Motormánia: FORD TOURNEO CONNECT NA SLOVENSKOM TRHU S ODPOČTOM DPH

Autor: Press (press@motormania.sk)
Publikované dňa: 28. júl 2003
URL: http://www.motormania/art.ltc/515
Ford Tourneo Connect, päťmiestny brat slávneho Transita Connect, sa práve v týchto dňoch dostáva k prvým slovenským zákazníkom. Tourneo Connect je rovnako ako Transit Connect v ponuke v dvoch verziách výšky strechy a dvoch verziách dĺžky podvozka. Podnikatelia si môžu pri kúpe Tournea Connect odpísať daň z pridanej hodnoty.
Pevnú konštrukciu vozidla, neobyčajnú univerzálnosť použitia a bezkonkurenčné úžitkové vlastnosti získal Ford Tourneo Connect vďaka tomu, že koncepčne vychádza z Transita Connect. Päťmiestna verzia má však vnútorný komfort pre posádku na úrovni osobného automobilu. Kabína je dodatočne presklená tónovanými sklami, čo prináša excelentný výhľad z vozidla pre všetkých cestujúcich, pritom interiér sa neprehrieva od slnečných lúčov. Ford Tourneo Connect je prvým vozidlom tejto triedy, ktoré nepripúšťa žiadne kompromisy v oblasti použitia na podnikateľské aktivity ani v prípade jazdy za oddychom a aktívnym trávením voľného času. Do batožinového priestoru Transita Connect sa po sklopení zadnej lavice pohodlne vojdú dve europalety nákladu, ktorý môže mať hmotnosť až do 800 kg. Pritom sa dá vynikajúco využiť povinná deliaca priečka pre typ N1, ktorá je posuvná, čiže vozidlo je schválené ako dvoj i päťmiestny úžitkový automobil. Zadná lavica je delená, sedadlá sú dvojstupňovo sklápateľné a vyberateľné.
Klikni na obrázok! Klikni na obrázok!
Pre zväčšenie klikni na obrázok
Na víkend sa do auta pohodlne a aj na dlhšie cesty vojdú piati členovia posádky, a to ešte stále zostáva obrovský priestor pre ich batožinu a športové náradie. Objem priestoru na batožinu je impozantných 1800 litrov pri päťmiestnom usporiadaní. V prípade, že je zadná lavica demontovaná, objem batožinového priestoru vzrastie až na 3200 litrov! Pritom jeho dĺžka dosahuje takmer dva metre – navyše je ešte možné sklopiť predné sedadlo spolujazdca, vtedy sa do Tournea Connect vojdú predmety dlhé 2,7 metra. Vo verzii Forda Tourneo Connect pre slovenský trh sú na výber dva motory – benzínový 1,8 Duratec 16V s výkonom 86 kW/115 k a diesel s priamym vstrekovaním nafty 1,8 Duratorq TDCi (66 kW/90 k). Podvozkové skupiny sú zhodné s Transitom Connect, iba sú mierne preladené na komfortnejšiu jazdu s nižším zaťažením vozidla. Podvozok Tournea Connect nie je odvodený zo žiadneho osobného auta Ford, bol vyvinutý špeciálne pre túto sériu malých úžitkových automobilov. Len vďaka tomu má Tourneo Connect bezkonkurenčný vnútorný priestor pri zachovaní skvelých jazdných vlastností.
Klikni na obrázok! Klikni na obrázok!
Pre zväčšenie klikni na obrázok
Cena základnej verzie Base s benzínovým motorom je 559 tisíc korún aj s DPH. V základnej výbave sú už dvoje zadné dvere otvárateľné o 180 stupňov a posuvné zadné dvere na pravej strane Connecta (vyššia úroveň výbavy Comfort má posuvné dvere na oboch stranách vozidla), ďalej širokouhlé spätné zrkadlá, airbag vodiča, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, dvojosovo nastaviteľný volant, imobilizér, prídavné kúrenie v kombinácii s naftovým motorom a ďalšie doplnky. Cena verzie so zvýšenou strechou a predĺženým rázvorom je 539 tisíc korún bez DPH už vrátane posuvnej deliacej priečky.
(c) 2002-2005 Motormánia.sk.