Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Indonézia Sumatra (vrátane Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)

Letenka Indonézia Sumatra (vrátane Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonézia je rozsiahla krajina, ktorá ponúka návštevníkom rôzne zážitky. Ak ste dobrodruh a radi by ste sa dostali mimo bežných turistických trás, navštívte Sumatru. Tá je najväčším ostrovom krajiny a ponúka niekoľko skvostov, ktoré je nutné vidieť.

Ak sa rozhodnete letieť do Sumatry, máte viacero možností priletieť do Medanu, hlavného mesta ostrova. Z letiska v Medane sa môžete vybrať na niekoľkodňový výlet v okolí. Prvým miestom, ktoré by ste mali navštíviť, je Bukit Lawang. Táto oblasť je známa ako miesto, kde sa dajú pozorovať orangutany v ich prirodzenom prostredí.

K dispozícii sú rôzne vyhlásené cesty v národnom parku Gunung Leuser, ktoré vám umožnia vidieť tieto zvieratá bez toho, aby ste ich vyplašili. Okrem orangutanov sa v Bukit Lawang nachádza aj množstvo ďalších druhov fauny. Ak ste priateľom prírody, toto miesto zaráta do vašej obľúbenej destinácie.

Ďalším miestom, ktoré by ste mali navštíviť, je jezero Toba. Toto jazero sa nachádza na severe Sumatry a je pokojným miestom, kde sa medzi zelenými vrchmi ukryje ostrov Samosir. Tento ostrov je známy nielen svojou krásou, ale aj kultúrou Batakov. Táto komunita má bohatú históriu a kultúru. V okolí jazera Toba sa nachádza aj niekoľko termálnych kúpeľov, kde sa môžete relaxovať po celodennej turistike.

Skvelý nápad navštíviť Sumatru, je to čo hľadáte. Ceny letenky na Sumatru sa pohybujú od $450 do $700 podľa letiska, kvality výletu a ubytovania. Samozrejme, ceny sú závislé od rôznych faktorov a vždy sa môžu líšiť. Tipujeme vás, toto určite stojí za to!


Ubytovanie Indonézia Sumatra (vrátane Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonézia Sumatra, tretí najväčší ostrov na svete, je zaujímavou destináciou pre každého cestovateľa, ktorý má radi dobrodružstvo a neobvyklé zážitky. Jednou z vecí, ktorú musíte urobiť, ak sa ocitnete na Sumatre, je nájsť si ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si všetok jej klenot.

Najväčšie mesto na Sumatre a najčastejšie miesto príchodu pre turistov je Medan. Toto mesto má mnoho ubytovacích možností, ktoré sa líšia v cenách a kvalite. Ak hľadáte niečo lacné a priestranné, môžete sa rozhodnúť pre hostely alebo ubytovanie podľa miestneho typu B&B. Ak ste prišli na Sumatru, aby ste si vychutnali pláže, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z hotelov v oblasti Pantai Cermin alebo Pantai Belawan.

Bukit Lawangu, známejšie ako "Orangutan Jungle Trek", je ďalšou populárnou oblasťou nielen pre turistikou, ale aj pre príležitosti pozorovať orangutany v ich prirodzenom prostredí. Keď sem prídete, máte možnosť sa ubytovať v malých chatkách z bambusu alebo v hoteloch s vyššou úrovňou kvality. Oba typy ubytovania sú dostupné a cena závisí od toho, či hľadáte luxusné alebo nadštandardné zariadenie.

Najpopulárnejšou turistickou atrakciou na Sumatre je jazero Toba. Nachádza sa v kráteri sopky, ktorá bola aktívna pred viac ako 70 000 rokmi. Toto nádherné jazero je domovom rôznych etnických skupín, vrátane Batak, ktorí majú svoje tradície a kultúru. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, môžete sa rozhodnúť pre hotel alebo skromnejší rodinný penzión. Pokiaľ ide o ceny, sú dosť priateľské k vášmu peňaženku.

Pri hľadaní ubytovania na Sumatre je dôležité zvážiť vaše potreby a to, čo hľadáte v dovolenke. Mnoho z týchto miest má rôzne možnosti na výber, takže nájdete niečo, aby ste sa určite cítili pohodlne. Nie je dôležité, či ste tu na úplnej dovolenke, alebo len na krátky pobyt, Sumatra vám poskytne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Indonézia Sumatra (vrátane Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonézia Sumatra je známa svojou krásnou prírodou a tropickým počasím. Táto oblasť leží v oceánskom pásme a preto sa tu vyskytuje celoročne teplé a vlhké počasie. Najvhodnejším obdobím pre cestovanie je však obdobie medzi májom a septembrom, kedy sa vyskytuje menej zrážok.

Medan, hlavné mesto Sumatry, sa nachádza v severovýchodnej časti ostrova. Medan má subtropické podnebie, kde teploty sa pohybujú v rozmedzí 26 až 33 stupňov Celzia počas celého roka. V Medane sa vyskytujú zrážky počas celej ročnej doby, ktoré však najčastejšie padajú od septembra do decembra.

Bukit Lawang, ktoré sa nachádza na severe Sumatry, je zas známe svojím tropickým dažďovým lesom a divokými orangutanmi. Táto oblasť má vysokú úroveň zrážok, ktoré sú najčastejšie v marci a apríli. Teploty sa tu pohybujú okolo 30 stupňov Celzia, čo robí z tejto oblasti ideálne miesto pre turistov, ktorí si chcú užiť krásy dažďových lesov.

Jazero Toba, nachádzajúce sa v oblasti Batak Highlands, je najväčšie jazero v juhovýchodnej Ázii. Táto oblasť patrí medzi najchladnejšie časti Sumatry a teploty sa tu môžu pohybovať od 16 do 24 stupňov Celzia. V oblasti jazera Toba sa vyskytujú zrážky počas celej ročnej doby, ktoré však sú najintenzívnejšie od októbra do marca.

Celkovo môžeme teda povedať, že Sumatra je oblasť s tropickým počasím a vysokou hladinou zrážok. Ak plánujete cestovať do tejto oblasti, najvhodnejším obdobím je obdobie mája až septembra, kedy sa vyskytuje menej zrážok. Pre väčšinu turistov je však krása Sumatry spojená práve s dažďovými lesmi a divokými zvieratami, ktoré sú príznačné pre túto oblasť.


Dovolenka Indonézia Sumatra (vrátane Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


Indonézia je známa svojimi krásnymi plážami, tajomnými džungľami a zelenými kopcomi. Sumatra je najväčším ostrovom Indonézie a ponúka nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá zahrňuje Medan, Bukit Lawangu a jazero Toba.

Medan je hlavným mestom provincie Severná Sumatra s bohatou históriou a množstvom pamiatok. Medzi najnavštevovanejšie atrakcie v meste patrí Istana Maimun - kráľovský palác s farebnými zdobeniami a elegantnými nábytkom. Ďalšou zaujímavou pamiatkou je Mešita Mescid Raya, jedna z najväčších mešít v Indonézii s veľkou modlitebnou halou, kde sa každý deň stretávajú miestni veriaci.

Bukit Lawangu je pralesná rezervácia, ktorá sa nachádza asi dve hodiny jazdy severne od Medanu a ponúka návštevníkom zaujímavý pohľad na divokú prírodu a unikátne drevené mosty. Toto územie je domovom orangutanov, ktorí sú chránení v miestnej záchrannej stanici a krásnych vodopádov Sipiso-piso.

Jazero Toba je najväčšie so sladkou vodou v Juhovýchodnej Ázii a nachádza sa asi 5 hodín jazdy z Medanu. Je to miesto pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť a užiť si pokojnú atmosféru a krásne výhľady. Nezabudnite navštíviť letovisko Samosir, ktoré sa nachádza na ostrove uprostred jazera a ponúka kúpačom a potápačom množstvo vodných športov.

Celkovo Sumatra ponúka úchvatné scenérie a to, čo ju robí unikátnou, sú miestni obyvatelia a ich kultúra. Výlet do Indonézie Sumatra určite poteší milovníkov prírody a dobrodruhov, ktorí sa chcú zoznámiť s miestnou kultúrou, vychutnať si miestne jedlá a užiť si dovolenku v krajine, kde prechádzky ulicami a plávanie v morskej vode nie sú len rekreačné aktivity, ale aj stretnutie s fascinujúcou históriou a kultúrou.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Sumatra (vrátane Medanu, Bukit Lawangu a jezera Toba)


1. Ako sa dostanem z Medanu do jezera Toba?
- Zo stanice autobusov v Medane odchádza veľa autobusov do jazera Toba. Cesta trvá zhruba 5 hodín. Možno tiež zobrať súkromný taxík alebo skúsiť nájsť súkromné auto s miestnymi vodičmi.

2. Aké sú najlepšie miesta na navštívenie v Bukit Lawangu?
- Bukit Lawang je známy pre jeho džungľu a s ním spojené outdoorové aktivity, ako napríklad túry, rafting a sledovanie divokých orangutanov. Taktiež stojí za návštevu Bat Cave a Bahorok River.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Sumatry?
- Najlepší čas na návštevu Sumatry a jej okolia je v období od mája do septembra. To je obdobie, kedy je najmenej pravdepodobné, že narazíte na dažde alebo iné nepriaznivé poveternostné podmienky.

4. Aké sú dopravné možnosti v Medane?
- Medan má k dispozícii autobusy, taxíky, motorky a súkromné autá. Najdôležitejšou dopravnou tepnou v meste je Jalan Ahmad Yani, ktorá prechádza okolo centra mesta a spája ho so staniciou autobusov a letiskom.

5. Je potrebné očkovanie pred cestou do Indonézie?
- Existujú určité očkovania, ktoré by sa mali zvážiť pred cestou do Indonézie, vrátane chrípky, tetanu a hepatitídy A a B. Odporúčame konzultovať so svojím lekárom alebo cestovateľskou klinikou pred cestou.

6. Aký je miestny jazyk v Indonézii?
- Oficiálnym jazykom Indonézie je indonézsky, ktorý je založený na malajčine. Mnoho miestnych obyvateľov však tiež hovorí inými jazykmi, ako sú napríklad javančina, sundančina a balijčina.

7. Ako je to s bezpečnosťou v Sumatre?
- Sumatra je relatívne bezpečná oblasť, ale ako všade inde, existujú riziká, ktoré treba zvážiť. Medzi tieto riziká patria napríklad prepadnutia pri nedeľnej roboty alebo zmena počasia, ktorá môže byť extrémna. Treba sa informovať o miestnej situácii a prijímať potrebné opatrenia.

8. Aké sú najlepšie miesta na nakupovanie suvenírov v Indonézii?
- Najlepšie miesta na nakupovanie suvenírov v Indonézii sú trhy a obchody v mestečkách a mestách. Najznámejšie trhy v Medane sú Pasar Petisah a Pasar Berasberas. V Bukit Lawangu a na jazere Toba sú tiež dostupné rôzne miestne trhy.

9. Ako sa líši kariavou kuchyňou v Indonézii od inej ázijskej kuchyne?
- Indonézska kuchyňa je veľmi rozmanitá a vo všeobecnosti je preplnená chuťami. Zaujímavé skúsenosti je mať s kariami, miešanými vývarmi a zeleninou so zaujímavým príchutím a aromou. Miestna kuchyňa je jednoduchá, ale chutná.

10. Aké sú najznámejšie pamiatky v Indonézii?
- Najznámejšou pamiatkou Indonézie je Komodo and Dragons, ostanok Borobudur a Prahrabana. V Medane sú populárne miesta, ako sú Mesquita Raya a Sultan's Palace, zatiaľ čo jazero Toba je obklopené miestnou kultúrou a pralesom.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky