Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jordánsko Karak

Dovolenka Jordánsko Karak


Jordánsko je krajina, ktorá dokáže úplne zaujať každého svojou historickou a kultúrnou krásou, ale aj s prekrásnymi prírodnými scenériami. Mesto Karak je jedným z miest, kde môžete objaviť nielen historické poklady, ale aj pokojnú atmosféru a miesto na relax po celodennom objavovaní.

Karak je mesto stojace na juhozápade Jordánska, v oblasti Wadi al-Karak, ktoré v sebe ukrýva niektoré z najkrajších archeologických pamiatok v krajine. Patrí sem aj kráľovský hrad, ktorý je známy ako Al-Karak. Hrad bol postavený v 12. storočí a bol jedným z kľúčových obranných miest na ceste medzi Egyptom a Sýriou.

Pri návšteve Al-Karak môžete objaviť niektoré zo starobylých miestností a podzemných chodieb, ktoré sú tak charakteristické pre stredoveké kultúry. Mestský trh je tiež skvelým miestom na objavovanie a nakupovanie miestnych výrobkov a suvenírov. Na ceste z Karak do Wadi al-Mujib sa tiež nachádza neďaleký hrad Shobak, ktorý patril templárom.

Jordánsko je tiež známe svojimi prekrásnymi prírodnými scenériami a oblasť okolo Karaku je výnimočná svojim nekonečným množstvom unikátnych prírodných scenérií a skvelými možnosťami pre pešie túry a expedície. Jednou z najobľúbenejších je Bezdrôtový kanón s pozoruhodným vodopádom, ktorý sa týči do výšky 250 metrov.

Zaujímavou možnosťou pre dovolenkových nadšencov je sedlo Karak, ktoré poskytuje úžasný výhľad na celé mesto Karak. Po prechádzke po horských chodníkoch sa môžete hlboko ponoriť do tíchych jaskýň v údolí Petra a objaviť neobvyklé a krásne skaly.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje krásy prírody s historickými pamiatkami, mesto Karak a jeho okolie sú skvelou voľbou. Je to miesto, kde môžete objaviť kultúrne bohatstvo Jordánska a zároveň si oddýchnuť v krásnom prostredí prírody a poľavovať na strese a každodennom ruchu.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Karak


Otázka: Aké je počasie v Karaku?

Odpoveď: Karak má suché a mierne teplé počasie s relatívne nízkou vlhkosťou počas celého roka. V lete môžu byť teploty aj cez 40 stupňov Celsius.

Otázka: Čo by som mal vedieť o kultúre v Karaku?

Odpoveď: Jordánsko má bohatú kultúru a v Karaku sa vám ponúkne možnosť preskúmať históriu, kultúru aj architektúru. Je zvykom, aby muži a ženy oblečení v súlade s kultúrou, ktorá má kryté ramená a nohy. Pozdravite osoby pozdravom "as-salamu alaykum", ktorý znamená "pokoj s tebou".

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Karaku?

Odpoveď: Karak, Jordánsko, je známy svojou pevnosťou a historickými pamiatkami. Medzi najlepšie miesta v Karaku patria Karak Castle, Múzeum Karak a Mišoneská škola. Okrem toho sa môžete vydať na výlet do okolitých prírodných krás, ako sú napríklad jezera Mujib a Gilli, hory Moab a zvyšky biblických miest, ako sú napríklad Sodoma a Gomora.

Otázka: Aké je tradičné jedlo v Karaku?

Odpoveď: Tradičnou kuchyňou v Karaku je arabská kuchyňa. Medzi tradičné jedlá v Karaku patria hummus, falafel, couscous, tabbouleh a rôzne grilované mäsové jedlá, ako napríklad kebab. V Karaku môžete ochutnať aj miestne dezerty, ako sú halva a baklava. Piateho piliera v islame predstavuje pôstni mesiac Ramadan, kedy je tradične posilňujúcim jedlom pred východom slnka raňajky nazývané Suhur.

Otázka: Čo musím v Karaku vedieť o bezpečnosti?

Odpoveď: Jordánsko je považované za jednu z najbezpečnejších krajín na Blízkom východe a mesto Karak nie je výnimkou. Bežne sa v meste konajú demonštrácie a protesty, ktoré môžu niekedy prerásť do násilia, ale tento druh protestov sa zvyčajne nevyskytuje v Karaku. Odporúča sa však vyvarovať sa osamotených oblastí a sledovať informácie o aktuálnych udalostiach v regióne. Odporúča sa aj byť oboznámený s aktuálnymi bezpečnostnými pokynmi miestnych úradov.


Počasie Jordánsko Karak


Karak je mesto na juhu Jordánska, so špecifickým podnebím a počasím. Väčšina roka je v tomto regióne veľmi horúca a suchá, s minimálnymi zrážkami a vysokou priemernou teplotou.

V lete sa teploty bežne pohybujú okolo 35 až 40 stupňov Celzia a vzduch je veľmi suchý. Našťastie, v noci teploty klesajú a umožňujú mierny odpočinok. Najsuchšími mesiacmi sú júl a august, v tomto období sa zriedkavo vyskytujú zrážky.

Jeseň a jar sú najpríjemnejšími obdobiami v Karaku. Počas týchto sezón môže byť teplota lepšie vyvážená a súvisiaci s tým, aj modernejšie. Dni sú menej horúce (v priemere okolo 25-30 stupňov Celzia), a teploty sa v noci postupne znižujú.

Zima v Karaku je chladná, a teploty klesajú na približne 10 stupňov Celzia. Príležitostne sa objavujú aj silné mrazy a vyskytujú sa aj zrážky. Zima je aj obdobím, kedy sa v Karaku uskutočňuje najlepšie turistické zážitky, návštěva hradu Karak a jeho okolia nie je ohrozená horúčavou.

Jordánsko Karak má teda typické podnebie pre Blízky východ, so silne výraznými sezónnymi zmenami. Pre turistov je najlepšie navštíviť Karak na jar alebo v jeseni, kedy príroda kvitne a teploty sú v priemere primeranejšie. Ak cestujete do Karaku v zime, prineste si so sebou teplejšie oblečenie a pripravte sa aj na občasné zrážky.


Letenka Jordánsko Karak


Letenka Jordánsko Karak - návšteva historickej pevnosti

Jordánsko je známe svojimi fascinujúcimi pamiatkami, ktoré siahajú až do staroveku. Jednou z týchto pamiatok je pevnosť v Karaku, ktorá sa nachádza vo východnej časti krajiny. Ak sa chystáte navštíviť túto historickú pevnosť, letenka Jordánsko Karak vám umožní rýchly a pohodlný príchod na miesto.

Letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky z významných miest Jordánska, ako je hlavné mesto Ammán, sú Royal Jordanian a Jordan Aviation. Ceny leteniek sa líšia v závislosti na dostupnosti, sezóne a typu letu. Je odporúčané plánovať nákup letenky vopred, aby ste získali najlepšiu cenu a dostupnosť.

Po príchode na letisko v meste Karak sa dá dostať do pevnosti rôznymi spôsobmi, ako sú súkromné taxi, verejná doprava alebo požičanie auta. Cesta zo letiska trvá približne hodinu, takže cesty súťažia s takouto železničnou sieťou ako je Aqaba—Ma'an železničná trať.

Pevnosť v Karaku je považovaná za jeden z najvýznamnejších stavebných diel v Jordánsku. Postavená v 12. storočí na skalnatom vrchu, pevnosť zostáva úchvatným príkladom stredovekej architektúry. Navštívenie pevnosti je vynikajúcou príležitosťou uvidieť historickú krásu a zároveň spoznať kultúru a minulosť Jordánska.

Pevnosť bývala sídlom kráľa Balduina I. a je dokonalým miestom na prechádzku po zrúcaninách a získanie pohľadu na krásu horskej krajiny. Taktiež si môžete prehliadnuť staroveké podzemné chodby a zreteľné otvory, ktoré bývali využívané ako vodovodné systémy. Okolo pevnosti sa nachádza množstvo obchodov, kde si môžete zakúpiť suveníry a rôzne miestne produkty, ako sú napríklad keramické hračky.

Jordánsko ponúka množstvo pamiatok a atrakcií, a návšteva pevnosti v Karaku je určite jednou z nich. Letenka Jordánsko Karak vám umožní rýchly a pohodlný príchod na miesto, kde si môžete pozrieť fascinujúcu históriu a krásu jednej z najvýznamnejších pevností v celom Jordánsku.


Ubytovanie Jordánsko Karak


Jordánsko je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá každý rok láka tisíce turistov z celého sveta. Nielenže je známe pre svoje úžasné miesta ako Petra a Wadi Rum, ale aj pre svoje množstvo ubytovacích možností, z ktorých si môžete vybrať podľa vašich preferencií.

Jedným z najzaujímavejších miest na ubytovanie v Jordánsku je mesto Karak, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny. Ide o historické a kulturné centrum, ktorému dominuje impozantný hrad. Ak sa chystáte do Karaku, môžete sa tešiť na autentické jordánske zážitky a výborné ubytovanie.

Ubytovanie v Karaku je veľmi rôznorodé, čo znamená, že si tu nájdu svoje miesto nielen študenti a cestovatelia s obmedzeným rozpočtom, ale aj tí, ktorí hľadajú luxusné hotely a resorty. Niektoré z najlepších ubytovacích možností sú:

1. Al-Anwar Hotel: Tento malý rodinný hotel sa nachádza v centre Karaku a ponúka pohodlie, ktoré si zaslúžite. V miestnostiach nájdete klimatizáciu, satelitnú TV a bezplatné Wi-Fi. Hotel má tiež vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné jordánske jedlá.

2. Karak Hotel: Ak hľadáte niečo trochu luxusnejšie, Karak Hotel je skvelou voľbou. Nachádza sa na kopci s výhľadom na hrad a ponúka moderne zariadené izby s balkónom a kúpeľňou. Hostia majú tiež prístup k vonkajšiemu bazénu a saune.

3. Little Petra Bedouin Camp: Ak máte radi dobrodružstvo a chcete niečo skutočne autentické, malý beduínsky tábor v Little Petrovi je skvelým miestom na ubytovanie. Nachádza sa v krásnej prírode a ponúka štýlové beduínske stanové ubytovanie, kde môžete zažiť skutočný jordánsky život.

4. Dana Guesthouse: Ak hľadáte ubytovanie mimo Karaku, Dana Guesthouse v Dene je tiež skvelou voľbou. Tento malý hotel sa nachádza v jednej z najkrajších oblastí Jordánska a ponúka pohodlie, ktoré si zaslúžite. Miestnosti sú zariadené v pohodlnom, tradičnom štýle a sú ideálne pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a užiť si prírodu.

Jordánsko je miesto plné kultúry, histórie a krásnej prírody, a Karak je skvelým miestom na pobyt, kde si môžete užiť všetko, čo krajina ponúka. Nech už hľadáte luxusné ubytovanie alebo autentický jordánsky zážitok, Karak určite nebude sklamaním.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky