Motormánia: Uvedenie nového modelu BMW rady 5 na slovenský trh

Autor: Press (press@motormania.sk)
Publikované dňa: 4. aug 2003
URL: http://www.motormania/art.ltc/521
Oficiálny importér značky BMW v Slovenskej republike, spoločnosť AWT BAVARIA s.r.o., uviedol na slovenský trh dňa 4. júla 2003 nový model automobilu BMW rady 5. Distribúcia a predaj vozidla u šiestich slovenských dealerov sa začala v priebehu mesiaca júl ...
V prvej fáze sa bude predávať limuzína v prevedení 520i, 530i a dieselová 530d. Na jeseň sa objavia výkonnejšie modely - 520iA, 2,5 litrové 525i a 4,4 litrové 545i a taktiež prevedenie s automatickou prevodovkou. Touring prevedenie sa objaví na jar budúceho roku.
Klikni na obrázok! Klikni na obrázok! Klikni na obrázok!
Pre zväčšenie klikni na obrázok
Informatívna cena vozidiel v SR vrátane DPH (počítané pri kurze 42,-Sk/1 Euro): - BMW 520i 1 451 900,-Sk - BMW 530i 1 692 700,-Sk - BMW 530d 1 690 500,-Sk
Klikni na obrázok! Klikni na obrázok! Klikni na obrázok!
Pre zväčšenie klikni na obrázok
Od predchádzajúceho radu sa vozidlo odlišuje novým dizajnom a technickými novinkami, z ktorých niektoré sú použité vôbec po prvýkrát: Ovládací systém iDrive. Centrálnym prvkom je riadiaca jednotka v stredovej konzole, s ktorou môžete rýchlo a intuitívne ovládať jazdné funkcie a funkcie materiálnej vybavenosti ako aj funkcie klimatizácie a zábavy. Všetky údaje si môžete pohodlne prečítať na displeji. Voliteľný displej “head-up” premieta najdôležitejšie údaje priamo na predné sklo. Aktívne riadenie umožňuje podľa potreby meniť prevodový pomer riadenia. Pri parkovaní Vám systém zabezpečí, že medzi krajnými polohami natočenia kolies máte len dve otáčky volantu. Pri rýchlej jazde po diaľnici je riadenie viac nepriame a so štyrmi otáčkami volantu medzi krajnými polohami zmenší citlivosť vedenia vozidla. Výsledkom je lepší kontakt vozidla s vozovkou.
Klikni na obrázok! Klikni na obrázok! Klikni na obrázok!
Pre zväčšenie klikni na obrázok
Adaptívny predný svetlomet do zákruty. Senzory zaznamenajú rýchlosť, mieru zatáčania a výchylku predných kolies pri jazde v zákrutách – elektromechanika riadi potom xenónové reflektory tak, aby zákruta bola prehľadnejšia. Funkcia Brace Force Display. Prínosom funkcie je zníženiu pravdepodobnosti nárazu vozidla zozadu. Pri náhlom prudkom brzdení sa zvačší svietiaca plocha svetiel. Rozloženie hmotnosti v pomere 50 : 50 medzi zadnou a prednou nápravou – BMW 5 je dokonale vyvážené. Umožňuje to použitie veľmi pevných a ľahkých konštrukčných materiálov. Takmer celá predná časť je vyrobená z hliníka, čo prispelo k zníženiu hmotnosti o 75kg.
Klikni na obrázok! Klikni na obrázok! Klikni na obrázok!
Pre zväčšenie klikni na obrázok
Dynamic drive - aktívna regulačná sústava podvozku bráni bočnému nakloneniu vozidla v zákrutách a vozidlo stabilizuje s najvyššou mierou agility. Automatický tempomat s čelným radarom – udržuje bezpečnú vzdialenosť od vpredu jazdiaceho vozidla Pneumatiky s dojazdom pri nulovom tlaku umožnili elimináciu rezervného kolesa, čo prispelo k zväčšeniu batožinového priestoru. Šesť rýchlostných stupňov. Radový šesťválcový agregát - zážihový alebo vznetový so vstrekovaním common rail druhej generácie má k dispozícii šesť rýchlostných stupňov.
(c) 2002-2005 Motormánia.sk.