Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Belgicko Ghent-Wevelgem

Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Ghent-Wevelgem


Ako dlho trvá cesta z Bruselu do Ghentu?
Cesta z Bruselu do Ghentu trvá približne 30 – 40 minút vlakom.

Existuje priamy vlak z Bruselu do Ghentu?
Áno, existuje priamy vlak, ktorý jazdí z Bruselu do Ghentu.

Aké je odporúčané oblečenie na prehliadku pamiatok v Ghente?
Odporúča sa pohodlné oblečenie a obuv, kvôli prechádzkam a prehliadkam mesta. V lete si zoberte aj opaľovací krém.

Koľko stojí vstup do Katedrály sv. Bavona v Ghente?
Vstup do Katedrály sv. Bavona v Ghente je bezplatný, no dobrovoľné príspevky sú vítané.

Koľko trvá cesta z Ghentu do Wevelgemu?
Cesta z Ghentu do Wevelgemu trvá približne 45 minút autom alebo vlakom.

Kedy sa koná pretek Ghent-Wevelgem?
Pretek Ghent-Wevelgem sa koná každý rok v marci alebo apríli.

Koľko kilometrov má trasa preteku Ghent-Wevelgem?
Trasa preteku Ghent-Wevelgem má približne 250 kilometrov.

Sú vstupenky na pretek Ghent-Wevelgem drahé?
Cena vstupenky na pretek Ghent-Wevelgem závisí od kategórie miesta a času nákupu. Všeobecne platí, že sú cenovo dostupné.

Je možné získať akékoľvek zľavy na cestovanie vlakom z Bruselu do Ghentu?
Áno, existujú rôzne druhy zliav na cestovanie vlakom v Belgicku vrátane zliav pre mladých cestujúcich, rodiny a skupiny. Je potrebné si overiť podmienky jednotlivých zliav pred nákupom lístka.


Ubytovanie Belgicko Ghent-Wevelgem


Belgicko Ghent-Wevelgem je pre turistov populárnou oblasťou, ktorá sa nachádza v juhozápadnej časti Belgicka. Ide o región so skvelou kombináciou starého sveta a modernej kultúry. Ghent, hlavné mesto regiónu a Wevelgem, čo je menší mestečko sú ideálnymi miestami pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie v Belgicku.

V Ghente nájdete mnoho zaujímavých turistických miest. Tento starobylý a historický región má mnoho historických pamiatok, najkrajší je možno Tamisekasteel alebo zámok v Tamisekasteel. Mnoho turistov navštívi katedrálu sv. Bavona, ktorá návštevníkov očarí svojou impozantnosťou a detailnosťou. Mesto Ghent je tiež známe svojím pivom, ktoré je vyrobené v miestnych pivovaroch a je tou najlepšou ekonomickou volbou.

Ak hľadáte ubytovanie v Ghente, môžete si vybrať z mnohých možností. Jednou z možností je tradičné belgické ubytovanie na pôvodnej farme. Pre turistov, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, sú k dispozícii hotely v historických budovách obklopených nádhernými záhradami.

Wevelgem, na druhej strane, je ideálnym miestom pre romantický víkend. Nachádza sa v blízkosti Ghentu a ponúka príjemné a tiché prostredie. Mesto je známe svojou jazdou na bicykli a preto sa často používa ako východisko pre cyklistické výlety. Ale aj pre tých, ktorí sa nezaujímajú o bicyklovanie, je v meste stále dosť možností ako stráviť deň. Môžete sa prechádzať v okolí parkov a lesíkov alebo si užiť množstvo miestneho jedla v drobných kaviarňach a reštauráciách.

Ak plánujete pobyt v Wevelgeme, môžete si vybrať z mnohých ráznych typov ubytovania. Nech už hľadáte tradičné belgické ubytovanie alebo nejaký luxusný hotel, určite sa v meste niečo nájde.

Belgicko Ghent-Wevelgem je skvelým miestom pre turistov, ktorí hľadajú zaujímavú kombináciu starých pamiatok a moderného sveta. Či už sa rozhodnete pre ubytovanie v Ghente alebo v Wevelgeme, určite nájdete niečo, čo splní vaše očakávania a poskytne vám nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Belgicko Ghent-Wevelgem


Letenka na trasu z Belgicka do mesta Ghent-Wevelgem je skvelou voľbou pre všetkých cestovateľov, ktorí chcú objaviť krásy tejto časti Európy. Ghent-Wevelgem je malebné mestečko v Belgicku, ktoré je známe svojím historickým a kultúrnym dedičstvom, čarovnými uličkami a najväčším zápasom cyklo pretekov v krajine.

Letenky do Ghent-Wevelgem nájdete vo viacerých spoločnostiach, ktoré lietajú z Bruselu, Charleroi alebo z mesta Lille v blízkom Francúzsku. Doba letu trvá zvyčajne od 1,5 do 2 hodín a cena sa pohybuje okolo 150-200 eur. V závislosti od vášho miesta odletu môžete využiť nákladové alebo nízkonákladové spoločnosti ako Ryanair, Wizz Air alebo Brussels Airlines.

Ghent-Wevelgem má bohatú históriu, ktorá sa prejavuje vo svojich pamiatkach. Ak sa rozhodnete prezrieť si miesto pešo, určite by ste sa mali vybrať na návštevu miestnych zaujímavostí ako katedrála St. Martin, radnica a muzeum železnice. Najnavštevovanejšou atrakciou však je veľkolepý zámok Cotthem, ktorý má pôvod až z 12. storočia a predstavuje symbol mesta.

Ak ste cyklistom, nemôžete si nechať ujsť najsledovanejší závod cyklistov v Belgicku, Ghent-Wevelgem, ktorý sa koná každý rok v marci. Závod zahŕňa náročné kopce a zákruty, a preto je obľúbený nielen medzi národnými šampiónmi, ale aj u bežných milovníkov cyklistiky. Ghent-Wevelgem predstavuje skvelý zážitok pre tých, ktorí milujú šport a pritom môžu objaviť krásu tejto európskej krajiny.

Okrem toho, Ghent-Wevelgem ponúka tiež množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré slúžia tradičné belgické jedlá a nápoje ako hovädzie karé, hovädzí gulaš a typické pivo. V obchodoch môžete nájsť domáce špeciality, remeselné výrobky, suveníry a mnoho ďalších vecí.

Celkovo povedané, letenka na trasu Ghent-Wevelgem v Belgicku je ideálnym výletom pre každého, kto hľadá zážitok plný krásnych pamiatok, spojených s atmosférou cyklistického závodu a okúzľujúcou belgickou kuchyňou. Ghent-Wevelgem nechá na vás krásne spomienky a vynikajúci pocit z pobytu v Belgicku.


Počasie Belgicko Ghent-Wevelgem


Belgicko Ghent-Wevelgem je cyklistická klasika, ktorá sa koná každoročne v Belgicku. Táto pretekárska trasa je zvyčajne známa svojimi ťažkými veternými podmienkami, ktoré jej často robia prekážku.

Pretekárska trasa zahŕňa cestné úseky, ktoré vedú po poliach a viniciach v oblasti Flámska. Súťaž ma začiatku nie je tak náročná, ale po približne 100 km sa cyklisti dostávajú do oblasti, kde sa zosilňuje vietor. Vo veľa prípadoch veterné podmienky ovplyvňujú priebeh pretekov a zvyšujú náročnosť trate.

Pretekári nemajú na trase veľa času na oddych. Okrem ťažkých podmienok musia prekonať aj množstvo kopcov a serpentín. Na trase sa nachádza niekoľko miest, kde sa môžu pretekári zmocniť iniciatívy a získať výhodu.

Na preteky v Belgicku Ghent-Wevelgem sa zvyknú pripravovať najlepší cyklisti sveta. Preto je potrebné, aby boli tieto podmienky dobre zvládnuteľné. Cyklisti musia mať vysokú úroveň fyzickej kondície a vynikajúcu technickú zručnosť, aby zvládli všetky nástrahy trasy.

Belgicko Ghent-Wevelgem je pretek, ktorý je obľúbený medzi cyklistami aj divákmi. Každý rok sa pohybujúci okolo tejto klasiky tisíce fanúšikov, ktorí sa tešia na kvalitné preteky a pozitívnu atmosféru.

V tomto roku sa preteky konajú 28. marca a tým najväčším favoritom sa zdá byť belgický cyklista Wout Van Aert. Tento pretek by mohol byť okrem náročnej trasy, užitočným testom pred inými jarnými klasikami.


Dovolenka Belgicko Ghent-Wevelgem


Belgický mesto Ghent je jedným z najkrajších miest v Belgicku. Ghent sa môže pochváliť bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, ktorého súčasťou sú historické budovy, múzeá a unikátne mestské štvrte. Ghent je tiež známe svojou gastronómiou, pretože ponúka množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré si užijete počas pobytu.

Jedno zo zaujímavých miest v Belgicku, ktoré by ste mali navštíviť, je trasa Ghent-Wevelgem. Táto trasa pretekov cyklistov vás prevedie po malebných dedinkách a vidieckych oblastiach, kde si môžete užiť výhľady na krásnu belgickú krajinu.

Trasa začína v Gente a pokračuje cez obce ako Harelbeke, Ploegsteert a Wevelgem a potom sa vracia späť do Ghentu. Pretekári na tejto trase prejdú cez niektoré z najkrajších a najznámejších miest v Belgicku, ako napríklad Ploegsteert Wood, kde sa uskutočnila bitka počas prvej svetovej vojny, alebo Vrijstraat, ktorá je známa pre svoje tradičné belgické reštaurácie.

Okrem cykleckých pretekov má mesto Ghent na svojom programe aj množstvo iných podujatí, ktoré by ste nemali vynechať. Medzi nimi patria napríklad krásne trhy, kde si môžete kúpiť miestne potraviny a remeselné výrobky aj vianočné trhy, ktoré sú plné svetiel, ozdôb a vône jabĺk a škoríc.

Ak plánujete dovolenku v Belgicku, Ghent-Wevelgem by mal byť na vašom zozname. Toto miesto vám ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre celú rodinu. Návšteva tohto krásneho mesta a jeho okolia vám určite zostane v pamäti ako skvelý zážitok a nádherné spomienky.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky