Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Bhután Kurjey Lhakhang

Letenka Bhután Kurjey Lhakhang


Bhután je krajinou plnou starodávnych chrámov, kláštorov a pamiatok a jednou z najkrajších a najuznávanejších z nich je Kurjey Lhakhang. Tento nádherný budhistický chrám sa nachádza v údolí Bumthang v Bhutáne a je jedným z najdôležitejších svätyň v krajine.

Chrám Kurjey Lhakhang je známy svojou historickou hodnotou, ktorá sa viaže k legendárnemu padnutiu Guru Rinpocheho na toto miesto v 8. storočí. Legenda hovorí, že Guru Rinpoche, zvaný aj Padmasambhava, mal bojovať proti démonom, ktorí boli zosnulí v oblasti a ktorí prenasledovali miestnych obyvateľov. Vďaka svojej nesmiernej sile a múdrosti bol Guru Rinpoche schopný prekonať démonov a na mieste, kde sa nachádza Kurjey Lhakhang, zostal až do svojej smrti. Potom, čo zomrel, boli jeho pozostatky uložené v chráme a Kurjey Lhakhang sa stal miestom poutníctva pre mnoho budhistických veriacich.

Samotný chrám je pomerne malý, ale jeho kultúrne a historické dedičstvo je nevyčísliteľné. Chrám je známy svojou jedinečnou architektúrou a dekoratívnymi prvky, ktoré zdobia vnútorné steny a strop. V chráme sa nachádza množstvo budhistických artefaktov, ako napríklad vzácne sošky, rukopisy a iné dôležité umelecké diela.

Kurjey Lhakhang je známy aj svojou úlohou v bhutánskom živote ako miesto, kde prebiehajú rôzne náboženské a kultúrne podujatia. Slúži ako miesto pre meditácie, modlitby a obnovu duchovnosti a zároveň ako miesto, kde sa stretávajú veriaci z rôznych častí Bhutánu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bhután, Kurjey Lhakhang by mal byť na vašom zozname miest na pozretie. Je to miesto s bohatou kultúrnou históriou a duchovnom významom. Môžete sa pripojiť k miestnym veriacim v modlitbách a meditáciách alebo jednoducho len obdivovať nádhernú architektúru a dekoratívne prvky chrámu. Chrám Kurjey Lhakhang určite stojí za návštevu.


Počasie Bhután Kurjey Lhakhang


Bhután, krajina karavanov, mágov a kláštorov, je známy aj svojimi krásnymi pohoriami a jedinečným počasím. V srdci tejto krásnej krajiny sa nachádza Kurjey Lhakhang, svätých miest, ktoré prilákajú množstvo návštevníkov z celého sveta.

Počasie v Bhutáne je ovplyvnené hlavne horským reliéfom, ktorý je charakteristický pre túto krajinu. Kurjey Lhakhang sa nachádza situovaný na severovýchodnej časti Bhutánu, kde prevláda podnebie subtropického a užšieho horského podnebia. Počasie tu môže byť extrémne a divoké, s rýchlymi zmenami počasia v priebehu niekoľkých hodín.

V Kurjey Lhakhang, ako aj vo väčšine oblastí Bhutánu, sa sezóna aklizmu vyskytuje v období od júla do augusta a je zvyčajne obdobím monzúnu. Počas tejto obdobia môže byť počasie v Kurjey Lhakhang dosť daždivé a teploty bývajú mierne. Zvyčajne sa v tejto oblasti vyskytuje aj mrazivá zima, a to hlavne v mesiacoch január až marca.

Ak chcete navštíviť Kurjey Lhakhang počas suchšieho obdobia, máte možnosť zvoliť si obdobie od septembra do decembra. Toto obdobie sa všeobecne považuje za obdobie leta, kedy je počasie slnečné a teploty sú teplejšie. V období leta môžete obdivovať krásu zelenej krajiny, ktorá sa kypí životom.

Dôležité je, aby ste sa pri návšteve Kurjey Lhakhangu vhodne obliekli a aby ste so sebou mali dostatok oblečenia na zmenu počasia. Prevažne sa odporúča nosiť zateplené oblečenie a kožušinové čiapky, najmä v zimných mesiacoch.

V Kurjey Lhakhang sa taktiež nachádza množstvo kláštorov, kde môžete nájsť útočisko pred nebezpečným počasím. Niektoré z týchto kláštorov sú otvorené pre návštevníkov a poskytujú príjemné a kultúrne prostredie, kde si môžete oddýchnuť a uznať totálnu harmóniu v tejto krásnej krajine.

Bhután a Kurjey Lhakhang sú miestami rôznych krás a zdrojom ducha, ktoré sú ideálnym miestom na návštevu kedykoľvek v priebehu roka. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nezabudnite, že počasie v Kurjey Lhakhang môže byť premenlivé, a tak mali by ste sa pripraviť na všetky efekty počasia. Ale čo je to malý škrt v porovnaní s krásou tohto miesta a jeho zázračnýmie prírodnými krásami.


Ubytovanie Bhután Kurjey Lhakhang


Bhután, krajina ležiaca na Himalájach, je známa svojou jedinečnou kultúrou, nádhernými kláštor-mestami a ohromujúcou krajinou. Čo však urobí pobyt v Bhutáne ešte viac osobitým, je návšteva rôznych typov ubytovania. Kurjey Lhakhang je jedno z takých ubytovaní v Bhutáne, ktoré Vám umožní skutočne ponořiť sa do kultúry a tradícií krajiny.

Kurjey Lhakhang sa nachádza v údolí Bumthang v strede Bhutánskych Himalájí. Kúzlo tohto miesta nemožno popísať slovami. Okolie ubytovania je obklopené zasneženými vrchmi, riekami a lesmi s mohutnými stromami. Tento malý kúsok neba je pokojným a útulným miestom pre turistov, ktorí hľadajú únik do nezvyčajného a autentického Bhutánu.

Kurjey Lhakhang patrí k typickému bhutánskemu stylu architektúry. Jeho šikmé strechy, zaujímavý ozdobný keramický obklad a typické drevené výklenky robia z Kurjey Lhakhangu miesto, ktoré určite nájdete v desiatkach turistických blogov a sprievodcov. Nachádza sa v nádhernom priestore a ponúka pohodlné ubytovanie pre návštevníkov.

Väčšina izieb v Kurjey Lhakhang sú postavené v tradičnom bhutánskom štýle a vybavené s drevom. Dokonca ikeb starostlivého záhradníka zostal pod vedením ministra kultúry väčšine interiérovú výzdobu, aby bola stále v súlade s tradičným bhutánskym štýlom. Oživenie prostredia Vám pomôže obdivovať známkami v stĺpaní izby živého dreva.

Fascinujúcou časťou pobytu v Kurjey Lhakhang sú džakri a munklamy, tradičné hry, ktoré sa hrávajú v dedine pred chatou. Poobedňajšie tejto slovenskej snežnej bola pred ním aj malý trh so zeleninou a ovocím, kde je možné nakupovať miestne hotovosti. Samozrejme, milovníci turistiky a outdooru si prídu na svoje v blízkom okolí ubytovania.

Kurjey Lhakhang však nie je lacným ubytovaním a cestujúci by si mali zabezpečiť rezerváciu vopred. Pri dostupných cenách sa však jedná o skutočné bývanie s jedinečnou atmosférou, ktorá si ju hostia predĺžia, alebo ďalej nabodujú v ďalšej destinácii. Kurjey Lhakhang je pre turistov, tí, ktorí hľadajú niečo skutočne osobitné a zážitkové na svojej ceste. Pre týchto cestovateľov je Kurjey Lhakhang ideálnym miestom pre dobrodružstvo a relax za zároveň nenáročných podmienok.


Dovolenka Bhután Kurjey Lhakhang


Bhután Kurjey Lhakhang: Oáza pokoja a kultúry v srdci Himalájí

Ak hľadáte zážitok z dovolenky, ktorý vám nabíja baterky a zároveň ktorý vám ponúka možnosť spoznať miestnu kultúru a históriu, potom by ste mali uvažovať o návšteve Bhutanu a jeho miestnosti Kurjey Lhakhang. Nachádza sa v Bahdu, v blízkosti hlavného mesta Thimphu, a je miestom, ktoré ponúka nielen nádherné prírodné scenérie, ale aj pôsobivé historické pamiatky.

Kurjey Lhakhang je budhistický kláštor, ktorý sa nachádza v údolí Paro. Vznikol v 8. storočí a je považovaný za jedno z najdôležitejších náboženských miest Bhutanu. Jeho názov znamená "miesto, kde bola zastavená stopa" a odkazuje na legende, že sem zavítal Guru Rinpoche, slávny tantrický učiteľ, ktorý prešiel Himalájami a rozšíril tak budhizmus v tejto oblasti. Tento kláštor je teda považovaný za jedno z miest, kde Guru Rinpoche modlil a meditoval.

Jednou z najsilnejších stránok Kurjey Lhakhangu je jeho unikátna architektúra a umelecké diela. Budovy, ktoré ho tvoria, sú pôsobivé a majú osobitný charakter. Toto miesto má aj veľký historický význam, pretože ho pôvodne postavil Rinpocheov učeník a jeden z prvých kráľov Bhutanu, Sindhu Raja.

Okrem toho, Kurjey Lhakhang ponúka aj túru na posvätnú skalu, kde sa, podľa legendy, nachádza odtlačok Guru Rinpocheovej stopy. Táto túra je nielen duchovným zážitkom, ale aj príjemným vychádzkou po prekrásnom prírodnom prostredí.

Ak chcete zažiť niečo, čo by ste nikdy nečakali, budhistický kláštor Kurjey Lhakhang v Bhutane je to pravé miesto. Jeho pokojná atmosféra, nádherné prírodné scenérie a bohatá kultúra robia z tohto miesta skvelý zážitok pre každého. Užite si tento kúsok raja v samotnom srdci Himalájí a odlahčite si myseľ od stresu a ruchu moderného sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Kurjey Lhakhang


Najčastejšie otázky a odpovede o Bhutáne a o národnej svätyni Kurjey Lhakhang sú uvedené nižšie:

1. Kam sa nachádza Bhután?
Bhután je zasadený medzi Tibet a Indiu v južnej Ázii.

2. Potrebujem víza na návštevu Bhutánu?
Áno, vstup do Bhutánu je organizovaný iba prostredníctvom turistickej agentúry a vyžaduje sa viza.

3. Kde sa nachádza Kurjey Lhakhang?
Kurjey Lhakhang sa nachádza v doline Bumthang v Bhutáne.

4. Čo znamená názov Kurjey Lhakhang?
Kurjey Lhakhang znamená "muži, ktorí sú skôr ako krovinatí alebo húsenice". Tieto muži sú spojené so založením kláštora.

5. Aké sú histórie Kurjey Lhakhang?
Kurjey Lhakhang sa skladá z troch chrámov, ktoré boli postavené na mieste, kde sa zjevil Guru Rinpoche, zakladateľ tibetského buddhizmu. Legenda hovorí, že Guru Rinpoche premenil svoje telo na mieste a zanechal otlačky na skale.

6. Kedy sú otvorené Kurjey Lhakhang?
Kurjey Lhakhang je otvorený denne pre návštevníkov od 9:00 do 17:00 hod.

7. Koľko stojí vstup do Kurjey Lhakhang?
Vstup do Kurjey Lhakhang sa zvyčajne neúčtuje, ale turistická agentúra môže účtovať poplatok za návštevu jeho miesta.

8. Aké sú ďalšie miesta na návštevu v Bhutáne?
Medzi ďalšie miesta v Bhutáne patria Thimphu, Paro, Trongsa a Punakha.

9. Ako sa dostanem do Bhutánu?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Bhutánu, je lietadlom z Indie. Bhutánske letisko je v meste Paro.

10. Ako dlho by som mal zostať v Bhutáne?
Odporúča sa zostať v Bhutáne po dobu aspoň 5-7 dní, aby ste mohli vidieť všetky klenoty, ktoré Bhután ponúka.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky