Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Egypt Alexandria National Museum

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Alexandria National Museum


Q: Kedy bol založený Alexandra National Museum?
A: Muzeum bolo založené v roku 2003.

Q: Kde sa nachádza Alexandria National Museum?
A: Muzeum sa nachádza v Alexandrii, v Egypte.

Q: Koľko exponátov obsahuje Alexandria National Museum?
A: Alexandria National Museum obsahuje viac ako 1 800 exponátov.

Q: Aké sú otváracie hodiny Alexandria National Museum?
A: Muzeum je otvorené každý deň okrem piatku, od 9:00 do 16:00.

Q: Koľko stojí vstupné do Alexandria National Museum?
A: Vstupné do muzea predstavuje 50 egyptských libier pre dospelých a 25 egyptských libier pre deti.

Q: Aké sú najvýznamnejšie exponáty v Alexandria National Museum?
A: Medzi najvýznamnejšie exponáty patrí napríklad Alexandraova socha z 3. storočia pred n.l., diela Petra Severa a Hellenické mozaiky.

Q: Ktoré jazyky sú k dispozícii pre návštevníkov v Alexandria National Museum?
A: Prehliadky muzea sú k dispozícii v angličtine a arabčine.

Q: Aké sú pravidlá pre fotografovanie v Alexandria National Museum?
A: Fotografovanie je povolené, ale použitie blesku je zakázané. Filmove kamery sú zakázané bez súhlasu muzea.


Dovolenka Egypt Alexandria National Museum


Egypt je známy ako krajina bohatá na históriu a kultúru. Ak sa chcete ponoriť do bohatého dedičstva a zároveň zažiť dovolenku na exotickom mieste, Alexandria National Museum v Egypte by sa mohlo stať vaším cieľom.

Múzeum sa nachádza v Alexandrii, druhé najväčšie mesto Egyptskej republiky. Mesto leží pri pobreží na severe krajiny a bolo založené roku 331 pred Kristom Alexandrom Veľkým. Mesto v sebe nesie bohatú históriu a je považované za miesto, kde bol vynájdený prvý svetový maják.

Alexandria National Museum bol založený roku 2003 v Cretei Palace. Palác bol postavený v rokoch 1926 až 1929 a bol významným domovom pre rodinu Mohameda Aliho. V rokoch 1952 až 2001 bol palác sídlom Egyptského Ministerstva kultúry a roku 2003 bol konverotvaný na národné múzeum.

Skrze múzeum sa návštevníci môžu ponoriť do histórie modernej a antikej Alexandrie. V muzeu sa nachádza desať galérií, ktoré predstavujú históriu Egypta a Alexandrie. V galériách si môžete prezrieť staroveké chrámy, suveníry, Coptské dedičstvo, umenie Alexandrie alebo egyptskú vojenskú históriu.

Všetky exponáty v múzeu boli pečlivo vybrané a usporiadané podľa časových období. Návštevník si môže vychutnať bohaté dedičstvo Alexandrie prostredníctvom sklenených panelov, ktoré majú ilustračný charakter a pútajú zrak. Panelmi sa uvádza historický kontext, ktorý pomáha porozumieť významu každej expozície.

Ďalšou veľkou atrakciou v Alexandrii sú krásne pláže a jasné modré more. Mesto ponúka návštevníkom viacero miest na plávanie alebo relaxovanie. Najznámejšia pláž sa nachádza v blízkosti mesta a volá sa Mamoura Beach. Pláž je známa svojim čistým pieskom a príjemnou atmosférou.

Okrem pláží si návštevníci môžu prezrieť aj Rýchlikovú stanicu v Alexandrii, ktorá bola postavená čoskoro počas vynájdenia železnice. Stanica vysiela starobylú atmosféru a je najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú vidieť pokrok Egypta počas industrializácie.

Ak chcete objaviť krásy legendárneho Egypta, rádovo stojí presne za to vymeniť svoje pevninské šaty za plavky a užiť si dovolenku v Alexandrii. Návšteva múzea, pláží a ďalších atrakcií si vás iste získa a bude rozhodne stáť za to.


Ubytovanie Egypt Alexandria National Museum


Egypt Alexandria National Museum je jedno z najznámejších miest v Alexandrii, ktoré by si mal každý turista pozrieť. Bolo založené v roku 2003 ako národné múzeum prezentujúce históriu Alexandrie a celého Egypta. Nachádza sa na námestí Tahrir a ponúka jedinečnú zbierku starovekých artefaktov.

Ak plánujete navštíviť toto múzeum, mali by ste prenajať si ubytovanie v Alexandrii v blízkosti námestia Tahrir. Existuje mnoho možností, ako si vybrať vhodné ubytovanie, z hotela s výhľadom na more až po ubytovanie v centre mesta.

Mnoho hotelov v okolí ponúka skvelé ceny a hodnotenie, čo ich robí populárnymi medzi turistami, ktorí sa chcú sústrediť na kultúru a históriu Egypta. Napríklad, Cecil Hotel, ktorý sa nachádza na námestí Tahrir, je vynikajúcim miestom na ubytovanie, ak chcete byť v blízkosti múzea.

Samotné múzeum je rozdelené do troch častí. Prvá časť ukazuje históriu Alexandrie od jej založenia Ptolemaiosmi až po staroveké obdobie. Druhá časť prezentuje koptskú kultúru Alexandrie, zatiaľ čo tretia časť sa zameriava na islamskú kultúru.

Medzi najznámejšie artefakty, ktoré sú v múzeu pod vedením profesionálnych archeológov, patrí slávny Sabil-Kuttab z El Nasir Muhammada, ktorý je vystavený vo vstupnej hale.

Celé múzeum ponúka pohľad na jedinečnú históriu Egypta a rýchlu prehliadku významných artefaktov. Je to skvelé miesto pre rodiny aj jednotlivcov, ktorí chcú spoznať vnútornú históriu reálií tohto krásneho miesta.

Vychutnajte si ubytovanie v Alexandrii, pozrite sa okolo na námestí Tahrir a navštívte toto národné múzeum, ktorém je potrebné venovať alespoň jeden celý deň. Je to nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka Egypta.


Letenka Egypt Alexandria National Museum


Egypťanské múzeum v Alexandrii je jedným z najdôležitejších múzeí v Egypte. Toto múzeum bola vybudované v roku 1926 a nachádza sa vo veľmi peknom parku, ktorým prevláda zelená farba stromov a kvetov.

Mnohé uvádzajú, že táto atrakcia je nutnosťou pre každého turistu, ktorý sa chce zoznámiť s históriou Egypta. V múzeu nájdete niekoľko artefaktov, ktoré sa datujú do obdobia pred prvou dynastiou. Tento dokumentovaný materiál vás prevedie obdobím od fiál z hlíny a slamy až po opulentné porcelánové a kovové výrobky.

Egyptský luxus a pôvab

Obrovské zlaté oblečenie a náhrdelníky sú na prvý pohľad určené pre faraónov, ale často sa uvádza, že sú to obyčajní ľudia, ktorí si mohli dovoliť žiť takýmto luxusom. Toto bohatstvo sa ukázalo až v období, kedy Egypt podstúpil zmeny s novými technológiami, rastúcim obchodom a novými spoločenskými zvyklosťami.

Mnohé z týchto artefaktov sú priam nezvyčajné, napríklad soška s ukrývaným vodoroťom, alebo soška s obrysovou tvárou, ktorá predstavuje zosnulého vo vlaku zhruba v 9. století. Na druhej strane jedna z izieb je výhradne venovaná Alexandrii a jej histórii, ktorú možno vidieť ako náboženskú centralizáciu Egypta počas nového kráľovstva z obdobia 18. dynastie.

Egyptské múzeum v Alexandrii je postavené na dvoch samostatných poschodiach, ktoré obsahujú rôzne exponáty a sú spojené schodiskom, cez ktoré môžu návštevníci prechádzať. Ak máte záujem o základné vedomosti o tomto múzeu, ponúka tu návštevníkom aj audiotúry a bilingualne riadené vstupné. Avšak ak sa rozhodnete pre individuálnu návštevu, zaručujeme vám množstvo zaujímavých a málo známych faktov z histórie Egypta.

Návšteva múzea v Alexandrii je určite jedinečným zážitkom a nevynechajte si príležitosť vidieť exponáty, ktoré robia Egypťanov takým jedinečným národom. Vybavte si letenku a poďte s nami objaviť krásy Egypta a jeho kultúry.


Počasie Egypt Alexandria National Museum


Egypt je krajina, ktorá sa nachádza na juhovýchodnom okraji afrického kontinentu a na severnej pologuli. V tejto krajine sú počasie a klíma veľmi rozmanité a závisia od mnohých faktorov, vrátane geografického umiestnenia a poveternostných podmienok.

Ak hovoríme o počasí v Egypte, môžeme rozlišovať tri základné súčasti tohto klimatického systému - púštny klima, stredomorský klima a tropický klima. Každý z týchto klimatických podmienok si vyžaduje odlišný prístup a náležité prispôsobenie.

Jedným z miest v Egypte, kde si môžeme všimnúť klimatických zmien, je Alexandria National Museum. Tento múzeum sa nachádza v samotnom centre mesta Alexandria, ktoré leží na pobreží Stredozemného mora. Týmto faktom je podmienkou pre mesto a múzeum stredomorský klima.

Majú tu umiestnené zobrazenia krásnych artefaktov a uchovávajú históriu Egypta. Tým pádom je nutné dávať pozor na podnebie a klimatické podmienky v tomto regióne. Zimy v Alexandrii sú mírnymi a suchými, zatiaľ čo letá sú teplé a vlhké.

Priemerná teplota v januári je 14 stupňov Celsia a v júli a auguste dosahuje až 28 stupňov Celsia. Podnebie Stredozemného mora je všeobecne vybavené silným morským vplyvom a silné zrážky sú bežné počas jarnej a jesennej sezóny.

To znamená, že ak navštívite Alexandria National Museum v letnom období, môžete počítať s teplými teplotami a vysokou vlhkosťou vzduchu. Preto sa odporúča vyberať si oblečenie a obuv, ktoré sú vhodné pre teplé a vlhké podmienky. V zimnom období sú dni skôr pochmúrne a chladné.

Navyše, keď navštívite múzeum, mali by ste sa na to poriadne pripraviť, aby ste sa mohli venovať spoznávaniu histórie Egypta, ktorá je u veľa ľudí stále fascinujúcou témou.

V Alexandrii však môžu byť niekedy zrážky drsné a môžu mať nepríjemné následky. Všetkým návštevníkom múzea sa preto odporúča kontrolovať predpoveď počasia pred svojou cestou.

Ak hľadáte vhodný čas na návštevu múzea a Alexandra National Museum, berte do úvahy tieto počasie a klimatické podmienky a zvoľte si svoju návštevu vtedy, kedy bude podnebie najlepšie.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky