Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)

Letenka Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey, tiež známy ako ostrov Vestmannaeyjar, je jedinečné miesto pre tých, ktorí sa chcú vydať do dalekých kútov sveta a objaviť nové miesta. Tento ostrov sa nachádza na juhozápade Islandu a je najväčším a najobývanejším z ostrovov súostrovia Vestmannaeyjar.

Ako sa na tento ostrov dostanete? Najlepšou možnosťou je nájsť letenky priamo do Heimaey. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lety na tento ostrov, vrátane spoločností kao Icelandair, Atlantic Airways a Eagle Air. Let trvá približne 30 minút z najbližšieho letiska v Reykjavíku.

Let na Heimaey je nádherný zážitok, ktorý zahrňuje nádherný výhľad na okolie a na samotný ostrov. Po prílete na letisko na Heimaey môžete navštíviť množstvo turistických atrakcií, vrátane múzeí, pláží a nádherných prírodných scenérií. Je tu aj množstvo turistických túr a výletov a samozrejme aj rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať miestne špeciality.

Jednou z najznámejších turistických atrakcií na tomto ostrove sú kaskádovité sopky, ktoré sú vysoké viac ako 200 metrov. Vybudujú sa tu každých pár rokov pri erupcii sopky. Toto miesto je obľúbené aj pre svoju miestnu faunu a flóru, ktorá je zaujímavá a odráža bohatú prírodu tohto ostrova. Tu môžete nájsť množstvo druhov zvierat, vrátane papagájov a fókoliek.

Celkovo, Island Heimaey je miesto, ktoré stojí za to navštíviť jednou z možností je cesta po mori alebo napr. aj cez trajekt. Let na tento ostrov ponúka nádherný výhľad, množstvo turistických atrakcií a zážitky, ktoré na iných miestach sveta len také nie sú. Nie je pochýb, že návšteva tohto ostrova bude zážitkom, ktorý si budete pamätať na celý život.


Ubytovanie Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey, časť ostrova Vestmannaeyjar, ponúka návštevníkom rôzne možnosti ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, penziónmi alebo kempom.

Jeden z najluxusnejších hotelov na ostrove je Hotel Vestmannaeyjar, ktorý sa nachádza vo veľmi malebnom prostredí blízko prístavu. Hotel ponúka presne to, čo by ste od luxusného ubytovania očakávali: klimatizáciu, wifi a luxusné vybavenie izieb s vlastnými kúpeľňami. Okrem toho hotel ponúka aj reštauráciu, bar a večerné predstavenia.

Ak hľadáte niečo útulnejšie a lacnejšie, penzión Puffin, ktorý je situovaný na južnej strane ostrova, ponúka útulné a čisté izby s výhľadom na more. Penzión zahŕňa raňajky, wifi a bezplatné parkovisko. Z penziónu sa dá ľahko dostať na miesta, ktoré ostrov ponúka.

Ak hľadáte niečo pre väčšiu skupinu ľudí, kemp je ideálnym miestom na nocovanie. Kemp je situovaný v blízkosti pláže a ponúka možnosti pre karavany, prívlastky alebo jednoducho stanovanie. Na kempovisku sú k dispozícii aj sprchy a WC.

Pri objavovaní krás ostrova Vestmannaeyjar máte na výber z niekoľkých možností ubytovania. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania hľadáte, určite nájdete to, čo uspokojí vaše požiadavky. A s nádhernou krajinou a pohostinnosťou ostrovanov, bude Island Heimaey určite miestom, na ktoré sa budete radi vracať.


Dovolenka Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar) je jeden z najkrajších a najzaujímavejších ostrovov v Islande. Nachádza sa v súostroví Vestmannaeyjar a je známy pre svoje krásne pláže, priezračné vody, dramatické útesy a nezvyčajnú prírodu. Dovolenka na tomto ostrove je ideálna pre tých, ktorí milujú prírodu a sú radi súčasťou dobrodružstiev.

Heimaey je druhý najväčší ostrov súostrovia Vestmannaeyjar, a nachádza sa približne 7 km od pobrežia Islandu. Na ostrove žije okolo 4500 ľudí, ktorí sú veľmi priateľskí a pohostinní. Títo ľudia sa živia rybolovom a turizmom, a pretože ostrov je dosť malý, turisti tu nájdu množstvo zaujímavých miest na prieskum.

Návšteva ostrova Heimaey môže byť pre turistov niečím úžasným, pretože v minulosti sa tu odohrala niektoré z najvýznamnejších prírodných katastrof v dějinách Islandu. V roku 1973 sa ostrov objavil na titulkách svetových novín, keď sopka Eldfell vybuchla a vyvrhla lavu a popol po celej ostrova. Predtým, než sa však sopka zmenila na aktívnu, bol ostrov jedným z najkrajších miest na Islande.

Po erupcii bola väčšina ostrova pokrytá vulkanickým materiálom a muselo sa urobiť veľa práce, aby sa ho vrátil do jeho pôvodnej podoby. Dnes je ostrov znovu obývaný a plný turistov, ktorí hľadajú zábavu a oddych. Medzi najpopulárnejšie miesta patrí Národný park Surtsey a múzeum Eldheimar, ktoré sa venuje erupcii sopky Eldfell.

Okrem toho, ostrov Heimaey je ideálny pre pozorovanie rôznych druhov vtákov, vrátane papagájov. Navštíviť môžete aj množstvo zaujímavých pláží či útesov, ktoré sú veľmi obľúbené pre lezení.

Ak hľadáte niečo nezvyčajné a jedinečné, odporúčame vám navštíviť ostrov Heimaey. Je to skutočne najkrajší a najzaujímavejší ostrov v súostroví Vestmannaeyjar!


Najčastejšie otázky a odpovede Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


1. Aké je klimatické podnebie na ostrove Vestmannaeyjar?

Odpoveď: Ostrov Vestmannaeyjar má mierny oceánsky podnebíe, s mierne teplými letami a chladnými zimami.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Heimaey?

Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Heimaey je trajektom z Reykjaviku alebo Landeyjahöfn - cesta trvá približne 30-40 minút.

3. Kde sa nachádza sopka Eldfell a je možné ju navštíviť?

Odpoveď: Sopka Eldfell sa nachádza na ostrove Heimaey a je možné ju navštíviť. Je to relatívne ľahká túra, ktorá trvá približne 2 hodiny.

4. Aké atrakcie sú k dispozícii pre návštevníkov na ostrove Heimaey?

Odpoveď: Na ostrove Heimaey je mnoho atrakcií, vrátane návštevy múzea Eydísarminjasafn, výletu na sopku Eldfell, prehliadky alebo plavby loďkou, rezervovanie vodopádov a oceánskych jazier, návšteva puffinovej kolónie a mnoho ďalších.

5. Aké sú možnosti ubytovania na ostrove Heimaey?

Odpoveď: Na ostrove Heimaey sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, hostílov, penziónov a apartmánov.

6. Aký je najlepší čas na návštevu ostrova Heimaey?

Odpoveď: Najlepším časom na návštevu ostrova Heimaey je v lete, kedy sú teploty mierne, a to až do polovice septembra.

7. Je možné vidieť severné svetlo (Aurora Borealis) z ostrova Heimaey?

Odpoveď: Áno, je možné pozorovať Aurora Borealis z ostrova Heimaey, ale najlepšie je ho vidieť v zime, keď je tmavšie.

8. Aké sú turistické aktivity, ktoré sú k dispozícii na ostrove Vestmannaeyjar?

Odpoveď: Na ostrove Vestmannaeyjar sú k dispozícii turistické aktivity, vrátane prehliadok, turistických túr, jazdy na koni, plavby loďkou, rybolovu, návšteva múzea a mnoho ďalších.

9. Je možné si požičať auto na ostrove Heimaey?

Odpoveď: Áno, je možné si požičať auto na ostrove Heimaey.

10. Aký je najlepší spôsob, ako sa ubytovať na ostrove Vestmannaeyjar?

Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa ubytovať na ostrove Vestmannaeyjar, je rezervovať si ubytovanie vopred v hoteli, penzióne alebo apartmáne.


Počasie Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey je najväčším ostrovom archipelagu Vestmannaeyjar v južnej časti Islandu. Má rozlohu približne 13 km² a je to domov pre viac ako 4 000 ľudí. Ostrov je známy svojimi geologickými útvarmi, ako sú sopky a lávové polia, a preto je jeho počasie často nepredvídateľné a zmenlivé.

Počasie v Islande Heimaey je všeobecne chladné a daždivé po celý rok. Priemerná teplota v lete je okolo 11°C a v zime sa pohybuje okolo -1°C. Ostrov sa nachádza v oblasti s miernym podnebím, kde je vplyv Atlantického oceánu cítiť po celý rok.

V lete sa počasie v Islande Heimaey môže meniť rýchlo a nepredvídateľne. Môže sa stať, že bude slnečno a teplé, no zároveň môžu prísť aj silné búrky s vetrom a dážďom. Ostrov má veľa daždivých dní, ale v lete sa môžu vyskytnúť aj dni bez zrážok.

Zima na Islande Heimaey býva často zamračená a s mrazivým vetrom, ktorý prichádza z Arktídy. Väčšina dní je zamračených a s pravidelnými dažďami alebo snežením. Väčšina obyvateľov sa v zime zaoberá rybárstvom, ktoré je pre nich hlavným zdrojom príjmu.

Ostrov má však aj svoje výhody - v rámci Islandu Heimaey patrí k najteplejším oblastiam. To je vďaka tomu, že sa nachádza v južnej časti Islandu a vplyv studenej vody z Blízkeho východu je tu menší. Kvôli tejto skutočnosti sa tu nachádza aj jediná pláž na ostrove.

V konečnom dôsledku musia návštevníci Islandu Heimaey byť pripravení na nenápadné a nepredvídateľné počasie, má sa však za to, že to všetko sa oplatí za všetky krásy, ktoré vidíte počas pobytu na tomto magickom mieste.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky