Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Bhután National Memorial Chorten

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután National Memorial Chorten


1) Čo je Bhután National Memorial Chorten?

Bhután National Memorial Chorten je buddhistická stupňovitá stavba, ktorá bola postavená ako národný pamätník, aby upriamila pozornosť na tradičné hodnoty, kultúru a náboženstvo Bhutánu.

2) Kto dal impulz na výstavbu Bhután National Memorial Chorten?

Bhután National Memorial Chorten bol postavený na objednávku tretieho kráľa Bhutánu - Jigme Dorjiho Wangchucka, ktorý chcel vytvoriť národný pamätník na uzatvorenie 12-ročného smútku po smrti svojho otca.

3) Kedy bola stavba Bhután National Memorial Chorten dokončená?

Stavba Bhután National Memorial Chorten bola dokončená v roku 1974.

4) Aké sú otváracie hodiny Bhután National Memorial Chorten?

Bhután National Memorial Chorten je otvorený pre verejnosť každý deň od 7.00 hod. do 7.00 hod.

5) Je dovolené fotografovanie v interiéri a exteriéri Bhután National Memorial Chorten?

Fotografovanie je povolené v exteriéri Bhután National Memorial Chorten. V interiéri je fotografovanie zakázané.

6) Má Bhután National Memorial Chorten vstupné?

Bhután National Memorial Chorten nemá vstupné, ale návštevníci musia dodržiavať pravidlá návštevy, ako napr. obliecť sa slušne a vyzuť si topánky pred vstupom.

7) Je Bhután National Memorial Chorten dôležité miesto pre buddhistických veriacich?

Áno, Bhután National Memorial Chorten je dôležité miesto pre buddhistických veriacich, pretože je to miesto k modlitbám a meditácii. Buddhizmus je aj oficiálnou náboženskou vierou v Bhutáne.


Letenka Bhután National Memorial Chorten


Bhután National Memorial Chorten je jednou z najznámejších dominant Bhutánu. Pamätník sa nachádza v hlavnom meste Thimphu a má veľký historický a kultúrny význam pre Bhután. Tento Buddhovský chrám je vybudovaný na pamiatku na Pána Jigme Dorje Wangchuka, bývalého kráľa Bhutánu, ktorý zomrel v roku 1972 v dialógovej misii na Tchaj-wane.

Výstavba chrámu sa začala v roku 1974 a bol dokončený o tri roky neskôr. Dizajn chrámu bol navrhnutý kráľom Jigme Dorje Wangchukom s cieľom zvýšiť duchovnú povedomie o Buddhizme v Bhutáne.

Samotný chrám nie je klasickým buddhistickým chrámom, ale je to takzvaný stúpa. Stúpa je buddhistický pamätník, ktorý pozostáva z nádoby na kremáciu alebo relikviárneho kontajnera, ktorý je umiestnený na vrchole.

Chorten má vysokú bielu stenu, ktorú zdobia malby a symboly Buddhizmu. Okolo chrámu je zopár stup z mramoru a samotný chrám je zdobený zlatým kovom, ktorý z neho robí nezabudnuteľnú pamiatku pre každého návštevníka.

Pre návštevníkov chrámu Bhután National Memorial Chorten je to skvelý spôsob, ako spoznať históriu Bhutánu a jeho kultúrne dedičstvo. Návštevníci sa môžu prechádzať okolo chrámu a obdivovať jeho pozoruhodné architektonické a umelohistorické prvky.

Vzhľadom na jeho význam ako buddhistický chrám, návštevníci by mali dodržiavať náboženské a kultúrne zvyky Bhutánu a chrániť jeho posvätnosť a dôstojnosť.

Bhután National Memorial Chorten je skutočným symbolom Bhutánu a jeho historického a kultúrneho dedičstva. Jeho návšteva je skvelým spôsobom, ako sa zblížiť s Buddhizmom a objaviť krásu Bhutánu prostredníctvom jeho kultúry a architektúry.


Dovolenka Bhután National Memorial Chorten


Bhután je malý, ale nádherný kúsok sveta, ktorý je obklopený vysokými horami a starobylými kláštormi. Toto kráľovstvo, ktoré sa nachádza v Himalájach, predstavuje pre mnohých turistov jedno z najkrajších a najexotičtějších miest na svete. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, nezmeškajte príležitosť navštíviť Bhután National Memorial Chorten.

Bhután National Memorial Chorten je budova v tvare stožiara, ktorá sa nachádza v thimphu, hlavnom meste Bhutánu. Je to jeden z najdôležitejších budhistických chrámov v krajine. Bol postavený v roku 1974 na počesť tretieho kráľa Bhutánu, Jigme Dorjie Wangchuka. Budova bola navrhnutá a postavená podľa tradičných budhistických architektonických princípov a je úplne bielej farby s pestrými malbami a dekoráciami.

Návšteva Chortenu je veľmi zaujímavou skúsenosťou pre turistov, ktorí prichádzajú do Bhutánu. Môžete si vychutnať krásne výhľady na mesto thimphu a okolité hory, ako aj pozorovať miestnych ľudí, ktorí modlia a cítia pokoj. Priestor okolo Chortenu je tiež ideálnym miestom na meditáciu a reflexiu.

Okrem toho, návšteva Chortenu vás uvedie do sveta budhizmu. Budhizmus je veľmi dôležitou súčasťou kultúry a zvykov Bhutánu a Chorten je skvelým miestom na spoznanie jeho základných princípov a filozofie. Pri návšteve budete mať príležitosť sledovať zosnulých významných budhistických postáv, ako sa modlia a uctievajú.

Ak plánujete návštevu Chortenu, určite sau voliť vhodnú ročnú dobu. Najlepšie obdobie na návštevu je medzi októbrom a novembrom, kedy Bhután oslavuje svoj najväčší festival - Tsechu. Tento festival trvá celý týždeň a návštevníci sa môžu tešiť na folklórne tance, hudbu, jedlo a nádherné výstupy z maskry.

Výlet do Bhutánu a návšteva Chortenu je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Toto krásne a pokojné miesto vás pritiahne svojou nádherou, kultúrou a budhistickou filozofiou. Tak neodkladajte vašu návštevu a zažite dovolenku snov v Bhutáne National Memorial Chorten.


Ubytovanie Bhután National Memorial Chorten


Bhután je krajinou s veľkým bohatstvom kultúry a histórie, ktoré je takmer nedotknuté moderným svetom. Bhután National Memorial Chorten je klenotom tejto kultúry a návštevníci si ho môžu vychutnávať podľa svojej chuti.

Bhután National Memorial Chorten sa nachádza v hlavnom meste Thimphu a je jedným z najznámejších stupa v Bhutáne. Stupa bola postavená v roku 1974 na pamiatku tretieho kráľa Bhutánu, Jigme Dorji Wangchucka. Je to významné miesto náboženského záujmu pre budhistov v Bhutáne a aj pre turistov.

Stupa bola postavená špeciálne pre snahu kráľa o posilnenie národného ducha Bhutánu, zlepšenie blahobytu obyvateľov a dosiahnutie dlhodobého mieru v krajine. Stupa bola postavená podľa prísnych náboženských noriem, ktoré sú zahrnuté do dizajnu a výzdoby.

Centrálny bod stavby je zdobený budhistickými symbolmi, takými ako Dharma kolo a Bodhi strom, ktoré symbolizujú Buddhovu učenosť a osvietenie. Stupa je tiež zdobená bodhi listy, perly a podobnými symbolmi, ktoré symbolizujú rôzne aspekty Buddhovej filozofie.

Okolo stupy sú umiestnené mantry a modlitby, ktoré sú určené na ochranu a oslobodenie všetkých bytí. Ľudia, či už miestni obyvatelia alebo turisti, sa sem môžu prísť pomodliť, a tak si privodiť šťastie, zdravie a ochranu.

Okolie stupa je tiež ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Návštevníci si môžu posedieť a oddýchnuť si, vychutnávať nádherné výhľady na okolitú krajinu a fotografovať si tento klenot Bhutánu.

Ak plánujete návštevu Bhutánu, návšteva Bhután National Memorial Chorten by nemala chýbať v zozname vašich záujmov. Je to miesto, ktoré vám poskytne nezabudnuteľný zážitok, kde budete môcť vidieť kus histórie, kultúry a náboženstva Bhutánu jeden z najkrajších spojení.


Počasie Bhután National Memorial Chorten


V Bhutáne, malebnom juhoázijskom kráľovstve, sa nachádza jedna z jeho najvýznamnejších pamiatok - Bhután National Memorial Chorten. Tento chorten, ktorý istotne stojí za návštevu, sa nachádza v hlavnom meste Thimphu a slúži ako meditačné miesto pre tisíce obyvateľov a turistov z celého sveta.

Okrem toho, že je to určite najnavštevovanejšia atrakcia v Thimphu, Bhután National Memorial Chorten je tiež považovaný za jeden z najúctivejších stavieb v Bhutáne. Jeho názov je odvodený od buddhistického pojmu "stupa", čo znamená hromadu kamien alebo zeme, ktorá je symbolem mysle a vedomia.

Chorten je dobre známy aj pre svoje impresívne architektonické prvky, ako napríklad jeho deväťnásobný kopec, ktorý bol postavený v jeho stredovej časti. Každý z tých ôsmich kúskov reprezentuje inú časť buddhistického učenia a spočíva na kalifornských podstavcoch, ktoré sú ohraničené červenou a baltickou dlažbicou.

Počasie v Bhutáne je často nepredvídateľné a môže sa meniť z jedného momentu na druhý. Jeho poloha v juhoázijskom pohorí a vysokomernej snehovej línií znamená, že sa môže stať akýmkoľvek počasím. Zvyčajne sa však turisti zdajú byť spokojní a doufajú si svoju cestu v každom počasí.

Počas letných mesiacov sa úroveň dažďov zvyšuje, čo môže mať vplyv na prístup a pohyb turistov po krajinách a hory. Keďže je Bhután National Memorial Chorten súčasťou krásnych záhrad, zvyšovaná úroveň dažďov môže tiež znamenať, že tie sa stávajú dokonale zelené a plné kvetov. Toto počasie by mohlo vyzerať nádherné na fotkách, ale turisti by si mali byť vedomí, že mohlo by to znamenať zmenšenie jasného počasia.

Na jeseň, kedy počasie býva obvykle miernejšie a suchšie, je pre turistov asi najlepším časom navštíviť Bhután National Memorial Chorten. O tejto dobe budete môcť sledovať rôzne farby lístia tých stromov, ktorý nás obklopujú a tiež sa môžete potešiť pięknemu slnku, ktoré tu býva v plnom lesku.

V zime je v Bhutáne zima a vysokohorské oblasti môžu byť tj z temperamentného, raz teplého, raz studeného počasia. Bhután National Memorial Chorten má v zime aj tak svoje čaro – sneh, ktorý sa postupne snaží pokryť celý areál chortenu môže byť naozaj nádherný pohľad na fotografiach.

V každom období počasia v Bhutáne by ste sa mali pripraviť na obliekanie podľa počasia, čo znamená teplé, pohodlné oblečenie a aby ste si nezabudli zobrať slnečné okuliare, keď prídete v lete, a nezabudnite na kvalitné topánky, ktoré umožnujú pohodlná chôdza, keď idete na prechádzku v zime.

Návšteva Bhutan National Memorial Chorten môže byť skvelým zážitkom v každom období počasia, a ako turista by ste si nemali návštevu nechať ujsť práve kvôli počasiu. S nepredvídateľným počasím sa však vždy treba pripraviť a čarovať dá sa ako v lete, jeseň alebo zime!


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky