohatou históriou a kultúrnou dedičinou. A jedným z týchto miest, ktoré sú hodné pozornosti turistov, je Um er-Rasas.

Um er-Rasas je malé mesto v Jordánsku, ktoré si zachovalo množstvo pamiatok z rímskej a byzantskej éry. Nachádza sa pár kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Ammán a patrí medzi najvýznamnejšie archeologické miesta v krajine.

Ak sa chystáte navštíviť toto miesto, určite nebudete mať problém s ubytovaním. V okolí Um er-Rasasu nájdete množstvo hotelov a penziónov rôznej kategórie, ktoré sú pripravené poskytnúť vám komfortný pobyt.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, je k dispozícii päťhviezdičkový Kempinski Hotel Amman, ktorý sa nachádza necelých 20 km od Um er-Rasasu. Tento hotel má 278 izieb a apartmánov, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ak hľadáte ubytovanie s celkovým vybavením, môžete sa ubytovať v jednom z mnohých penziónov v okolí Um er-Rasasu. Napríklad, Guest House Amman je príjemný a útulný penzión, ktorý ponúka klimatizované izby, súkromnú kúpeľňu a WiFi pripojenie.

Pre tých, ktorí uprednostňujú cenovo dostupnejšie možnosti, sú k dispozícii niektoré hostely ako Amman Pasha Hotel alebo Sydney Hotel. Tieto hostely ponúkajú pohodlné postele, dobrú polohu a rôzne zariadenia s príjemnou atmosférou.

Celkovo, umiestnenie Um er-Rasasu predstavuje ideálne miesto na návštevu a ideálne miesto na ubytovanie. Od luxusných hotelov po skromnejšie penzióny alebo hostely, Um er-Rasas ponúka zariadenia pre každého, kto chce objavovať krásy tohto nádherného histórického miesta. Takže, ak plánujete cestu do Jordánska, nezabudnite zahrnúť Um er-Rasas do svojho zoznamu destinácií!


Letenka Jordánsko Um er-Rasas


Ak hľadáte exotickú destináciu, ktorá ponúka históriu, kultúru a relaxáciu, Jordánsko je perfektnou voľbou. Letenka do Jordánska vás zavedie do krajiny plnej ruín rímskych a byzantských mestečiek, opustených kláštorov a jazier ako Mŕtve more.

Medzi skvosty jordánskeho dedičstva, ktoré by stál za návštevu, patrí napríklad archeologický park Um er-Rasas, ktorý sa nachádza asi hodinu cesty autom juhozápadne od hlavného mesta Ammánu. Tento park je jedným z najvýznamnejších a najväčších archeologických parkov v Jordánsku a bol zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 2004.

Um er-Rasas bol starovekým mestečkom v oblasti Jordánskej púšte z 4. storočia po Kr. a do nedávnej doby bol často prehliadaný. Skrýval sa v ťažko prístupnom teréne a preto bolo jeho objavenie a preskúmanie ťažkou úlohou. Potrebné úpravy na zlepšenie prístupu do parku a zlepšenie podmienok pre turistov trvali niekoľko rokov, ale teraz je Um er-Rasas krásnym turistickým cieľom.

Park je známy svojou siedmou kresťanskou bazilikou, zvanou Svätá Teodora, ktorá je vynikajúcou ukážkou raného kresťanského umenia v Jordánsku. Bazilika je obklopená hradbami, ktoré sa skladajú z viac ako 60 krátkeho radu domov. Tiež tu nájdete časti ďalších kostolov, ako napríklad menšie kaplnky a pohrebné miestnosti, všetky zdobené prírodnými a farebnými kamienkami.

Veľkou atrakciou v parku je tiež múzeum, kde nájdete množstvo artefaktov z rímskej, byzantskej a umajjadskej éry a tiež expozície priestoru svätého miesta. Okraje parku sú obklopené krásnou prírodou, ktorá sa dá najlepšie spoznať na prechádzke okolo mestečka.

Jordánsko ponúka návštevníkom množstvo krásnych a historických miest, a park Um er-Rasas určite patrí medzi tie najzaujímavejšie. Letenka do Jordánska vás dostane do krajiny, kde starovek a moderné sa spájajú do fascinujúcej skladby. Pre svoj ďalší výlet zvažte práve Jordánsko, kde nebudete sklamaní.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky