Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Austrália Kata Tjuta (Severné teritórium)

Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Kata Tjuta (Severné teritórium)


Otázky a odpovede týkajúce sa Austrálie Kata Tjuta (Severné teritórium) môžu zahŕňať:

1. Čo je Kata Tjuta?
Kata Tjuta, známa tiež ako Olgas, je pohorje v Severnom teritóriu Austrálie, ktoré pozostáva z 36 monolitových skál.

2. Ako sa tam dostanem?
Kata Tjuta sa nachádza približne 365 km juhozápadne od Alice Springs a je najlepšie sa tam dostať autom alebo na zájazde.

3. Potrebujem povolenie na vstup do Kata Tjuta?
Nie je potrebné žiadne povolenie na vstup do Kata Tjuta, avšak turisti sú vyzývaní, aby rešpektovali pravidlá ochrany prírody.

4. Je tam nejaký vstupný poplatok?
Áno, existuje vstupný poplatok do národného parku Uluru-Kata Tjuta a platí sa na mieste. Cena závisí od dĺžky pobytu.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Kata Tjuta?
Najlepší čas na návštevu je v zime (jún - august), keď je zvyčajne príjemnejšie počasie. Avšak, aj v ostatnom období je možné navštíviť Kata Tjuta a vychutnať si krásy tejto oblasti.

6. Ako dlho trvá výstup na Kata Tjuta?
Trvanie výstupu závisí od trasy, ktorú si zvolíte. Väčšina trás trvá okolo 2-3 hodín.

7. Je to bezpečné miesto na návštevu?
Áno, návšteva Kata Tjuta je bezpečná, pokiaľ dodržiavate pravidlá a pokyny týkajúce sa bezpečnostných opatrení a ochrany prírody.

8. Čo mám so sebou zobrať?
Odporúča sa mať so sebou dostatok vody, opaľovací krém, klobúk alebo čiapku, pohodlné a vhodné oblečenie a obuv na turistiku.

9. Existuje tam nejaké ubytovanie?
V okolí Kata Tjuta sa nachádza niekoľko kempov a reštaurácií, avšak v prípade, že hľadáte kvalitnejšie ubytovanie, odporúča sa zvoliť ubytovanie v Alice Springs.

10. Čo je najlepší spôsob, ako si vychutnať krásu Kata Tjuta?
Najlepší spôsob, ako si vychutnať krásu Kata Tjuta, je vybrať si vhodnú turistickú trasu a vychutnať si scenériu počas prechádzky. Tiež sa odporúča navštíviť oblasť na západe po západe slnka, keď sa skaly vynikajúco odrážajú v slnečných lúčoch.


Dovolenka Austrália Kata Tjuta (Severné teritórium)


Austrália je zemou kontrastov a prírodných krás a turisti, ktorí túžia po dobrodružstve, určite musia navštíviť jej najväčší štát – Severné teritórium. Tento obrovský kúsok austrálskej divočiny, ktorý pokrýva približne jedno štvrtina celého kontinentu, ponúka návštevníkom množstvo jedinečných zážitkov a pamiatok. Jednou z nich je aj Kata Tjuta.

Kata Tjuta, tiež nazývaná "Olgas", je skupina obrovských skalných útvarov, tvoriacich súčasť Národného parku Uluru-Kata Tjuta, ktorý je často návštevníkmi zahrnutý do trasy tzv. "červenej cesty" (Red Centre Way) a vedie do srdca Austrálie. Kata Tjuta sa nachádza asi 365 kilometrov juhozápadne od Alice Springs a leží v púšti Great Sandy. Je to druhé najvyššie skalné územie v Austrálii, po Uluru.

Tento nádherný prírodný úkaz pozostáva z viac ako 30 skalných kupol rôznych tvarov a veľkostí, ktoré sa týčia až do výšky 546 metrov nad okolitou púšťou. Najvyššia kupola, zvaná Mount Olga, mieri do oblohy až na výšku 1 066 metrov. Taktiež majú Kata Tjuta mimoriadny význam pre miestnych domorodcov – Aboridžínov, ktorí tento miest prezentujú ako duchovné centrum s bohatými kultúrnymi tradíciami a legendami.

Návšteva Kata Tjuta je jedinečným zážitkom pre každého turistu. Miesto ponúka možnosti pre rôzne aktivít, medzi nimi patrí prechádzka rozľahlým územím skalných útvarov, nocľah pod otvorenou oblohou, ale aj pozorovanie západu slnka nad púšťou alebo výlet helikoptérou, ktorý návštevníkov vezme na prelet nad celým Národným parkom.

Pre turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť toto úchvatné miesto, odporúčame prispôsobiť si čas a počasie. Odhliadnuc od leta, kedy sú teploty často nad 40 stupňov Celzia, optimálnym obdobím pre návštevu je od mája do septembra, keď sa počasie upravuje a umožní turistom ľahšie stráviť čas v teréne.

Pokojná dovolenka s rodinou, s priateľmi alebo dokonca oddychový pobyt sám pre seba, navštívenie Kata Tjuta prevyšuje vaše očakávania a ponúka neopakovateľný zážitok v srdci Astrálskej divočiny. Po spracovaní dobrodružstiev v prírode, môžete odpočinúť v jednej zo vzdialenejších dedín, kde si môžete dopriať kvalitnú stravu a prežiť momenty odpočinku, ktoré určite, nezabudnete.


Ubytovanie Austrália Kata Tjuta (Severné teritórium)


Kata Tjuta je masívna skupina veľkých pohoria nachádzajúca sa v srdci púšte v Austrálii. Nachádza sa v Severnom teritóriu Austrálie a je obľúbenou turistickou destináciou nielen pre nádherný výhľad, ale aj pre kultúru predkov obyvateľov Austrálie.

Keďže toto miesto je odľahlé a väčšina turistov to navštívi iba na jeden deň, je dôležité plánovať ubytovanie v predstihu. Existuje však niekoľko možností pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v okolí kata Tjuta.

1. Ayers Rock Resort:
Je to obrovský turistický komplex, ktorý sa nachádza na južnej strane kata Tjuta, kde ponúka rôzne druhy ubytovania od luxusu až po low budget. Tento resort ponúka širokú ponuku služieb a aktivít, vrátane výletov do kata Tjuta a parku Uluru-Kata Tjuta.

2. Kings Canyon Resort:
Je to ďalší komplex hotelov a turistických služieb, ktorý sa nachádza v púšti, a to je približne dvojhodinová cesta autom od kata Tjuta. Tento resort ponúka ubytovanie vo forme hotela, ako aj kliniek v stodolách alebo stanoch. Kings Canyon Resort ponúka rôzne aktivity zahŕňajúce prehliadky národného parku.

3. Yulara Homestead:
Je to lacnejšia verzia Ayers Rock Resort, ktorá je vzdialená asi 18 km od kata Tjuta. Tento ubytovací komplex ponúka jednoduché izby a cenovo výhodné miesta na kemping v prípade, že sa chcete zabaviť.

4. Bush Camping:
To je pre tých, ktorí chcú užívať autentickú prírodu Kata Tjuta. Tam, kde sa môžete rozhodnúť, na mieste určenom pre kemping v púšti. Tento typ ubytovania vyžaduje náležité vybavenie a osobné zdroje, ale znamená to aj úplné pohľad na nebo plné hviezd.

Každý, kto navštívi kata Tjuta, by mal oceniť jeho nádhernú prírodu a kultúru predkov Austrálcov. Pre tých, ktorí plánujú zotrvať, je len na vás, ktoré ubytovanie pre vás bude najlepšie. A na seba nezabudnite vzít množstvo pitného režimu a vtiahnuté vrstvy oblečenia vzhľadom na kolísavé teploty, nachádzajúce sa v púšti.


Letenka Austrália Kata Tjuta (Severné teritórium)


Na okraji austrálskeho Severného teritória sa nachádza pôsobivý a nezvyčajný prírodný úkaz známy ako Kata Tjuta. Tieto zvláštne skalné útvary sú skutočne fascinujúce a lákajú turistov z celého sveta.

Ak si chcete užiť tento jedinečný zážitok, najlepším spôsobom ako sa tam dostať je určite letenka. Pre väčšinu turistov, ktorí navštívia tieto brepty sveta, leteniska v meste Alice Springs a Uluru sú najlepšou voľbou pre prílet.

Alice Springs, kde sa nachádza letisko, je najväčšie mesto v Severnom teritóriu a leží približne 460 km východne od Ayers Rocku a Kata Tjuta. Medzi týmito miestami sa nachádza dokonca aj množstvo hotelov a turistických atrakcií a to zaručuje zážitky navonok osviežujúce a oneživenie po dlhej ceste.

Cesta od letiska v Alice Springs do Kata Tjuty pozostáva zhruba z 4,5 hodinovej jazdy a turisti si môžu prenajať autá alebo podniknúť zorganizované výlety, ktoré majú dopravu a výlety kata Tjuta už zahrnuté.

Ak sa však rozhodnete pre letku s cieľom priletieť priamo na letisku v meste Uluru, budete mať tú výhodu že máte manšie vzdialenosti a do mesta Kata Tjuta budete mať kratšiu cestu s presne uvedeným cieľom.

Je vždy dobré začať s cieľom poskytnúť si čo najviac informácií o tomto pôsobivom mieste, aby si v načasovaní a nasadení na cestu bol pripravený. Pre turistov z celého sveta je Kata Tjuta magickým miestom. Zahŕňa nezvyčajnú kombináciu zemepisného prostredia, ktoré prináša skutočne pôsobivé zázraky a zážitky.

Je to miesto, kde sa budete môcť oddeliť od vašej bežnej a stresujúcej reality a úplne sa ponoriť do krásnej prírody, kde cítite sílu a energiou z okolia. Stačí si len užiť tento pôsobivý zážitok.


Počasie Austrália Kata Tjuta (Severné teritórium)


Austrália Kata Tjuta, známa aj ako Olgas, sa nachádza v srdci austrálskeho Severného teritória. Táto oblasť, ktorá je domovom pre národy Arrernte a Pitjantjatjara, je oáza pôsobivých kaňonov, zálivov a kopcov, ktoré hojnými dažďami v období leta koexistujú so suchými riekami a zvodnými potokmi v zimnom období.

V Kata Tjuta sa vyskytuje polosuché kontinentálne podnebie, ktoré je dominantné v štyroch ročných obdobiach. V lete, od decembra do februára, je katastrofálna suchosť, ktorá sa v kombinácii s pôsobivosťou slnka zhoršuje. Teplota sa v tomto období môže vyšplhať až k 45 °C, pričom nočné teploty zostávajú v rozsahu od 25 do 30 °C.

Avšak, ak sa pozrieme na koniec leta a vstup do obdobia monzúnov, dozrievanie dažďov až v januári prináša so sebou úľavu od horúčavy. Zároveň to znamená aj zvýšenú pravdepodobnosť výdatných búrok a záplav v niektorých častiach oblasti.

Zimné obdobie trvá od júna do augusta a pre tento región, ktorý so sebou nepretržite nesie suchosť, je to obdobie klimatického harmónia. Dni sú slnečné a teploty sa udržujú v rozmedzí od 15 do 20 °C s večernými teplotami kolísajúcimi od 4 do 10 °C.

Jeseň, od marca do mája, sa nevyhnutne nachádza uprostred suchého a daždivého obdobia. Pomaly sa znižuje celkové množstvo dažďa v oblasti a teploty sa ich začnú vraciať do letného rozmedzia.

Ako vidieť, počasie v Austrálii Kata Tjuta sa mení v závislosti od ročného obdobia, ale v celkovom kontexte sa jedná o krásny klimatický raj, ktorý súčasne vyniká drsnou krásou a pohostením gravitačne obriezovaným prírodným svetom.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky