Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jordánsko Dana Biosphere Reserve

Dovolenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je krajina nekonečného prírodného a kultúrneho bohatstva. Slnko, piesok a púšť sú symbolem Jordánska, no okrem toho tento nádherný kúsok zeme ponúka turistom aj obrovskú paletu zelených rájov, vzácnych druhov rastlín a zvierat a nádherných prírodných parkov. Jedným z takýchto parkov je aj Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve sa nachádza na juhozápade Jordánska, približne tri hodiny jazdy z jordánskej metropoly Ammánu. Tento park pokrýva rozlohu viac ako 320 kilometrov štvorcových a nachádza sa v oblasti Wadi Dana. Táto oblasť je považovaná za jednu z najkrajších oblastí Jordánska.

Park Dana Biosphere Reserve je domovom pre mnoho druhov vzácnych rastlín a zvierat vrátane kozorožca fascinujúceho, sýkorky hnedohlavej alebo kozy núbijky. Navyše, v okolí parku sa nachádzajú aj ruiny starobylých obcí a kláštorov, ktoré sú dôkazom historického a kultúrneho významu tohto miesta.

Pri návšteve Dana Biosphere Reserve môžete byť svedkom nádherného scenéru horských bočných údolí s potokmi a oázami. Zároveň budete môcť vidieť, ako sa piesok a kameny spájajú s vegetáciou a stvárajú nezvyčajný kontrast. Turisti si v parku Dana Biosphere Reserve môžu užívať rôzne aktivity ako je napríklad turistika, či iné outdoorové aktivity.

Okrem toho môžete podnikať výlety k blízkym kultúrnym miestam. Sem patria napríklad pevnosť ajun, starobylé mesto Petra, mesto Wadi Rum, ako aj mnoho ďalších historických zariadení.

Dana Biosphere Reserve je teda miesto, ktoré ponúka turistom veľa rôznych aktivít a krásnych zážitkov. Je to miesto, kde si turisti môžu oddýchnuť a načerpať energiu z nádherného spojenia prírody a kultúry. Preto odporúčame Dana Biosphere Reserve v Jordánsku ako miesto, ktoré by ste pri svojej návšteve Jordánska určite nemali vynechať.


Ubytovanie Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko Dana Biosphere Reserve je jedno z najkrajších a najnedotknutejších miest v Jordánsku. Toto územie je chránené rezervačnou zónou, aby sa zachovalo svoje pôvodné a prirodzené prostredie. Do týchto divokých krajín sa dnes môžete dostať a prespať v miestnych ubytovaniach.

Spravovanie Dana Biosphere Reserve

Dana Biosphere Reserve sa rozprestiera na ploche 320 km² a prevažná časť tohto územia je chránená ako prírodná rezervácia. Biosférická rezervácia bola zriadená v roku 1989 a jej hlavným cieľom je chrániť pôvodnú flóru a faunu, ako aj zabezpečiť udržateľný rozvoj miestneho obyvateľstva.

Rezervácia bola vytvorená v údolí Dana, ktoré je jedným z najhlbších údolí na svete. Nachádza sa v pohorí Sharah na juhu Jordánska. Údolie Dana je významné nielen vďaka svojej kráse a nedotknutosti, ale aj vďaka rôznym ekosystémom.

Z prevažnej časti územia sú typickým krajinným prvkom skaly a skalné útvary. Výstupom na pohorie Sharah sa dostanete do miest, kde môžete vidieť typické skalné útvary a môžete si užiť krásne výhľady.

Ubytovanie v Dana Biosphere Reserve

Pre tých, ktorí si chcú užiť krásu Dana Biosphere Reserve na maximum a chcú zostať v blízkosti prírody prenocovať v miestnej jedinečnej atmosfére, sú k dispozícii rôzne formy ubytovania.

Môžete si vybrať medzi vopred rezervovanými miestami v táboroch a hotely, alebo pre tých, ktorí máte radi dobrodružstvo, sú k dispozícii miestne chatky, kde si môžete vybudovať vlastný tábor a užiť si jedinečný zážitok.

Ubytovanie v tábore sa zvyčajne vzďaľuje od rušného sveta a poskytuje autentický pocit pobytu v prírode. Tábor môže poskytnúť všetko od osvetlenia, vody, záchodov a sprchov.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, môžete si vybrať z niekoľkých hotelov, ktoré sa nachádzajú na okraji rezervácie. Tieto hotely sa zvyčajne nachádzajú v blízkosti starých dedín a ponúkajú prekrásne výhľady na údolie Dana.

Záver

Ubytovanie v Jordánsku Dana Biosphere Reserve je jedinečný zážitok. Jednoduchý pobyt v prírode a poznávanie miestnych tradícií ponúkajú turistom veľa zábavy a zážitkov. Rezervácia je plná krásnych miest, historických pamiatok a prírodných úkazov, ktoré prinášajú ničím nerušené scenérie a nezabudnuteľné zážitky. Rezervácia je miestom, kde sa stretávajú kultúra a príroda, čo robí Dana Biosphere Reserve jedinečným miestom. Pred návštevou by ste mali vedieť, že Dana Biosphere Reserve má svoje pravidlá a obmedzenia. Niektoré oblasti sú prístupné len s dozvukom alebo s povolením. Povolenie na vstup a ubytovanie môžete získať priamo v ubytovacích zariadeniach alebo v miestnych informačných centrách.


Počasie Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko sa môže pochváliť rôznorodým a krásnym prírodným prostredím, medzi najobľúbenejšie patrí Dana Biosphere Reserve. Nachádza sa na juhu krajiny a pozostáva z priesmyku Wadi Dana a údolia Wadi Araba. Tieto časti Jordánska sú osladené krásnym a mierumilovným podnebím.

Podnebie v Jordánsku je ovplyvnené geografickými faktormi. V Dana Biosphere Reserve sa nachádza zmes suchého a subtropického podnebia. Zima v tento oblasti je chladná s teplotami dosahujúcimi až 5°C. Leto na druhej strane prichádza s teplými a suchými dňami, kde teploty môžu dosiahnuť až 32°C.

Prirasticvé prostredie v oblasti Dana Biosphere Reserve je obzvlášť atraktívne. Spočiatku oblasto tvorili obrovské lesy dubov a jalovcov. Dnes si môžete vychutnať obdivovať takéto stromy, ktoré existujú len tu a nikde inom na svete. Ovzdušie tu je čisté a plné arómy vôní jedinečných flóry. V oblasti sa nachádza aj mnoho rôznych druhov živočíchov, ako sú napríklad kozy, kamzíky a guanakos.

Dana Biosphere Reserve ponúka aj rôzne trasy na turistiku, z ktorých najobľúbenejšie tých je, ktoré vedú cez údolie Wadi Dana a priesmyk Dana. So svojimi krásnymi scenériami a pôsobivými panorámami je to určite miesto, ktoré by ste mali navštíviť, keď budete v Jordánsku.

Hoci sa dospelí môžu cítiť trochu horúco, pri návšteve oblasti, tí ktorí milujú prírodu určite ocenia krásu daného miesta. Jordánsko a jeho Dana Biosphere Reserve sú skutočne zázračným miestom. Pre tých, ktorí hľadajú odpočinok a prírodu, je to miesto, kde musia byť.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Dana Biosphere Reserve


1. Čo je Dana Biosphere Reserve v Jordánsku?
Odpoveď: Dana Biosphere Reserve je chránené územie v Jordánsku, ktoré má unikátnu prírodnú a kultúrnu hodnotu.

2. Aké druhy zvierat a rastlín môžem nájsť v Dana Biosphere Reserve?
Odpoveď: V Dana Biosphere Reserve žije viac ako 800 druhov rastlín a zvierat, vrátane ohrozenia ako je arabský leopard a ibex.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Dana Biosphere Reserve?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Dana Biosphere Reserve je od marca do mája alebo od septembra do novembra, keď sú počasie miernejšie.

4. Ako sa môžem dostať do Dana Biosphere Reserve?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby ako sa dostať do Dana Biosphere Reserve je autom alebo súkromnou dopravou. Autobusové spojenia sú k dispozícii z mesta Tafileh.

5. Ktoré aktivity môžem robiť v Dana Biosphere Reserve?
Odpoveď: Aktivity ako turistikou, horskými túrami, jazdou na bicykli, safári a obdivovanie krajiny.

6. Aké možnosti ubytovania sú k dispozícii v Dana Biosphere Reserve?
Odpoveď: V Dana Biosphere Reserve sa nachádzajú kempy, chatky a hostel.

7. Musím platiť vstupné na Dana Biosphere Reserve?
Odpoveď: Áno, návštevníci musia platiť vstupné na Dana Biosphere Reserve a cena závisí od typu aktivity, ktorej sa zúčastníte.

8. Čo musím brať so sebou na návštevu Dana Biosphere Reserve?
Odpoveď: Na návštevu Dana Biosphere Reserve by ste mali vziať so sebou pohodlné investície, opaľovací krém, vodu a khôl.

9. Je v Dana Biosphere Reserve bezpečné cestovať?
Odpoveď: Áno, Dana Biosphere Reserve je bezpečné cestovať, ale návštevníci by mali byť obozretní a dodržiavať pokyny rangerov.

10. Kde sa nachádza Dana Biosphere Reserve?
Odpoveď: Dana Biosphere Reserve sa nachádza v južnej časti Jordánska blízko mesta Tafileh.


Letenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa nachádza v Strednom východe. Tento kúsok zeme je plný nezabudnuteľných zážitkov pre turistov, ktorí túžia objavovať nové miesta a zážitky. Jedným z najatraktívnejších miest Jordánska je Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve je národný park, ktorý sa nachádza v južnej časti Jordánska. Je to jedno z najväčších a najkomplexejších chránených území v krajine, ktoré zahrnuje rozmanitú faunu, flóru a geologický výskum. Domorodí ľudia z oblasti Dana zahrnutí do tohto projektu pri čom pomáhajú so zabezpečením ochrany a udržiavania tejto oblasti.

Dana Biosphere Reserve sa nachádza na vysočine, kde sa stretávajú tri rôzne biomové zóny - step, les a poušť. Toto miesto ponúka návštevníkom jedinečné prírodné scenérie, kde sa môžete dostať do stredu nádherného kanónu s výhľadom na piesočné duny a zároveň sa môžete porozprávať s miestnymi obyvateľmi a zistiť, ako prežívajú každodenný život v tejto oblasti.

Čo sa týka fauny, Dana Biosphere Reserve má na svojom území množstvo vzácnych druhov zvierat, ako sú gazely, diviaky, vlci a hadice. Zaujímavosťou je aj fakt, že existuje niekoľko druhov vtákov, ktoré hniezdia v tejto oblasti. Okrem toho Dana Biosphere Reserve ponúka množstvo posvätných miest a historických pamiatok, ktoré poskytujú návštevníkom jedinečný pohľad na históriu a kultúru Arabov.

Vycestovať do Dana Biosphere Reserve je jednoduché. Najlepším spôsobom ako sa dostať tam je letecky, cez letisko v Ammáne. Odtiaľ sa môžete dostať na miesto do cca 3 hodín. Výlet k Dana Biosphere Reserve by mal byť zaradený do plánu každého cestovateľa, ktorý navštívi Jordánsko. Je to miesto, ktoré vám na celý život zostane v pamäti, tak príďte a prežite úžasný pobyt na tomto kúsku zeme!


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky