Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Albánsko Llogara National Park

Ubytovanie Albánsko Llogara National Park


Albánsko Llogara National Park je nádherné miesto na bývanie pre milovníkov prírody a turistov, ktorí si túžia oddýchnuť od každodenného života a vychutnať si kúsok nezničenej prírody. Tento národný park sa nachádza v juhovýchodnej Európe, v Albánsku, a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

V Albánskom Llogara National Park sú k dispozícii rôzne typy ubytovania - od luxusných hotelov až po kempy. Každý z týchto typov ubytovacích zariadení ponúka svoje vlastné možnosti a zážitky.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete navštíviť Hotel Llogara, ktorý sa nachádza v samom srdci národného parku. Hotel má nádherný výhľad na Celjskú horu a ponúka luxusné izby a apartmány. Hostia môžu využívať aj plne vybavené wellness centrum a reštauráciu s tradičnými albánskymi jedlami.

Pre tých, ktorí chcú zažiť niečo netradičné, sú tu tiež kempy. Kempy sú skvelým spôsobom, ako prežiť prírodu v Albánsku v najčistejšej podobe. Kempovanie obvykle zahŕňa taktiež aktivity ako turistiku, jazdu na bicykli, rafting a mnoho ďalších.

Takisto sú k dispozícii aj menšie penzióny, ktoré ponúkajú ubytovanie v blízkosti národného parku. Tieto ubytovacie zariadenia sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú ubytovanie na kľudnejšom mieste.

Národný park Albánsko Llogara je ideálnym miestom pre tých, ktorí si túžia oddýchnuť v prírode a vychutnať si pohľad na nekonečné hory a zelené pažitné polia. Ubytovanie v tomto nádhernom mieste vám umožní uvoľniť sa a v plnej miere si užiť prirodzenú krásu Albánska. Takže, ak sa chystáte na návštevu Albánska, určite nevynechajte tento úžasný národný park.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Llogara National Park


1. Aké aktivity sú k dispozícii v Albánskom Llogara National Parku?
Odpoveď: Park ponúka turistiku, horskú cyklistiku, poľovníctvo a rybolov.

2. Kde sa nachádza Albánsko Llogara National Park?
Odpoveď: Park sa nachádza v juhovýchodnej časti Albánska, medzi mestami Llogara a Qeparo.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu parku je od mája do septembra, keď sú teploty príjemné a krajinka je zelená a zaujímavá.

4. Je vstup do parku platený?
Odpoveď: Nie, vstup do parku je bezplatný.

5. Ktoré druhy zvierat môžeme v parku vidieť?
Odpoveď: V parku sa vyskytujú rôzne druhy zvierat ako napríklad srnky, divé kozy, líšky, medvede či dravé vtáky.

6. Aké sú populárne turistické trasy v parku?
Odpoveď: Populárne trasy sú Llogara Pass, Cesar Pass, Hllme Triangle, Qafa e Thellës a Leskovik.

7. Aké sú reštaurácie v blízkosti parku?
Odpoveď: V blízkosti parku sú reštaurácie ako Jezerca, The Two Doors Restaurant či Adi's Restaurant.

8. Je potrebná vstupenka na turistické trasy v Albánskom Llogara National Parku?
Odpoveď: Nie, vstupenky na turistické trasy nie sú potrebné.


Dovolenka Albánsko Llogara National Park


Albánsko sa rýchlo stáva jedným z obľúbených letoviskov v Európe. Jeho krása spočíva v horských masívoch, nedotknutej prírode a krásnych plážach. Medzi najkrajšie miesta v Albánsku patrí Llogara National Park. Nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny a ponúka návštevníkom neskutočné výhľady na Krétske more.

Llogara National Park patrí medzi najstaršie národné parky Albánska. Bolo to vytvorené v roku 1966, aby chránilo hodnotné pralesy. Nachádza sa v Albánskych Alpách s výškou od 470 m do 1 919 m nad morom. Národný park sa rozprestiera na ploche takmer 10 000 hektárov, ktoré sú plné otvorených plôch, krásnych lesných oblastí a zaujímavých turistických miest.

Jednou z najkrajších a najmenej známych častí

Llogara National Park je horský hrebeň Llogara, ktorý sa vypína nad Krétskym morom. Tento hrebeň ponúka nádherné výhľady na pobrežie a množstvo príležitostí pre túristiky a horolezcov. Turistické chodníky sa vlnia popri pobreží, ponúkajúc nádherné výhľady a úžasné možnosti na fotografovanie.

Okrem turistických chodníkov ponúka park aj množstvo možností na vodné aktivity. Mnoho ľudí si rezervuje miesto pre plachtenie, potápanie a rybolov v blízkosti pláží. V lete sa stanú najpopulárnejším miestom kúpania.

Llogara National Park sa môže pochváliť aj množstvom divokej zveri. V parku sú bežné srnky, divé kozy, divé mačky a medvede. Pre tých, ktorí majú záujem o obmenu krajiny, je to miesto, kde sa nachádzajú rôzne druhy kvetov, z ktorých sú niektoré veľmi vzácne.

Kto si chce užiť pokojnú dovolenku v Albánsku, Llogara National Park je miesto, ktoré stojí za návštevu. Ponúka úžasné výhľady a množstvo aktivít pre každého. Medzi výhody tohto miesta patrí jeho blízkosť k moru, jeho izolovaný charakter a jedinečné pralesy. Pokiaľ ste ešte nikdy navštívili Albánsko, určite by ste si mali zarezervovať dovolenku v tomto nádhernom kúte Európy.


Letenka Albánsko Llogara National Park


Ak hľadáte miesto na oddych, kde sa zlepší vaše zdravie, načerpáte nové sily a užijete si krásy prírody, letenka do Albánska a návšteva národného parku Llogara je ideálna voľba pre vás.

Llogara National Park sa nachádza v juhovýchodnej časti Albánska a je ohraničený prírodnými hranicami - pohoriami Llogara a Cika. Svojimi 10 000 hektármi poskytuje slnečné počasie, čistý vzduch, modré a jasné more a veľkú zmes prírodných krás.

Národný park Llogara je ideálnym miestom pre turistov, ktorí chcú objavovať prírodu a krásu tohto úchvatného miesta. Tento národný park ponúka pre turistov množstvo aktivít. Ako prvú by som spomenula túru do horského masívu, ktorý ponúka fascinujúce scenérie, takže výškové túry sú jednou z najlepších aktivít, ktoré tu môžete prežiť.

Národný park Llogara neponúka iba krásne turistické trasy cez hory ale aj úchvatnú prírodu. Lesy, vodopády, primorské krajiny poskytujú dokonalé prostredie na relaxáciu a oddych. Park je tiež domovom pre viac ako 180 druhov vtákov a mnohé iné divoké zvieratá, ktoré sú skryté v akácií a stromovom poraste.

Jedným z najlepších miest na vychutnanie si krajiny a prírodných javov je Llogara Pass, vysoké horské prechody, ktoré sú obklopené neobyčajnými výhľadmi v rôznych detailoch. Uprostred tohto prechodu sa nachádza lahodná reštaurácia, kde si môžete vychutnať čerstvo pripravené pokrmy a miestne víno.

Národný park Llogara je tiež označený ako jedno z najlepších miest pre lezenie na skalách tým, že ponúka množstvo miest so skálami pre lezenie. Čo robí Llogara National Park ešte úžasnejším miestom na oddych s priateľmi a rodinou.

Ak hľadáte príjemný a nezabudnuteľný dovolenkový zážitok s prírodou, Llogara National Park je miesto, ktoré by ste nemali vynechať. S množstvom turistických aktivít pre návštevníkov, môžete si byť istí, že si užijete všetky krásy, ktoré ponúka toto úchvatné miesto. Letenky do Albánska sú lacné a to znamená, že si môžete dovoliť stráviť zimnú dovolenku a pozrieť sa na krásy Llogara National Parku.


Počasie Albánsko Llogara National Park


Albánsko Llogara National Park sa nachádza v juhovýchodnej Albánskej riviére. Park sa nachádza na brehu Jónskeho mora a prechádza cez Albánsky priesmyk Llogara. Tento park má veľký prírodný potenciál a je jedinečný svojou krásou a jedinečnou faunou a flórou.

Počasie v Albánskom Llogara National Parku sa líši v závislosti od ročného obdobia. V lete sa teploty môžu pohybovať približne od 22°C do 30°C a vlhkosť vzduchu je vysoká. V noci teploty klesajú na približne 18°C a dážď sa vyskytuje len niekoľkokrát mesačne. Na jeseň a na jar je počasie chladnejšie, s priemernými teplotami okolo 16°C a vlhkým počasím.

Zimy v Albánskom Llogara National Parku sú chladné a s vysokými snehovými zrážkami. Teploty sa môžu pohybovať od -5°C do 10°C a dážď a sneženie sú časté. Najlepšie obdobie na návštevu Albánskeho Llogara National Parku je v lete, kedy je počasie teplé a suché, a v západnej časti parku sú malé kúpeľné miesta, ktoré sú ideálne na ochladenie sa.

Albánsky Llogara National Park ponúka možnosti outdoorových aktivít, ako je turistika a pohybovanie sa v prírode. Turisti si môžu prechádzať úchvatnými horskými dolinami, prechádzať cez rieky a potoky, rozlíšit zvuky prírody a pozorovať živú a farebnú faunu a flóru. Park je tiež domovom rôznych druhov zvierat, vrátane srnca, divého prasa a medveďa, a turisti môžu mať šancu vidieť ich v ich prirodzenom prostredí.

Okrem toho môžu turisti ochutnať tradičné albánske jedlá, ako sú suflé chlieb, rizoto, gyros a mnoho ďalších v mnohých miestnych reštauráciách a kaviarňach v okolí parku.

Celkovo Albánsky Llogara National Park ponúka jedinečnú prírodnú krásu a jedinečné zážitky pre turistov a návštevníkov z celého sveta. Počas každého obdobia sa tu nájde niečo, čo robí z tejto oblasti skutočného klenotu v Albánsku.


Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Vyhľadať letenky