Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Bhután Dechen Phodrang Monastery

Dovolenka Bhután Dechen Phodrang Monastery


Bhután je malá himalájska krajina plná zaujímavých a unikátnych miest a pamiatok. Patrí medzi ne aj Dechen Phodrang Monastery, ktorý je dôležitým miestom buddhistického náboženstva a kultúry.

Dechen Phodrang Monastery sa nachádza na kopci v hlavnom meste Bhutánu, Thimphu. Bolo postavené v 18. storočí a predstavuje symbol bhutánskej kultúry a histórie. Monastery sa skladá z mnohých posvätných budov a chrámov, ktoré sú prekryté drahokamami a zlato.

Návšteva Dechen Phodrang Monastery je jedinečnou príležitosťou pre turistov, ktorí radi objavujú krásy iných krajín a kultúr. Návštevníci sa môžu prechádzať po komplexnom labyrinte chrámov a modliť sa s miestnymi buddhistickými mníchmi. Je to skutočne úchvatné zážitok, ktorý vám umožní vidieť kus života, ktorý sa tisícky rokov nezmenil.

Okrem svojho náboženského významu Dechen Phodrang Monastery ponúka aj svetovým turistom možnosť vidieť tradičný život v Bhutáne. Mnísi, ktorí tam žijú a modlia sa, žijú v skladoch, ktoré sú bezpečné a poskytujú jedlo, pitie a základné oblečenie. Turisti sa tam môžu zastaviť a pozrieť si, ako sa mnísi modlia, akoby sa ponárali do života uprostred minulosti.

Keďže Dechen Phodrang Monastery sa nachádza v Thimphu, mesto ponúka lákavé možnosti pre turistov. Ponúka krásne parky, múzeá a tradičné trhy so suvenírmi a remeslami. Je to skutočne jeden z najzaujímavejších a kultúrne bohatých kúskov Bhutánu.

Dechen Phodrang Monastery predstavuje krásu a pokoj, záblesk minulých čias a pocit duševnej harmónie. Pre turistov, ktorí sa chystajú na dovolenku v Bhutáne, je návšteva tohto miesta nevyhnutná. Ak chcete byť svedkom niečoho úžasného a nezabudnuteľného, Dechen Phodrang Monastery nesklame.


Letenka Bhután Dechen Phodrang Monastery


Letenky do Bhutánu sú posledné roky stále populárnejšie a turistický ruch tu každý rok rastie. Bhután je krajina, ktorou sa prechádza čas pomalšie, než sme zvyknutí. Život tu je pokojnejší, ľudia priateľskí a príroda nádherná. Táto krajina západných Himalájí je domovom mnohých pútnických miest a medzi nimi patrí aj Dechen Phodrang Monastery.

Dechen Phodrang Monastery je budhistický kláštor, ktorý sa nachádza vo veľkom meste Thimphu, hlavnom meste Bhutánu. Jeho názov znamená "Palác večnej blaženosti". Tento kláštor bol postavený v roku 1971 a je jedným z najkrajších a najväčších kláštorov v Bhutáne.

Monastery má dve hlavné budovy, ktoré sú spojené mostom. Staršia budova bola postavená v roku 1748 a bola domovom pre mnoho významných budhistických majstrov. Druhá budova bola postavená v roku 1971, aby zvýšila kapacitu kláštora. Tieto dve budovy sú spojené mostom, kde môžete prechádzať a cítiť duchovnú atmosféru miesta.

Kláštor je domovom pre mnoho budhistických mníchov, ktorí v kláštore žijú, modlia sa, študujú a vyučujú. Návštevníci môžu vidieť mníchov v modlitbách a pokle-koch na modlitbách. Ďalšou zaujímavosťou v kláštore sú múzeá: jedno múzeum ukazuje kláštorné relikvie a druhé múzeum ukazuje vzácne dokumenty a ručne písané texty.

Ak si chcete vychutnať niečo z každodenného života mníchov, nezabudnite si zahrnúť do svojho plánu aj čas na sledovanie tradičných tancov. Každý rok, v deň Dotknuť sa obrátok, sa konajú tradičné tance. Tance vynikajú pre svoju farebnosť a nádherné kostýmy.

Prístup k tomuto kláštoru je celkom jednoduchý, nachádza sa len pár kilometrov od centra mesta Thimphu. Môžete sa sem dostať taxíkom alebo autonájom. Keď prídete na miesto, budete musieť previesť malý poplatok za vstup. Dôležité je, aby ste si zapamätali, že sa tu nachádza sväté miesto a preto si musíte vziať na seba vhodné oblečenie.

Bhután a jeho Dechen Phodrang Monastery sú miestom, ktoré určite stojí za návštevu. Ak sa chcete cítiť viac súčasťou kultúry Bhutánu, nezabudnite si kúpiť tradičné oblečenie - gho pre mužov a kira pre ženy. Týmto spôsobom si môžete omnoho lepšie užiť duchovnú atmosféru krajiny a kláštora.


Ubytovanie Bhután Dechen Phodrang Monastery


Bhután je krajina, z ktorej má väčšina z nás iba veľmi málo informácií. Táto krajina je však jednou z najzaujímavejších a najneobvyklejších na svete. Bhután je krásna krajina s nezabudnuteľnými scenériami, ktoré ponúkajú zážitky, ktoré sa nedajú popísať slovami. Ak sa chystáte navštíviť Bhután, určite si nezabudnite zarezervovať ubytovanie v Dechen Phodrang Monastery.

Dechen Phodrang Monastery je benediktínsky kláštor, ktorý sa nachádza v Dolnom Bhutáne. Tento kláštor sa nachádza na kopci, a preto vám ponúkne nádherný výhľad na okolie. Dechen Phodrang Monastery je známy svojou jedinečnou architektúrou a krásnymi záhradami, ktoré stoja za návštevu.

Návšteva Dechen Phodrang Monastery vám poskytne skúsenosť s pôvodnou kultúrou Bhutánu a prinesie vám dychberúce zážitky. Pri ubytovaní v Dechen Phodrang Monastery vám bude ponúknuté kvalitné ubytovanie ako aj možnosť spoznať miestnu kultúru a tradície.

Ubytovanie v Dechen Phodrang Monastery je veľmi pohodlné a útulné. Pokoje sú vybavené kvalitným nábytkom a modernými zariadeniami. Z každého pokoja je nádherný výhľad na okolie. Hostia majú k dispozícii aj salónik, ktorý je ideálny na relaxáciu a odpočinok.

Dechen Phodrang Monastery ponúka hostom aj možnosť ochutnávky tradičnej bhutánskej kuchyne. Tradičná bhutánska kuchyňa sa vyznačuje použitím množstva korení, ktoré jej dodávajú nezameniteľnú chuť. Naši hostia si môžu vychutnať tradičné jedlá pripravené mestrom kuchárom kláštora, ktoré sa určite stanú nezabudnuteľnou súčasťou vášho pobytu.

Keďže Dechen Phodrang Monastery je benediktínsky kláštor, hostia majú možnosť poznať každodenný život mníchov. Hostia sú vítaní, aby sa zúčastnili na ranných modlitbách a meditácii, ktoré sú súčasťou života mníchov.

Dechen Phodrang Monastery je perfektné miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a odpočinok. Pobyt v tomto kláštore je určite jedinečným zážitkom, ktorý vám navždy ostane v pamäti. Ak sa chystáte navštíviť Bhután, neváhajte a zarezervujte si pobyt v Dechen Phodrang Monastery. Toto miesto vám prinesie skúsenosť s tradičnou bhutánskou kultúrou a zanechá vám nezabudnuteľné spomienky.


Počasie Bhután Dechen Phodrang Monastery


Bhután, kráľovstvo ležiace v juhozápadnej Ázii medzi Indiou a Tibetom, je známe svojou krásnou krajinou a kultúrnym dedičstvom. Jednou z najnavštevovanejších atrakcií Bhutánu je Dechen Phodrang Monastery, ktoré sa nachádza v Thimphu, hlavnom meste.

Monastyr Dechen Phodrang bol postavený v roku 1971, ako základňa pre tradičného liečiteľa a duchovného lídera populárneho v Bhutáne, Dalajlamu. Odvtedy sa stal dôležitým duchovným strediskom a miestom uctievania voľne prístupné pre všetkých. Jeho krása a pokojné okolie prilákali mnoho duchovných učiteľov a meditačných praktikantov.

V súčasnosti sa monastyr Dechen Phodrang stal jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií Thimphu. Navštívte toto veľkolepé miesto a obdivujte pohľad na krásne symboly budhizmu v krajine Bhutan.

Počasie v Dechen Phodrang Monastery je chladnejšie ako v ostatných oblastiach Bhutánu, pretože sa nachádza v horskom teréne. V lete, v mesiacoch máj až júl, sú teploty vo výške 18 - 20 °C. V zime, od decembra do februára, sa teploty pohybujú od -2 °C až po 8 °C. Ak sa chystáte navštíviť Dechen Phodrang Monastery, odporúča sa vziať so sebou teplé oblečenie.

Ak máte záujem o navštívenie miesta, kde sa môžete ocitnúť v kontakte s prírodou a vychutnať si krásne budhistické stavby, Dechen Phodrang Monastery je miestom pre vás. Prídite a zážite pokoj a kľud v srdci Bhutánu.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Dechen Phodrang Monastery


Otázky:

1. Čo je Dechen Phodrang Monastery?
2. Kde sa nachádza Dechen Phodrang Monastery?
3. Aké sú otváracie hodiny Dechen Phodrang Monastery?
4. Aký je vstupné do Dechen Phodrang Monastery?
5. Sú k dispozícii výkladové služby v Dechen Phodrang Monastery?
6. Aké sú hlavné atrakcie Dechen Phodrang Monastery?

Odpovede:

1. Dechen Phodrang Monastery je buddhistický kláštor v Bhutáne.
2. Dechen Phodrang Monastery sa nachádza v hlavnom meste Thimphu v Bhutáne.
3. Otváracie hodiny Dechen Phodrang Monastery sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a sviatkov. Odporúča sa overiť si aktuálne otváracie hodiny priamo na mieste.
4. Vstup do Dechen Phodrang Monastery je bezplatný.
5. Áno, výkladové služby sú k dispozícii za poplatok.
6. Hlavnými atrakciami Dechen Phodrang Monastery sú sochy a maľby Buddhov, stúpa, chrámy a kláštorné knižnice.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky