Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Bhután Punakha

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Punakha


1. Aké je počasie v Bhutáne v období návštevy Punakhy?
- Počasie v Punakhe je najlepšie v období jarného a jesenného slnovratu, keď je počasie jasné a suché. V lete sú horúce dni a vlhké monzúnové obdobia môžu ovplyvniť cestovanie.

2. Kedy sa koná festival v Punakhe?
- Festival v Punakhe sa obvykle koná v mesiaci február alebo marec, a je známy ako Punakha Drubchen a Punakha Tshechu.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Punakhe?
- Hlavnou atrakciou v Punakhe je 17. storočný Zámok Punakha, ktorý slúžil ako sídlo vlády a je považovaný za jeden z najkrajších zámkov v Bhutáne. Ďalšie miesta zahŕňajú Chimi Lhakhang, Khamsum Yulley Namgyal Chorten a obce krajiny Punakha.

4. Aké sú populárne aktivity v Punakhe?
- Populárne aktivity v Punakhe zahŕňajú trekking v pohorí Dochula, bielu vodu rieky Mo Chhu, a návštevu miestnych trhov a kláštorov.

5. Ako sa dostať z Thimphu do Punakhe?
- Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať z Thimphu do Punakhe. Najrýchlejšia a najjednoduchšia možnosť je cestou automobilom, ktorá trvá asi 2 hodiny. Je tiež možné ísť autobusom alebo so šoférovaným vozidlom.

6. Musím mať vízum na cestu do Bhutánu a ktorý je najlepší čas na návštevu Punakhy?
- Áno, všetci, ktorí cestujú do Bhutánu (vrátane Punakhy) musia mať platné vízum. Najlepší čas na návštevu Bhutánu a Punakhy je zvyčajne v období jarného a jesenného slnovratu, ktoré sú jún-september a november-december.

7. Existuje možnosť akéhokoľvek dobrovoľníckeho programu v Punakhe?
- Áno, existuje niekoľko dobrovoľníckych programov v Punakhe, ktoré zahŕňajú učenie angličtiny miestnym deťom, udržiavanie a ochranu miestnych tradičných dedinských oblastí, zlepšovanie a rozvoj miestnych hospodárstiev a ochranu životného prostredia.

8. Ako sa najlepšie ubytovať v Punakhe?
- V Punakhe existujú rôzne možnosti ubytovania, vrátane luxusných hotelov, súkromných rezortov a lacných hostelic. Závisí to len od vašich potrieb a financií.


Dovolenka Bhután Punakha


Bhután je malá ázijská země, která leží mezi Čínou a Indií. Tato země je známá pro své přírodní krásy a unikátní kulturu a tradice. Pokud hledáte klidné místo k odpočinku a relaxaci, Pak Bhután rozhodně stojí za návštěvu.

Pokud jste plánovali dovolenou v Bhutánu, jedno z míst, které byste neměli vynechat je Punakha. Nachází se v údolí řeky Mo, a je druhým nejstarším městem v Bhutánu. Toto místo je známo pro své krásné scenérie a buddhistické kláštery a chrámy.

Punakha také hostí Punakha Dzong, což je největší Dzong v Bhutánu. Dzong je pevnost, která také slouží jako místní správce. Zde se můžete projít historickou architekturou a užít si nádherné pohledy na okolní krajiny.

Turisté také rádi navštěvují Punakha za jeho krásnými zahradami a květinovými polemi. Zde můžete vidět různé druhy rostlin, a užít si krásný výhled na krajinu. Můžete také vyzkoušet tradiční bhutánské jídlo v místních restauracích.

Pokud jde o ubytování, Punakha má řadu možností od luxusních hotelů po levné hostely. Můžete zde najít ubytování, které vyhovuje vašemu rozpočtu a potřebám.

Pokud jste připraveni oživit svou duši a zážít krásy Bhutánu, Punakha je zcela určitě místem, které byste měli navštívit. Toto místo vám nabídne nezapomenutelné zážitky, které osvěží vaše tělo i mysl.


Letenka Bhután Punakha


Bhután, známy aj ako „krajina šťastia“, je jedna z najkrajších a zároveň najneznámejších krajín v juhovýchodnej Ázii. Nachádza sa medzi Čínskou ľudovou republikou a Indiou a jeho územia tvorí približne 38 400 štvorcových kilometrov. Bhután sa môže pochváliť krásnymi prírodnými scenériami, odvážnymi tradičnými zvyklosťami a náboženskými koreňmi. Punakha je jedno z miest, kde si môžete vychutnať všetky tieto zážitky na vlastnej koži.

Ak sa chystáte na cestu do Bhutánu, mali by ste vedieť, že jedinou leteckou linkou, ktorá poskytuje lety do Bhutánu, je Druk Air. Letenky by ste mali zrejme rezervovať s dostatočným predstihom, aby ste si zabezpečili miesto. Máte možnosť si zakúpiť letenky priamo od leteckej spoločnosti Druk Air alebo si ich kúpiť prostredníctvom cestovnej kancelárie.

Let do Paru, hlavného mesta Bhutánu, trvá približne dva a pol až tri hodiny z Bangkoku v Thajsku alebo z Dillí v Indii a približne hodinu a pol z Kathmandu v Nepále. Cesta k Punakhe bude trvať ďalších 2,5 hodiny jazdy.

Avšak, cesta k destinácii Punakha je samotná o sebe nezabudnuteľným zážitkom. Cestou sa dostanete k najvyššie položenej hory Bhutánu, Dochula Pass, kde sa nachádza 108 chortenov (budhistickej architektúry). Z niektorých miest, hlavne v jasnom počasí, si môžete vychutnať úchvatný výhľad na Himaláje.

Na turistov čaká aj národný park Jigme Dorji, ktorý je domovom pre oskare, panthers, medvede a mnoho druhov vtákov. Turisti si môžu vychutnať aj kajakovanie po rieke Mo Chhu alebo si prejsť historickými chrámami, ako je Nalanda Monastery a Punakha Dzong.

V Punakhe sa nachádza aj jedna z najkrajších a najzaujímavejších stavieb v Bhutáne, Buddha Dordenma, 54-metrová socha Buddhovej hlavy, ktorej tvár vychádza na úroveň očí s sochami v ležiacej pozícii. Je to jedna z najväčších soch budhizmu na svete.

Punakkha je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú prírodu, kultúru a náboženské tradície na jednom mieste. Navštíviť Punakhu a Bhután by mohlo byť najlepšie rozhodnutie, ktoré ste kedy urobili.


Ubytovanie Bhután Punakha


Bhután sa nachádza v južnej Ázii na východnom úpätí Himalájí a je známy ako 'Krajina šťastia'. Jeho hlavným mestom je Thimphu, ale jedno z najkrajších miest Bhutánu je Punakha. Punakha sa nachádza zhruba osemdesiat kilometrov na východ od Thimphu a je známa ako historické a kultúrne centrum Bhutánu.

Ak hľadáte ubytovanie v Punakhe, máte niekoľko možností. V Punakhe sa nachádza niekoľko hotely a resortov, ktoré Vám umožnia preskúmať krásy tohto mesta. Na výber máte od útulných hotelov a vybavených bungalov, po luxusné resorty, ktoré ponúkajú všetky moderné pohodlia, ktoré si môžete predstaviť.

Jedno z najobľúbenejších miest na ubytovanie v Punakhe je Amankora Punakha. Tento hotel má veľmi dobré hodnotenia v on-line recenziách a nachádza sa v krásnom prostredí. Amankora Punakha Vám ponúka 11 súkromných a luxusne vybavených bungalovov, kde si môžete oddýchnuť v úplnom pokoji a relaxovať v krásnom, prírodnom prostredí. Resort tiež ponúka spa, bazén a tiež reštauráciu s tradičnou bhutánskou kuchyňou.

Ďalším príjemným ubytovaním je Hotel Pema Karpo. Nachádza sa v tichom a pokojnom prostredí, ponúka vám krásne výhľady na okolitú krajinu. Hotel má 42 moderne zariadených izieb, ktoré sú vybavené všetkými pohodlnými doplnkami ako sú klimatizácia, TV a kúpeľňa. Hotel Pema Karpo tiež ponúka rôzne aktivity, ako sú túry v okolí a kultúrne atrakcie.

Ak by ste mali záujem o ubytovanie v tradičných bhutánskych domoch, potom by ste mohli zvážiť ubytovanie v týchto domoch. Tieto domy sú zvyčajne postavené z dreva a kamena a majú tradičný bhutánsky dizajn. Väčšina z týchto domov ponúka ubytovanie v izbách s veľmi malým množstvom moderných doplnkov, ale pohodlie a typická bhutánska atmosféra je nezameniteľná.

Vo väčšine ubytovacích zariadení v Punakhe sú ceny za noc dosť vysoké. Ak hľadáte lacnejšie možnosti, potom by ste mohli zvážiť ubytovanie v jednej z mnohých hostiniek, ktoré sa v meste nachádzajú. Tieto hostinky ponúkajú jednoduché, ale pohodlné izby za veľmi prijateľné ceny.

Celkovo, ubytovanie v Punakhe je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú spoznať krásy tohto neobyčajného mesta. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné ubytovanie alebo skromnejšie možnosti, v Punakhe nájdete to, čo hľadáte. Vyberte si jedno z ubytovaní, prehliadnite krásy mesta a užite si krásy Bhutánu.


Počasie Bhután Punakha


Bhután, umiestnený uprostred pohoria Himaláje, patrí medzi najkrajšie a najzaujímavejšie krajiny Ázie. Táto malebná krajina ponúka nádherné scenérie, ktoré zahŕňajú horské masívy, subtropické lesy a zaujímavú kultúru. Punakha, bývalé hlavné mesto Bhutánu, je obzvlášť známe svojím jedinečným klimatickým charakterom. V tomto článku sa pozrieme na počasie v Punakhe a na to, ako sa na neho pripraviť.

Punakha je miestom, kde sa snúbia dva rieky, Pho Chhu a Mo Chhu. Tento faktor prispieva k vytvoreniu priaznivého a umierneného klimatu. Počasie v Punakhe je o niečo teplejšie a vlhkejšie, ako v hlavnom meste Thimphu, no teploty sú celkovo stále veľmi príjemné. Počasie na jar, od marca do mája, sa v Punakhe poväčšine považuje za ideálne. Teploty sú v tomto období mierne a zvyčajne nie presahujú 25 stupňov Celsia. Súčasne však musíme byť pripravení na prípadné búrky a prívalové dažde.

Leto, od júna do augusta, je v Punakhe považované za obdobie monzúnu. Počasie v tomto období je veľmi nepredvídateľné a môže dôjsť k prudkým zrážkam. Napriek tomu sa letné obdobie v Punakhe vo všeobecnosti považuje za dobrý čas na návštevu, pretože po daždivých dňoch sa zvyčajne ukáže jasné a krásne slnečné počasie.

Jeseň, od septembra do novembra, je jedným z najpriaznivejších období na návštevu Punakhy. Počasie tohto obdobia je celkovo veľmi dobré, pričom teploty zostávajú teplé a príjemné, s malými zmenami teploty medzi dnami a nocami. Turisti si v tomto období užijú nádherné výhľady na jeseňný farebný svet a mnoho turistov si vyberá Punakhu ako destináciu na tradičné jeseňné festivaly, pripomínajúce kultúrnu dedičinu Bhutánu.

Zima, od decembra do februára, je v Punakhe obdobím so stratou vegetácie a mrazivými nocami. Aj keď sú teploty často nad nulou, návštevníci by sa mali pripraviť na veľmi chladné rána. Hory a kopce v okolí Punakhy sú pokryté snehom, čo dáva možnosť vidieť oblasť v zimnom šate, no príroda v tomto období nie je taká živá a pestrá ako v iných ročných obdobiach.

V Punakhe je ročne približne 1000mm zrážok, pričom najvyššie množstvo padá počas monzúnového obdobia v lete. Pred návštevou Punakhy odporúčame sa dobre pripraviť na počasie v každom ročnom období. Mala by to byť súčasť každej dobrej cestovnej prípravy.

V celku môžeme povedať, že Punakha ponúka turistom skutočne nádherné scenérie počas každého ročného obdobia. Ak ste na cestách v Bhutáne, určite nezanedbajte návštevu tohto jedinečného kúsku krajiny a presvedčte sa na vlastné oči o jeho klimatickom charaktere.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky