Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Čierna Hora Petrovac

Dovolenka Čierna Hora Petrovac


Čierna Hora sa stáva čoraz obľúbenejším turistickým cieľom v Európe. Toto malé pobrežné krajiny ponúka nádherné pláže, krásnu prírodu a bohatú históriu. Medzi najnavštevovanejšie letoviská patrí Petrovac, ktorému sa hovorí aj "malý Dubrovník" pre jeho krásne kamenné uličky a historické pamiatky.

Petrovac má okolo 2000 obyvateľov a nachádza sa v úchvatnej zátoke na pobreží Jadranského mora. Pobrežie je plné skál a malých zátok, ktoré tvoria nádherné prírodné scenérie. Pláže v Petrovaci patria medzi najkrajšie v Čiernej Hore. Pláž Lucice a Buljarica sú obľúbenými miestami na opaľovanie a kúpanie.

Okrem pláž a prírodných scenérií, Petrovac ponúka množstvo pamiatok a historických miest. Na vrchole kopca nad mestečkom sa nachádza pevnosť Castello, ktorá slúžila ako obranná veža proti tureckým inváziám v 16. storočí. Kostol Svätého Petra a Pavla pochádza z 17. storočia a obdivovať môžete aj starobylé kamenné domy v historickom centre mesta.

Petrovac je tiež skvelým východiskovým bodom pre výlety do blízkeho okolia. Budva, kde sa nachádza slávna pláž Jaz, je vzdialená len 20 minút jazdy. Ostrov Sveti Stefan, ktorý bol kedysi rybárske mestečko a dnes slúži ako luxusný hotel, leží len pár kilometrov južne od mesta. A ak sa rozhodnete pre výlety do vnútrozemia, môžete navštíviť historické mestá ako Cetinje alebo Njeguši, známe svojím syrom a pršutom.

Na dovolenke v Petrovaci nájdete všetko, čo si môžete priať - od krásnych pláží a prírodných scenérií po historické pamiatky a výlety do okolia. Ak hľadáte rovnováhu medzi oddychom a kultúrnymi zážitkami, Petrovac je tou správnou voľbou pre vás.


Ubytovanie Čierna Hora Petrovac


Čierna Hora sa stala populárnou turistickou destináciou veľa ľudí, ktorí sa jej nádhernými plážami a nezabudnuteľnými scenériami nedokážu odolať. Pokiaľ hľadáte ideálne miesto pre svoj pobyt, tak by ste si určite mali overiť ubytovanie v Petrovaci.

Petrovac je príjemné mestečko s veľkým množstvom pohodlných ubytovacích možností. Väčšina turistov prichádza sem od mája do septembra, keď počet turistov stúpa a taktiež sú dážďové obdobia väčšinou obmedzené iba na niekoľko dní. Nezáleží na tom, či ste samostatní cestovatelia alebo sa snažíte nájsť ideálne miesto pre rodinnú dovolenku, Petrovac určite splní vaše nároky.

Existuje množstvo možností, ktoré vám môžu poskytnúť pohodlie a zábavu. Pozvite svojich priateľov na prechádzku po starom meste, ktoré vás zavedie do intimnej atmosféry a hlbokej histórie. Pre milovníkov dobrej kuchyne určite odporúčame navštíviť výborné reštaurácie, kde nájdete rôzne jedlá. Okrem toho môžete celý deň tráviť na pláži, ktorá ponúka množstvo atrakcií, či už plávanie, potápanie alebo šnorchlovanie.

Miesto vám ponúka veľa rôznych typov ubytovania. Ak hľadáte luxusné hotely, ktoré vám poskytnú maximálne možné pohodlie, určite si vyberte z niektorého z 5-hviezdičkových hotelov alebo apartmánov. Pre tých, ktorí radšej trochu lacnejšie ubytovanie, sú dostupné množstvo lacných hotelov a apartmánov, ktoré môžu poskytnúť podobné zariadenie a vybavenie ako luxusné hotely.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, v Petrovaci určite nájdete miesto na relaxáciu a oddych od každodenných starostí. S rôznymi atrakciami, krásnymi plážami a pohodlnými ubytovacími možnosťami, budete mať nezabudnuteľné zážitky. Tak neváhajte a buďte čoskoro v Petrovaci, kde si užijete nezabudnuteľné chvíle plné pohody a odpočinku.


Počasie Čierna Hora Petrovac


Čierna Hora je krásna krajina, plná nádherných pláží, úžasného jadranského mora a kultúrnych pamiatok. Jedným z najobľúbenejších letovísk v tejto oblasti je Petrovac, ktorý ponúka množstvo zaujímavých aktívnych aktivít a príležitostí k relaxácii. Pre návštevníkov, ktorí plánujú navštíviť túto oblasť, je dôležité vedieť viac o počasí v Čiernej Hore, ktoré môže výrazne ovplyvniť ich dovolenku.

Petrovac leží na juhu Čiernej Hory a nachádza sa v blízkosti pohoria Lovćen, ktoré ho chráni pred studenými vetrovými prúdmi. Toto umiestnenie zabezpečuje stabilné a príjemné počasie, ktoré sa líši v závislosti od ročného obdobia.

Leto v Petrovaci je veľmi teplé a slnečné. Teploty sa môžu pohybovať okolo 30 °C a voda v mori je príjemne teplá a cca 25 - 27 °C. V zime sú teploty oveľa chladnejšie, no stále sa pohybujú nad nulou. Zima v Petrovaci začína v decembri a trvá niekoľko mesiacov. Počas tejto doby môžu byť dni skôr zamračené a môže dôjsť aj k miernemu sneženiu.

Jeseň v Petrovaci je krásna, teploty sú stále teplé a príjemné. To znamená, že turisti by si mohli užiť návštevu tohto miesta aj v mesiacoch október a november. V tomto období môžu byť dni teplé, ale tiež občas môže prísť alebo aj hurikánový vietor.

Petrovac sa môže pochváliť 260 slnečnými dňami ročne, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí chcú užívať si slnko a plávanie v mori. V lete sa obloha občas zatiahne a môže dôjsť k spŕškam, ktoré rýchlo prejdú.

Celkovo možno povedať, že počasie v Petrovaci je priaznivé po celý rok. Návštevníci by si mali obchádzať jeseň, zimu a jar, keďže nie sú príliš vhodné pre plávanie na pláži. Najlepšie obdobie na návštevu Petrovca je v lete, keď sa teploty pohybujú na prijateľnej úrovni a návštevníci sa môžu tešiť z krásneho slnečného počasia, z bohatej histórie a kultúry, ale aj zo skvelej gastronómie a rôznych zážitkov, ktoré ponúka.


Letenka Čierna Hora Petrovac


Ak hľadáte nezvyčajné a zaujímavé miesto na vašu dovolenku, potom by ste mohli uvažovať o Čiernej Hore a jej malebnom pobreží, konkrétne o meste Petrovac. Toto juhozápadné pobrežie ponúka prekrásne pláže, jasnú vodu a stredomorské počasie.

Jeden spôsob, ako sa dostať do mesta Petrovac, je zabezpečiť si letenku. Letiská v blízkosti sú letisko Tivat a letisko Podgorica. Najlepšou možnosťou je nájsť letenku z Viedne, ktorá je vzdialená približne 1 hodinu letu od letiska Tivat.

Letenky sú k dispozícii z celého sveta a mnoho spoločností ponúka priame lety do Tivatu alebo Podgorice. Napríklad, Austrian Airlines a Montenegro Airlines ponúkajú lety z Viedne do Podgorice.

V Petrovaci sa môžete tešiť na krásne pláže, medzi ktoré patrí aj pláž Lučice s krištáľovo čistou vodou. K dispozícii sú aj mnohé vodné športy, ako napríklad potápanie alebo šnorchlovanie. Pre tých, ktorí sa radi prechádzajú, je nezabudnuteľný výhľad zo skaliska nad mestečkom.

Petrovac je známe aj svojou históriou, ktorá siaha až do staroveku. V meste môžete navštíviť niekoľko historických pamiatok, ako napríklad kostol sv. Petra a Pavla a pevnosť Kastel. Okrem toho je možné navštíviť aj niekoľko miestnych reštaurácií, aby ste si mohli vychutnať miestne jedlá a tradičnú čiernohorskú kuchyňu.

Vedeli ste, že Petrovac bol kedysi rovnomenným mestečkom Princess Grace Kelly z Monaka? Nemenej zaujímavá je aj fakt, že v tomto meste sa nachádza najdelší tunel v Čiernej Hore, ktorý má dĺžku cez 2 km a bol vybudovaný v rokoch 1965 až 1972.

Celkovo je Čierna Hora a Petrovac skvelým miestom na dovolenku a určite by ste mali zvážiť letenku do Tivatu alebo Podgorice, keď plánujete cestu. Mestečko vám ponúka naozajstný oddych v prekrásnom prostredí s množstvom ako kultúrnych, tak aj prírodných pamiatok. Navštívte Čiernu Horu a uvidíte, že to stojí za to!


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Petrovac


Otázky a odpovede týkajúce sa Čiernej Hory a miesta Petrovac:

1. Aký typ víza musím mať pre návštevu Čiernej Hory?

Odpoveď: Ak ste občanom EÚ, nemusíte sa obávať vízových povolení. Ak nie ste občanom EÚ, mali by ste získať Schengenské vízum a následne môžete vstúpiť do krajiny.

2. Môžem platiť kartou v Petrovaci?

Odpoveď: Áno, môžete platiť kartou v niektorých obchodoch a reštauráciách v Petrovaci. Je však odporúčané mať so sebou aj hotovosť.

3. Ako sa dostanem z letiska Tivat do Petrovaca?

Odpoveď: Existujú rôzne možnosti, ako sa dostať z letiska Tivat do Petrovaca. Môžete si objednať taxi, prenajať si auto alebo autobusom.

4. Aké sú nevyhnutné zdravotné opatrenia pre návštevu Čiernej Hory a Petrovca?

Odpoveď: Odporúča sa mať platné cestovné zdravotné poistenie a očkovať sa proti niektorým chorobám. Základnou opatrenie je dbať na osobnú hygienu a piť čistú vodu.

5. Aké sú najlepšie atrakcie v Petrovaci?

Odpoveď: Petrovac je známe svojou prekrásnou plážou, kláštorom sv. Petra a Pavla a pevnosťou Castro. Na kalme v blízkosti Petrovca môžete tiež navštíviť ostrovy Sveti Stefan a Miločer.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Čiernej Hory a Petrovca?

Odpoveď: Najlepšie obdobie pre návštevu je medzi májom a septembrom, keď je teplota príjemná a menej zrážok.

7. Je možné v Petrovaci si prenajať auto?

Odpoveď: Áno, môžete si prenajať auto v Petrovaci a v ďalších miestach v Čiernej Hore. Je odporúčané si auto rezervovať vopred.

8. Aké sú najlepšie miesta na nocľah v Petrovaci?

Odpoveď: V Petrovaci sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, ktoré sú vhodné pre rôzne typy turistov. Najlepšie miesta na nocľah zahŕňajú hotely, apartmány a penzióny.

9. Je v Petrovaci dostupná verejná doprava?

Odpoveď: Áno, verejná doprava v Petrovaci zahŕňa autobusy a taxíky. Autobusové spojenie medzi Petrovacom a inými miestami v Čiernej Hore je však limitované.

10. Aké je miestne jedlo v Petrovaci a v Čiernej Hore?

Odpoveď: Miestne jedlo v Petrovaci a v Čiernej Hore zahŕňa množstvo čerstvo pripravených morských plodov, ako sú chobotnice, krevety a ryby. K dispozícii sú aj tradičné jedlá, ako sú plnené papriky a mäsové pokrmy. Medzi miestne alkoholické nápoje patria víno, pivo a rakija.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky