Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Česko Kroměříž

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Kroměříž


1. Kde sa nachádza Kroměříž?
Kroměříž sa nachádza v Česku, v kraji Zlínskom, na juhovýchode od Prahy.

2. Aké sú historické pamiatky v Kroměříži?
V Kroměříži sa nachádza množstvo historických pamiatok, vrátane Kroměřížskeho zámku, Arcibiskupskej záhrady, katedrály sv. Mojmíra, biskupskej rezidencie a mnohých ďalších.

3. Ako sa dostanem do Kroměříža verejnou dopravou?
Kroměříž je dobre spojený so zvyškom Česka. Existuje pravidelná autobusová a železničná doprava z mesta do iných častí krajiny, vrátane Prahy.

4. Aké sú kultúrne podujatia v Kroměříži?
V Kroměříži sa po celý rok organizuje množstvo kultúrnych podujatí, vrátane koncertov, festivalov, divadelných predstavení a iných udalostí.

5. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Kroměříži?
Medzi najlepšie miesta na návštevu v Kroměříži patria Kroměřížsky zámok, Arcibiskupská záhrada, Katedrála sv. Mojmíra, Námestie Míru a mnohé ďalšie.


Počasie Česko Kroměříž


Česko Kroměříž je malebné mesto na východnomokraji Českej republiky. Známe je najmä svojím historickým centrom, ktoré patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO. Vzhľadom na svoju polohu má Česko Kroměříž zaujímavé počasie, ktoré sa líši od zvyšku krajiny.

V lete sú teploty zvyčajne príjemné a vo väčšine prípadoch sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia. V najhorúcejších dňoch sa môžu teploty vyšplhať aj na 35 stupňov, čo môže byť pre niektorých ľudí dosť náročné. Väčšinou však prichádza k osvieženiu v podobe dažďa aj búrky, ktoré sú typické pre letné mesiace.

V zime sú teploty vďaka blízkosti hôr nižšie ako v ostatných častiach krajiny. Najkrajší čas na návštevu mesta je počas Vianoc, keď sa v centre Česko Kroměříža konajú tradičné Vianočné trhy a mesto je okrášlené vianočnou výzdobou. Pre tých, ktorí sa radi sáňkujú alebo lyžujú, sú k dispozícii okolité kopce, kde zimné športy sú stále veľmi obľúbené.

Čo sa týka zrážok, v Česko Kroměříži je pomerne veľký rozdiel medzi letom a zimou. V lete sa obvykle počasie nachádza v oblasti medzi dažďom a sušším počasím. Na jar a na jeseň však môže prísť k dlhodobým dažďovým obdobiam, ktoré môžu trvať aj niekoľko týždňov. V zime sa závisí od množstva snehu, ktorý môže byť v meste nepredvídateľný.

Celkovým zhrnutím možno povedať, že počasie v Česko Kroměříži je pomerne priaznivé, s miernymi letnými teplotami a celkom znesiteľnými zimnými podmienkami. Ak chcete mesto navštíviť, je najlepšie to urobiť v lete alebo na jeseň, keď sú počasie a podnebie v meste najstabilnejšie.


Dovolenka Česko Kroměříž


Dovolenka v Česku môže byť naozaj príjemným zážitkom a Kroměříž určite patrí medzi miesta, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Tento malebný historický mestečko sa nachádza v regióne Haná na východe Českej republiky. Jeho dominantu tvorí barokový zámok, ktorý patrí medzi najkrajšie v strednej Európe. Kroměříž vám ponúka množstvo zážitkov a atrakcií, ktoré vás určite nadchnú.

Zámok Kroměříž je jedným z najdôležitejších historických pamiatok v Česku. K jeho stavbe sa pričinil slávny architekt Giovanni Pieroni, ktorý ho postavil na konci 17. storočia. Zámok má nádherné záhrady, ktoré sú jedným z dôvodov, prečo bol zaradený na zoznam Svätého stolca. Okrem toho, že sa budete môcť prejaviť ako turista, môžete si zámok tiež prenajať na slávnostné podujatia, svadby alebo aj firemné akcie.

Ak by ste sa radi zrelaxovali a pobehali si na lúkach, potom navštívte Baťov park. Je to veľmi rozsiahly park s množstvom zelene, kde sa dá perfektne oddýchnuť pri jazere a pozbierať nové sily pre ďalšie aktivity.

Ďalšou skvelou atrakciou Kroměříža je Katedrála sv. Mojmíra. Táto katedrála je postavená v gotickom štýle a je jedným z významných miest pre kresťanských pútnikov, ktorí sa sem chodia modliť. Mnoho turistov tiež navštevuje pamätník padlých v prvej svetovej vojne, ktorý sa nachádza hneď vedľa katedrály.

Ak máte radi históriu, určite si nechajte ujsť prehliadku historického centra mesta. Kroměříž má množstvo pamätihodností, ktoré sa viažu ku kráľovskej histórii mesta. Mnohé budovy sú postavené v gotickom štýle alebo sú prekrásne ukážky baroka a renesancie.

Okrem týchto hlavných turistických atrakcií si v Kroměříži môžete vychutnať aj tradičnú kuchyňu a obložené chlebíčky v miestnej reštaurácii alebo si kúpiť suveníry z miestneho obchodu.

Návšteva Kroměříža môže byť úžasnou dovolenkou a určite by sa nemala nechať ujsť. V meste nájdete množstvo ubytovacích možností, ktoré sa vám budú snažiť spríjemniť pobyt. Ak by ste boli voľne, prečo si nezarezervovať pobyt v tomto nádhernom historickom meste? Uistite sa však, že si zabezpečíte dostatok času, aby ste si mohli vychutnať všetky zážitky, ktoré Kroměříž ponúka.


Letenka Česko Kroměříž


Pokiaľ plánujete svoju budúcu cestu do Česka a zaujíma vás nevšedné mesto s bohatou históriou a krásnym parkom, určite by ste mali navštíviť Kroměříž. Letenky do Kroměříže sa môžu zdať nepravdepodobné, pretože vo väčšine prípadov sa turisti rozhodujú pre letenky do Prahy. Našťastie však existuje možnosť letieť až do blízkeho letiska v Brne alebo Ostrave a následne využiť pohodlnú verejnú dopravu do Kroměříže.

Kroměříž sa nachádza v Zlínskom kraji a je známa hlavne svojim barokovým zámkom so štyrmi parkmi, ktorý bol v roku 1998 zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Kromě toho je toto mesto aj historickým centrom s mnohými kultúrnymi podujatiami, ako napríklad MFF Kroměříž alebo letný festival opera a balet. Okrem toho je v meste množstvo historických pamiatok, kostolov a múzeí, ktoré sa určite oplatí navštíviť.

Letecká doprava je pohodlným spôsobom pre cestovanie a môže byť pre vás aj cenovo výhodnou voľbou. Vzhľadom na to, že cesta do Prahy autom alebo vlakom môže trvať aj niekoľko hodín, let letadlom na bližšie letisko vám ušetrí cenný čas a umožní vám viac času stráviť vo vašom cieľovom meste.

Ak sa rozhodnete pre letenku do Brna alebo Ostravy, môžete následne použiť verejnú dopravu, ako je vlak alebo autobus, ktorý vás dovezie priamo do Kroměříže. Prípadne si môžete prenajať auto a objavovať krásy Kroměříža a jeho okolia samostatne.

V neposlednom rade, ak sa chystáte navštíviť Kroměříž, nezabudnite si prehliadnuť mesto a kraj dookola. Napríklad aj Žilina neďaleko hranice s Českom len kúsok cesty a ponúka príjemné prechádzky mnohými historickými ulicami.

Kroměříž je jedným z tajomstiev Čiešťiun mesto s mnoho historickými pamiatkami a krásnymi parkami. Ak hľadáte nevšedný zážitok v Česku, neváhajte a zarezervujte si letenky do Brna alebo Ostravy a navštívte toto krásne mesto.


Ubytovanie Česko Kroměříž


Česko Kroměříž je malebné historické mesto, ktoré leží v Jihomoravskom kraji v Českej republike. Mesto je známe pre svoje nádherné barokové architektonické pamiatky a pre jedinečný zámocký park, ktorý bol zaradený na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ak sa rozhodnete navštíviť toto čarovné mesto, potrebujete kvalitné ubytovanie, ktoré vám poskytne dostatočný komfort a útulnú atmosféru.

V Českom Kroměříži nájdete širokú ponuku ubytovacích služieb od luxusných hotelov až po skromné penzióny a súkromné apartmány. Pri výbere ubytovania si preto môžete vybrať z mnohých možností, ktoré sa prispôsobia vašim požiadavkám a financiám.

V samotnom centre mesta sa nachádza niekoľko hotelov, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú byť blízko všetkých turistických atrakcií. Medzi najluxusnejšie hotely patrí Hotel La Fresca a Hotel U Zlatého kohútika, ktoré ponúkajú moderné izby so všetkými potrebnými pohodlnosťami a gurmánske reštaurácie so vynikajúcou kuchyňou.

Ak hľadáte ubytovanie v kludnej časti mesta, môžete sa ubytovať v niektorom z penziónov alebo súkromných apartmánov v blízkosti zámockého parku. Penzióny ako Pension Sonata a Penzion Kromeriz sú veľmi obľúbené medzi turistami pre svoju priateľskú atmosféru a izby s vlastnou kúpeľňou.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie za úspornú cenu, sú k dispozícii niektoré hostely a lacné hotely. Hostel Fabrika sa nachádza v priemyselnej časti mesta, ale ponúka pestrú rôznorodosť zariadení a služieb. Hotel Boucek sa nachádza v tichej lokalite a ponúka základné ubytovacie služby s bezplatným parkovaním pre hostí.

V Českom Kroměříži nájdete skutočne bohatý výber ubytovacích služieb, ktoré sa budú prispôsobovať vašim potrebám a predstavám. Nech už ste turista hľadajúci luxusné ubytovanie alebo prechodný pracovník, ktorý potrebuje jednoduché a úsporné riešenie, nájdete v tomto meste ideálne ubytovanie pre svoj pobyt.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky