Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Grécko Zakynthos

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Zakynthos


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa dovolenky na gréckom ostrove Zakynthos sú:

1. Aké je počasie na Zakynthose v lete?

V lete je na Zakynthose veľmi teplé a slnečné počasie. Teploty sa pohybujú okolo 30°C a viac, s minimálnou zrážkou.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Zakynthosu?

Najlepší čas na návštevu Zakynthosu je od mája do októbra, keď je najväčšia pravdepodobnosť, že počasie bude teplé a slnečné.

3. Aké je miestne jedlo na Zakynthose?

Miestne jedlo na Zakynthose sa zameriava na čerstvé ryby a morské plody, ovocie a zeleninu, olivový olej a bylinky.

4. Ako sa dostať na Zakynthos?

Na Zakynthos sa dá dostať letecky z mnohých miest Európy, ale aj trajektom z Grécka a Itálie.

5. Aké sú najlepšie pláže na Zakynthose?

Najlepšie pláže na Zakynthose sú Navagio, Laganas, Gerakas, Porto Koukla, Banana a mnoho ďalších.

6. Kde sa môžem ubytovať na Zakynthose?

Na Zakynthose sú k dispozícii hotelové izby, apartmány, vily a kempy. Väčšina ubytovania sa nachádza v blízkosti pláží.

7. Kde si môžem požičať auto na Zakynthose?

Auto si môžete požičať na letisku alebo v jednom z mnohých prenajímateľov áut na ostrove. Výhodou je možnosť objaviť skryté pláže a krásy ostrova, ktoré sú ťažko dostupné hromadnou dopravou.

8. Potrebujem si poznať gréčtinu, aby som sa vedel porozumieť na Zakynthose?

Nie, na Zakynthose sa väčšina ľudí dobre porozumie aj angličtine. Gréčtina sa ale určite ocení pri komunikácii s miestnymi obyvateľmi.

9. Kde sa dá šnorchlovať alebo potápať na Zakynthose?

Na Zakynthose je mnoho miest vhodných na šnorchlovanie alebo potápanie, ako napríklad pláži Navagio alebo kapskej pláži.

10. Aké sú najdôležitejšie pamiatky na Zakynthose?

Najdôležitejšie pamiatky na Zakynthose sú okrem iného hrad Bochali, kláštor Anafonitria, Pláž Navagio a ostrov Keri.


Letenka Grécko Zakynthos


Grécko je krásna krajina s mnohými nádhernými miestami na návštevu. Jedným z týchto miest je aj Zakynthos, ktorý je známy svojimi krásnymi plážami, ako aj prírodnou krásou. Ak plánujete navštíviť Zakynthos, najlepšou cestou, ako sa tam dostať, je letenka.

Letenky Grécko Zakynthos môžete získať jednoducho a rýchlo. Väčšina hlavných leteckých spoločností ponúka lety do Zakynthosu. Existuje mnoho dostupných letov a ceny sú pomerne primerané a závisia od obdobia, v ktorom plánujete cestovať.

Kedy by ste mali cestovať?

Najlepším obdobím na návštevu Zakynthosu je od júna do septembra. V týchto mesiacoch sú počasie a teploty vynikajúce a môžete sa tešiť z plavby po jadranskom mori bez počasia a výkyvov teploty. Okrem toho má Zakynthos na výber mnoho skvelých hotelov a dôležitých turistických atrakcií, takže budete mať mnoho možností na návštevu.

Hotely a turistické atrakcie

Ak hľadáte ubytovanie, na Zakynthos vám bude k dispozícii množstvo nádherných hotelov. Môžete si vybrať zo širokej škály hotelov od luxusných po cenovo dostupné hotely. Niektoré hotely sú situované priamo na pláži a ponúkajú neuveriteľné výhľady na more a slnko. Okrem toho Zakynthos ponúka množstvo turistických atrakcií vrátane starobylých chrámov, plavieb loďkou, divokých pláží a nádherných krajín, ktoré si môžete pozrieť.

Zhrnutie

Letenky Grécko Zakynthos sú neskutočne populárne, pretože ostrov má toľko krásnych pláží a turistických atrakcií. Ak plánujete cestovať do Zakynthosu, termín obdobia jún až september je najlepším časom na návštevu. Okrem toho môžete si vybrať z mnohých hotely, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži a ponúkajú úžasné výhľady a služby. Navštívenie Zakynthosu môže byť skutočne úžasným zážitkom, a tak si rozhodne získajte letenku čo najskôr, aby ste mohli čo najskôr začať objavovať jeden z najkrajších ostrovov Grécka!


Počasie Grécko Zakynthos


Grécko je krásna krajina s množstvom ostrovov, ktoré ponúkajú nádherné pláže, jedinečnú architektúru a úchvatnú prírodu. Jedným z najkrajších ostrovov je Zakynthos, ktorý sa nachádza v Jónskom mori. Ostrov ponúka návštevníkom neskutočné scenérie, vrátane jaskýň, zálivov a pláží s jemným pieskom. Okrem toho má Zakynthos veľmi príjemné a teplé počasie, ktoré umožňuje turistom užívať si rokmi známe letoviská.

Letná sezóna na Zakynthose sa odohráva od júna do septembra. Počas týchto mesiacov sa teplota vody dostáva až na 27 stupňov Celzia, čo robí kúpanie v mori veľmi príjemným. Teploty vzduchu sa pohybujú v rozmedzí od 25 do 35 stupňov a slnko svieti priemerné 12 hodín denne. Máloktorý turista má pochybnosti o slnečnom počasí v letnej sezóne na Zakynthose.

V októbri sa počasie začína chladiť a pravidelne prší. Dni sú stále teplé, no večery a noci môžu byť už o niečo chladnejšie. Novembrové počasie v Zakynthose je chladnejšie a znáša sa viac búrok, takže je to obdobie nízkej sezóny. Zima v Zakynthose býva relatívne mierna a teploty vzduchu sa obvykle pohybujú v rozmedzí od 10 do 15 stupňov Celzia. Január a február bývajú najchladnejšími mesiacmi.

Zakynthos má vďaka svojmu južnému umiestneniu výhodu celoročného príjemného počasia. Najvhodnejším obdobím na návštevu ostrova so skvelým počasím je však letná sezóna. Turisti môžu užívať si krásne pláže, pozorovať delfíny, vychutnávať si regionálne speciality a obdivovať nádhernú architektúru. Zakynthos je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú slnečné počasie s miernym vetrom a kúpanie v čistom mori.


Ubytovanie Grécko Zakynthos


Grécko, tieto dve slová mnohých okamžite navádzajú na myšlienky o modrom mori, bielych plážach a slnkom zapálených ružových kožiach. A jedno z tých miest, ktoré sú tou pravou definíciou tohto idylického obrazu, je Zakynthos. Ak sa teda rozhodnete, že sa tam chcete zastaviť, budete potrebovať ubytovanie. Našťastie, toto grécky ostrov má množstvo možností, či už máte radi luxusné hotely alebo lakovanie pod holým nebom a kempovanie.

Najpopulárnejšou oblasťou pre turistov je Laganas, kde nájdete množstvo barov a klubov, ktoré sú prístupné po celú noc. Ak teda hľadáte pohodlné miesto, kde môžete byť blízko najlepších diskoték, nachádza sa tu množstvo hotelov a apartmánov, kde sa budete môcť uchytiť. Čo sa týka cien, Laganas nie je najlacnejšia oblasť na ostrove, ale určite ponúka najlepšie zábavné možnosti.

Pre tie tichšie a romantické chvíle, určite zvažte ubytovanie v mestečku Tsilivi. Nachádza sa na severe ostrova, kde nájdete pár výborných pláží, ktoré nie sú tak preplnené ako tie v Laganase. Tsilivi ponúka veľa luxusných ubytovacích zariadení. Od elegantných rezortov až po malé penzióny, ktoré majú svoju duchaplnú atmosféru.

Ak preferujete intímnejší pobyt, tak skúste menšie dedinky, kde môžete zažiť pôvodné grécke prostredie. Priateľské ​​ubytovanie, ktoré sa spája s povahou miestnych obyvateľov, je dostupné vo väčšine z nich. Agios Sostis a Keri sú výborné voľby, pre tých čo pri hľadaní pokojnejších a tradičných miest. Ubytovanie zväčša ponúkajú miestni majitelia a je to jedna z najlepších možností pre tých, ktorí túžia zažiť Grécko v jeho najautentickejšej forme.

Pre miestnych aj turistov obľúbená oblasť je mestečko Argasi. Nachádza sa na juhu ostrova a bohužiaľ v porovnaní s inými miestami je zrejmé, že má výraznejší komerčný charakter. V blízkosti tu sú mnohé pekné pláže, a pre tých, ktorí sú radi v pohybe by sa mohli rozhodnúť pre rôzne vodné aktivity. Ako táto oblasť už bola rozvinutá pre turistov, nájdete tu nekonečné množstvo ubytovacích možností, od lacných hotely až po drahé rezorty.

Ak ste ešte nikdy neboli na Zakynthose, uistite sa, že máte pre prípad, že ste to bude mať problém s hľadaním žiaduceho ubytovania v období letnej sezóny, dostatok času na výber. Okrem vyššie popísaných oblastí má Zakynthos mnoho ďalších miest, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pre ubytovanie. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, spomínaný ostrov spĺňa všetky kritériá pre dokonalú grécku dovolenku. Tento ostrov je jedným z najkrajších miest v Grécku a patrí medzi tie, ktoré určite stojí za návštevu.


Dovolenka Grécko Zakynthos


Dovolenka v Grécku na ostrove Zakynthos je nádherným zážitkom. Toto miesto je úplnou perličkou Jónskeho mora a ponúka neuveriteľnú kombináciu krásnej pláže, jasnej modrej vody, zelených hôr a fascinujúceho kultúrneho dedičstva.

Ostrov Zakynthos leží na juhu Grécka a je jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto krajine. Mnoho turistov prichádza na ostrov, aby vychutnali vonkajšie krásy, no Zakynthos ponúka ešte viac, ak zistíte, kde hľadať.

Jednou z najlepších vecí o dovolenke na Zakynthose sú jeho pláže. Pláže na Zakynthose sú jedny z najlepších na celom svete a odvážime sa povedať, že sú to jeden z dôvodov, prečo sa turisti radi vracajú na tento ostrov. Najpopulárnejšou plážou na ostrove je pláž Navagio (Shipwreck), ktorá je často fotografovaná a vidieť ju môžete aj na mnohých turistických plagátoch. Táto pláž je obklopená vysokými útesmi a jasne modrou vodou.

Okrem pláže Navagio, Zakynthos ponúka aj množstvo ďalších krásnych pláží, ako sú Gerakas, Agios Nikolaos, Tsilivi a mnoho ďalších. Na týchto plážach si môžete užiť slnko a oddychovať, ale môžete sa aj vydať na prechádzku a objaviť krásy ostrova.

Jednou z ďalších najatraktívnejších vecí o dovolenke na Zakynthose je jeho kultúrne dedičstvo. Ostrov patrí medzi najstaršie grécke kultúrne oblasti a ponúka nádherné príklady architektúry, ako sú historické kostoly, pevnosti a múzeá. Okrem toho na ostrove nájdete tiež množstvo statuár a pamiatok, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Aby ste si opravdu užili dovolenku na Zakynthose, musíte si vyskúšať aj miestnu kuchyňu. Grécka kuchyňa je známa po celom svete a ponúka množstvo chutných jedál, ktoré sú jednými z najlepších na svete. Pripravujú sa z čerstvých rýb, kvalitných olivových olejov a zeleniny z miestnych farmárov.

Na záver, dovolenka na Zakynthose je určite jedným z najlepších spôsobov na oddych a zábavu. Môžete si tu užiť neuveriteľné pláže, kultúrne dedičstvo a grécku gastronómiu, takže je to ideálne miesto pre všetkých, ktorí chcú stráviť čas na krásnom mieste. Takže ak sa chystáte na dovolenku v Grécku, určite si zahrnúť Zakynthos na svoj zoznam a uvidíte, že to bude rozhodne stáť za to!


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky