Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Holandsko Amstelveen

Počasie Holandsko Amstelveen


Amstelveen je malé mesto v Holandsku, ktoré leží niekoľko kilometrov od hlavného mesta Amsterdam. Ak sa zaujímate o počasie v tejto oblasti, je dôležité si uvedomiť, že Holandsko sa nachádza v zónach miernych oceánskych klimatov. To znamená, že počasie je zvyčajne mierne a vlhké počas celého roka.

Letné mesiace v Amstelveen sú obvykle pomerne teplé a vlhké. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia, pričom nočné teploty sa zvyčajne neklesnú pod 10 stupňov Celzia. Počas leta sa vyskytujú aj občasné letné búrky, ktoré môžu spôsobiť silný vietor a silné dažde.

Jeseň v Amstelveen je zvyčajne vlhká a daždivá. Teploty klesajú na priemer okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Na jeseň sa občas vyskytujú aj extrémne búrky, ktoré môžu mať vplyv na dopravu a cestovanie.

Zima v Amstelveen je typická chladnými teplotami a občasnými snehovými zrážkami. Priemerné teploty klesajú pod bod mrazu a obvykle sa pohybujú medzi -2 až 6 stupňov Celzia. Na druhej strane, letná sezóna je zvyčajne najsuchším obdobím v Amstelveen.

Jar v Amstelveen nie je príliš pozoruhodná svojimi teplotami, ale je známe pre svoje krásne kvitnúce záhrady a parky. Priemerné teploty sa pohybujú od mierne chladných 10 až 15 stupňov Celzia.

Celkovo povedané, počasie v Amstelveen je zvyčajne mierne a vlhké s občasnými extrémnymi prejavmi, najmä v letnej a jesennej sezóne. Ak plánujete cestu do tohto krásneho holandského mesta, pripravte sa na rôzne druhy počasia a nezabudnite so sebou vziať vhodné oblečenie pre rôzne podmienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Amstelveen


Otázky a odpovede o Holandsku a Amstelveen:

1. Akú menej obvyklú atrakciu môžem vidieť v Holandsku?
Odpoveď: Prenájom bicyklov a prehliadky poľnohospodárskej krajiny.

2. Aké sú najlepšie pamiatky v Amstelveenu?
Odpoveď: Hlavným turistickým cieľom je Muzeum Jan van der Togt.

3. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Amstelveenu?
Odpoveď: Odporúčame La Farfalla, Soepp en Zoet, India Palace a Il Caffe.

4. Koľko stojí lístok na vlak v Holandsku?
Odpoveď: Ceny sa líšia podľa vzdialenosti a môžu sa pohybovať od 5 do 20 EUR za jednosmerný lístok.

5. Je v Holandsku možné kontrolovať rýchlosť na cestách?
Odpoveď: Áno, v Holandsku existujú kamery na kontrolu rýchlosti a rýchlostné obmedzenia sú jasne označené.

6. Aký je najlepší spôsob, ako sa z Amstelveenu dostať do Amsterodamu?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom je využitie miestnej dopravy, napríklad električiek a autobusov. Cesta do Amsterodamu trvá z Amstelveenu asi 20 - 30 minút.

7. V akom čase otvárajú obchody v Holandsku?
Odpoveď: Väčšina obchodov otvára v pracovné dni medzi 9:00 a 18:00 hod. V nedeľu a vo sviatky sú mnohé obchody zatvorené.

8. Môžem používať eurá v Holandsku?
Odpoveď: Áno, eurá sú platidlom v celej Holandsku a vo väčšine európskych krajín.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Holandska?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Holandska je medzi aprílom a májom, keď kvitnú tulipány a iné jarné kvety.

10. Potrebujem vízum na návštevu Holandska ako Slovák/Slovenka?
Odpoveď: Ak plánujete návštevu Holandska na dobu kratšiu ako 90 dní, vízum nie je potrebné. Stačí mať platný cestovný pas.


Letenka Holandsko Amstelveen


Holandsko je jedno z najpopulárnejších cieľov pre turistov z celého sveta. Amstelveen je mesto nachádzajúce sa v blízkosti Amsterdamu, ktorého návšteva by určite mala byť na zozname každého turistu.

Ak hľadáte lacnú letenku do Holandska, určite si vyberte let smerom do Amsterdamského letiska Schiphol, ktorého cesta do Amstelveenu trvá iba približne 30 minút. Letenka do Amsterdamu z Bratislavy alebo iného slovenského mesta bežne stojí okolo 100€, v závislosti na čase rezervácie.

Po príchode do Amsterdamu nie je ťažké dostať sa do Amstelveenu. Najlepšie riešenie je využiť verejnú dopravu, ako je autobus alebo vlak. Cez deň pridáva vlak každých pár minút, takže cesta bude rýchla a pohodlná. Za 5€ môžete zakúpiť lístok na celodennú jazdu na metro, vlaky a autobusy, takže budete môcť v pohode preskúmať celé Holandsko.

Amstelveen ponúka pre turistov množstvo zábavy. Má krásne pamiatky, ako napríklad múzeá Vincenta van Gogha a Rembrandta, ktoré sa určite za návštevu stoja. Okrem toho môžete navštíviť známe miesto Aalsmeer, kde sa nachádza najväčší kvetinový trh na svete.

Mesto má aj bohatú kultúru a obchodné centrum, kde nájdete veľa obchodov so známymi značkami, reštaurácie s miestnymi špecialitami a kaviarne na oddych. V Amstelveene sa nachádza aj niekoľko parkov a riek, ktoré sú dokonalým miestom na oddych a relaxáciu.

Všeobecne platí, že letenka do Holandska do Amstelveenu je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú navštíviť populárne miesta, ale zároveň sa chcú vyhnúť rušným dopravným uzlom, ako je Amsterdam.

Takže, ak hľadáte miesto, kde strávite svoju dovolenku a zároveň ušetríte niekoľko eur na cestovnom, Amstelveen je miesto práve pre vás. Bez ohľadu na to, či navštívite mesto s rodinou alebo priateľmi, určite nebudete sklamaní.


Dovolenka Holandsko Amstelveen


Holandsko je neodolateľným cieľom turistov z celého sveta. Táto krajina ponúka návštevníkom nespočetné množstvo turistických atrakcií. Medzi ne patrí aj mesto Amstelveen, ktoré si môžete užiť v priebehu svojej dovolenky.

Amstelveen je malé mesto nachádzajúce sa v provincii Severné Holandsko. Mesto je obklopené zelenými parkmi, čo ho robí veľmi príjemným miestom pre letné aktivity. Amstelveen je tiež blízko hlavného mesta Holandska, Amsterodamu.

Pre tých, ktorí hľadajú kultúrne zážitky, Amstelveen ponúka niekoľko múzeí. Museum Jan van der Togt predstavuje zberateľstvo súčasného umenia a je domovom pre niektoré z najvýznamnejších diel súčasných umelcov z Holandska a iných krajín.

Ďalším zaujímavým miestom na návštevu je Kobalt Sculpture Garden, ktorá je zdobená sochami holandských, talianskych a belgických umelcov. Prenajatie kola je dobrým spôsobom, ako spoznať mesto a jeho okolie.

Okrem toho, ak milujete nákupy, nakúpite si po údechu v nakupovacom centre Stadshart Amstelveen, kde nájdete množstvo obchodov a reštaurácií.

Ďalšími atrakciami, ktoré by ste nemali premeškať, sú tým, že Holandsko je domovom tulipánov. V apríli a máji môžete navštíviť Keukenhof, najväčší park na svete, plný tulipánov s viac ako 7 miliónmi kvetov.

Amsterdam, hlavné mesto Holandska, je tiež veľmi blízko. Prechádzka cez kanály, návšteva múzeí ako Rijksmuseum alebo Van Gogh Museum sú tiež populárne medzi turistami.

V Amstelveen si môžete nájsť ubytovanie v jednej z mnohých hotelov. Mesto je tiež dobre spojené s ostatnými časťami Holandska vlakovou a autobusovou dopravou.

Celkovo môžeme povedať, že Amstelveen si zaslúži miesto na vašej dovolenke v Holandsku. Mesto ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre každého návštevníka. Takže, neváhajte a navštívte toto kúzelné mesto a zájdite do nejakej z jeho múzeí, pozrite si zelené parky alebo prejdite sa ulicami a prežite tú pravú holandskú atmosféru.


Ubytovanie Holandsko Amstelveen


Amstelveen je mesto nachádzajúce sa v Holandsku, ktoré je veľmi obľúbené pre svoju blízkosť k Amsterdamu, ktoré je vzdialené len niekoľko kilometrov. Toto mesto ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí chcú navštíviť Holandsko, využiť jeho kultúru a tradičné hodnoty.

Keď hľadáte ubytovanie v Amstelveen, máte na výber rôzne možnosti. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely a apartmány, ale ak chcete ušetriť peniaze, sú k dispozícii iné možnosti.

Často sa turisti rozhodujú pre bývanie v hosteli, ktoré ponúkajú základné vybavenie ako posteľ, kúpeľňu a spoločnú kuchyňu. Toto je lacnejšie riešenie pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze a zároveň cestovať.

Ak chcete cestovať komfortne, môžete vyskúšať aj rôzne apartmány a ubytovne. V týchto ubytovaniach nájdete všetko, čo potrebujete, a nielen posteľ a kúpeľňu. Výhodou takéhoto ubytovania je, že si môžete pripraviť vlastné jedlá v plne vybavenej kuchyni. To je skvelé pre tých, ktorí chcú mať viac slobody a nechcú podliehať cestovatelom a hotelovým pravidlám.

Ďalšou možnosťou sú turistické ubytovania, najmä ak chceš mať skúsenosť s miestnymi. Tieto ubytovania poskytujú tímovú ubytovanie, ktoré sú príjemné a dostupné pre celé skupiny ľudí. Môžete teda cestovať s rodinou alebo skupinou priateľov a spoločne si užívať toto mesto.

Amstelveen ponúka rôzne typy ubytovania pre turistov. Všetko záleží na vás a vašich potrebách. Nezáleží na tom, ktorý typ ubytovania si vyberiete, budete mať skvelý čas v tomto krásnom meste Holandska.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky