Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Írsko Belfast (Severné Írsko)

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Belfast (Severné Írsko)


1. Aká je hlavná atrakcia v Belfaste?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou Belfaste je Titanic Belfast, múzeum zamerané na históriu Titanicu a jeho výrobu v Belfaste.

2. Musím mať vízum, aby som cestoval do Severného Írska?
Odpoveď: Ak ste občanom Európskej únie alebo Švajčiarska, nemusíte mať vízum na cestovanie do Severného Írska.

3. Kde sa nachádza najlepšia oblasť na ubytovanie v Belfaste?
Odpoveď: Najlepšou oblasťou na ubytovanie v Belfaste je oblasť Cathedral Quarter, kde sa nachádza množstvo reštaurácií, barov a klubov.

4. Je bezpečné cestovať do Severného Írska?
Odpoveď: Áno, Severné Írsko je bezpečné a turisticky prívetivé miesto na cestovanie.

5. Čo musím vidieť v Belfaste?
Odpoveď: Okrem Titanic Belfast by ste mali tiež navštíviť Ulster Museum, Crumlin Road Gaol a Ulster Folk Museum.

6. Aký je ideálny čas na návštevu Severného Írska?
Odpoveď: Ideálny čas na návštevu Severného Írska je od jari do jesene, keď je počasie teplejšie a menej daždivé.

7. Môžem platiť eurami v Severnom Írsku?
Odpoveď: Áno, v Severnom Írsku sa dá platiť eurami, ale odporúča sa mať so sebou aj libry šterlingové.

8. Je v Belfaste dobré verejné doprava?
Odpoveď: Áno, v Belfaste je k dispozícii dobrá verejná doprava, vrátane autobusov a vlakov.

9. Kde sa nachádza najlepší trh v Belfaste?
Odpoveď: Najlepší trh v Belfaste je St. George's Market, kde nájdete rôzne suveníry, jedlo a remeslá.

10. Ako dlho by som mal zostať v Belfaste?
Odpoveď: Odporúča sa pobyt v Belfaste na minimálne dva dni, aby ste mali dostatok času na navštívenie hlavných atrakcií a objavenie krás Severného Írska.


Dovolenka Írsko Belfast (Severné Írsko)


Dovolenka v Írsku sa dá prežiť v mnohých podobách, ale ak hľadáte miesto plné histórie a kultúry, navštívte Severné Írsko. Konkrétne mesto Belfast, ktoré ponúka neopakovateľné zážitky.

Belfast je hlavným mestom Severného Írska a má bohatú históriu a kultúru. Počas vašej návštevy by ste určite mali vidieť Titanic Belfast, ktoré je múzeum venované Titanicu. Titanic bol postavený v lodeniciach v Belfaste a toto múzeum ponúka návštevníkom fascinujúci pohľad na jeho vývoj.

Okrem toho sa v meste nachádza aj mnoho historických pamiatok, ako napríklad čučoriedková ulička, ktorá ponúka nekonečné možnosti nakupovania, ale aj zábavy. Návštevníci si tu môžu vychutnať skvelé jedlo, kávu či drink v miestnych kaviarňach, reštauráciách a baroch.

Zajímavosťou sú aj múzeá venované občianskemu konfliktu, ktorý tzv. Troubles povstal v 60-tych rokoch minulého storočia a trval až do konca 90-tych rokov. Návštevníci sa môžu dozvedieť viac o tomto konflikte a jeho histórii. V meste máte možnosť navštíviť aj múzeum Black Taxi, ktoré vás čakajú informácie o Troubles.

Severné Írsko je známe aj svojou prírodou a krásnou prírodou. Ak sa chcete presunúť mimo mesta, navštívte Giant's Causeway, ktorá je jednou z najznámejších prírodných atrakcií Írska. Úchvatné skaly tvoria fantastické medzi sebou prepojené mosty, ktoré na nás najmä počas západu slnka zapôsobia.

Pre tých dobrodružnejších turistov je tu možnosť navštíviť aj Carrick-a-rede Rope Bridge. Táto mostovka ponúka adrenalínový zážitok a adrenalínovú výzvu pre všetkých návštevníkov.

V Belfaste sa určite nedá prežiť nudná dovolenka, pretože ponúka toľko rôznych zážitkov a aktivít. A či už ste fanúšikom histórie a kultúry alebo prírody a dobrodružstva, určite si nájdete to svoje. V každom prípade je Severné Írsko ideálnou voľbou pre každého, kto by chcel stráviť dovolenku v krajine plnej krásy, histórie a úžasných zážitkov.


Počasie Írsko Belfast (Severné Írsko)


Írsko je krajina, ktorá je známa svojim mokrým, vlhkým počasím, a to aj v Severnom Írsku, najväčšom meste Belfast. Táto oblasť sa zaraďuje medzi miery vlhkým podnebím a zima je tu veľmi vlhká, čo spôsobuje zvýšený pocit chladu. Ak teda plánujete návštevu Belfastu, musíte byť pripravení na rôzne poveternostné podmienky.

Letné počasie

Počas leta býva v Baltimore pomerne teplo s teplotami dosahujúcimi priemernú hodnotu 20 ° C. Väčšinu času je tu chmúrne a býva tu častý dážď. Treba si teda zapamätať, že aj keď sa zdá, že vonku nie je príliš chladno, môže byť tam vlhká zima a dážď. To znamená, že musíte mať vhodnú odev, ktorý vám pomôže zvládnuť vlhkosť bez toho, aby ste boli príliš teplí.

Jeseň a jar

Jeseň a jar v Belfaste sú ročné obdobia, v ktorých sa počasie mení veľmi často. Je tu veľa pohyblivých oblakov a kvapky dažďa sa vyskytujú počas celého dňa. Teplota sa pohybuje okolo 8 až 12 stupňov Celzia, ale v noci býva chladno a teploty klesajú na 3 ° C. Preto je nutné mať pri sebe náhradné vrstvy, aby ste mohli čeliť zmenám počasia.

Zima

Zima v Belfaste býva studená s priemernými teplotami okolo 1 až 4 stupne Celzia. Časté sú tu zamračené a daždivé dni, ale môže tu prísť aj sneh, aj keď nie je tak častý ako v iných oblastiach Európy. Treba si byť istý, že ste vhodne oblečení, aby ste boli chránení pred studeným a vlhkým počasím.

Všeobecne platí, že v Belfaste môže byť kedykoľvek počasie a preto je nutné byť pripravení na rôzne poveternostné podmienky. Okrem toho býva tu väčšinou vlhkosť a pocit chladu preto je nutné si pred návštevou mesta zaobstarať vhodný odev, aby ste si mohli užiť svoju návštevu plnými dúškami.


Ubytovanie Írsko Belfast (Severné Írsko)


Írsko, Belfast hlavné mesto Severného Írska, je navštevované cestovateľmi celého sveta. Toto veľkomesto je plné kultúry, histórie a krásnych prírodných miest. Ak hľadáte vhodné ubytovanie na pobyt v tomto meste, máte na výber množstvo možností.

Hotelové ubytovanie

V centre mesta je množstvo rôznych hotelov. Od luxusných po stredne veľké, všetky ponúkajú vybavenie na vaše pohodlie. Sú vhodné pre tých, ktorí preferujú komfort a priestrannosť. Nájdete tu aj hotelové reštaurácie, detské ihriská a parkovacie miesta. Cena za ubytovanie však môže byť dosť vysoká.

Penzióny a hostele

Ak hľadáte lacnejší variant, penzióny a hostele sú väčšinou umiestnené na okrajoch mesta. Ponúkajú základné ubytovanie s možnosťou výberu či si zarezervujete izbu pre seba alebo ju budete zdieľať s ostatnými hostelovými hostami. Hostely v meste Belfast sú často navštevované backpackermi, ktorí sa snažia ušetriť na ubytovaní.

Bývanie v apartmánoch

Apartmánové ubytovanie je obľúbené najmä pre rodiny alebo skupiny priateľov. Táto možnosť je vhodná, ak ste na dlhší pobyt, pretože vám poskytuje viac súkromia. V apartmáne si môžete variť vlastné jedlá a ponúka vám to väčšiu flexibilitu a nezvislosť v tom, čo robíte počas dňa. Mnoho apartmánov v meste sa nachádza blízko centra, takže máte prístup k turistickým atrakciám a zaujímavostiam.

B&B

B&B alebo bed and breakfast je ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Belfaste. Tieto ubytovania sú zväčša rodinné a poskytujú vám výhodu ochutnávky tradičného írskeho raňajkového menu priamo z miestnej kuchyne. Väčšina B&B ubytovaní sa nachádza v tichších častiach mesta a vám ponúkajú pokojné prostredie na relax po celodennej turistike.

Kempy

Pre cestovateľov, ktorí majú radi prírodu a chcú si vybudovať stan alebo karavan na prenájom, existujú kempy, ktoré sú vhodné na pobyt v Belfaste a na prieskum okolitého vidieka. S veľkým množstvom cesty, ktoré vedú skrz írsku prírodu, kempingy v Belfaste sú ideálnym základňou pre výlety a dobrodružstvá po celom okolí mesta.

Väčšinou nájdete ubytovanie na svoje zariadenia cez stránky ako booking.com alebo airbnb.com, kde si môžete vybrať to, čo je pre vás najvhodnejšie. A vzhľadom na množstvo možností by ste si mali byť istí, že nájdete ten správny typ ubytovania pre relaxujúci a zábavný pobyt v meste Belfast.


Letenka Írsko Belfast (Severné Írsko)


Letenky do Belfastu, hlavního města Severního Irska, jsou snadno dostupné, jelikož mnoho leteckých společností nabízí přímé lety z různých evropských destinací. Severní Irsko je skvělou turistickou destinací, která nabízí návštěvníkům krásné scenérie a fascinující historii.

Belfast je druhé největší město na irském ostrově a je plné kulturních aktivit a památek. Turistickými atrakcemi města jsou návštěva Titanic Belfast, působivém muzeu, které se nachází na místě, kde byla postavena slavná loď Titanic. Dalšími atrakcemi jsou také katedrála sv. Anny, Královský operační dům Belfast a botanické zahrady Belfastu.

Přesto vedle města Belfast existuje mnoho dalších míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejpopulárnějšími místy v Severním Irsku jsou Giant's Causeway, skalnaté útesy na severním pobřeží, které mají velký geologický význam. Daleko od města se nachází také historické město Derry/Londonderry, které se nachází na břehu řeky Foyle.

Letecké společnosti v Severním Irsku nabízejí rozumné ceny letenek do Belfastu, což dělá Severní Irsko přijatelnou turistickou destinací. Rezervujte svou letenku co nejdříve a užijte si úžasné zážitky Severního Irska.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky