Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Jamajka Reach Falls

Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Reach Falls


1. Ako sa dostanem k Reach Falls?

- Reach Falls sa nachádza na východnom pobreží Jamajky, asi hodinu jazdy z mesta Port Antonio. Najlepšie je ísť taxíkom alebo nájomným autom.

2. Aké sú vstupné poplatky do Reach Falls?

- Vstupné poplatky sa líšia podľa veku a štátu. Pre miestnych obyvateľov je vstupné 300 Jamajských dolárov (asi 2 USD) a pre zahraničných návštevníkov je to 20 USD.

3. Musím mať so sebou plavky?

- Áno, plavky sú povinné, keď sa chcete kúpať v jazerách pod vodopádom.

4. Je možné si tam prenajať loďku?

- Áno, je možné si prenajať loďku na plavbu po rieke.

5. Ako je voda studená?

- Voda je celkom teplá, ale pod vodopádom môže byť chladnejšia.

6. Koľko hodín si môžem užiť na pláži?

- Čas strávený na mieste je neobmedzený, takže môžete tráviť tam celý deň, ak chcete.

7. Je tam nejaký reštaurant?

- Áno, tam je reštaurácia, kde si môžete objednať jedlo.

8. Kedy je najlepší čas navštíviť Reach Falls?

- Najlepší čas na návštevu je vždy, keď je teplé počasie, najlepšie v období medzi decembrom a májom.

9. Aké ďalšie atrakcie sú poblíž Jamajka Reach Falls?

- V blízkosti sú ďalšie jazerá a termálne pramene, ako aj nádherné pláže a historické pamiatky.


Letenka Jamajka Reach Falls


Ak hľadáte dovolenku na karibskom ostrove a máte radi prírodu, tradičnú kultúru a dobrodružstvo, Jamajka môže byť vašou ideálnou destináciou. A nie je nič lepšie ako začať svoju cestu na toto nádherné miesto ako s návštevou najkrajších vodopádov na ostrove - Reach Falls.

Reach Falls sa nachádzajú v juhovýchodnej časti Jamajky, v oblasti Portland. Tieto vodopády sú obklopené nádhernou tropickou pralesom, ktorým sa tečie rieka, ktorá tvorí vodopády vysoké až 30 metrov. Tieto krásne vodopády rozhodne musíte vidieť osobne. Handrové plátna, ktoré pokrývajú kameny okolo vodopádov, vytvárajú pokojné prírodné bazény, kde si môžete zaplávať a užívať si klud.

Okrem úžasných vodopádov Reach Falls ponúkajú aj rôzne dobrodružstvá. Ak sa chcete vyskúšať v lezení po kamenných stenách, môžete sa zúčastniť kurzov horolezectva. Ďalšou obľúbenou aktivitou v Reach Falls je rafting na pralese miestnymi riekami, navštívenie trhov s lokálnymi plodinami alebo skúsenie tradičných tancov a spevov s miestnymi obyvateľmi.

Samotné cestovanie do Reach Falls môže byť atrakciou. Rýchla jazda po horských cestách a krajine s prírodou a exotickými zvieratami ponúka úžasné pohľady a výhľady na karibské more. Keď sa na miesto konečne dostanete, môžete si odpočinúť, vychutnávať si obklopenie prírodným prostredím a pozorovať miestne životné prostredie.

Aký je teda najlepší spôsob, ako sa dostať do Reach Falls a na iné miesta v Jamajke? Letecká doprava je najlepšia voľba pre tých, ktorí chcú vychutnať si krásu karibských ostrovov. Letenky do Jamajky sú dostupné z celého sveta a môžete si vybrať z množstva rôznych leteckých spoločností, ktoré poskytujú služby do tejto oblasti.

Lietanie do Jamajky môže takisto ušetriť čas a cestovné náklady. Existujú rôzne lety, ktoré ponúkajú balíky zahrnujúce lety do Jamajky, ubytovanie a ďalšie aktivity, ako napríklad vstupenky na miestne atrakcie.

Jamajka je fantastická destinácia pre tých, ktorí chcú zažiť jediný karibský štýl života, zážitok z prírody, a ešte viac. Ak sa rozhodnete navštíviť Reach Falls alebo iné miesta na tomto krásnom ostrove, zabudnite na svoje starosti a užívajte si tento unikátny zážitok.


Ubytovanie Jamajka Reach Falls


Jamajka je jeden z najnovších hitov medzi turistami. V poslednom období tohto malebného ostrova v Karibiku si turisti užívajú príjemné počasie a nádhernú prírodu. To sa odráža aj v raste požiadaviek na najlepšie miesta na ubytovanie. Jedným z týchto miest je určite Jamajka Reach Falls.

Jamajka Reach Falls je jeden z najkrajších a najpopulárnejších turistických miest v Jamajke. Nachádza sa iba niekoľko kilometrov od Port Antonio, východného pobrežia Jamajky. Tento úchvatný prírodný klenot je mnohými považovaný za jeden z najkrajších v Karibiku.

Ak plánujete navštíviť jamajské kráľovstvo, nemôžete si nechať ujsť túto úžasnú lokalitu. Aby ste svoju návštevu urobili nezabudnuteľnou, môžete sa ubytovať v niektorom z mnohých hotelov a rezortov v okolí.

Hotel RIU Ocho Rios

V areáli hotela RIU Ocho Rios, ktorý sa nachádza na severovýchode Jamajky v oblasti Ocho Rios, je niekoľko oddelených budov, ktoré ponúkajú rôzne typy izieb a apartmánov - od jednoduchých izieb po luxusné apartmány s výhľadom na more. V areáli hotela je tiež niekoľko kúpeľových bazénov, reštaurácií, barov a nočných klubov.

Sunset Jamaica Grande Resort

Sunset Jamaica Grande Resort, ktorý predstavuje asi najväčší rezort v oblasti Ocho Rios, sa nachádza asi 15 minút od Jamajka Reach Falls. Je to obrovský hotel s viacerými bazénmi, reštauráciami, barmi i obchodmi. V areáli hotela Sunset Jamaica Grande Resort je tiež vodný park zo šmykľavkami a atrakciami pre deti.

Beaches Ocho Rios

Beaches Ocho Rios je rodinný rezort, ktorý sa nachádza priamo na pláži Negril a má nádherný výhľad na Jamajské nížiny. Rezort ponúka rôzne druhy izieb a apartmánov - od klasických izieb po luxusné apartmány s privátnym jacuzzi. Rezort tiež ponúka celodenné zábavné aktivity, animačné programy pre deti aj dospelých, ako aj rozsiahlu zostavu vodných športov.

Takže ak hľadáte miesto na ubytovanie, ktoré by vám ponúklo výborné služby, skvelý výhľad na Jamajku Reach Falls a mnoho zábavy, určite máte výber z niekoľkých možností. Jamajka Reach Falls sa totiž nestráca zo zoznamu najpopulárnejších miest na ostrove a turisti ju radi navštevujú. Ak patríte medzi nich aj vy, neváhajte a zarezervujte si bývanie v niektorom z týchto hotelov ešte dnes!


Dovolenka Jamajka Reach Falls


Dovolenka na Jamajke sa stáva čoraz populárnejšou voľbou medzi cestovateľmi. Jedným z miest, ktoré by vám nemali ujsť, sú Reach Falls.

Reach Falls sa nachádza východne od miesta Port Antonio, a je to úplne skrytý klenot. Jedná sa o prekrásnu vodopádovú oblasť, kde môžete stráviť celý deň plávajúc v krištáľovo čistej vode, prechádzajúc sa po obrovských kamenných skalách a skákaním zo stromov.

Tento prírodný citadela je obklopený bujnou pralesom, ktorý vám poskytne absolútny únik z realite. Čo robí Reach Falls ešte lepším, je to, že to nie je tak preplnené ako niektoré z najúžasnejších destinácií na Jamajke, takže sa budete môcť užívať s vašimi priateľmi a rodinou.

Ak hľadáte miesto, kde si môžetete užiť krajinnú krásu a relaxovať, tak je to miesto navyše dokonalé na malú dovolenku pre novomanželov. Môžete si objednať piknikový koš, zahrnúť doň niektoré phunky haromicke obrázky a užiť si pokojnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Reach Falls, dajte si na to dostatok času a nezabudnite si so sebou vziať kúpacie plavky, rukavice a vhodné obuví. Tým, že sa Reach Falls nachádza mimo turistickej zóny, návštevníci musia byť pripravení na náročnú pohybovú aktivitu, kde budete musieť prekonať niektoré skalné útvary, prejsť prírodným jazerom s množstvom malých vodopádov.

Ak sa vám podarí dostať sa na vrchol vodopádu, oceníte úžasný výhľad a bude to naozaj stáť za to. Reach Falls sú naozaj jedinečným miestom a zanechajú vás s nezabudnuteľnými zážitkami.


Počasie Jamajka Reach Falls


Jamajka je krásna karibská krajina so stredomorským podnebím, ktoré má vplyv hlavne Tichomorský oceán a Karibské more. Väčšina regiónov na Jamajke má podnebie, ktoré je teplé a vlhké, s vysokou vlhkosťou a teplotami dosahujúcimi 30 °C.

Jedným z najkrajších miest na Jamajke sú Reach Falls, ktoré sa nachádzajú v East Portland, v neďalekej blízkosti mesta Junction. Reach Falls sú krásne vodopády, ktoré sú známe svojou prírodou a sú jedným z najnavštevovanejších miest na Jamajke.

Počasie Reach Falls je teplé a vlhké počas väčšej časti roka. Počas zimy na Jamajke, ktorá trvá od decembra do februára, teploty klesajú na približne 22 – 24 °C, a dážďové zrážky sú časté. Počas jarnej a letnej sezóny, od marca do septembra, teploty sa pohybujú medzi 28 a 30 ° C a aj keď sú dážďové zrážky pomerne časté, slnko svieti väčšinu dňa.

Najlepším obdobím na návštevu Reach Falls je od októbra do novembra, keď počasie je suchšie, teploty sú príjemné a návštevníci môžu vychutnať krásne vodopády a prírodu bez toho, aby boli rušení dažďami.

Pri návšteve Reach Falls by ste mali mať na pamäti, že aj keď je počasie teplé a vlhké, môže sa premeniť na búrky s poľutovaniahodnými padajúcimi dažďami, obzvlášť počas letných mesiacov, preto je vhodné mať pri sebe dáždnik a náhradné oblečenie.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Jamajke je teplé počas väčšiny roka. Ak sa vám páči príroda, návšteva Reach Falls určite stojí za to, aj napriek občasným dažďom. Vychutnajte si tropický zážitok a buďte pripravení nato, že sa môžete dostať do búrky alebo dvoch!


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky